Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Korwina oblicze prawdziwe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartłomiej Marjanowski
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 368

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 8:01 pm    Temat postu: Korwina oblicze prawdziwe Odpowiedz z cytatem

Coś już wcześniej czułem a moja mama miała od początku o nim zdanie jak najgorsze. Czyli J. Korwin Mikke w całej krasie. W księgarni "Najwyższego czasu" takie oto pozycje:


http://www.sklep-niezalezna.pl/pl/p/Wirus-Rusofobii-Jan-Engelgard/477



Wirus Rusofobii
(Jan Engelgard)
Polska rusofobia istnieje i kwitnie. Pisał o niej niedawno w książce "Polskie i rosyjskie problemy z rosyjskością" prof. Andrzej de Lazari, jeden z niewielu ludzi nauki i pióra, który walczy z tą chorobą. Zdumiewa tylko jedno; że fala rusofobii zalewa nas 20 lat po upadku ZSRR, 17 lat po wyjściu z terytorium Rzeczypospolitej wojsk sowieckich, w 10 lat po wejściu Polski do NATO i w sześć po wejściu do Unii Europejskiej. To potwierdzenie jednej ze stalinowskich definicji, że walka klasowa zaostrza się w miarę budownictwa socjalizmu. Im dalej Rosja była od nas (politycznie, militarnie, kulturowo), tym ostrzej była atakowana, tym bardziej natarczywie nią straszono. To wskazuje na jedno, że istniały i istnieją ośrodki, które rusofobię w Polsce sztucznie hodują. Przez całe lata prawie wszystkie media w Polsce (w większości zresztą nie polskie) prowadziły w stosunku do Rosji zimną wojnę. Jeśli o Rosji, to tylko źle. Stopień indoktrynacji, tendencyjności i zaciekłej nienawiści był na takim poziomie, że do złudzenia przypominało to czasy dawno minione.

Tym zbiorem tekstów chcę pokazać, że nie można ulegać szaleństwu i demagogii. Taki jest nasz obowiązek, nie można bowiem dać się zepchnąć na margines wyznaczony przez ideologicznych Hunów. Jeśli myśl polityczna i myśl narodowa ma być myślą nie może być zgody, by Hunowie wyznaczali reguły gry. Dotyczy to nie tylko tematu przewodniego tego zbioru,czyli rusofobii, ale także historii najnowszej, która stała się zajeżdżaną przez nawiedzonych i zacietrzewionych historyków kobyłą. Dlatego ten zbiór podzieliłem na dwie części: pierwszą poświęcam polemikom na temat najnowszej historii Polski, drugą Rosji i polityce wschodniej. Na zakończenie prezentuję teksty, jakie ukazały się na łamach tygodnika "Myśl Polska" i dotyczą poruszanego tutaj tematu.

A OTO JUZ SAM JANUSZ KORWIN MIKKE


http://www.sklep-niezalezna.pl/pl/p/Rusofoby-w-odwrocie-Janusz-Korwin-Mikke/426



Książka jest zredagowanym - i dzięki temu stanowiącym spójną całość - zbiorem felietonów Janusza Korwin-Mikkego publikowanych w różnych periodykach oraz internecie. Jej motywem przewodnim jest polska polityka zagraniczna, a zwłaszcza nasze relacje z Rosją. Zdaniem Autora jest to polityka nieudolna i szkodząca ekonomicznym interesom Polski.

"Nie mam (...) ochoty na wojnę z Rosją dlatego, że wprawdzie 90% naszej energetyki opiera się na węglu, ale samochody jeżdżą na ropie i benzynie - a podejrzewam, że Moskwa z miejsca zakręciłaby nam kurki. A ja lubię jeździć samochodem. Gdybym nawet chciał wojny z Rosją, to akurat nie o Gruzję. Bo czy nam się to podoba, czy nie, Moskwa ma tu za sobą wszelkie racje moralne. Wiadomo, że to Gruzja rozpoczęła działania wojskowe (nie "wojenne”, bo formalnie Osetia Płd. należy do Gruzji!) nawałnicą artyleryjską na miasteczko Tskhinvali o godzinie 4.47 nad ranem, zrywające rozejm z Dagomysu. I jest doprawdy obojętne, czy zginęło wtedy 1500, 2000 czy - jak twierdzą Osetyńcy - 3000 cywilów. Media "polskie” przez tydzień kłamały na potęgę - dziś pokazują już zdjęcia spalonych gruzińskich czołgów na ulicach - nie twierdząc, że przewieźli je tam Rosjanie...”

"Tymczasem ingerencja Moskwy w Osetii nie miała NIC wspólnego z narodowością rosyjską - Osetyńcy nie są Rosjanami! Podobnie zresztą, jak Abchazi, którzy są plemieniem właściwie gruzińskim - ale tak samo pragną być w Gruzji, jak niemieccy Szwajcarzy pragnęli być w III Rzeszy...”

Wyszło szydło z worka!
Tych książek nie polecę nikomu!!!!!



_________________
Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, wygląda jakby pewne zasłony opadły. Może to stare demony strachu wynikającego z wiary w absolutną moc Kremla, a moze jakieś inne 'pragmatyzmy'. W każdym razie po tym, co zamieściłem niedawno postać tego pana, choć mocniej smuci, jest za to bardziej czytelna. Czasem jasność jest ważniejsza od doznawania radości - zwłaszcza zadowolenia fałszywego.
PS. Jak widać przeczuć kobiet nie należy lekceważyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum