Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

To może zadecydować o wygranej PiS-u w wyborach !!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kawalerianarodowa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 54

PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 3:40 pm    Temat postu: To może zadecydować o wygranej PiS-u w wyborach !!! Odpowiedz z cytatem

PO nie daje sobie rady, a PiS w dotychczasowym kształcie nie jest postrzegany jako alternatywa. Ale wciąż jeszcze można to przełamaćProf. Jadwiga Staniszkis

Przekształcenie PiS-u w ruch społeczny może zadecydować o wygranej w wyborach parlamentarnych - pisze prof. Jadwiga Staniszkis w felietonie dla Wirtualnej Polski. Według autorki przebudowa tej partii jest potrzebna, ponieważ w dotychczasowym kształcie nie jest postrzegana jako alternatywa dla Platformy. A PO w jej opinii nie radzi sobie z rządzeniem.

Platforma nie zasługuje na drugą kadencję rządów: tak uważa większość w badaniach przeprowadzonych ostatnio na zlecenie "Faktów" TVN. Ale bez przebudowy i zenergetyzowania opozycji (przede wszystkim PiS-u) PO znów wygra. Więc warto zastanowić się, jak taką przebudowę przeprowadzić.

Kiedy wiosną 2010 napisałam w Wirtualnej Polsce, żeby Prezes oddał PiS młodym, nie myślałam, że skończy się to podziałem partii: wciąż zresztą mam nadzieję, że dogadają się i w wyborach pójdą razem ze względu na interes kraju. Do rozpadu doszło także dzięki intrygom pisowskiego aparatu. Choć ten ostatni powinien się przede wszystkim zająć odbudową zanikających struktur partii, a nie - mówieniem w jej imieniu, bo tylko zraża. To trzeba zostawić ludziom z charyzmą, autorytetem i konkretnymi - w danej kwestii - kompetencjami: czy to młodym np. z Instytutu Sobieskiego, czy - starszym - choćby całkiem licznej profesury z różnych pokoleń, skupionej w Komitetach Poparcia Jarosława Kaczyńskiego.

Właśnie w tych ostatnich leży szansa stworzenia nowego modelu działania. Czyli - równoległych struktur - swoistego "partio-ruchu". 31 art. statutu PiS. pt. Komitety, mówi o możliwości powoływania środowiskowych komitetów w poszczególnych regionach i w skali kraju (w postaci Federacji) podlegających bezpośrednio Komitetowi Politycznemu i - Prezesowi. Komitety poparcia powstały w czasie kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego (przypominam - 47% poparcia w II turze) i wciąż działają. Terenowy aparat PiS widzi w nich konkurencję i stara się eliminować, a są tam ludzie z kompetencjami, indywidualiści, lokalne autorytety, którzy - z różnych względów - nie mieszczą się w modelu partii. Można z nich stworzyć równoległą strukturę, która być może zadecyduje o wygranej PiS-u w wyborach parlamentarnych. Grupa inicjatywna już jest: wroclawskikomitet.pl. Główne hasła to Praworządność, Wolność, Rozwój. I energia w popieraniu Jarosława Kaczyńskiego, choć niekoniecznie mało inspirującego aparatu jego partii.

Tworzenie takich równoległych struktur, zdolnych do mobilizowania różnych środowisk, można ciągnąć w nieskończoność: aparat partii odbudowujący jej strukturę w terenie; komitety poparcia Jarosława Kaczyńskiego - sięgające do ludzi z pomysłami na reformy i przełamanie społecznego marazmu; komitety pamięci prezydenta Lech Kaczyńskiego przypominające jego system wartości i przesłanie na przyszłość; ruch wokół komisji Macierewicza i "Gazety Polskiej" upowszechniający wiedzę o katastrofie smoleńskiej, ale i - o stanie państwa, który przyczynił się do tragedii. Nowe formy działania na wsi. Razem - można więcej. A zwornikiem - lojalności wobec Prezesa i poparcie dla stworzonej wspólnie wizji prorozwojowych reform dla Polski.

Trzeba wykorzystać tę szansę. Wyzwania stojące dziś przed Polską - i zagrożenia, o których często tu piszę - zadecydują o przyszłości. PO nie daje sobie rady, a PiS w dotychczasowym kształcie nie jest postrzegany jako alternatywa. Ale wciąż jeszcze można to przełamać.

Prof. Jadwiga Staniszkis specjalnie dla Wirtualnej Polski


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,To-moze-zadecydowac-o-wygranej-PiS-u-w-wyborach,wid,13018812,komentarz.html?ticaid=1b938&_ticrsn=5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obserwując poczynania pani prof. Jadwigi Staniszkis nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ma ona okresy lepsze i gorsze. I wydaje mi się, że właśnie nastał ten drugi, podobny do okresu fascynacji przystojnymi, odzianymi w eleganckie garnitury panami z PO. Przedstawiony wynik:
Cytat:
Kiedy wiosną 2010 napisałam w Wirtualnej Polsce, żeby Prezes oddał PiS młodym, nie myślałam, że skończy się to podziałem partii: wciąż zresztą mam nadzieję, że dogadają się i w wyborach pójdą razem ze względu na interes kraju. Do rozpadu doszło także dzięki intrygom pisowskiego aparatu. Choć ten ostatni powinien się przede wszystkim zająć odbudową zanikających struktur partii, a nie - mówieniem w jej imieniu, bo tylko zraża. To trzeba zostawić ludziom z charyzmą, autorytetem i konkretnymi - w danej kwestii - kompetencjami: czy to młodym np. z Instytutu Sobieskiego, czy - starszym - choćby całkiem licznej profesury z różnych pokoleń, skupionej w Komitetach Poparcia Jarosława Kaczyńskiego.

nie powinien być dla nikogo, kto od pewnego czasu obserwuje sceną polityczną w Polsce, zaskoczeniem.
Postawienie na Instytut Sobieskiego - agendę G.Sorosa - wygląda na kiepski żart. Ja już wolę PiS, który nie korzysta z doradztwa PRowców z TVN i innych podobnych, tych dla których dobro Polski jest niby najważniejsze, a potem 'zacieśniają i rozszerzają' wznosząc pomniki najeźdzcom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Pietraszko
Weteran Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 219

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 1:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, miewa ona różne okresy. Tym razem oprócz gorszego wyraźnie widać niedoinformowanie. We Wrocławiu np. współpraca Komitetu z miejskimi strukturami PiS przebiega zdecydowanie dobrze. Przy pełnym poszanowaniu zupełnie odrębnych struktur i metod działania, pełnej niezależności. A przede wszystkim pomimo nadludzkich wysiłków kilku (niestety mocno związanych z Polskim Kierunkiem !) nędznych kreatur, usiłujących rozbić nie tylko naszą współpracę ale i cały Wrocławski Komitet. Wśród tych osobników prym wiedzie Marek Delimat (kawalerianarodowa). Fakt niezabanowania tego ... , jawnie walczącego z prawą stroną naszej sceny politycznej, bardzo obniża zarówno poziom i nakierowanie tego forum jak i nie świadczy dobrze o moderatorach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 3:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Jurku, moderatorzy nie są w stanie wiedziec co sie dzieje w całej Polsce, kto z kim a kto przeciwko komu. Zamiast uzywac takiego jezyka lepiej by bylo, aby Pan dostarczyl odpowiednie udokumentowane informacje do administracji Forum, jezeli Pana zdaniem uzytkownik Forum rzeczywiscie zasluguje na zbanowanie na przyklad ze wzgledu na szkodliwą dzialalnosc w swoim srodowisku. Ja nie przecze, ze na terenie lokalnym sprawa moze jest rzeczywiscie powazna, ale moim zdaniem same tylko posty wskazanego przez Pana uzytkownika nie zawierają tresci, za ktore administratorzy mieliby go karac banowaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum