Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rzut pilotem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 7:34 pm    Temat postu: Rzut pilotem Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Feusette
Rzut pilotem
« Utoya, dzień wcześniej…
Akrobatka, tygrysy i dyrektor

Mam przywidzenia i omamy słuchowe. Niedawno byłbym przysiągł, że słyszę, jak znana blondynka w telewizji twierdzi, że widziała film pokazujący kłótnię generała Błasika z kapitanem Protasiukiem, a wiceszef PO dodaje, że „wszyscy na pokładzie tupolewa byli pijani”. Potem mi się przywidziało, że Jerzy Miller mówi, iż konwencję chicagowską stosuje się do lotów pasażerskich, a nie wojskowych, a premier zapewnia, że osobiście będzie nadzorował śledztwo smoleńskie – jako szef międzyresortowego zespołu.

Koszmary dręczą mnie też nocami. Śniło mi się ostatnio, że szefem polskiego wojska został doktor psychiatra i najpierw wszyscy się z tego śmiali, a potem płakali. Gorzej, że to się na jawie potwierdziło. Pan premier naprawdę zrobił psychiatrę ministrem obrony narodowej. Mało tego – nawet teraz, po dwóch wielkich tragediach, uważa, że to był dobry wybór i że psychiatra sprawdził się znakomicie.

Niestety, jak twierdzą miłośnicy teorii, że jeden Kaczyński pilotował, a drugi siedział na wieży w Smoleńsku, źli ludzie zrobili z psychiatry kozła ofiarnego, kozioł uniósł się honorem i zrezygnował ze stanowiska. Szkoda, że nie natychmiast po tragedii, jak by uczyniono w całym cywilizowanym świecie, ale dopiero po zapoznaniu się z tym, co na niego mają. A i to nie od razu, bo przecież Klich dostał raport Millera już kilka tygodni temu.

Dziś twierdzi, że wojskowi go oszukiwali. Szczerze mówiąc, nie bardzo wiem w czym – że w katastrofie CASY nie było ofiar? Że to nie katastrofa była, ale ćwiczenia z pierwszej pomocy? Chyba tak, skoro pan doktor widział swoją armię inaczej. „Zmiany, które nastąpiły w siłach zbrojnych po sierpniu 2008 roku, kiedy to rząd premiera Donalda Tuska przyjął program profesjonalizacji, są przełomowe. Po raz pierwszy od 90 lat Polska ma zawodową armię”.

Ten zaś, który go mianował, dopowiadał wtedy: „Tylko żołnierz świetnie przygotowany może być żołnierzem skutecznym i – na tyle, na ile to możliwe – bezpiecznym na współczesnym polu walki. (…) Jesteśmy dumni, że możemy o polskim wojsku powiedzieć, że ono staje się w najwyższym stopniu zawodowe”.

Przepraszam, ale po „honorowej dymisji” ministra Klicha przypomniała mi się zagadka. Jeśli dyrektor cyrku nakazuje akrobatce zająć się tresurą tygrysów, a one chwilę potem pożerają pół widowni, kto jest za to odpowiedzialny: tygrysy, akrobatka czy dyrektor?

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W odpowiedzi na ostatnie pytanie mogę napisać, iż wydaje mi się, że u nas powołano by komisję sejmową, której rozstrzygnięcie byłoby takie jakie wynika z liczebności przedstawicieli poszczególnych partii. Np. przy PiS -2, PO -4, PSL - 2, SLD -2 mielibyśmy 8:2 przeciw PiS. Oczywiście dobrze byłoby powołać na przewodniczącego jakiegoś M.Sekułę i Kalisza. To gwarantuje dodatkowe zabezpieczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum