Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niedopuszczenie TV Trwam do multipleksu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 10:23 pm    Temat postu: Niedopuszczenie TV Trwam do multipleksu Odpowiedz z cytatem

Oto Oświadczenie Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów ws. niedopuszczenia TV Trwam do multipleksu, który znalazłem na wPolityce.pl:
Cytat:
Warszawa, 23.01.2012

Obywatelska Komisja Etyki Mediów



Ogromne zdziwienie i sprzeciw budzi podtrzymanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji odmownej decyzji w sprawie przyznania społecznemu nadawcy, Telewizji TRWAM, miejsca na multipleksie cyfrowym. Krajowa Rada, ustami Przewodniczącego Jana Dworaka, wyeliminowała w ten sposób poważną, doświadczoną, dobrze prosperującą stację z dostępu do rynku przyszłościowych technologii. Jest to ewidentne ograniczenie konstytucyjnego prawa obywateli do korzystania z wolności słowa i wolnego wyboru mediów.

W tej sytuacji nie dziwią plany niektórych środowisk, by zrezygnować z odbioru telewizji i ograniczyć abonament do radiowego, w myśl zasady: płacę za towar który chcę dobrowolnie i świadomie nabyć.

Przyczyny odmowy podane przez KRRiT są nieprzekonywające. Fundacja Lux Veritatis wypełniła wszystkie stawiane warunki, łącznie z argumentami za stabilną sytuacją finansową.

Decyzja KRRiT i Pana Dworaka, zasłużonego niegdyś opozycjonisty, cofa nas do ciemnych lat komunistycznych, gdzie prawo służyło jako oręż rewolucyjny a później sposób na obezwładnienie przeciwnika ideologicznego. Nie powinniśmy nad tym przechodzić do porządku dziennego, jeśli chcemy żyć w państwie demokratycznym.

Dlatego stanowczo protestujemy przeciw stronniczym praktykom Krajowej Rady i żądamy sprawiedliwego traktowania wszystkich polskich mediów oraz respektowania prawa obywateli do swobodnego głoszenia ich poglądów. Żądamy także od KRRiT podania do publicznej wiadomości jasnych i mierzalnych kryteriów na podstawie których przyznawano miejsca na multipleksie.

Teresa Bochwic - przewodnicząca
Tomasz Bieszczad
Anna Pietraszek
ks. Roman Piwowarczyk
Ewa Stankiewicz
Jan Żaryn


Źródło: http://wpolityce.pl/wydarzenia/21961-oswiadczenie-obywatelskiej-komisji-etyki-mediow-ws-niedopuszczenia-tv-trwam-do-multipleksu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto tekst JADAXa z salonu24.pl pt."Tłumy na ulicach w obronie Wolnych Mediów TV Trwam 25 tys. ludzi" o sytuacji wokół 'pluralizmu w mediach'.
Cytat:
Tłumy na ulicach w obronie Wolnych Mediów TV Trwam 25 tys. ludzi



Tłumy na ulicach w obronie Wolnych Mediów TV Trwam 25 tys. ludzi w proteście a łże media MILCZĄ.




Liczba uczestników Marszu w Obronie Wolności Mediów znacznie przerosła oczekiwania organizatorów. Mówi się już o 25 tys. osób maszerujących w obronie TV Trwam. Mainstreamowe media na ten temat milczą.

http://niezalezna.pl/23730-tlumy-na-ulicach-w-obronie-wolnych-mediow





Od samego rana a nawet wczoraj po powrocie do domu , czyli ok. 20-tej oczekiwałem w mediach informacji na temat manifestacji i protestu, który miał się dzisiaj odbyć pod Sejmem z hasłem obrony Wolnych Mediów a chodziło o TV Trwam, której KRRiT odmówiła miejsca na multipleksach nowej naziemnej telewizji cyfrowej.



Łże media nawet słówkiem nie wspomniały w dzisiejszych przekazach, że dzisiaj pod sejmem od godz. 13:00 jest manifestacja.



„- Przyjechaliśmy z Poznania, aby bronić wolnych mediów i Telewizji Trwam. Na początku było nas kilka tysięcy, jednak z czasem liczba uczestników marszu zaczęła rosnąć. Docierają do nas informacje, że jest nas już podobno ok. 25 tysięcy”– tłumaczy w rozmowie z portalem Niezależna.pl Maciej Andrzejak z poznańskiego Klubu „Gazety Polskiej”, który razem ze Stowarzyszeniem Solidarni 2010 jest organizatorem marszu.

Nawet sami organizatorzy przyznają, że:



„Organizatorzy przyznają, że nie liczyli na tak duży odzew ze strony społeczeństwa.”



Ja oczekiwałem czegoś innego. Tego, że media podejmą temat – eliminowania TV Trwam z multipleksu i możliwości nadawania w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

TV Trwam wystąpiła do KRRiT o miejsce na multipleksie ale takowego nie dostała.

To masakra KRRiT, jej działania to ewidentna eliminacja TV Trwam z nowego systemu transmisji.

Dodam tylko, że w wakacje przyszłego roku zostaną wyłączone analogowe nadajniki telewizji naziemnej i pozostanie tylko telewizja cyfrowa.



Rzadko mam okazję oglądać programy TV trwam, gdyż nie jestem posiadaczem platformy satelitarnej przez którą można oglądać TV Trwam. Zasięg tej telewizji jest w związku z powyższym ograniczony i program nie dociera do masowego odbiorcy. A szkoda, bo wiele programów jest bardzo wartościowych i zawiera treści, z którymi każdy odbiorca powinien móc poznać. Do programów TV Trwam docieram jedynie poprzez Internet i dostępne w tym medium programy. Są one bardzo wartościowe. Propagują wiadomości i treści do których nie dotrzemy w łych mediach podporządkowanych rządowym przekazom jedynie słusznych treści związanych z propagandą sukcesu PO. Kilkanaście ciekawych relacji i programów, które byłem w stanie obejrzeć w internetowej wersji TV Trwam zaburza tę propagandę. I to bardzo dobrze. Każdy powinien mieć możliwość docierania do niezależnych informacji. Prawie wszystkie dostępne media mainstreamu bez wyjątku są narzędziem propagandy sukcesu obecnego NIErządu. Jedną z niezależnych telewizji, która mogłaby pokazać coś innego jest TV Trwam. To dlatego tak blokuje się informacje o walce TV Trwam o dostęp do multipleksów i cyfrowej naziemnej telewizji w ramach obecnie przydzielanych koncesji na nadawanie w tym systemie. Znajduje się tam miejsce dla różnych dziwnych programów i stacji oraz blokuje dostęp TV Trwam. To barbarzyństwo i ograniczanie swobód obywatelskich.

Dlatego jednoznacznie określam się jako osoba popierająca dzisiejszy protest i blokowanie TV Trwam w publicznej sieci programów naziemnej telewizji cyfrowej uważam za szczególnie szkodliwe dla wolności mediów w Polsce.

Kto i dlaczego blokuje ten dostęp? Kto i dlaczego milczy w kwestiach protestów w tej sprawie?

Gdzie są przekazy z TV publicznej i jak się ma do tego misja tej telewizji? Dlaczego w TVP nikt nawet nie zająknął się w sprawie dzisiejszego społecznego protestu i walki o dostęp TV Trwam do multipleksu naziemnej cyfrowej TV?

Dlaczego w TV publicznej, bo inne „zaprzyjaźnione” z rządem nie podejrzewam o takie transmisje nie ma bezpośrednich relacji z tego wydarzenia? O co tu chodzi? Co z wolnością mediów? Czy dotyczy tylko wybranych?



A tymczasem sami

„Organizatorzy przyznają, że nie liczyli na tak duży odzew ze strony społeczeństwa”



Dlaczego nie ma relacji w TV o tym proteście?

Bierze w nim udział ponad 25 tysięcy ludzi.

Jak długo można takie zjawiska lekceważyć?


Źródło: http://jadax.salon24.pl/392123,tlumy-na-ulicach-w-obronie-wolnych-mediow-tv-trwam-25-tys-ludzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Gajowniczek
Dołącz!

Dołącz!
Nie milcz w słusznej sprawie!
Dołącz!
Daj spokój zabawie!
Dołącz!
Sprawa ma znaczenie!
Dołącz!
Nie myśl: - Nic nie zmienię...
Dołącz!
Poczuj się człowiekiem!
Dołącz!
"Ssałeś z matki mlekiem"
Dołącz!
Stań razem z innymi!
Dołącz!
Kłamstwa przegonimy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Gajowniczek
Zagrzmiało niebo nas Warszawą...

Zagrzmiało niebo nad Warszawą.
Podnieśli ludzie oczy w górę.
Wielką, tysięczną stali ławą
i myśli zbili w jedną chmurę.

W jeden wiosenny obłok żądań
rosnących stale i burzowych.
Bez dyplomacji i spoglądań
na ruchy sąsiadów nerwowych.

Zagrzmiało. Ludzie na znak nieba
odpowiedzieli w jednym Duchu.
Przyszliśmy tutaj, bo tak trzeba -
by Polskę pozbierać z okruchów!

I poleciało w Ujazdowskie:
"Wytrwamy!" i "Zdrowaś Maryja..."
a potem śpiew "Boże, coś Polskę..."
Nie jesteś Ojczyzno niczyja!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Harcownik
Weteran Forum


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 131

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa Stankiewicz przemawia na Marszu w obronie Telewizji Trwam

http://www.youtube.com/watch?v=VlVDcQIZwcE

Cytat:
Ewo kochamy Cię!!! Potrafisz wypowiedzieć to, co czuje każdy szanujący Ojczyznę obywatel, ale którego głos, z jakichś powodów nie jest w stanie przebić się przez tubę medialnej propagandy, własnej bezradności, słabości, ale też często konformizmu, beznadziei, braku odwagi (tu każdy powinien uderzyć się w piersi). Ewo jesteś wielka! Dodajesz nam sił!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2012 1:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harcowniku!
Dziękuję za umieszczenie tego filmu.
W uzupełnieniu podaję tekst tego przemówienia, który znalazłem na stronie Radia Maryja, pod tytułem "Wypowiedź Ewy Stankiewicz (Solidarni 2010) przed kancelarią prezydenta podczas Wielkiego Marszu w obronie TV Trwam w Warszawie".

Cytat:
Proszę Państwa,

Na początku chciałam podziękować wszystkim organizacjom pozarządowym, które są wśród i które przyczyniły się do tego że tutaj jesteśmy. Pozwólcie, że wymienię te organizacje: Stowarzyszenie Twórców dla RP, Stowarzyszenie Polska jest Najważniejsza, Stowarzyszenie Koliber, Polonia Semper Fidelis, Fundacja Kocham Obciach, Narodowa Bydgoszcz, Fundacja Polska się upomni, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Komitet Katyński, Stowarzyszenie Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, Stowarzyszenie historyczne DiSK, Grupa rekonstrukcyjna, Stowarzyszenie 13 grudnia, Stowarzyszenie Solidarność Walcząca oddział Warszawa, Stowarzyszenie Idee Solidarności 1980-1989, Ogólnopolski Komitet Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki, Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w PRL "Przymierze", oczywiście wszystkie partie, które są tutaj z nami. Rodziny Radia Maryja, Kluby Gazety Polskiej i Stowarzyszenie Solidarni 2010.

Dziękujemy wam wszystkim za to, że tu jesteście. Bez wolności słowa nie ma demokracji, bez uczciwej władzy można bardzo łatwo stracić suwerenność. Panie premierze, zwracam się do Donalda Tuska, proszę tchórzliwie nie grozić politykom. To społeczeństwo, a przynajmniej większa jego część, nazywa pana zdrajcą stanu. Solidarni 2010 już kilka dni po katastrofie smoleńskiej pytali: Czy to co pan robi to amatorszczyzna czy zdrada stanu? Stopniowo dowiadywaliśmy się o pana roli w rozbiciu wizyty smoleńskiej, o dogadywaniu się z premierem Rosji, ponad głową Prezydenta polskiego państwa. Później o oddaniu śledztwa w ręce Rosjan. Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pana, przestępstwa wobec polskiego społeczeństwa. Demonstruje pan siłę wobec słabszych.

Wobec silniejszych, którzy mają bronić interesów polskich obywateli, jest pan wyjątkowo uległy. To postawa niegodna przywódcy ale i po prostu mężczyzny. Widziałam na jednym z polskich wiaduktów gigantyczny napis: "Tusk to zdrajca". I jeśli nawet pana służby zamalują ten napis to powstanie dziesięć nowych. Jestem przekonana, że przechodzi pan do historii w czołówce polskich zdrajców narodowych. Branicki, Rzewuski, Potocki mogli by uczyć się od pana technik zdrady władnego narodu. Panie prezydencie, zwracam się do Bronisława Komorowskiego, wstydzę się za pana, ale nie dlatego, że w moich oczach jest pan półanalfabetą, mającym problemy z polską ortografią na poziomie klasy czwartej szkoły podstawowej ale za kompromitującą pana złotą myśl, że "przyczyny katastrofy są arcyboleśnie proste".
Jeszcze przed wynikiem śledztwa, z góry żyrował pan rosyjską wersję wydarzeń w ślad za KGB-owcem Putinem, który morduje niezależnych dziennikarzy i wysadza budynki z własnymi obywatelami. Ani pan ani ja nie, nie mamy dowodów, wszystkie dowody polskie władze oddały Rosji. Pozostaje opierać się na przesłankach, a one każą poważnie brać pod uwagę, że to był zamach. Rosja zaciera ślady na pana oczach. Panie prezydencie Rosja zaciera ślady na pana oczach. Niszczy i myje wrak samolotu- nasz najcenniejszy dowód, mający kluczowe znaczenie w dochodzeniu do prawdy. Pana obowiązkiem jest zadbać o bezpieczeństwo Polaków, o rzetelne śledztwo na podstawie dowodów, a nie dywagować bez pokrycia w faktach. Zastanawiam się czy słowa pana i pana doradców to tylko miałkość intelektualna, czy reprezentowanie obcych interesów w Polsce na najwyższym szczeblu władzy.

W historii Polski niestety już się to zdarzało. Nawet jeśli to jest miałkość intelektualna, w co osobiście wątpię, ale nawet jeśli to tą miałkością zagraża pan suwerenności Polski. Ci co zacierają ślady stają po stronie oprawców, a przecież zginął prezydent Polski i rzecz, z którą najtrudniej się zmierzyć, ale niestety trzeba, Rosjanie mogli dobijać rannych, nie możemy tego wykluczyć. Nikt nie może tego wykluczyć. Na was panie prezydencie i panie premierze, na was spoczywał obowiązek troski o bezpieczeństwo polskich obywateli, o państwo. Odpowiecie przed narodem, za działaniem na szkodę jego podstawowych interesów. Boicie się wolnego słowa, zadawania pytań, bo jedyne pytania, które tolerujecie to od usłużnych dziennikarzy, którzy potrafią prowadzić owocne śledztwo ws. koloru włosów ojca Madzi.

Przepraszam za ten przykład, który także niewątpliwie wiąże się z ludzką tragedią. Łamiąc wszelkie zasady przejrzystych kryteriów konkursu, bez żadnych podstaw ekonomicznych, kierując się chorą ideologią i nieprzejrzystymi interesami władza dyskryminuje 2 mln osób w Polsce. Nie pozwolimy na to, bo to nawet nie jest sprawa 2 mln obywateli, ale wszystkich Polaków. Wolność słowa to gwarant demokracji. Nie mamy wyjścia, nie będziemy was pytać czy możemy mieć wolność słowa, tak jak nikogo człowiek nie pyta o to czy może oddychać. To bardzo ważny moment, Polacy muszą mieć możliwość wyboru do samodzielnego kształtowania opinii, do własnego zdania, nie możemy zgodzić się na utratę resztki wolności słowa w Polsce. Głos TV Trwam musi mieć miejsce na platformie cyfrowej.

Bo to w tej chwili jedyny, ostatni, alternatywny wobec propagandy władzy, propagandy światopoglądowej wrogiej wobec chrześcijaństwa oraz propagandy informacyjnej. Jesteśmy w stanie tyle sobie wolności wywalczyć ile jesteśmy sobie w stanie wywalczyć. Czy potrafimy sobie wyobrazić, że w trudnych sytuacjach państwo naprawdę zdaje egzamin? I to egzamin, nie ten na miarę ambicji i wyobraźni Bronisława Komorowskiego. Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie wolną suwerenną Polskę? Z autentycznymi autorytetami, z nieskrępowaną debatą publiczną sporem na argumenty bez poniżania i mordów politycznych. Z lekcjami historii najnowszej w szkołach, z władzami, które dbają o interes Polaków, o nasze godne miejsce w Europie i świecie ? To zależy od nas, od każdego z nas. Tak jak tu jesteśmy. Od naszej wyobraźni i determinacji. Od tego co zrobimy w tej sprawie także dziś.


Dziękuję Państwu za uwagę.



Źródło: http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1143736

To jest naprawdę epokowy tekst! - Już nie jest obciachem popieranie TV Trwam!

Obciachem, i co gorzej hańbą jest trwanie przy PO i zdrada!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Harcownik
Weteran Forum


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 131

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2012 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz - Wrocław napisał:

To jest naprawdę epokowy tekst!

Tak samo uważam.
Pozwolę sobie tutaj przytoczyć parę cytatów

Cytat:
Na początku chciałam podziękować wszystkim organizacjom pozarządowym, które są wśród nas i które przyczyniły się do tego że tutaj jesteśmy..... Stowarzyszenie Solidarność Walcząca oddział Warszawa, ....

... i tutaj również ja chciałem przy tej okazji podziękować organizacji SW. Very Happy Very Happy



Cytat:
Bez wolności słowa nie ma demokracji, bez uczciwej władzy można bardzo łatwo stracić suwerenność.


Cytat:
Panie premierze, zwracam się do Donalda Tuska, proszę tchórzliwie nie grozić politykom. To społeczeństwo, a przynajmniej większa jego część, nazywa pana zdrajcą stanu.




Cytat:
Jestem przekonana, że przechodzi pan do historii w czołówce polskich zdrajców narodowych. Branicki, Rzewuski, Potocki mogli by uczyć się od pana technik zdrady władnego narodu.


Cytat:
Panie prezydencie, zwracam się do Bronisława Komorowskiego, wstydzę się za pana, ale nie dlatego, że w moich oczach jest pan półanalfabetą, mającym problemy z polską ortografią na poziomie klasy czwartej szkoły podstawowej ale za kompromitującą pana złotą myśl, że "przyczyny katastrofy są arcyboleśnie proste".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2012 10:32 pm    Temat postu: "Tchórzliwy żołnierz jest po stronie wroga" Odpowiedz z cytatem

A tu mamy uroczy opis sobotniej, warszawskiej uroczystości autorstwa elig z niezależnej.pl.
Cytat:
Uroczystość w obronie Telewizji Trwam
Celowo piszę uroczystość, a nie marsz, choć wszyscy mówili o II Ogólnopolskim Marszu w obronie wolnych mediów i Telewizji Trwam. Marsz był bowiem tylko częścią całej imprezy, jej zakończeniem. Gdy przyszłam o 12:30 na Plac trzech Krzyży, było tam już pełno ludzi. Przed telebim ustawiony przed frontem kościoła św Aleksandra trudno się było przepchać. Trochę luźniej było przy bocznej ścianie świątyni, niedaleko wozów telewizyjnych. Usiadłam sobie na schodach, słuchając pieści patriotycznych w wykonaniu orkiestry i chóru parafii w Rembertowie oraz wierszy deklamowanych przez Katarzynę Łaniewską. Potem musieliśmy jednak zejść z tych schodów, by zrobić przejście dla Jarosława Kaczyńskiego. Zajęłam sobie miejsce na obrzeżu kwietnika i tam właśnie wysłuchałam całej mszy, która zaczęła sie punktualnie o 13;00..
Moja uwagę zwróciła bardzo dobra i długa, trwająca ponad godzinę homilia biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza. Przypomniał on nauki Soboru Watykańskiego II dotyczące korzystania ze środków komunikacji społecznej /t.j. z mediów/. Podkreślał znaczenie wolności słowa, protestował przeciwko dyskryminowaniu Telewizji Trwam. Zwracał się do dziennikarzy nawołując ich by służyli prawdzie i byli odważni. Stwierdzał on, ze katolicy powinni być odważni, głosząc swoje przekonania. "Tchórzliwy żołnierz jest po stronie wroga" - powiedział.
Pod koniec mszy, gdy księża rozdawali komunię, udało mi się przedostać przed telebim. Uczyniłam słusznie, gdyż dzięki temu mogłam obejrzeć wystąpienie ojca Rydzyka transmitowane z Chicago. Aktualnie przebywa on tam z dawno zaplanowaną wizyta u Polonii amerykańskiej i kanadyjskiej. Przede wszystkim podziękował wszystkim zebranym za przybycie, a potem wyszydził TVN, która to stacja podła że na placu jest 20 tysięcy osób. Wywołało to ogólną wesołość, bo plac był pełen, a ma on ok. 20 000 metrów kwadratowych powierzchni. Ludzie stali tez w wylotach ulic prowadzących na plac. Miałam wrażenie, iż jest to największe zgromadzenie w Warszawie od czasów papieskiej pielgrzymki Benedykta XVI. Było chyba ponad 120 tys osób. Ojciec Rydzyk zapowiedział, że jeśli decyzja KRRiT nie ulegnie zmianie, to następne manifestacje będą jeszcze liczniejsze.
Było mnóstwo biało-czerwonych flag i transparentów z całej Polski, że Słupska, Wejherowa, Przemyśla, Szczecina, Krakowa, Myślenic Świętochłowic i wielu innych miejscowości. Zgodnie demonstrowali: PiS, Solidarność, Solidarna Polska, Rodziny Radia Maryja, delegacje parafii, OB-CIACH, SPJN, Stowarzyszenie "Twórcy dla Rzeczpospolitej oraz Kluby Gazety Polskiej. Sprawa multipleksu dla Telewizji Trwam zjednoczyła wszystkich.
Na zakończenie mszy biskup Antoni Dydycz pobłogosławił zebranych, a przedtem zaprosił wszystkich do Drohiczyna w dniu 10.06 o godz 18:00 na uroczystości związane z rocznica pierwszej transmisji Radia Maryja właśnie z Drohiczyna. Wyraził przy tm nadzieje, ze do tego czasu Telewizja Trwam uzyska już miejsce na multipleksie cyfrowym. Jeszcze trochę wcześniej odczytano oświadczenie Rady Stałej Episkopatu Polski popierające Telewizję Trwam i Radio Maryja. Nawet kardynałowie Nycz i Dziwisz podpisali je.
Koniec mszy był o godz 15:30 i zaczął formować się pochód. Na jego czoło udał się Jarosław Kaczyński oraz inni zaproszeni goście w asyście ubranych na niebiesko stoczniowców ze Stoczni Gdańskiej. Po 16:00 marsz się zaczął. Ludzi było tak dużo, iż poruszał się on w żółwim tempie. Gdy dotarliśmy przed kancelarię premiera, przemówienie wygłosił Jarosław Kaczyński. Obszerne jego fragmenty można przeczytać /TUTAJ/. Po nim mówił prof. Kawecki w imieniu Radia Maryja, a potem przedstawiciel XVI Forum Polonijnego. Potem pochód ruszył pod Belweder. Przemawiał tam Zbigniew Ziobro, a po nim Ewa Stankiewicz, która zrobiła istna furorę oskarżając wprost Tuska i Komorowskiego o zdradę Polski. Relacja wideo z jej wystąpienia jest /TUTAJ/. Potem mówili jeszcze: ktoś z poznańskiej Gazety Polskiej, którego nazwiska nikt nie znał /pytałam ze 20 osób/ oraz Wojciech Reszczyński. Ten ostatni oświadczył, ze przekażą zaraz /wraz z Kownackim/do siedziby prezydenta 2 miliony 200 tysięcy podpisów zebranych w obronie Telewizji Trwam.
Koło 17:45 demonstracja została rozwiązana. Wspomnę jeszcze o pogodzie. Było pięknie aż do chwili, gdy pochód dotarł do Belwederu. Wtedy zaczął padać deszcz, a nawet zagrzmiało.


Źródło: http://niezalezna.pl/27204-uroczystosc-w-obronie-telewizji-trwam

P.S. Warto sobie zapamiętać, że "Tchórzliwy żołnierz jest po stronie wroga"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skazując TV Trwam na niebyt, otwierają drogę do tego by standardem stały się audycje takie jak przedstawiona w materiale dołączonym do "NASZ NEWS. Jarosław Gugała nie poprowadzi już "Gościa Wydarzeń" w Polsacie. "Nie potrafił się opanować"" zamieszonym na wPolityce.pl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Maj 20, 2012 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto spot informacyjny przygotowany przez ojców redemptorystów, na który natrafiłem na wPolityce pod "Zobacz spot informacyjny przygotowany przez ojców redemptorystów z Torunia. I oceń: kto powinien dostać koncesję?" pt. "Stop dyskryminacji TV Trwam"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Maj 25, 2012 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś znów zatryumfowała praworządność socjalistyczna. Oto relacja na ten temat na portalu niezalezna.pl pod "Wolne media czy cenzura? Sąd o TV Trwam". Czytamy tam:
Cytat:
Czy w Polsce można dyskryminować media tylko dlatego, że nie są prorządową tubą? Nad tym de facto zastanawia się dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie rozpatrujący skargę fundacji Lux Veritatis na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która odmawia przyznania miejsca na multipleksie naziemnej telewizji TV Trwam.

Przed sądem zebrało się dziesiątki osób, które przyszli w obronie Telewizji Trwam. Trzymają biało-czerwone flagi, rozdają ulotki, mają także symbole religijne i transparenty, m.in.: "Żądamy przydziału Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym"; "Polska nie jest kolonią" oraz po polsku i angielsku: "Radio Maryja i Telewizja Trwam: mądrością, sercem i płucami dla Polski, Europy i świata". W sądzie obecny jest o. Rydzyk i Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowa Lux Veritatis, a Krajową Radę reprezentuje Agnieszka Ogrodowczyk, dyrektor Departamentu Strategii KRRiT.

Skarga fundacji dotyczy skandalicznej decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ze stycznia tego roku. Rada odrzuciła wówczas odwołanie Lux Veritatis od decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z kwietnia 2011 r., rozstrzygającej konkurs na zagospodarowanie miejsc na pierwszym multipleksie.

Sąd może uwzględnić skargę i zwrócić sprawę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji lub też oddalić ją, a tym samym utrzymać decyzję Rady. Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego będzie nieprawomocna; przysługuje od niej kasacja do Najwyższego Sądu Administracyjnego. Sądy administracyjne badają formalną stronę danej decyzji administracyjnej i jej zgodność z przepisam


Źródło: http://niezalezna.pl/28924-wolne-media-czy-cenzura-sad-o-tv-trwam

Informacja o tym sprawiedliwym inaczej rozstrzygnięciu jest na wielu innych forach. Np.
pod: http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=sad%20tv%20trwam&source=web&cd=8&ved=0CGwQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.fronda.pl%2Fnews%2Fczytaj%2Ftytul%2Fwojewodzki_sad_administrcyjny_oddalil_skarge_ws._tv_trwam_21381&ei=WMu_T_nqI4HntQa46KGNCg&usg=AFQjCNHwHmYhvx9QlLRt2ohAq8OyXDF0LA&cad=rja
czy pod: http://www.rp.pl/artykul/10,881497-Sad-wyda-wyrok-w-sprawie-TV-Trwam.html
Zachęcam do czytania komentarzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oprócz poleconego przeze mnie spotu ojców redemptorystów powstały jeszcze kolejne dwa. Oto komplet:

Stop dyskryminacji TV Trwam cz. I
Stop dyskryminacji TV Trwam - cz. II
Stop dyskryminacji TV Trwam - cz.III
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum