Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Blogerka Kataryna usunięta z Facebooka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 6:46 pm    Temat postu: Blogerka Kataryna usunięta z Facebooka Odpowiedz z cytatem

Blogerka Kataryna usunięta z Facebooka
Adrian Nowak, Dzisiaj, 13:43, Komentarzy: 10

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych blogerek w Polsce zniknęła z serwisu Facebook. Jej fani wieszczą spisek i powrót cenzury, natomiast władze serwisu twierdzą, że nie mają sobie nic do zarzucenia.
Wszystko rozpoczęło się w poniedziałek, gdy Kataryna na swoim Twitterze ogłosiła, że jej profil zniknął z Facebooka. Na odzew społeczności nie trzeba było długo czekać. Już chwilę później w największym serwisie społecznościowym na świecie powstała grupa "Oddawać Katarynę!", do której obecnie przyłączyło się grubo ponad tysiąc osób.

W rozmowie z TVN24 rzecznik Facebooka Stefano Hesse kategorycznie zaprzecza jakimkolwiek próbom cenzury. Nie znam tej sprawy, więc zakładam, że ta osoba będzie musiała skontaktować się z naszym centrum pomocy, żeby dowiedzieć się, co się stało z jej kontem. Ale co do cenzurowania treści, absolutnie zaprzeczam takim oskarżeniom. Niczego nie cenzurujemy. Usuwamy zawartość tylko wówczas, gdy jest wyraźnie nielegalna w rozumieniu lokalnego prawa i tylko na oficjalną prośbę miejscowych organów ścigania - dodaje Hesse.

Użytkownicy Facebooka, którzy dołączyli do grupy żądającej przywrócenia konta blogerki, jak zwykle, nie szczędzą krytyki pod kątem władz serwisu oraz partii politycznych, które obwiniają za obecną sytuację. Mimo wszystko wiele osób podkreśla, że choć nie zgadzają się z poglądami Kataryny, to wspierają akcję, aby zamanifestować swój negatywny stosunek do cenzury.
Sama poszkodowana utrzymuje, że na razie nie dostała uzasadnienia, w którym wyjaśniono by powody usunięcia konta. Wiele wskazuje jednak na to, że mogło tak się stać ze względu na naruszenie regulaminu, który nakazuje używanie prawdziwych danych osobowych podczas tworzenia konta. Nie podając imienia i nazwiska, figurowała ona na Facebooku jako Blogerka Kataryna.

Warto także zauważyć, iż tego typu przypadek nie jest odosobniony. Już wcześniej za użycie nieprawdziwych danych osobowych usunięto między innymi profil kontrowersyjnej aktorki Lindsay Lohan, która w serwisie posługiwała się fałszywym nazwiskiem Ronson.

Trudno przesądzić o winie władz Facebooka, które dążą do zachowania porządku w serwisie. Wiele osób zwraca mimo wszystko uwagę, że zwykle takimi przypadkami administracja zajmuje się dopiero po zgłoszeniach ze strony użytkowników, którymi w tym przypadku mogli być polityczni przeciwnicy Kataryny.

Źródło: http://di.com.pl/news/32830,2.html

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
Weteran Forum


Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 106

PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katarynę z tego co wiem to już przywrócono.

Ale usunięto nie tylko Katarynę ale także kilka innych osób w tym mnie.

osoby usunięte / zablokowane: Zbyszko Vendetta, Blacky

więcej tu: http://www.pluszaczek.com/2010/07/27/facebook-–-pluszak-zablokowany

Konto Pluszaka czyli moje było obecne w portalu społecznościowym od 5 Maja 2010 a więc niecałe dwa miesiące ( mail aktywujący konto otrzymałem 5 Maja 2010 ) do dnia dzisiejszego tj. 27 Lipca 2010.

W dniu 27 Lipca 2010 czyli w niecałe 24 godziny po publikacji poprzedniego wpisu: http://www.pluszaczek.com/2010/07/26/zglos-naduzycie-czyli-powrot-cenzury/ dotyczącego między innymi blokowania kont i grup w portalu Facebook moje konto w portalu Facebook zostało ZABLOKOWANE

W czasie mojej prawie dwumiesięcznej obecności w portalu społecznościowym Facebook opublikowałem wiele tekstów dotyczących katastrofy TU-154M. Byłem także aktywny w kilkunastu różnych grupach Facebooka a wśród moich znajomych w Facebooku było obecnych wiele osób.

Wraz z zablokowaniem mojego konta zostały również zablokowane WSZYSTKIE moje wpisy oraz zdjęcia dotyczące WYŁĄCZNIE katastrofy TU-154M!

Kto cenzuruje konta w Facebooku: Roboty – automaty ( skrypty php & mysql ) czy ludzie?

_________________
*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^

www.pluszaczek.com - Okiem Pluszaka – Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywisto?ci?

www.bazaroskop.eu - sprzedaj, kup, wymie?, oddaj gratis. Szukasz pracy? Chcesz zareklamowa? swoje us?ugi? - Zapraszam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum