Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gwiazda - Bronię Targalskiego, bo znam jego poglądy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 3:34 pm    Temat postu: Gwiazda - Bronię Targalskiego, bo znam jego poglądy Odpowiedz z cytatem

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/druga_strona_070424/druga_strona_a_4.html

Gwiazda - Bronię Targalskiego, bo znam jego poglądy

Mam w zwyczaju podpisywać słuszne listy w słusznej sprawie. I choć pana Targalskiego znam głównie z jego artykułów, bo osobiście spotkałem go tylko raz, to jeśli chodzi o poglądy, zawsze zgadzałem się z nim w około 98 procentach - mówi Andrzej Gwiazda

Andrzej Gwiazda, twórca Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu, jeden z przywódców strajku w sierpniu 1980 roku


Rz: Dlaczego podpisał pan list w obronie wiceprezesa Polskiego Radia Jerzego Targalskiego?

Andrzej Gwiazda : Mam w zwyczaju podpisywać słuszne listy w słusznej sprawie. I choć pana Targalskiego znam głównie z jego artykułów, bo osobiście spotkałem go tylko raz, to jeśli chodzi o poglądy, zawsze zgadzałem się z nim w około 98 procentach. Cała sprawa, kwalifikująca się ewentualnie pod sąd koleżeński, została nagłośniona, jakbyśmy mieli do czynienia z jakimś wielkim problemem społecznym.

Słowa o czyszczeniu radia ze "złogów gierkowsko-gomułkowskich" w ustach Targalskiego nie były chyba na miejscu.

Z tego co wiem, pan Targalski utrzymuje, że nigdy takich słów nie wypowiedział. Zresztą gdyby nawet miał je wypowiedzieć, to powiedziałby o złogach gierkowsko-jaruzelskich, bo pani Szabłowska rozpoczęła pracę już po Gomułce. Fakt, że mamy podobne przekonania, sprawia, że mam do pana Targalskiego zaufanie i wierzę jemu, a nie korporacji Agory, która tę nagonkę zaczęła.

Ale wszystko zaczęło się od relacji dziennikarki radiowej Marii Szabłowskiej.

Mamy jej słowo przeciw słowu pana Targalskiego. Nie znam tej pani zupełnie, ale znam za to środowisko "Gazety Wyborczej" i to, do czego jest zdolne, gdy ktoś staje mu na drodze. A Targalski zagraża z dwóch powodów: po pierwsze chce ujawnienia nazwisk agentów i przeprowadzenia powszechnej lustracji, po drugie planuje uruchomić sieć rozgłośni regionalnych - to uderza zarówno w światopogląd polityczny, jaki lansuje Agora, jak i w jej interes komercyjny.

Dlaczego pani Szabłowska miałaby kłamać, że została nazwana "starą kobietą"?

Z reguły, kiedy ludzie zostają zwolnieni z pracy, wypowiadają się o byłych szefach w sposób mało cenzuralny. Chodzi o czysto prywatny interes, ta pani zapewne walczy o zachowanie pracy. Poza tym pan Targalski mówił tylko, że jeśli nie zacznie odmładzać kadry, to radio umrze śmiercią naturalną. Uważam za normalne, że kiedy jest się zmuszonym do przeprowadzenia redukcji kadrowej, to zaczyna się od pracowników w wieku emerytalnym.

Czy uważa Pan, że Targalski powinien zostać przywrócony do pracy?

Tak, ponieważ jego dotychczasowe działania świadczą o tym, że chce działać na rzecz budowania demokracji wolnej od agentury, jednym słowem chce zakończyć okres III RP. Dlatego zresztą niektórym tak zależy na tym, by usunąć go na trwałe z życia publicznego. To zresztą tymczasowo się udało, bo pan Targalski został przecież zawieszony.


rozmawiała Kamila Baranowska

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum