Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przemyśl.Tylko trzy pytania do posła Marka Kuchcińskiego????

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 12:11 am    Temat postu: Przemyśl.Tylko trzy pytania do posła Marka Kuchcińskiego???? Odpowiedz z cytatem

http://www.zycie.pl/index.php?go=tresc&id=07_10_04&PHPSESSID=7d03bd404d0268e0037b8d3403c01e3e

PRZEMYŚL: Czy poseł skieruje sprawę do sądu przeciwko ogólnopolskiej gazecie?
O Kuchcińskim w Dzienniku
Szerokim echem odbija się publikacja w sobotnim (3 marca) Dzienniku dotycząca posła Marka Kuchcińskiego. Autorzy reportażu „Bieszczadzkie łąki szefa klubu parlamentarnego PiS” opisują nie tylko młode lata obecnego przewodniczącego klubu PiS, ale także zajmują się sprawą kupowanych przez niego działek rolnych.


Trzy pytania do posła Marka Kuchcińskiego
Jak Pan skomentuje artykuł, który ukazał się w sobotnim Dzienniku?
– Artykuł jest nieobiektywny i nastawiony wyłącznie na oczernienie mnie. Autorzy opierają się na swoich domysłach. Nie przedstawiają żadnych dowodów ani faktów. Zamierzam wydać niebawem oświadczenie dla prasy w tej bulwersującej sprawie i bronić swego dobrego imienia przed sądem.
Czemu w CIR nie ma oświadczenia, o którym mowa jest w artykule?
– Wszystkie oświadczenia majątkowe składałem zawsze prawidłowo i w przewidzianych przez prawo terminach. Nie znam procedur archiwizowania oświadczeń w kancelarii tajnej CIR ale zakładam, że tę sprawę wyjaśni dyrektor CIR. Ujawniałem w moich oświadczeniach wszystkie składniki mojego majątku i nigdy niczego nie ukrywałem.
Czy uważa pan za etyczne dzierżawienie, a potem kupowanie ziemi z Agencji Nieruchomości Rolnych przez urzędnika, jakim jest wicewojewoda?
– Fakt, że dzierżawiłem tereny rolne od ANR i kupowałem od niej nieruchomości był powszechnie znany i zgodny z prawem. Nigdy tego nie zatajałem i do czasu publikacji tego artykułu nikt nie doszukiwał się w moich działaniach niczego nagannego.
Rozmawiał Hubert LEWKOWICZ

Według autorów artykułu opublikowanego w ogólnopolskim Dzienniku – Anny Marszałek i Macieja Szulca – przemyski poseł Marek Kuchciński wykupuje po niskich cenach grunty należące do państwowej agencji. W tekście pojawia się informacja, że Kuchciński kupił m.in. 31 stycznia 3 hektary ziemi w Huwnikach (gm. Fredropol). Poseł tę informację potwierdza, ale dodaje, że zakup nastąpił po przetargu. Dziennik podaje też, że Marek Kuchciński dzierżawił już ziemię od Agencji Nieruchomości Rolnych w 1999 r. będąc wicewojewodą podkarpackim, a w 2005 r. kupił od tej samej agencji trzy działki w Leszczawce. Autorzy reportażu szukają odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości, czy Kuchciński wpisał dzierżawę ziemi do świadczenia majątkowego. „Nie wiadomo, bo papier, jeśli był, przepadł bez śladu. – U nas w kancelarii tajnej nie ma tego oświadczenia – twierdzi Centrum Informacyjne Rządu. Dokumentu nie mają także w Rzeszowie. – Deklaracje majątkowe zawsze były wysyłane do CIR. Nie robimy ich kopii – zapewniają pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego” – pisze sobotni Dziennik. Sporo miejsca poświęcono także przeszłości Marka Kuchcińskiego, jego młodym latom i związkom ze środowiskiem hippisowskim.
Poseł Kuchciński w wypowiedziach prasowych zapowiedział, że skieruje do sądu sprawę publikacji, gdyż artykuł – jego zdaniem – zawiera nieprawdziwe informacje. – Mam wrażenie, że to materiał zrobiony na zamówienie. Być może chodzi o wewnętrzne rozbicie PiS – skomentował publikację tekstu dla rzeszowskich Nowin.

(lew)
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Robert Majka z Przemyśla,tel.506084013 mail:robm13@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum