Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polecam.Wprost: Teczki Stasi dla Polaków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 9:28 pm    Temat postu: Polecam.Wprost: Teczki Stasi dla Polaków Odpowiedz z cytatem

http://www.wprost.pl/ar/?O=103851

Teczki Stasi dla Polaków
2007-03-28 17:37
Posłowie PiS przygotowują akcję rozdawania Polakom formularzy pozwalających na wgląd do teczek założonych przez NRD-owską służbę bezpieczeństwa Stasi – dowiedział się "Wprost".


Akcja zostanie rozpoczęta w Bielsku-Białej i w Warszawie, choć nie jest wykluczone, że włączą się do niej również posłowie PiS z innych miast. - Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w Polsce, szczególnie w latach 80., Stasi miała bardzo rozbudowaną agenturę - mówi bielski poseł Stanisław Pięta. Formularze zacznie rozdawać w połowie kwietnia w swoim biurze poselskim. - Mam kontakt z wieloma byłymi działaczami opozycyjnymi z Podbeskidzia. Myślę, że oni w szczególny sposób będą zainteresowani ustaleniem, czy byli inwigilowani przez Stasi. Osobom w trudnej sytuacji materialnej pokryję koszt wysłania wniosku do Instytutu Gaucka w Berlinie - zapewnia.

Podobnie jak Pięta chce postąpić na początku maja warszawski poseł PiS Artur Górski. Z danych Instytutu Gaucka (niemiecki odpowiednik IPN) wynika, że w Polsce działało co najmniej pięciuset agentów NRD-owskiej bezpieki, a swoje teczki może mieć w archiwach Stasi nawet kilkaset tysięcy Polaków.
Autor: Wiktor Ferfecki


http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/polacy-beda-mieli-wglad-do-teczek-stasi,888852,2943


Wprost: Teczki Stasi dla Polaków
Środa, 28 marca (18:02)

Posłowe PiS przygotowują akcję rozdawania Polakom formularzy pozwalających na wgląd do teczek założonych przez NRD-owską służbę bezpieczeństwa Stasi - dowiedział się "Wprost".

Akcja zostanie rozpoczęta w Bielsku-Białej i w Warszawie, choć nie jest wykluczone, że włączą się do niej również posłowie PiS z innych miast. - informuje tygodnik.

- Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w Polsce, szczególnie w latach 80., Stasi miała bardzo rozbudowaną agenturę - mówi w rozmowie z "Wprost" bielski poseł Stanisław Pięta. Formularze zacznie rozdawać w połowie kwietnia w swoim biurze poselskim. - Mam kontakt z wieloma byłymi działaczami opozycyjnymi z Podbeskidzia. Myślę, że oni w szczególny sposób będą zainteresowani ustaleniem, czy byli inwigilowani przez Stasi. Osobom w trudnej sytuacji materialnej pokryję koszt wysłania wniosku do Instytutu Gaucka w Berlinie - zapewnia.

Źródło informacji: INTERIA.PL

To ważne. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Robert Majka z Przemyśla,tel.506084013 mail:robm13@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anonymous
Gość





PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakiś czas temu pisałem o tych teczkach pobudzony pewnym stwierdzeniem Niemców:
http://orlegniazdo.org/modules/news/article.php?storyid=23
Powrót do góry
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert!
To nic nowego, ja, Kornel, Romciu, maielismy stały dostep do akt Stasi.
Instytut Gauck, szukał jakiś sladów na nasz temat przez kilka lat, w latach dziewędziesiątych. Każdy kto ma ochotę może mieć dostęp, wystarczy naopisać. Kaziu Michalczyk coś na ten temat wie.
Tadeusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum