Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Samouczek I

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bogusław
Weteran Forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 7:15 am    Temat postu: Samouczek I Odpowiedz z cytatem

Samouczek I
2011-02-06
Jakże często mamy kontakt z takimi korporacjami jak tzw. prawnicze czy administracji.
Naiwnie sądząc że pomogą, podpowiedzą czy doprowadzą do zadowalającego finału.
Błąd, te korporacje mają niepisaną umowę o nietykalności.
Przestępczość w tych korporacjach to około 90%, a może także jestem naiwniakiem i zaniżam statystykę.
Oczywiście stosują nowo mowę np. „czarny pijar” prawnie to nic innego jak karalne paszkwile, kodeks karny nazywa to naruszeniem dóbr osobistych.
Rozdział XXVII Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej
Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, ……..
W polskojęzycznych mediach mamy totalną nagonkę na wyznania religijne a szczególnie
obrywają tzw. Katolicy, kk Art. 196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci ( Judaizm jest nietykalny, poruszyć ten temat zdobędziesz przydomek antysemita) w dzisiejszych czasach żydowskie zbrodnie nie tylko w UB to żadna tajemnica.
Wracajmy do sedna tematu.
Kk. Art. 231. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Art. 239. § 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Kto jest tą osobą publiczną, nietykalną w prawie karnym- Rozdział XIV Objaśnienie wyrażeń ustawowych § 13. Funkcjonariuszem publicznym jest: 1) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej,
2) poseł, senator, radny, 3) sędzia, ławnik, prokurator, notariusz, komornik, zawodowy kurator sądowy, osoba orzekająca w sprawach o wykroczenia lub w organach dyscyplinarnych działających na podstawie ustawy, itd.
Jakie środki karne przewiduje kk wobec nietykalnych-Środki karne Art. 39. Środkami karnymi są:
Nas powinno najbardziej interesować punkt 2, 4, 5, 6, 7.
Lecz tak jak wyżej wspomniałem jest wręcz przestępczy układ korporacyjny.
Ja używam zwrotu, przestępcy w togach broniący przestępczą tzw. administrację.
Są wyjątki, gdy starałem się pociągnąć do odpowiedzialności filar PiS tzw. Ministra sprawiedliwości Ziobro prokuratura wszystko zrobiła żeby koleś był bezkarny.
Miał sukcesy, samospalenie w Szczecinie starszej kobiety.
Załamanie z powodu bezprawia, samopodpalenie przed ministerstwem sprawiedliwości,
chłopa uratowano i w takiej sytuacji otrzymałem odpowiedz prezesa sądu w Warszawie że spraw przeciwko Ziobro de facto się nigdy się nie zaczęła.
Tzw. Ministrowie sprawiedliwości pomimo skarg nie reagują bojąc się o posadki a mają takie narzędzie do usunięci norotorycznych wręcz przestępców Prawo o ustroju sądów powszechnych Art. 24. , Art. 25. najważniejszym aczne uprawnienia jest Art. 27. § 1. Prezes i wiceprezes sądu może być odwołany przez Ministra Sprawiedliwości, ………….
Kpk- Art. 304. § § 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora.
Niezwłocznie to znaczy obowiązkowo o czym zapominają korporacje w togach jak i urzędnicy.
Najgłupsze w tym jest to że piszecie skargę z znamionami przestępstwa a oni proponują postępowanie cywilne, taką propozycję otrzymałem od tzw. przedstawiciela rządu „wojewody”.
Świętością od lat jest także prezesa sądu rejonowego Ostródzie.
Kpk Art. 13. Uzyskanie zezwolenia władzy, od którego ustawa uzależnia ściganie, należy do oskarżyciela.
O czym świadczy ten artykuł z kodeksu postępowania karnego, proste to prokurator ma obowiązek o wystąpieniu odebrania immunitetu skoro tego nie zrobi to podpada pod Kk. Art. 231. § 1.
Lecz który zasra swoje gniazdo, uderzy rękę która karmi lub narazi się kumplom w todze.
Lecz czy jesteśmy bezradni w takiej sytuacji, nie, po stokroć nie.
Najważniejszym prawem w kraju nad Wisłą jest Konstytucja RP
ŚRODKI OCHRONY WOLNOŚCI I PRAW
Artykuł 77 -1Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej.
2.Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.
O czym chcą zapomnieć przestępcy w togach.
W polskim prawie ignorowanym przez korporacje jest prawo cywilne.
Kc Tytuł VI. CZYNY NIEDOZWOLONE
Art. 415. Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.
Do czego zmierzam.
Większość Sądów, prokuratury jak pisałem mają układ nie pisany (przestępczy) także z żerującymi urzędasami, np. nietykalny jest komornik za potrącania niezgodne z art. 896 § 1 kpc.
Aby utrzymać biuro i kasę ściąga nie tylko z śladowych rent lecz także zasiłków stałych z opieki.
Tzw. Ostródzki wymiar sprawiedliwości stanoł za kolesiem murem, tzw. prokurator i sąd.
Towarzystwo bezprawnie działa na wasz niekorzyść, więc propozycja.
Odebranie immunitetu, oskarżenie karne to mrzonka pozostaje, walnąć po kieszeni
w postępowaniu cywilnym.
Oczywiście możecie spotkać się z taką delikatnie mówiąc idiotyczną sytuacją jak ja.
Sygn. akt I C 486/10 otrzymałem pismo od SSO Bożena Jaskuła - Wiceprzewodnicząca w I Wydziale Cywilnym w Sądzie Okręgowym w Warszawie.
Datowane na dnia 21 maja 2010 r. w którym padło twierdzenie cytuję:
Tusk ani Minister Sprawiedliwości nie mają zdolności sądowej ……….
Kc. Tytuł II. OSOBY DZIAŁ I. OSOBY FIZYCZNE Rozdział I
Zdolność prawna i zdolność do czynności prawnych
Art. 8. § 1. Każdy człowiek od chwili urodzenia ma zdolność prawną.
Art. 13. § 1. Osoba, która ukończyła lat trzynaście, może być ubezwłasnowolniona całkowicie, jeżeli wskutek choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych,
Kpc- Art. 64. § 1. Każda osoba fizyczna i prawna ma zdolność występowania w procesie jako strona
(zdolność sądowa).
Pani sędzina stwierdziła że tak Tusk jak i Kwiatkowski mają ograniczone prawo, wniosek z
Art. 13. § 1. mają zaburzenia psychiczne, kto tu jest chory komentarz pozostawiam czytelnikom.
To jest tzw. spsychologia, wszystko zrobić żeby nic nie zrobić przestępcy z korporacji
sjp.pl słownik języka polskiego http://www.sjp.pl/co/spychologia znaczenie:
spsychologia praktyka zwalania pracy na innych, uciekanie od odpowiedzialności i obowiązków
http://www.dict.pl/dict?word=spychologia;
spychologia; siedzenie z założonymi rękami (oczekiwanie, że ktoś wykona za nas pracę)
Co chciałem przekazać, możemy na podstawie prawa cywilnego towarzystwo gnębić, walić po kasie.
Nie zapomnijcie o zwolnieniu z kosztów postępowania i do wniosku dołączyć:
Załącznik do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
z dnia 31 stycznia 2006 r. (poz........).
OŚWIADCZENIE O STANIE RODZINNYM, MAJĄTKU DOCHODACH
I ŹRÓDŁACH UTRZYMANIA
Waszymi kosztami wtedy będą ewentualne listy, konieczne polecone.

Następnie, o ile nastąpi zwrot pozwu bo ktoś stwierdzi zaburzenia psychiczne u pozwanego
nie załamujcie rąk, wysłać następny pozew informując sąd że taka osoba musi mieć wskazanego przedstawiciela.
Koniczną bo następnie zabieram się dodatkowo za wojewodę warmińsko- mazurskiego
Mariana Podzielskiego oraz Prokuratora Generalnego Andrzej Seretemeta,
temu panu już ten temat zapowiadałem.
Nie będę jak oni, jak obiecuję to dotrzymuję.
Pozdrawiam, odwagi.
Bogusław Maśliński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum