Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Grzegorz Schetyna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lporeb88
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 62

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 10:16 pm    Temat postu: Grzegorz Schetyna Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie do działaczy wrocławskiej SW...
Chodzi mi o dzisiejszego posła PO Grzegorza Schetynę , mianowicie jakim cudem człowiek który działał w Solidarności walczącej i był związany z waszym środowiskiem w tak krótkim czasie zmienił front i znalazł się w KLD a potem w PO i dziś jest jednym z najbliższych współpracowników Tuska... Kto jak kto ale Tusk i jego polityka jest raczej daleka ideałom Solidarności Walczącej...
Pozdrawiam

_________________
Nie ma lepszej po?ywki chorobotwórczej dla bakteryj fa?szu i legend, jak strach przed prawd? i brak woli.

Józef Pi?sudski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 10:50 pm    Temat postu: GRZEGORZ SCHETYNA Odpowiedz z cytatem

Lporeb88
Mój Drogi, równie dobrze gdy zapytasz się mnie dla czego Władysław Frasyniuk wstąpił do SLD. To właśnie taki jak ja i inni stworzyliśmy mit Frasyniuka, Piniora, Bednarza, w stanie wojennym, poczytaj LUDZIE PODZIEMIA to się dowiesz. Za nich mamy też odpowiadać?!.
Ludzie zmieniają poglądy, nie tylko Schetyna, mogę jedynie zaręczyć że on nie składał przysięgi. Mnie też to się nie podoba, że członek SW jest w PO, lecz z faktami ciężko walczyć.
Pozdrawiam Tadeusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szary_Wilk
Nowy Użytkownik


Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 3

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 2:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu, bodajże na początku lat 90-tych po Wrocławiu krążyła anegdotka o spotkaniu młodych działaczy NZS-u ze wschodzącą gwiazdą "liberalizmu postkomunistycznego", Tuskiem. Dwaj urzeczeni spotkaniem aktywiści uniwersyteckiego NZS dzielą się wrażeniami po spotkaniu. I jeden do drugiego, z błyskiem w oku: - Ty widziałeś, on miał na ręce złoty zegarek !!! Celnie świadczy to o ich fascynacjach.
Dwaj aktywiści S. i P. mozolnie wspinali się po szczeblach kariery wpierw wojewódzkiej, później parlamentarnej. Nieco wcześniej, na ewidentnie prowokowanych (komuna i RKW) strajkach studenckich w maju 1988 r. wyraźnie uwidoczniła się już u nich skłonność do manipulacji. A to wbrew ustaleniom i większości studentów próbują w interesie RKW przedłużać strajki (brylował w tym jeszcze inny gwiazdor tego środowiska, niejaki Kubuś). A to umiejętnie na spotkaniach i wiecach dozują dostęp do mikrofonu (kto ma media, ma władzę, chociażby późniejsza Eska).
I jeszcze jedna anegdotka. Wyczuwając wiatr historii wspomniani dwaj aktywiści pouczają kolegę o nieco odmiennych poglądach i sympatiach, klepiąc go po plecach. – R., angażuj się, pociąg odjeżdża, jak się teraz nie załapiesz, to się nigdy nie załapiesz!. Rzeczywiście, jak obserwowałem utalentowany R. długo nie mógł znaleźć swojego miejsca. Ale z prawdziwą satysfakcją obserwowałem jego 5 minut w historii i mam nadzieję, że nie ostatnie. Bez uwikłania w szemrane miejskie interesy, mające korzenie w wyselekcjonowanym RKW i Kumitecie Obywatelskim.
Mam nadzieję, iż jest to początek dyskusji o niezatapialnym układzie miejskim Wrocławia, z pozoru jakże czystym. Żadnych agentów, głośnych afer (może za dużo mostów, nie to co w W-wie), nie słychać o korupcji, sprzedaży placów po zaniżonych cenach. Jedynie mówi się o wspaniałych ojcach miasta, wręcz bohaterach: np. tym na wałach. Coś mi tu nie gra. Może to tylko „tytanic” ?.

_________________
Lecz nie sko?czy?a si? ob?awa i nie ?pi? go?cze psy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szary Wilku!
Napisałeś post z którego nic nie wynika a przeciętny śmiertelnik,nic się konkretnego nie dowie. Używasz symboli,skrótów, jeżeli coś wiesz to pisz pełnymi nazwiskami. To co zamieściłeś, nie jest rewelacją, powiem Tobie że te sprawy mienia komunalnego, gruntów, już w pierwszej kadencji Rady Miejskiej Wrocławia były poruszane przez A. Lenkiewicza, Ewe Sudnik, Wiczkowskiego, zebrano obszerny materiał dowodowy i przekazano do prokuratury. Mineło prawie 15-16 lat i nic. W tej sytuacji Twoja nadzieja jest płocha i na cienkim lodzie. Radzę Tobie poczytaj grudniową "OPCJE NA PRAWO" polecam, tam więcej się dowiesz, o kłopotach Rafała Dutkiewicza.
Moja prośba, jeżeli coś wiesz, to pisz jasno, tak aby było można z tego kozystac, domysły NIE, TYLKO FAKTY!

Cytat Szarego Wilka:
Mam nadzieję, iż jest to początek dyskusji o niezatapialnym układzie miejskim Wrocławia, z pozoru jakże czystym. Żadnych agentów, głośnych afer (może za dużo mostów, nie to co w W-wie), nie słychać o korupcji, sprzedaży placów po zaniżonych cenach. Jedynie mówi się o wspaniałych ojcach miasta, wręcz bohaterach: np. tym na wałach. Coś mi tu nie gra. Może to tylko „tytanic” ?.
Z poważaniem Tadeusz Świerczewski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szary_Wilk
Nowy Użytkownik


Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 3

PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zareagowałem na pewien zasygnalizowany problem: „Co z tym Grzesiem Schetyną?”. Co się stało z naszą klasą? Wczoraj bojownik o wolność i demokrację, a dziś personalny partii i szerszej (nomen omen) platformy interesów. Wielu twierdzi, że PO to następna emanacja obrony interesów razwiedki, może dziś już lekko nieświeża. Skąd ta pewność, iż G.S. (ha, ha- tak wyszło, nie mylić z G.S„Samopomoc Chłopska”, a może jeszcze nastąpi koligacja?) nie składał przysięgi w SW? Wszak zazwyczaj składało się ją w wąskim kręgu osób. Nie spłynęły jeszcze wszystkie „kwity” (pardon, ankiety) do centrum dowodzenia SW? Może czegoś dowiemy się z akt bezpieki?. A może sam zainteresowany Schetyna nie potwierdził składania przysięgi? Ale cóż to za źródło? Wszak sam zainteresowany to gracz i kunktator polityczny. A i współpraca z SW to przez długi czas bariera dla karier politycznych. Znam conajmniej jeden poważny przypadek apelowania, by danej persony nie łączyć z SW. Mimo np. długoletniej współpracy z „BD”. Ale jeżeli Schetyna brał udział pewno jeszcze jako student w pracach SW to może znajdzie się głos jakiś jego współpracowników. Jaka więc była rola w SW Schetyny? Ja kojarzę go zdecydowanie jako działacza struktur NZS. To miłe złego początki. A później karierka polityczna… Mam nadzieję, że pomimo dużej przerwy pociągniemy wątek.
Mogę oczywiście odcyfrować skróty, które użyłem w przytoczonej anegdotce powyżej. S. – to bohater wątku Schetyna, P. to Jacek Protasiewicz, nierozłączna więc przez długi czas para. „Kubuś” to ksywka Pawła Kocięby-Żabskiego, również działacza uniwersyteckiego NZS. Wspomniani działacze NZS intensywnie wspomagają koncepcję RKW we Wrocławiu, która jest koncepcją kapitulancką wobec komuchów. Koncepcja, która była sterowana przez ludzi Kiszczaka. Koncepcja niemoralna, która w świetle ujawnianych faktów coraz bardziej bankrutuje ( kontakty Kuronia, agentura w Kościele). I myślę, że w środowisku SW w tej kwestii nastąpi duża zgodność poglądów. Tu „my”, a tam „oni”.
I już wówczas zaczyna się kręcenie lodów. I myślę, że tam należy szukać źródeł obecnego UKŁADU MIEJSKIEGO WROCŁAWIA. RKW, Kumitet Obywatelski i różne późniejsze pseudoliberalne poczwarki i przybudówki…, których nazw już nie pomnę. Tylko dziwnym zbiegiem okoliczności aktorzy wciąż ci sami. Pomimo działalności, jak już wspomniał p. Świerczewski różnych dysydentów, chociażby „trzech muszkieterów” w I kadencji rady. Sądzę, że te 15-16 lat warte jest opisu i analizy.
Te sprawy, być może znane i ukatrupione w prokuraturze nie są znane szerzej publicznie. A śmiem twierdzić, że i wielu wrocławskich działaczy SW ma o nich mgliste pojęcie. Chętnie sam przeczytałbym różne opracowania, analizy, które już gdzieś się pojawiły. Ze swej strony postaram się wrzucać różne zauważone głosy, artykuły dotyczące tegoż tematu. Myślę, że temat jest obszerny i wart odrębnego wątku. Proponuję założenie nowego wątku z linkami, odniesieniami do wrocławskich układów, natomiast tutaj zajmijmy się wiwisekcją duszy mister Schetyny. Może najbliższy czas przyniesie coś nowego?
P.S. Pytanie do p. Świerczewskiego. W jednym z postów użył Pan sformułowania LUDZIE PODZIEMIA. O co chodzi? Książka, broszura, wątek …

_________________
Lecz nie sko?czy?a si? ob?awa i nie ?pi? go?cze psy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szary Wilku!!!
Faktycznie, wyszedłeś z „rezerwatu”, piszesz o sprawach które, powtarzam dawno zostały opisane i to w wydaniach książkowych, pierwszym wydaniem było :
„Zdrada Nagminna m. Wrocławia” dr Antoni Lenkiewicz, sponsorowana była przez „KARTA WROCŁAWSKA- PRZECIW UKŁADOM” pod kierownictwem;
Antoniego Lenkiewicza, Kornela Morawieckiego, Jerzego Przystawy, Edwarda Wiczkowskiego. Wydanie z roku 1994.
W rezerwacie masz dużo czasu, więc czytaj, a „LUDZIE PODZIEMIA” znajdziesz na tym forum, są to LUDZIE którzy stworzyli mit Frasyniuka.

A tak nawiasem, piszesz : "Co się stało z naszą klasą", o jakiej klasie myślisz, tego nie mogę pojąć?!
Tadeusz Świerczewski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz dobrze Tadeuszu, ze niektorzy zdradzili przysiege i sie zalapali nawet w bardzo niesympatyczne miejsca. Byla o tym dyskusja na ostatnim spotkaniu.
Owszem byly tworzone mity Frasyniukow, Wałęsów i &. Nawet jak wiecie RWE kierował TW "Zapalniczka". Walczylismy z tyloma wywiadami i sluzbami a niektorzy wciąż bredza "niekrzywdzić człowieka", no chwila slabosci i podpisal.
A mnie już w przedszkolu uczono : GONIĆ KAPUSI!!!!!!!!! i lizydupkow co sie wszedzie zalapią.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadziu!!!
Tak wiemy, wyjdą jeszcze inne "kwiatki", tylko niech ten IPN zacznie publikować. Natomiast ludzie zamiast stękać, niech zaczną grzebać we własnych teczkach. Tam znajdą dokumenty, lub jakiś trop. Inaczej to tylko domysły. Uważam że myśmy zrobili dużo, mimo tych kajdan i kłód, teraz możemy tych ludzi ukierunkować.
Jadziu, czy Kaziu nie może zablokować tej reklamy na "LUDZIACH PODZIEMIA" ?!.
Pozdrawiam Tadeusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum