Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jestem tak zmęczony..........

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bogusław
Weteran Forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103

PostWysłany: Czw Cze 09, 2011 8:21 am    Temat postu: Jestem tak zmęczony.......... Odpowiedz z cytatem

Jestem tak zmęczony tym bezprawiem że nie mam ochoty na komentarz. Zawroty dnia 2011-06-07

Syg. Akt. IVC 580/11


Do
Sąd Apelacyjny
w Warszawie
I Wydział Cywilny

Za pośrednictwem
Sądu Okręgowego
Wydział I Cywilny
w Warszawie

Powód: Bogusław Maśliński zam. czasowo Zawroty 6/1. 14-300 Morąg
woj. Warmińsko-Mazurskie tel. 506804843 vipbob@wp.pl
Pozwany: Andrzej Seremt ul. Barska 28/30 02-315 Warszawa.
Osobie fizycznej zgodnie z prawem cywilnym.

Zażalenie

Na wezwanie do uiszczenia opłaty w kwocie 8000,00 zł.
W Wniosku o postępowanie cywilne z dnia 2011-03-16 jest zał. o zwolnienie z kosztów
procesowych w całości cytuję; Wnoszę o zwolnienie z kosztów postępowania w całości ze
względu na złą sytuację finansową .w zał.- Załącznik do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
Skład orzekający w osobie SSO Anna Tyrluk – Krajewska nie rozpatrywał wniosku.
Kpc. Art. 124. (63) Zgłoszenie wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych lub
ustanowienie adwokata lub radcy prawnego, jak również wniesienie środka
odwoławczego od odmowy zwolnienia od kosztów sądowych nie wstrzymuje
biegu toczącego się postępowania.
Jak mogę złożyć zażalenie w sprawie kosztów sądowych o ile nawet na posiedzeniu zaocznym nie był rozpatrywany.
Nadmieniam SSO Anna Tyrluk – Krajewska w piśmie z dnia 19 maja 2011r zażądała wyjaśnienia jakie działanie i zaniechania wyrządził powodowi szkodę.
Uważam że tak w wniosku jak i pismach procesowych wręcz nadgorliwie przedstawiłem nie tylko obowiązki pana Andrzej Seremet jako prokuratora generalnego lecz także przedstawiłem bezprawne działanie na szkodę powoda.
Przepraszam lecz zauważyłem że niezbyt poprawna była moja pisownia nazwiska pana prokuratora generalnego.
W wniosku – cytuję: Wnoszę o zastosowanie kpc. Art. 184. w postępowania o zadośćuczynienie
w wysokości 600. tyś zł. Zawroty dnia 2011-03-16 tak więc w geście sądu okręgowego pozostawiłem możliwość podjęcia decyzji czy miało to być procesowe czy ugodowe.
Nie jestem prawnikiem lecz sądzę że wnioskuję zrozumiale ponadto powołując się na
Art. 129. Mylne oznaczenie pisma procesowego lub inne oczywiste niedokładności nie stanowią przeszkody do nadania pismu biegu i rozpoznania go w trybie właściwym.

Żądanie uiszczenia opłaty w wysokości 8000 zł jest przeszkodą do nie pokonania, sąd z wniosku o całkowite zwolnienie z kosztów zna moje warunki finansowe.
Odczytuję te żądanie jako uporczywe próby zmuszenia powoda do zaniechania.

Nowomowa „ Spychologia” cytat: praktyka zwalania pracy na innych, uciekanie od odpowiedzialności i obowiązków.
SSO Anna Tyrluk – Krajewska celowo utrudnia zgodne z prawem postępowanie.
Jest to naruszenie Kk - Art. 231. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,…….
Czy następną próbą oddalenia wniosku będzie wymuszenia adresu zamieszkania pozwanego.
Pozwolę sobie zacytować Kpc. Rozdział 2. Doręczenia
Art. 135. Doręczenia dokonywa się w mieszkaniu, w miejscu pracy lub tam, gdzie się adresata zastanie.
Również w następnej próbie niedopuszczenia do postępowania cywilnego przeczytam że pozwany nie posiada zdolności procesowych.





To nie byłby żaden precedens procesowy cytuję; SSO Bożena Jaskuła – Wiceprzewodnicząca
w I Wydziale Cywilnym w Sądzie Okręgowym w Warszawie Postępowania
Sygn. akt I C 486/10 w piśmie z dnia Warszawa, dnia 21 maja 2010 r. dowiedziałem się że panowie nie posiadają zdolności procesowej ( premier Tusk i MS Krzysztof Kwiatkowski)
Następnie przedstawiam fragment pisma z dnia 7 marca 2011r sygn. Akt. IC 130/11
Cytuję; pozwany wojewoda nie ma samodzielnej zdolności do występowania w charakterze strony w procesie cywilnym ,(Warmińsko-Mazurskie Marian Podziewski)
Takie twierdzenie jest jednoznaczne z kc. Art. 16. § 1. Osoba pełnoletnia może być ubezwłasnowolniona częściowo z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii,

Oczywiście Kpc. Art. 213. (106) § 1. Fakty powszechnie znane sąd bierze pod uwagę nawet bez powołania się na nie przez strony, a z faktami znanymi tzw. niezawisłego sądu się nie dyskutuje, można zostać ukarany za obrazę.
Zwarzywszy wymienione postępowanie sądu Okręgowego w Warszawie poczynania są bezzasadne.
Wniosek o uchylenie wezwania jest bezsprzecznie uzasadniony.


Bogusław Maśliński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum