Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Publikacje Moczulskiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 12:39 pm    Temat postu: Publikacje Moczulskiego Odpowiedz z cytatem

Reprodukcje stronic z kwartalnika „Antyk", z (poczwórnego) n-ru 9/10/11/12 z 1993 roku.






_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tych artykułów akurat nie czytałem, iście pasjonująca lektura. Ale pamiętajmy, że Paweł przed przyjęciem chrztu, był....Szawłem. Może podobnie przebiegała metamorfoza u autora tych artykułów? Jednakże zaprzeczeniem prawdziwości tej metamorfozy jest dla mnie udział w obaleniu rządu premiera Jana Olszewskiego. Gdyby nie to, moja wiara w takie przemiany zachodzące u człowieka byłaby ogromna.... A tak - bardzo w to wątpię. Jednak jest to mój głos osobisty. Może się mylę.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój pogląd na tę sprawę jest bardzo podobny. Dodatkowo obciążające dla niby-ozdrowieńca jest brak przyznania się do niechlubnej przeszłości, a próba jej zatarcia doprowadziła go do udziału w 'nocnej zmianie'. Ostatnio też dość niefortunnie dał głos w swoim oburzeniu na słowa Jarosława Kaczyńskiego w czasie kampanii prezydenckiej, kiedy w jedynym wystąpieniu jakie widzialem (chyba więcej nie było) powiesił wszystkie psy na JK, ktory wykonał pewien niezdarny dyg w kierunku czerwonego. Jarosławowi Kaczyńskiemu, pomimo tego, że wspomniana wypowiedź była częścią przygotowanej mu przez animatorów obecnego PJN kampanii, trudno będzie z siebie jej niewątpliwy brud oczyścić, tym bardziej, że nie przyniosła mu żadnych korzyści politycznych - te mogliby docenić 'pragmatycy'- wyznawcy Realpolitik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Strzyżewski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 147

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też wprawiła w zdumienie lektura tych tekstów, z których ostatnie opublikowane zostały jeszcze w połowie 1976 roku, kiedy to zbliżałem się już do ukoronowania sukcesem mojej 18 miesięcznej pracy nad zdemaskowaniem Cenzury PRL. Autor tych tekstów nie poprzestał na współpracy z komunistyczną cenzurą, zatrudniając się w komunistycznych mediach i pracując w nich od ponad 20. lat. Przekroczył bowiem kolejny próg kolaboracji z reżimem, którym była podjęcie się roli dziennikarza-propagandysty.
_________________
Kto pot?pia cenzur?, by nast?pnie samemu j? stosowa?, mo?e by? tylko durniem lub hipokryt?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękny życiorys opozycyjny?
W 1975 roku oficjalnie i z wielkim hukiem wypisałem się ze związków zawodowych (przestali mi również "na pasku" potrącać składki związkowe) a ten "wielki" działacz jeszcze w 1976 roku siał swoją propagandę komunistyczną? Czy przypadkiem później nie został skierowany na inny odcinek frontu ideologicznego?

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum