Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Za 10zł to k... za 10.000 to cool girl!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 3:04 pm    Temat postu: Za 10zł to k... za 10.000 to cool girl! Odpowiedz z cytatem

Jerzy
ta za 10 zl to się nazywa k.... i wygląda koszmarnie, a ta za 10.000 zl - cool girl i wygląda jak modelka.
Jednak meritum jest to samo
Piotr Z



Witam.

12 grudnia gościliśmy w Kielcach Pana Jarosława Kaczyńskiego. Głównym powodem wizyty było otwarcie o godz. 14.00 ulicy Lecha Kaczyńskiego. Relację z tego wydarzenia możecie zobaczyć na stronie: http://klubygp.pl/kluby/kielce/2011_12_12.php

O godz. 17.00 rozpoczęło się otwarte spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Kielc. Na zakończenie spotkania udało mi się przekazać kartkę z pytaniem i prowadzący poseł Krzysztof Lipiec odczytał je. Nagrałem ten fragment spotkania telefonem komórkowym i w ten sposób możemy to obejrzeć na stronie http://www.youtube.com/watch?v=M42bmAnV6CI

Przyznam, że zdumiała mnie odpowiedź Prezesa największej partii opozycyjnej i to wygłoszona w przeddzień Marszu Niepodległości i Solidarności w Warszawie.

Pytanie, które odczytuje Poseł Lipiec:
"8 grudnia w 'Rzeczpospolitej' napisał Pan: 'Próba stworzenia osi Berlin - Warszawa nie przynosi nam chwały, lecz odbierane jest jako przedwczesny akt hołdowniczy i to zanim pojawiła się cena za tą usługę.' Czy to oznacza, że niepodległość i jej utrata ma swoją cenę i czas?"

Jarosław Kaczyński przyznaje, że to było stwierdzenie niefortunne i przeprasza za nie zrzucając winę na pośpiech. Przyznam, że nie podobało mi się to, ponieważ mam do czynienia z bardzo poważnym politykiem a do tego - jak wielu jest przekonanych - jedynym, który stoi dzisiaj na straży niepodległości Polski. Niefortunne stwierdzenia i to w takim momencie (tuż po decyzji o organizacji 13 grudnia Marszu w Warszawie) jest niedopuszczalne. Że pośpiech? Jaki pośpiech? Po co? Przyznam, nie rozumiem.

Jednak całkowicie zgłupiałem gdy Jarosław Kaczyński mówił dalej. I nie chodzi mi o stwierdzenie, że Radosław Sikorski nie nadaje się na Ministra Sprawiedliwości a nie w MSZ. Zdębiałem gdy Jarosław Kaczyński powiedział dalej:
"Posunięcie, którego się dopuścił (...) Radosław Sikorski było nie tylko moralnie (...) skandaliczne, ale było posunięciem skandalicznym w tym wymiarze, że rzeczywiście za bardzo daleko idące deklaracje - w tym wypadku już nie chodzi o niepodległość, a chodzi o współpracę z Niemcami, o taką bezwzględną preferencję współpracy z Niemcami nie zapowiedziano jakiejkolwiek ceny. To skłania wielu komentatorów do przypuszczenia, że w gruncie rzeczy chodzi o kwestie czysto osobiste - o perspektywę kariery w Unii Europejskiej."

Dla mnie ten fragment jest najpierw zaprzeczeniem tezy o jekiejkolwiek cenie za niepodległość wygłoszonym na łamach 'Rzeczpospolitej', podczas gdy dwie minuty dalej Radosław Sikorski dostaje opieprz za brak ceny za jej utratę jakby potwierdzając, że niepodległości nie da się obronić.

No to jak to w końcu jest. Niepodległość będzie czy też gadamy tylko o cenie? To po co ściemniać i przepraszać za "niefortunne sformułowania". Przecież już w starym dowcipie mówiło się: za 10 zł czy za 10.000 zł - nie ma znaczenia - dziwka jest tylko dziwką a reszta jest tylko kwestią ceny.

Czy ja dobrze to rozumiem, czy też mam już jakąś obsesję. Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu - proszę wykrzyknik!

Pozdrawiam.
Jerzy Kenig

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum