Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sprawa o. Hejmo

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 12:49 pm    Temat postu: sprawa o. Hejmo Odpowiedz z cytatem

Pamiętam tę słynną konferencję L.Kieresia i po niej utkwiły mi dwa - moim zdaniem - kluczowe fakty. Otóż mówił iż w są nagrania - dowody (!) że agentem jest... bardzo bliska osoba z kręgu Papieża JP 2 o bardzo charakterystycznym głosie... Po medialnym zamieszaniu to media okrzyknęły o.K. Hejmo tymże agentem ale on wcale nie był.... w bliskim otoczeniu Ojca Świętego, ani... nie ma charakterystycznego głosu. Po kilku latach dane mi było być z filmem w Rzymie i tam realizowałem wywiad z o.K.Hejmo gdzie starałem się pilnie wsłuchiwać czy poszukiwać owego "charakterystycznego" głosu. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że głos jak każdy inny, przeciętny. Natomiast o.K.Hejmo wydał mi się osobą bardzo otwartą, należącą do księży patriotów - z pewnością skrzywdzoną nagonką sprokurowaną w Polsce. Moim zdaniem "rzucono" o.K.Hejmo jako przykrywkę medialną celem ukrycia tego prawdziwego współpracownika...
Piotr Z
http://www.empik.com/moje-zycie-i-moj-krzyz-nie-lekam-sie-prawdy-hejmo-konrad-op,prod4310061,ksiazka-p

27 kwietnia 2005 roku ówczesny prezes IPN, Leon Kieres, podczas niewiarygodnie wręcz nagłośnionej konferencji prasowej, ogłosił, że ojciec Konrad Hejmo był agentem SB i że donosił na papieża. Z tego ostatniego, najcięższego oskarżenia prof. Kieres szybko się wycofał (nie zdobywając się nawet na zdawkowe „przepraszam”). Natomiast oskarżenie o agenturalność ojca Konrada podważyłem, w tekście pt. „Bronię ojca Konrada Hejmo”, po skrupulatnym przestudiowaniu trzech teczek, na podstawie których IPN sponiewierał go i pozbawił dobrego imienia. Wielu przyjaciół ojca Konrada zadaje sobie pytanie, co było prawdziwym powodem tego, że IPN instytucja państwowa, powołana do służby historycznej prawdzie tak brutalnie i tak niesprawiedliwie go potraktował. Tu przypomnijmy, że prof. Andrzej Zoll, ówczesny rzecznik praw obywatelskich, w dokumencie z 16 czerwca 2005 r. napisał m.in.: „Opinia publiczna bulwersowana jest ostatnio ujawnieniem informacji pochodzących z zasobów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej dotyczących różnych osób, w sposób dotykający bez wątpienia ich dóbr osobistych. Rodzi to wątpliwości, co do prawidłowości stosowanych procedur i prowadzi też do wysuwania zarzutu (...) Dochodzenie do prawdy o trudnych i bolesnych sprawach naszej przeszłości nie może odbywać się w sposób rodzący nowe rzesze pokrzywdzonych, tym razem pokrzywdzonych przez III RP. Byłby to, bowiem pogrobowy triumf totalitarnego systemu”.

Ze wstępu ojca Jacka Salija OP

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum