Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niesiołowski: Katyń nie był ludobójstwem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rz
Weteran Forum


Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 219

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 10:47 pm    Temat postu: Niesiołowski: Katyń nie był ludobójstwem Odpowiedz z cytatem

Mord na polskich oficerach w Katyniu nie był ludobójstwem - uważa wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. "W historii do tej pory były dwa ludobójstwa: Holokaust i wielki głód na Ukrainie. Katyń to było coś innego" - przekonuje polityk PO, który ma szukać sejmowego kompromisu w sprawie uchwały potępiającej sowiecką agresję z 17 września 1939 roku.

MARCIN GRACZYK: Wierzy pan, że uda się osiągnąć kompromis w sprawie uchwały upamiętniającej 17 września 1939 r.?
STEFAN NIESIOŁOWSKI*: To nie jest kwestia wiary. Będzie bardzo trudno, bo decydują o tym tak naprawdę politycy PiS.

A oni właśnie mówią, że jest pan niewłaściwą osobą do prowadzenia
negocjacji. Jest pan zbyt zacietrzewiony.
To nieprawda. To nie jest kwestia mojego charakteru. Na stanowisko PiS nie godzą się trzy pozostałe kluby. Obarczanie mnie odpowiedzialnością jest nieuczciwe. Przez ostatnie dwa lata negocjowałem wszystkie uchwały, jakie były w tym Sejmie, i jakoś do tej pory się udawało. Mówienie, że ja komuś przeszkadzam, jest nie fair. Przecież kluby mogą się spotkać bez mojego udziału. I ja im to w tej chwili proponuję. Niech się spotkają i sami przygotują uchwałę. Jeśli przyniosą mi ją uzgodnioną i podpisaną przez wszystkich, to ja na pewno ją zaakceptuję.

PiS mówi, że zależy mu przede wszystkim na tym, by w uchwale nazwać Katyń ludobójstwem, a pan ponoć się na to nie godzi. Dlaczego?
Nie ma na to zgody pozostałych klubów. Ale ja się na to też nie mogę zgodzić.

Dlaczego?
Bo to jest nieprawda.

To nie było ludobójstwo?
Nie. To była zbrodnia wojenna. Ludobójstwo to jest zagłada narodu. W historii do tej pory były dwa ludobójstwa: Holokaust i wielki głód na Ukrainie. Katyń to było coś innego. Polscy oficerowie odmówili współpracy z komunistami i zostali zamordowani. Ci, którzy na nią poszli, przeżyli, jak Berling. Poza tym przyjęcie takiego stanowiska miałoby bardzo poważne konsekwencje polityczne.

*Stefan Niesiołowski, wicemarszałek Sejmu, polityk PO

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/95094,niesiolowski-katyn-nie-byl-ludobojstwem.html

_________________
roman zwiercan
Ostatni szef SW Odzia? Trójmiasto oraz cz?onek Komitetu Wykonawczego SW.
Poszukiwany listem go?czym do 19 kwietnia 1991 r. http://sw-trojmiasto.pl/16_poszukiwanie.html
http://www.sw-trojmiasto.pl/Index.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za ludobójstwo jest w Polsce prawnie uznawana oprócz zbrodni hitlerowskich określonych w wyroku Trybunału w Norymberdze – zbrodnia katyńska (stanowisko prokuratury i Instytutu Pamięci Narodowej, zgodne z wnioskiem prokuratury ZSRR do Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze z 1946, zarzucającym zbrodnię katyńską Niemcom z prawną kwalifikacją zbrodni ludobójstwa).

Przytaczam za wikipedią , która nie ma charakteru 'przesadnie prawicowego'.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum