Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przedwyborcza akcja "ŚWIADOMY WYBÓR"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2011 10:00 pm    Temat postu: Przedwyborcza akcja "ŚWIADOMY WYBÓR" Odpowiedz z cytatem

Przedwyborcza akcja „ŚWIADOMY WYBÓR”

Drodzy Niepoprawni!

W dniu dzisiejszym ruszamy z przedwyborczą akcją ankietową, której inspiratorką i pomysłodawczynią jest nieoceniona pani Jadwiga Chmielowska. Pozwoliliśmy sobie nadać temu ambitnemu przedsięwzięciu nazwę „ŚWIADOMY WYBÓR”. W telegraficznym skrócie, akcja ma polegać na „weryfikacji” list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, czyli ugrupowania do którego większości z nas jest (z różnych względów) najbliżej.

Od dziś począwszy będziemy zatem systematycznie zamieszczać po 4 listy kandydatów PiS z kolejnych okręgów wyborczych. Prosimy, byście wpisywali pod listami w formie komentarzy rekomendacje (bądź anty-rekomendacje) dla kandydatów, których znacie z ich dotychczasowej publicznej działalności. Rzecz w tym, że jako świadomi wyborcy nie musimy się kierować ustaloną odgórnie kolejnością, skutkującą często automatycznym głosowaniem na partyjną „jedynkę”.

A zatem:

- jeżeli widzicie na liście kandydata zajmującego dalszą pozycję, a wiecie, że to człowiek godny poparcia – polećcie taką osobę w komentarzu!

I odwrotnie:

- jeżeli Waszym zdaniem na listach znalazły się osoby nie zasługujące na nasz głos – również o tym napiszcie!

Chodzi o to, by do Parlamentu weszli ludzie autentycznie tego warci, co niekoniecznie musi się pokrywać ze wskazaniem partyjnego „aparatu” Wink) Niech będą to nasze prawybory.

Zapraszamy do głosowania i komentarzy!

Dziś startujemy z okręgami: Legnica – 1, Wałbrzych – 2, Wrocław – 3 i Bydgoszcz – 4.

http://niepoprawni.pl/blog/394/przedwyborcza-akcja-swiadomy-wybor#comments

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"


Ostatnio zmieniony przez Jadwiga Chmielowska dnia Czw Paź 13, 2011 7:04 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyglądnąłem się nieco komentarzom na stronie niepoprawnych.pl i wydaje mi się, że chęć podporządkowania się niektórych Internautów sugestiom JK wydaje mi się przesadna. O ile dobrze rozumiem naszą ordynację, to w sumie jeśli chcesz by PiS wprowadził jak najwięcej ludzi do Parlamentu, to wystarczy, że zagłosujesz NA KOGOKOLWIEK Z LISTY PIS. Głos liczy się jako oddany na PiS. Na podstawie uzyskanych przez daną listę liczby głosów dana partia uzyskuje odpowiednią liczbę mandatów, tj miejsc w Sejmie - dla list sejmowych i w Senaci dla list senackich. Natomiast to, kto to będzie zależy od liczby uzyskanych przez poszczególnych kandydatów z danej listy głosów - gdy partia uzyska N miejsc, to wchodzi N osób z największą liczbą uzyskanych głosów. Tak więc mamy dzięki temu wysunąć (wyforować) te osoby, które znamy i szanujemy. Ja osobiście zawsze będę wycinał renegatów - kto sobie poszedł swoją drogą - plując na swych kolegów i stosunki w partii - niech nią kroczy dalej. Wyjątki są oczywiście do pomyślenia, ale tylko jako wybitna rzadkość. Przy obowiązującej b. często 'dyscyplinie klubowej' i tak mamy najczęściej to, że poseł GUZIK znaczy, tzn. ma naciskać guzik zgodnie z tym co mu polecono. Czy to dobrze, czy źle nie będę tu rozprawiał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Pietraszko
Weteran Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 219

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akcja tak ciekawa jak i ryzykowna. Grozi atakami na naszych, zostawmy to gw-nu i tego typu mediom. Może jednak też w niektórych sytuacjach pomóc. Na przykład we Wrocławiu wskutek różnych niezbyt stosownych działań (o nich przynajmniej do wyborów na pewno nie napiszę) dopiero na 14 miejscu znalazł się prof. Jędrysek, najwybitniejszy w Polsce specjalista od gazów łupkowych. Gdyby pierwszą piątkę zamienić z drugą - szkody by nie było. Jeśli on nie wejdzie - będzie to nie do nadrobienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę powiedzieć, że nie widzę ryzykowności. Nie wiem w jaki sposób skutecznie uniknąć ataków, ale obawiam się, iż zaniechanie jawnego wskazywania kto się nam podoba, GW i jej miazmatów nie zahamuje. Oczywiście można żyć w pełnym przekonaniu, że "начальство знает лучше", ale jak widać choćby po Tematach Kandydaci PiS - Maria Nowak czy Kandydat z listy PiS - Tadeusz Wita czy z kolei na wrocławskiej liście, o której wspominam pod http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=11266&start=4, gdzie jak nietrudno zauważyć Pan Prof. Mariusz-Orion Jędrysek jest daleko za KMUjazdowskim, który po wyborach '2007 zaczął 'reformować' PiS, niektóre priorytety mogą budzić wątpliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jeden głos w tej sprawie. Tym razem prof. Antoni Dudek na wPolityce zamieścił tekst pt. "Akcja "STOP JEDYNKOM". Czy sposób układania partyjnych list jest zawsze sprawiedliwy?". Oto ten tekst:
Cytat:
Prof. Andrzej Piasecki z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, jeden z najlepszych znawców polskich wyborów, wraz ze swoimi studentami zapoczątkował akcję „STOP JEDYNKOM” (https://www.facebook.com/STOP.JEDYNKOM ). Sprowadza się ona do apelu, by w nadchodzących wyborach przyjrzeć się preferowanej przez nas liście partyjnej i zamiast mechanicznie postawić krzyżyk przy pierwszym umieszczonym na niej nazwisku, dobrze przyjrzeć się innym kandydatom. Wiem, że to trudne i wymaga chwili czasu, ale w końcu taka okazja trafia się raz na kilka lat i to bez pełnej gwarancji powtarzalności.
Akcja ta wywołała zaniepokojenie niektórych polityków, oczywiście tych posiadających pierwsze miejsca na listach wyborczych. Mariusz Błaszczak z PiS stwierdził:

W wyborach powinno kierować się ocenąkandydata, jego kompetencji, a nie wprowadzać tak niesprawiedliwe kryteria.

A czy sposób układania partyjnych list jest zawsze sprawiedliwy? Może zatem ocenę kompetencji warto pozostawić wyborcy i o to właśnie w tej akcji chodzi. O najbardziej deficytowy towar w Polsce czyli świadomość obywatelską. Świadomość umożliwiającą odesłanie na polityczną emeryturę takich "jedynek" jak Joanna Kluzik-Rostkowska (PiS→PJN→PO→?), która następująco skomentowała akcję „STOP Jedynkom”:

To nie ma sensu. Na jedynkach są politycy rozpoznawalni, z doświadczeniem ikapitałem politycznym. Takie są mechanizmy i już.

I już?



Źródło: http://wpolityce.pl/artykuly/14651-akcja-stop-jedynkom-czy-sposob-ukladania-partyjnych-list-jest-zawsze-sprawiedliwy

PS. Ten ostatni głos nowego nabytku PO ('jedynki' Rybnika) powinien być mocnym argumentem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bogusław
Weteran Forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 8:20 pm    Temat postu: A mój głos będzie kontrowersyjny. Odpowiedz z cytatem

A mój głos będzie kontrowersyjny.
Wskazywanie kogoś na liście to przysłowiowa musztarda po obiedzie.
Ordynacja wyborcza nie dopuszcza przesuwania kandydatów na listach.
I ostrzej, mam dość tzw. zawodowych parlamentarzystów np. PZPRowców,
POpapraniców no i z PiSu też mamy przeterminowany towar od 1989r.
O ile ktoś nie potrafił wpłynąć na zmiany przez trzy kadencje to do kaduka co on tam robi.
A co napiszą tzw. polskojęzyczne media nie przeszkadza.
Wyborca jest przekorny i czym więcej oni kogoś opluwają tym ma większe szanse.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o zmianę miejsca na liście, ale to to, by godne osoby z dalszych miejsc zyskały głosy, żeby pomóc w wypromowaniu tych, których uważamy za godnych tego. Możemy coś robić, albo godnie trwać w proteście, lecz wypada mieć świadomość, że w ten sposób pomagamy realizować plany wyborcze tych, z którymi nam całkiem nie po drodze. Wybieramy nie doskonałych, a niajlepszych jakich możemy - jeszcze akceptowalnych.
Mam nadzieję, żę awersja im okazywa przez salon nie jest wpuszczaniem nas w kanał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bogusław
Weteran Forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 8:05 am    Temat postu: gorzko lecz jakże realnie. Odpowiedz z cytatem

Szanowny panie Grzegorzu
Rękami i nogami poprę niezależnych ludzi do sejmu, senaty, samorządów terytorialnych.
Lecz mając 60 lat po bagnie politycznym drepczę w kapciach nie brudząc skarpet.
Społeczeństwo jest zdezorientowane tak przez polityków jak i polskojęzyczne media.
Lecz dam przykład pseudo polityki.
Zrobiłem aferę w sprawie żydowskiej hucpy pod opieką tzw. prezydenta Warszawy HGW.
Zwróciłem się od tzw. pozycji w Warszawie o przejęcie tego tematu w związku z decyzją Prokuratora Generalnego o wszczęcie postępowania w związku z naruszeniem tak konstytucji jak i kodeksu karnego.
Także zaproponowałem przejęcia sprawy jednemu z komitetów.
I co i nic panie Grzegorzu.
Co do PiSu, jestem pewny że na listach znajdują się młodzi nie zepsuci ( naraziłem)
kandydaci.
Lecz są bez szans, stara gwardia po magdaleńska przybędzie do koryta.
Jestem rozgoryczony lecz nie naiwny.
W 2007r pisałem idziemy do urn i możemy odmówić posłuszeństwa sługusom wrzucając nieważne karty.
Po zbrodni nazwanej Katyń II byłem zbulwersowany i zaniepokojony.
Przeciwników politycznych się nie morduje, można krytykować lecz nie mordować.
A w kraju nad Wisłą mamy chełpiącą się partię Komunistyczną.
Lecz obecne rzekome władze ją tolerują natomiast prześladują niezależnych dziennikarzy.
Blokują strony Internetowe niepoprawnym politycznie czy wysyłają zgrają straży miejskiej
celem zniszczenia namiotu Solidarni 2010.
Te wybory nic nie zmienią, gorzko lecz jakże realnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miły Panie Bogusławie.
Niech się Pan mimo wszystko nie daje. Rozumiem, że może Pan być rozgoryczony. Ale w końcu drugiego życia Pan nie dostanie. Gdy ma Pan problem z rozstrzygnięciem co robić, proszę sobie postawić pytanie 'pomocnicze' Wink : Czy jak tak zrobię to ucieszę tych, których nie lubię, czy ich zasmucę? To powinno Panu pomóc w podjęciu decyzji. Oczywiście wyżej sformułowane pytanie nie jest wytyczną działania i dlatego nazwałem je 'pytaniem pomocniczym'. Nie chcę przecież lansować strategii "na złość babci niech mi uszy zmarzną".
Serdecznie pozdrawiam
G-W
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Sro Wrz 28, 2011 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.
Można się chwalić że nie poszło się na wybory albo głos nieważny wrzuciło, dało się pstryczka w nos temu bufonowi Kaczyńskiemu - prawda?

W Sulejówku 9 lat temu zwyciężył w wyborach na burmistrza komunista-populista który równo przyjaźnił się z tymi z SLD i z PO. Pomimo że ostrzegałem że ten człowiek wpędzi miasto w kłopoty to mało kto mi wierzył. pięć lat temu głupi naród w mieście marszałka jeszcze raz dał się nabrać na pijar i zagrywki pod publiczkę i znów go wybrał.
W ubiegłym roku wygrał w wyborach człowiek z PiS i dopiero wtedy ludzie dowiedzieli się że miast ma 125% zadłużenia i nie może realizować dosłownie żadnych inwestycji (więc nie wykorzysta nawet dotacji unijnych) bo poprzedni burmistrz w ubiegłym roku brał kredyt po to żeby spłacić ratę i odsetki od poprzednich kredytów. Teraz poprzedni burmistrz ma ciepłą posadkę w firmie z którą przez osiem lat lody kręcił.

Obawiam się że pijarowcy Tuska też zdetonują przed ciszą wyborczą jakąś brudną bombę a głupi naród da im jeszcze cztery lata na kręcenie lodów. Dziś mamy ponad 20 tysięcy zł długu na każdą osobę a ile go będzie za cztery lata?

Siedźcie w domu, wrzucajcie nieważne głosy albo głosujcie na partie kanapowe bez szans na mandaty. Tylko nie chciejcie ode mnie żebym płacił za długi Tuska i waszą głupotę.

Oczywiście te słowa są tylko do niektórych.

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2011 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Jerry,
Wspaniale by to było, gdyby deklaracja:
Cytat:
Tylko nie chciejcie ode mnie żebym płacił za długi Tuska i waszą głupotę.

miała jakieś znaczenie. Tak może można jeszcze napisać, ale niestety jeśliś człecze żyw, to uczestniczyć w spłacaniu długów musisz. I na tym polega perfidia tego bałaganu. Lemingi myślą (one oczywiście nie myślą, ale im się tak wydaje), że robią na złość myślącym. Ale one robią 'pod siebie' lecz to co narobią swoimi wygłupami i dziecięcą naiwnością bije i w tych, którzy omamić się nie dali. Chcemy czy nie chcemy wybrany prezydent czy premier to prawnie prezydent i premier wszystkich Polaków. Gdyby leming głosując po swojemu robił źle sobie - moglibyśmy pomyśleć: "Szkoda głupka Sad " i że mimo wszystko chcącemu krzywda się nie dzieje, ale on niestety i nas nuża i kompromituje.
Cieszymy się (ja nie i sądzę, że Pan też nie), że 'dostajemy' forsę z Unii. A kto uzyskał z Unii najwięcej dotacji do tej pory? - GRECJA. Widać jakoś chyba było nieszczerze dane, bo na zdrowie nie wyszło. Mieli też swojego Tuska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum