Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Znani dziennikarze uciekają z TVP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 2:22 pm    Temat postu: Znani dziennikarze uciekają z TVP Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1395498,2677,1,1,kioskart.html


Kiosk
Prasa polska: Życie Warszawy

Marcin Szymaniak/01.03.2007 15:31
Znani dziennikarze uciekają z TVP
W redakcjach zapanował chaos
Po objęciu władzy w TVP przez Andrzeja Urbańskiego z firmą pożegnali się już Michał i Jacek Karnowscy, Igor Janke, Andrzej Mietkowski i Dominika Długosz. Dorota Gawryluk uciekła na urlop, mówiąc, że "nie ma z kim i jak robić programu".
REKLAMA Czytaj dalej

– To praktycznie wyczerpuje paletę spektakularnych odejść. Bo kto znany tam jeszcze został? – pyta w rozmowie z ŻW Michał Karnowski. Jak wynika z naszych informacji, w studiach zapanował chaos. – Jest problem z produkcją programów. Trudno pracować w sytuacji, gdy w nocy można zostać zwolnionym, tak jak Wildstein – mówi nam anonimowo dziennikarz TVP. Według Karnowskiego, w TVP będzie teraz dominował "pewien charakterystyczny typ człowieka". – Chodzi o ludzi, którzy za Kwiatkowskiego nie bawili się w niezależność i potrafili wyczuć, czego chce władza. I teraz będą robić to samo, tylko dla kogoś innego. Zacznie się etap informowania o "wzroście produkcji". Za Kwiatkowskiego porządni ludzie też się wstydzili albo mieli problemy z pracą. I co z tego? Jakoś się toczyło. Tak samo będzie i teraz – dodaje.



Michał Karnowski, fot. TVN24




Z byłym współpracownikiem TVP Michałem Karnowskim rozmawia Marcin Szymaniak

Kwiatkowsko-Urbański usłużny człowiek TVP

Ze współpracą z TVP pożegnał się już Igor Janke. Pan wraz z bratem Jackiem. Dorota Gawryluk uciekła na urlop. Spodziewa się Pan dalszego odpływu z TVP?

Trudno mi mówić za innych. Wydaje mi się, że mój brat nie wróci na pewno, bo nie ma już szans na takie dziennikarstwo jak za Wildsteina, czyli niezależne. Nowe nominacje i wulgarne wręcz dzielenie wpływów partyjnych już nie tylko w zarządzie, lecz także na poszczególnych antenach i w programach pokazują, z czym będziemy mieli do czynienia. Wyraziste, samodzielne osobowości będą zastępowane przez ludzi, którzy mniej zwracają uwagę na niezależność. Nazwiska, które pan wymienił, praktycznie wyczerpują przecież paletę spektakularnych odejść. Bo kto miałby się jeszcze pożegnać?

Np. Jan Pospieszalski. Właśnie z nim rozmawiałem i wykręcił się od odpowiedzi na ten temat.

Janek ma autorską formułę, a jego program nie jest polityczny, tylko raczej "cywilizacyjny". Dlatego jego bym do tego nie mieszał.

Z naszych informacji wynika, że Wiadomości TVP nie ma kto robić. Wszystko się posypało. Też ma Pan takie sygnały?

Tak. Dziennikarze nie powinni jednak przeceniać własnej roli. Do programu, który przygotowywaliśmy z bratem, zostaną znalezieni nowi ludzie. To samo z Wiadomościami: może je robić właściwie jedna osoba, pisząc "offy" na podstawie tego, co zobaczy na konferencjach prasowych transmitowanych na żywo. Operatorzy nakręcą kilka przebitek z konferencji i to pójdzie na ekran. Na pewno znajdą się ludzie, którzy to "wyzwanie" podejmą, tak jak podejmowali za Kwiatkowskiego (szef TVP z czasów SLD oskarżany o robienie usłużnej wobec władzy telewizji – red.). To nie wstrząśnie anteną, choć na pewno odbierze jej wiarygodność. Może też spadnie trochę oglądalność. Za Kwiatkowskiego porządni ludzie też wstydzili się albo mieli problemy z pracą w TVP, i co z tego? Jakoś się to toczyło. Tak samo będzie teraz.

Sądzi Pan, że prezes Urbański chce robić właśnie taką TVP?

Urbański nie jest głupi i na pewno spodziewał się, że to, co zrobili, musi się spotkać z reperkusjami. Ludzie, którzy dzielą programy pomiędzy partie rządzące, bez wątpienia mają świadomość, że w takich programach będzie pracował pewien typ człowieka. Według mnie, TVP będzie teraz robiona w coraz większym stopniu przez aparat postkwiatkowszczyzny. Chodzi o ludzi, którzy za Kwiatkowskiego nie bawili się w niezależność i potrafili wyczuć, czego chce władza. I teraz będą robić to samo, tylko dla kogoś innego. Zacznie się etap informowania o "wzroście produkcji", czego domaga się pan Urbański.

Rozczarowało Pana PiS?

Sądziłem, że Kaczyńskim chodzi o to, by telewizja była bardziej konserwatywna w sferze wartości, ale nie przyszło mi do głowy, że usadowią polityka na stanowisku szefa. To jest cofnięcie mediów publicznych daleko, daleko wstecz.


Robert Majka z Przemyśla,tel.506084013 mail: robm13@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum