Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

I wszystko jasne!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 12:10 am    Temat postu: I wszystko jasne!!! Odpowiedz z cytatem

Dostałam dziś taki list:

W długiej już walce o IV RP, dzisiaj, 26 stycznia 2007 roku, stało się to, co było od dawna sztucznie odwlekana, ale stać się musiało - oto Tusk poszedł do Jarosławowej Canossy. Udawał, że nie idzie na kolanach, ale przecież zaniósł zwycięscy w darze, jako znak lenniczy, głowę Bufetowej.
Dlaczego przyszedł czas na takie, wydawało się jeszcze niedawno niemożliwe, pojednanie? Główną rolę odegrało to samo, co stało się przyczyną niemożności utworzenia koalicji PiS z PO, czyli przejęcie przez PiS archiwów WSI.
Teraz, aż do późnej nocy 31 stycznia 2007 roku trwać będą spazmatyczne spory o redakcję osławionego raportu z likwidacji WSI, ale o wynik możemy być spokojni - wszyscy pragną jak najdalej idącej cenzury.
Symbolem i pieczątką pod tym kopromisem, zawartym niejawnie i znowu pod stołem, jest, również dzisiejsza, nowelizacja ustawy lustracyjnej. Prezydent - zwolennik kary śmierci dla pospolitych przestępców - w stosunku do zdrajców narodu jest tylko obłudnie miłosiernym biskupem. Zobowiązany konstytucyjnie do strzeżenia bezpieczeństwa państwa, litościwie wybacza agentom i prowadzi ich za rękę do bezpiecznego portu domniemanej co niewinności. Skąd ta szokująca troska zwierzchnika sił zbrojnych o przetrwanie już nie tylko post-komunistycznej, ale i zagranicznej agentury? Dowiadywać się o to będzie coraj trudniej.
Oczywiście zwycięstwo PiS nie jest bezwarunkowe, tak jak Canossa w rzeczywistości nie była kapitilacją, a kompromisem. Dzisiaj również nie doszło do kapitulacji, a tylko do kompromitującego obie strony kompromisu. Kaczyńscy nie ujawnią tego co wiedzą o ludziach z PO, a Tusk zablokuje wiedzę ludzi z PO o Kaczyńskich. Zamiast więc IV RP, na razie będziemy mieli nadal RP III i pół.
Czy zawarty dzisiaj kompromis jest porozumieniem stategicznym, czy zaledwie rozejmem? Jeżeli nie zdarzy się coś nadzwyczaj kompromitującego dla Kaczyńskich, to po upokorzeniu Tuska rozejm prtzestanie być wiążący wobec nieuchronnego uwiądu i w końcu rozpadu PO. Strategicznie jest to więc wielkie zwycięstwo Kaczyńskich. Może dlatego uznali, że warto za nie tak wiele zapłacić?

Pozdrawiam - Krzysztof.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rząd stracił cnotę - nie chodzi mi o tzw. "przystawki" ale o część główną PiSowską. Po ponad roku od wyborów koniec złudzeń, w porównaniu do rządu Buzka to i tak "lepiej". Tamten stracił cnotę szybko przy okazji sprawy króla żelatyny Grabka. Czemu tak długo? Myślę że chodziło o to żeby jeszcze z rozpędu zaliczyć wybory samorządowe. Pełnia władzy na 3 lata, wszystki atrybuty do rządzenia w rękach braci: WSI, pion lustacyjny IPN który stworzy Ziobro, NBP, ORLEN itd. Taki poseł Kurski zasiada w komisji skarbu - będzie miał duże pole do "popisu". Idzie kasa z Unii Europejskiej. Teraz pewnie zacznie się okres TKM - kto to wymyślił?
Mówią w TV że PiS chce teraz walczyć z korupcją. To co robi CBA? A co słychać z 3 mln. mieszkań, gdzie niższe podatki? Myślę że już można zadawać takie pytania. Ja na te hasełka za bardzo nie liczyłem ale "okres miodowy" minął. Skoro nie umiecie (czyt. nie chcecie) zrobić lustracji - realizujcie inne obietnice. DO ROBOTY TOWARZYSZE
Wracając do głównego tematu mogę powiedzieć że mam większą jasność w temacie Kaczory. Aż się chce zadać pytanie czy ta lustacyjna szopka to tylko dla "Beaty"? A może bliźniacy też mają "coś" w papierach?
Skąd te obawy przed jawnością? Skąd te twierdzenia że bezpieka fatalnie pracowała? Że to jacyś nieudacznicy?
Ciekaw jestem co teraz będzie robił Macierewicz? SKW to bardzo istotne miejsce.
Jestem teraz świerzo po obejrzeniu reportarzu TV o WSI, więc dopisuję "na gorąco". Podano personalia 3 agentów i informację że było ich w telewizji 115. Poznamy ich czy nie? Może tak ale pewnie będzie to stopniowo dozowane. Bo co ja się dziś dowiedziałem? Że Grzesiu Woźniak był "Cezarem". Dla każdego kto pamięta dekadę Gierka czy Jaruzela to chyba żadne zaskoczenie, można przecież podać cały ówczesny skład Dziennika Telewizyjnego. Piotr Nurowski szef PKOl. No to już coś. Ale czy on jedyny? Podobał mi się głos pani Mokrosińskiej że takie dawkowanie agentów jest bardzo niszczące dla środowiska dziennikarskiego i najlepiej przeciąć ten wrzód. POPIERAM.
Na razie raport o WSI widzę jako operację medialną (coś jak "kombinacja operacyjna" czy też zabieg socjotechniczny) która powoduje:
- blady strach u agentów nadal działających w mediach, zapewne o różnych sympatiach partyjnych: PO, SLD czy choćby np. Samoobrona
- natomiast u przeciętnego obywatela powstaje wrażenie że PiS rozlicza się z przeszłością, walczy z komuną. Co przykrywa i tak słabo słyszalne narzekania na prezydencką nowelę do ustawy lustracyjnej.
Człowiek wolno się edukuje. W 1990 roku wybierając Wałęsę sądziłem że wybieram wolną Polskę, alternatywa, czyli Tymiński, była aż za nadto jasna że tym nie jest. Ponad rok temu głosując na Lecha Kaczyńskiego wybierałem człowieka zdecydowanego, Tuska dyskfalifikowała zarzyłość z Wałęsą i zresztą nadal tak jest. Zapewniam że wcale mi się nie podobała zabawa z Wermachtem.
Mnie interesowały 3 sprawdziany przyzwoitości władzy:
1) prawda o tym jak zginął ks. Popiełuszko
2) lustracja czyli jawność archiwów IPN
3) prawda o BOLKU
Dwa pierwsze Kaczyńscy nie zdali, jak będzie z punktem 3 ?
Niedługo proces Wałęsa Wyszkowski. Miecia profilaktycznie zamknięto na 2 miechy.
POŻYJEMY ZOBACZYMY

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!


Ostatnio zmieniony przez Jerzy Dąbrowski dnia Sob Sty 27, 2007 11:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 9:17 pm    Temat postu: I WSZYSTKO JEST JASNE ! Odpowiedz z cytatem

I WSZYSTKO JEST JASNE !!!
Czy aby wszytko jest jasne ?!.
Mam wiele wątpliwości, czy wszystko jest takie jasne.
Pisząc "OD NOWA", przeczuwałem to, lecz były to tylko przeczucia.
Jadziu, kiedy ta ustawa z tymi 60 poprawkami będzie do wglądu?.
Pozdrawiam Tadeusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję przeczytać stenogram z dyskusji w sejmie - posiedzenie 33
juz jest na naszym forum lub w orginale na stronie sejmowej
I wszystko jasne !

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniklowość oceny Krzysztofa jest rzeczywiście bardzo duża.
Jednak wedle ostatnich wieści: http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=95&ShowArticleId=29660
Zbigniew Wassermann zapowiada że raport z likwidacji WSI poznamy w połowie lutego
A więc jeszcze 2 tygodnie dłużej będą trwały polityczno-agenturalne targi

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapowiedź spotkania w sprawie lustracji u Lecha na które tak ochoczo (?) wybiera się Tusk przypomina mi tę opisaną na początku w pierwszym poście Canoss'ę Donalda do Jarosława.
Zaś wypowiedzi Jarosława że coś niecoś wie o niektórych ale nie powie, bo nie jest świnią można interpretować jako swego rodzaju licytację. Czym będą handlować? Może ustalą listę agentów - będzie tam Bolek?
Nie zauważyłem też (może się mylę) ale TK nie "uwalił" przepisu że szefa Biura Lustracyjnego powołuje premier - czemu? Czy tylko dlatego że następnym premierom taki przepis się przyda?

Zachmurzony

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum