Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kto pamięta o rotmistrzu Pileckim?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 5:52 am    Temat postu: Kto pamięta o rotmistrzu Pileckim? Odpowiedz z cytatem

http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20080508&id=po21.txt

"Prof. Janusz Kurtyka, prezes Instytutu Pamięci Narodowej: PRL została założona przez zdrajców, przez tych, którzy byli w służbie sowieckiej, i była rządzona przez zdrajców, a w następnych pokoleniach przez renegatów

Kto pamięta o rotmistrzu Pileckim?

Uchwałę upamiętniającą bohaterską postać rotmistrza Witolda Pileckiego przyjął wczoraj Senat. Senatorowie chcieli w ten sposób uczcić 60. rocznicę śmierci rotmistrza.

Przypominając bohaterskie dokonania Pileckiego i jego bezgraniczne oddanie Ojczyźnie, senatorowie stwierdzają, że w okresie PRL niemal udało się zniszczyć pamięć o nim i dlatego konieczne jest jej przywrócenie wszystkim Polakom. - Mamy do czynienia z kryzysem pamięci narodowej. Postać rotmistrza Pileckiego przez 60 lat nie była w stanie przebić się do powszechnej świadomości. Takie działanie Senatu jak przyjęcie uchwały to okazja do nawiązania do tradycji patriotyzmu, poświęcenia dla Ojczyzny - powiedział senator Zbigniew Romaszewski, jeden z inicjatorów przyjęcia uchwały.
Według prezesa IPN Janusza Kurtyki, rozpowszechnienie wiedzy o rotmistrzu może służyć także pokazaniu prawdziwego oblicza PRL. - Warto zadawać sobie wciąż pytanie, czym była PRL, kim byli ludzie, którzy aresztowali i sądzili rtm. Pileckiego. Może warto zacząć używać sformułowań bardzo prostych, ale jednak oczywistych, że PRL została założona przez zdrajców, przez tych, którzy byli w służbie sowieckiej, i była rządzona przez zdrajców, a w następnych pokoleniach przez renegatów - podkreślił prof. Kurtyka.
Obecnej w Senacie córce rotmistrza Zofii Pileckiej-Optułowicz zależy zwłaszcza na tym, żeby Polacy cenili wartości, którymi kierował się w życiu jej ojciec. - Te wartości to patriotyzm, odwaga, poświęcenie, koleżeństwo. O tym powinni pamiętać młodzi ludzie ze szkół, które przyjmują imię Witolda Pileckiego - uważa córka rotmistrza. Wspominając swojego ojca, powiedziała, że był on bardzo skromny i nie uważał się za bohatera, a swoim dzieciom wpajał miłość i szacunek do wszystkich ludzi oraz do przyrody. - Wiedział też, że nadchodzą dla nas trudne czasy i starał się nas do tego przygotować. Starał się wpoić nam, że ważna jest energia, fizyczna i psychiczna, i że można liczyć tylko na siebie - mówiła.
Witold Pilecki urodził się w 1901 r. w rodzinie o patriotycznych tradycjach. Walczył w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Podczas wojny obronnej 1939 r. dowodził oddziałem kawalerii. W roku 1940 przedostał się do obozu koncentracyjnego Auschwitz, by zdobyć informacje i zorganizować w obozie ruch oporu. W czasie Powstania Warszawskiego walczył w Zgrupowaniu "Chrobry II". Po wyzwoleniu z oflagu wstąpił do 2. Korpusu Polskiego we Włoszech. Na rozkaz gen. Andersa wrócił do kraju. Został aresztowany przez bezpiekę w maju 1947 roku. Po sfingowanym procesie skazano go na karę śmierci. Wyrok został wykonany 25 maja 1948 roku.
Zasmucające jest to, że na konferencji poświęconej rotmistrzowi Pileckiemu miejsca przeznaczone dla dziennikarzy świeciły pustkami. "
Zenon Baranowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 5:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20080507&id=po21.txt

"Przywrócić pamięć o bohaterze

Senat chce przywrócenia Polakom pamięci o bohaterskiej postaci rotmistrza Witolda Pileckiego. Uchwała tej treści ma zostać przyjęta na dzisiejszym posiedzeniu.

W projekcie uchwały senatorowie stwierdzają, że niemal udało się zniszczyć pamięć o bohaterskim żołnierzu i mimo odznaczenia go przez prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego Orderem Orła Białego, młode pokolenie nadal zbyt mało wie o Witoldzie Pileckim. Dlatego konieczne jest przywrócenie tej wiedzy Polakom. "Senat Rzeczypospolitej Polskiej w 60. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego pragnie uhonorować Go, uznając za godny do naśladowania wzór Polaka, bez reszty oddanego sprawie Ojczyzny" - głosi tekst uchwały.
"Całe życie Witolda Pileckiego jest wzorem, jak żyć i jak - jeśli trzeba - umierać za Ojczyznę. Pamięć o nim powinna być jednym z elementów budujących zbiorową tożsamość Polaków" - czytamy dalej.
Projekt uchwały został zgłoszony przez grupę senatorów Prawa i Sprawiedliwości, a na wczorajszej senackiej Komisji Ustawodawczej przedstawił go senator Zbigniew Romaszewski (PiS). Komisja po dokonaniu drobnych poprawek przyjęła projekt jednogłośnie.
Witold Pilecki urodził się w 1901 roku. Walczył w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Podczas wojny obronnej 1939 r. dowodził oddziałem kawalerii. W roku 1940 przedostał się do obozu koncentracyjnego Auschwitz, by zdobyć informacje i zorganizować w obozie ruch oporu. W czasie Powstania Warszawskiego walczył w Zgrupowaniu "Chrobry II". Po wyzwoleniu z oflagu wstąpił do 2. Korpusu Polskiego we Włoszech. Na rozkaz gen. Andersa wrócił do kraju. Został aresztowany przez bezpiekę w maju 1947 roku. Po sfingowanym procesie skazano go na karę śmierci. Wyrok został wykonany 25 maja 1948 roku."
Zenon Baranowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 6:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więcej:
"Pamiętajmy o Rotmistrzu" - akcja (rtm. Witold Pilecki)
http://swkatowice.mojeforum.net/-quotpamietajmy-o-rotmistrzu-quot-akcja-rtm-witold-pil-temat-vt3112.html?highlight=pilecki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/245/7454/wwwpileckiipngovpl__portal_edukacyjny_Instytutu_Pamieci_Narodowej_o_rotmistrzu_W.html

"Komunikaty

Instytut Pamięci Narodowej uruchamia stronę internetową www.pilecki.ipn.gov.pl.

To kolejny portal edukacyjny Instytutu, po www.13grudnia81.pl i www.marzec1968.pl, tym razem poświęcony „ochotnikowi do Auschwitz” rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. To nie tylko historia jednego z najodważniejszych ludzi ruchu oporu w II wojnie światowej, to także Pilecki nieznany – malarz, poeta. Historia pokazana w nowoczesnej, atrakcyjnej formie znajdzie się „w sieci” w 60 rocznicę mordu, dokonanego na rotmistrzu Pileckim przez komunistyczny sąd.

Uruchomieniu portalu towarzyszy akcja ulotkowa pod hasłem „Ochotnik do Auschwitz”.



Rotmistrz Witold Pilecki (1901–1948)

„Rotmistrz Pilecki jest jednym z naszych bohaterów narodowych, przy którego Imieniu należałoby salutować każdemu wojskowemu. (…) Nie jesteśmy lepsi od Niemców i Rosjan, ponieważ potrafiliśmy własnymi rękami mordować swoich bohaterów”.

(mowa obrońcy podczas procesu rehabilitacyjnego, wygłoszona w Izbie Wojskowej Sądu Najwyższego z 1990 r.)

60 lat temu, 25 maja 1948 r., zabity strzałem w tył głowy, zginął z rąk komunistów rotmistrz Witold Pilecki. Uznawany powszechnie za jednego z najodważniejszych i najwierniejszych żołnierzy Rzeczpospolitej.

Służbę Polsce rozpoczął w czasie wojny z bolszewikami 1920 r. Walczył podczas kampanii wrześniowej 1939 r., a następnie w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego.

W 1940 r., wykonując misję zleconą przez dowództwo ZWZ, dobrowolnie poddał się aresztowaniu i wywózce do KL Auschwitz, by tam zdobyć informacje o obozie oraz zorganizować konspirację niepodległościową. Na skutek zagrożenia dekonspiracją podjął decyzję o ucieczce, którą udało mu się szczęśliwie przeprowadzić.

W 1944 r. walczył w Powstaniu Warszawskim w Zgrupowaniu Chrobry II. Od 1945 r. – w II Korpusie Wojska Polskiego we Włoszech, skąd decyzją gen. Władysława Andersa powrócił do komunistycznej Polski, by odtworzyć rozbite po działaniach wojennych struktury wywiadowcze, działające dla Rządu Rzeczpospolitej na Obczyźnie.

Aresztowany w maju 1947 r., został osadzony w Areszcie Śledczym przy ul. Rakowieckiej w Warszawie i poddany okrutnemu śledztwu. Pomimo tortur do końca zachował bohaterską – żołnierską postawę. Pozostał wierny dewizie: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Przed II wojną światową Witold Pilecki nowatorsko gospodarzył w rodzinnym majątku w Sukurczach. Organizował pomoc społeczną, kółka rolnicze i kursy przysposobienia wojskowego. Założył rodzinę. Rozwijał zdolności artystyczne: rysował, malował, pisał wiersze…

Do roku 1989 wszelkie informacje o dokonaniach i losie Witolda Pileckiego podlegały w PRL ścisłej cenzurze. Miejsce jego pochówku do dziś pozostaje nieznane.

W 60. rocznicę śmierci rotmistrza „Witolda” – niech pamięć o nim trwa!

www.pilecki.ipn.gov.pl
"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/308/7452/Obchody_60_rocznicy_smierci_rotmistrza_Witolda_Pileckiego_majczerwiec_2008_r.html

"Zapowiedzi

Obchody 60. rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, maj–czerwiec 2008 r.

Instytut Pamięci Narodowej, Dolnośląska Inicjatywa Historyczna oraz Fundacja Bente Kahan serdecznie zapraszają na obchody 60. rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego.

W ramach obchodów:

* 26.05.2008 – Warszawa, Aleje Ujazdowskie,
vis-a-vis Ministerstwa Sprawiedliwości, godz. 14.00
Otwarcie wystawy plenerowej „Rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz”
z udziałem senatora Zbigniewa Romaszewskiego i przedstawicieli IPN
* 9.06.2008 – Warszawa, sala Senatu,
Sesja rocznicowa organizowana przez IPN z udziałem historyków,
członków rodziny Pileckich, byłych więźniów Auschwitz-Birkenau
oraz innych zaproszonych gości (wejście za odrębnymi zaproszeniami)
* 15.06.2008 – Wrocław, Kościół Garnizonowy p.w. św. Elżbiety, godz. 10.00
Msza św. w intencji rotmistrza Witolda Pileckiego
* 15.06.2008 – Wrocław, plac przed Kościołem Garnizonowym, godz. 11.30
Otwarcie wystawy plenerowej „Rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz”
z udziałem Prezydenta Wrocławia Rafała Dudkiewicza i Prezesa Honorowego
Światowego Związku Armii Krajowej Jerzego Woźniaka
* 19.06.2008 – Wrocław, Synagoga „Pod Białym Bocianem”,
ul. Włodkowica 5, godz. 19.00
Koncert w hołdzie rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu
Aga Zaryan „Umiera Piękno”
Koncert otworzą:
dr Jerzy Woźniak – Prezes Honorowy Światowego Związku Armii Krajowej
dr Zbigniew Romaszewski – Wicemarszałek Senatu RP
dr Rafał Dutkiewicz – Prezydent Wrocławia
(bilety w sprzedaży od 5 czerwca 2008 r.)"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/308/7453/Otwarcie_wystawy_Rotmistrz_Witold_Pilecki__ochotnik_do_Auschwitz__Warszawa_26_ma.html

"Zapowiedzi

Otwarcie wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz” – Warszawa, 26 maja 2008 r.

26 maja 2008 r. o godz. 14.00 zostanie otwarta w Alejach Ujazdowskich w Warszawie (vis-a-vis Ministerstwa Sprawiedliwości) wystawa plenerowa „Rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz”, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej i Dolnośląską Inicjatywę Historyczną. W uroczystości otwarcia weźmie udział senator Zbigniew Romaszewski oraz przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej.

Przez cały okres PRL-u postać rotmistrza Witolda Pileckiego była skutecznie blokowana w świadomości Polaków. Nawet lata po odzyskaniu wolności niewiele zmieniły. Młode pokolenie wciąż nie ma świadomości, że świat zachodni zaliczył Pileckiego do najodważniejszych żołnierzy II wojny światowej. Witold Pilecki już jako chłopiec działał w niepodległościowym harcerstwie, a następnie uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej1920 roku. Ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy Kawalerii w Grudziądzu. Podczas kampanii wrześniowej dowodził oddziałem kawalerii. Był wspólzałożycizielem Tajnej Armii Polskiej. W 1940 roku został dobrowolnym więźniem KL Auschwitz, by zdobyć informacje i zorganizować w obozie ruch oporu. Przebywał w Auschwitz ponad dwa i pół roku. Po ucieczce z obozu podjął działalność konspiracyjną w AK. Podczas Powstania Warszawskiego walczył w zgrupowaniu „Chrobry II”, a po kapitulacji trafił do obozów jenieckich Lamsdorf i Murnau. Po wyzwoleniu obozu wstąpił do II Korpusu Polskiego we Włoszech. Na rozkaz gen. Andersa w 1945 roku powrócił do kraju, gdzie w maju 1947 roku został aresztowany pod zarzutem prowadzenia działalności na rzecz II Korpusu. 25 maja 1948 roku po okrutnym śledztwie i sfingowanym procesie został skazany na śmierć.

Przypadająca 25 maja 2008 roku 60. rocznica zamordowania bohatera z Auschwitz jest okazją do upowszechnienia prawdy o nim. Wystawa „Rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz” pomoże osiągnąć ten cel. Zawiera fotografie ukazujące rotmistrza Pileckiego na tle najtragiczniejszych wydarzeń XX w., w których brał udział. Wystawa będzie prezentowana także we Wrocławiu, Zabrzu i innych miastach Polski.

[i]Organizatorzy"

http://www.ipn.gov.pl/download.php?s=1&id=12802
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/2/7413/Wystawa_Rotmistrz_Pilecki_Wilno__Auschwitz__Rakowiecka_w_Muzeum_Woli__Warszawa_1.html

"Aktualności

Wystawa „Rotmistrz Pilecki, Wilno – Auschwitz – Rakowiecka” w Muzeum Woli – Warszawa, 15 maja 2008 r.

W dniu 15 maja br. w Muzeum Woli przy ul. Srebrnej 12 (Oddział Muzeum Historycznego m.st. Warszawy) otwarta została wystawa „Rotmistrz Pilecki, Wilno – Auschwitz – Rakowiecka”.
http://www.muzeumwoli.mhw.pl/mhw/index.jsp?place=Lead08&news_cat_id=333&news_id=896&layout=2&page=text&lang=pl

Jest to druga już monograficzna wystawa poświęcona wybitnemu Polakowi, poszerzona o wiele pamiątek i dokumentów ze zbiorów rodziny rotmistrza Pileckiego, dokumentów udostępnionych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz muzealia prywatnego kolekcjonera. Wystawę przygotowała kustosz Lidia Świerczek.

Ekspozycja będzie czynna do 31 sierpnia 2008 r. "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam na stronę

www.pilecki.ipn.gov.pl





Z poważaniem

------------------------------------------------------

Piotr Gajewski

Sekretariat Prezesa

Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej

Instytut Pamięci Narodowej

ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa

tel. (022) 581 85 98, fax. (022) 581 85 62

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 6:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/temat/138262.html

Dodatek "Rzeczpospolitej" o rotmistrzu Witoldzie Pileckim

"Tryptyk odwagi
Sto lat z górą przed męczeńską śmiercią Witolda Pileckiego w wierszu „Do Matki Polki” Adam Mickiewicz pisał o „synu wyzwanym do boju bez chwały”, co „nie pójdzie jak dawni rycerze utkwić zwycięski krzyż w Jeruzalemie”. I kończył:
2008-05-23 05:50Maciej Rosalak

Ochotnik do Auschwitz
Cios w zęby. Niezbyt wygórowana cena za noszenie tabliczki z numerem obozowym w ręku, zamiast jak słowiańskim podludziom przystało w zębach, wiedząc, że za znacznie drobniejsze przewinienia (np. bycie Żydem) karze się tutaj choćby miażdżeniem jąder młotkiem na pieńku
2008-05-23 05:48Jakub Ostromęcki

Powstańcza reduta „Witolda”
Zmotoryzowana kolumna SS, nie zważając na górskie serpentyny i kręte uliczki mijanych kamiennych wiosek, prędko posuwa się na północ. Kierujący zadaniem generał chce mieć ostatnie tej wojny, nieco szemrane zadanie jak najszybciej za sobą
2008-05-23 05:44Jakub Ostromęcki

Świadectwo "Rzeczpospolitej"
1 sierpnia 2003 roku dzieci rotmistrza Witolda Pileckiego – Zofia i Andrzej – odsłoniły tablicę dłuta prof. Janusza Pastwy wmurowaną przy wejściu do poprzedniej siedziby redakcji „Rzeczpospolitej” przy placu Starynkiewicza.
2008-05-23 05:42Maciej Rosalak

W rękach komunistycznych katów
Uzbrojeni w pepesze, zakutani w sukienne płaszcze strażnicy wyprowadzają zatrzymanego na dziedziniec. Tu przejmuje go oficer prowadzący samochodowy konwój, który wkrótce znika za bramą ministerstwa i po kilku zaledwie minutach dociera do posępnego gmachu otoczonego biegnącym równolegle do ulicy murem
2008-05-23 05:39Jakub Ostromęcki

Bociany strącone przez burzę
Rozmowa z dziećmi Rotmistrza Witolda Pileckiego - Zofią i Andrzejem
2008-05-23 05:36Krzysztof Feusette

Twardość niedostępna zwykłym ludziom...
Rotmistrz Witold Pilecki był bohaterem. Stwierdzenie to w jego przypadku nie jest pustym frazesem, ale precyzyjnym określeniem jego osobowości i dokonań. Był jednak nie tylko żołnierzem biorącym udział (i to jakim!) we wszystkich wojnach, jakie za jego życia toczyła Rzeczpospolita, ale również świadkiem i ofiarą zbrodni obu złowrogich totalitaryzmów. Komunizmu i narodowego socjalizmu.
2008-05-23 05:14Piotr Zychowicz

Wystawa w alejach i sesja w Senacie

2008-05-23 05:03Rzeczpospolita"


Więcej:

http://www.rp.pl/temat/138262.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umknęła naszej uwadze uroczystość, mająca miejsce wczoraj (25 maja) w Krakowie. Otóż z okazji 60 rocznicy mordu na Rotmistrzu, w Parku Jordana odsłonięto popiersie Witolda Pileckiego. W odsłonięciu pomnika uczestniczyła rodzina Rotmistrza i wielki tłum (!) Krakowian. Nasz informator nie był w stanie dopchać się do memoriału. Więc powiało optymizmem - poprzez publikacje, reportaże i Teatr TVP udało się odświeżyć pamięć ludzką. Szkoda, że nie udaje się tym sposobem rozliczyć osób, będących odpowiedzialnymi za ten i tysiące innych mordów sądowo - politycznych. Po dzień dzisiejszy "zacni" staruszkowie otrzymują spore emeryturki i cieszą się ze wszelkich ulg im przysługujących. Gdyż - jak się nam objaśnia perfidnie - działali oni według ówcześnie działającego prawa, a więc zupełnie legalnie. Tak samo jak Jaruzelski, Kiszczak, itp. Chciałem tylko przypomnieć "wspaniałym" sędziom i prokuratorom, iż w Norymberdze wszyscy skazani na śmierć za przestępstwa przeciwko ludzkości, tłumaczyli się w sposób analogiczny. Jeśli patrzeć na dzisiejsze uzasadnienia wobec czerwonych pachołków Moskwy z Jaruzelskim na czele, powinniśmy zrechabilitować dziś Hitlera, Goebelsa, Goeringa i innych zbrodniarzy hitlerowskich. Nie zapominając o Stalinie i Berii, a tym samym uznać naszych oficerów z listy Katyńskiej za......przestępców przeciwko ZSSR. Przecież wszystko odbywało się wtedy podług ówcześnie panującego prawa, ustanowionego przez Hitlera i Stalina. Hitlera można by zrechabilitować tym bardziej, gdyż został wybrany w demokratycznych wyborach!

Ostatnio zmieniony przez Piotr Hlebowicz dnia Pon Maj 26, 2008 8:17 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno Telewizja "TRWAM" podała, iż Bartoszewski będąc członkiem Kapituły Orderu Orła Białego sprzeciwił się nadaniu orderu rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Jeśli informacja jest prawdziwa, "prof" Bartoszewski pokaże wreszcie swoje prawdziwe oblicze. Czekajmy na wyjaśnienie tej sprawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/2/8121/Dzisiaj_Promocja_albumu_Rotmistrz_Witold_Pilecki_19011948__Warszawa_15_pazdziern.html

" Dzisiaj: Promocja albumu „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948” – Warszawa, 15 października 2008 r.

15 października 2008 r. (środa) o godz. 12.00 w Pałacu Belwederskim (ul. Belwederska 56, Warszawa) odbędzie się promocja albumu „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948” . W spotkaniu weźmie udział autor – Jacek Pawłowicz oraz najbliższa rodzina Witolda Pileckiego. Wstęp za zaproszeniami.

Album prezentujący zdjęcia i pamiątki z kolekcji rodzinnej rotmistrza Witolda Pileckiego wpisuje się w obchodzoną w tym roku 60. rocznicę jego zamordowania. Obok strony internetowej www.pilecki.ipn.gov.pl, poświęconej rotmistrzowi wystawy i sesji naukowej w Senacie RP, album jest kolejną inicjatywą mającą na celu przypomnienie i upamiętnienie heroicznej postaci „ochotnika do Auschwitz”. "

Więcej:
http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/229/8052/

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum