" /> Dyskusje ogólne :: Publikacje Moczulskiego
Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Publikacje Moczulskiego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin

PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 12:39 pm    Temat postu: Publikacje Moczulskiego Odpowiedz z cytatem

Reprodukcje stronic z kwartalnika „Antyk", z (poczwórnego) n-ru 9/10/11/12 z 1993 roku.

Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 6:22 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piotr Hlebowicz
Site Admin

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tych artykułów akurat nie czytałem, iście pasjonująca lektura. Ale pamiętajmy, że Paweł przed przyjęciem chrztu, był....Szawłem. Może podobnie przebiegała metamorfoza u autora tych artykułów? Jednakże zaprzeczeniem prawdziwości tej metamorfozy jest dla mnie udział w obaleniu rządu premiera Jana Olszewskiego. Gdyby nie to, moja wiara w takie przemiany zachodzące u człowieka byłaby ogromna.... A tak - bardzo w to wątpię. Jednak jest to mój głos osobisty. Może się mylę.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój pogląd na tę sprawę jest bardzo podobny. Dodatkowo obciążające dla niby-ozdrowieńca jest brak przyznania się do niechlubnej przeszłości, a próba jej zatarcia doprowadziła go do udziału w 'nocnej zmianie'. Ostatnio też dość niefortunnie dał głos w swoim oburzeniu na słowa Jarosława Kaczyńskiego w czasie kampanii prezydenckiej, kiedy w jedynym wystąpieniu jakie widzialem (chyba więcej nie było) powiesił wszystkie psy na JK, ktory wykonał pewien niezdarny dyg w kierunku czerwonego. Jarosławowi Kaczyńskiemu, pomimo tego, że wspomniana wypowiedź była częścią przygotowanej mu przez animatorów obecnego PJN kampanii, trudno będzie z siebie jej niewątpliwy brud oczyścić, tym bardziej, że nie przyniosła mu żadnych korzyści politycznych - te mogliby docenić 'pragmatycy'- wyznawcy Realpolitik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Strzyżewski
Weteran Forum

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też wprawiła w zdumienie lektura tych tekstów, z których ostatnie opublikowane zostały jeszcze w połowie 1976 roku, kiedy to zbliżałem się już do ukoronowania sukcesem mojej 18 miesięcznej pracy nad zdemaskowaniem Cenzury PRL. Autor tych tekstów nie poprzestał na współpracy z komunistyczną cenzurą, zatrudniając się w komunistycznych mediach i pracując w nich od ponad 20. lat. Przekroczył bowiem kolejny próg kolaboracji z reżimem, którym była podjęcie się roli dziennikarza-propagandysty.
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 6:22 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jerry
Weteran Forum

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękny życiorys opozycyjny?
W 1975 roku oficjalnie i z wielkim hukiem wypisałem się ze związków zawodowych (przestali mi również "na pasku" potrącać składki związkowe) a ten "wielki" działacz jeszcze w 1976 roku siał swoją propagandę komunistyczną? Czy przypadkiem później nie został skierowany na inny odcinek frontu ideologicznego?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: