Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żal mi was,

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 7:07 pm    Temat postu: Żal mi was, Odpowiedz z cytatem

Dostalam e-mailem

Żal mi was, że będziecie teraz bombardowani za posrednictwem mediow przez politykow. Ja dzieki Bogu udaję się na prawie miesiac w busz na Madagaskar na zdjęcia do nowego filmu.
Ale przed moim wyjazdem chce zwrocic uwage, ze przeciwko PiS-owi powrocilo haslo "proretariusze wszystkich krajow laczcie sie...). A coz takiego sie stalo ze wszystkie "autorytety" i srodowiska postepowe i niepostepowe w kraju i zagranica (La Stampa, Corriere D-St, Finansal Times, Le Monde niemieckie, rosyjskie gazety i pewnie niedlugo Wenezuelskie i Kubanskie) ruszyly do ataku by wywrzec presje na narodzie polskim i arenie miedzynarodowej. Widac z tego, ze PiS naruszyl az tak wiele powiazan biznesowo politycznych, ktore nie tylko zawiazywaly sie w kraju po 89 roku ale takze te zagraniczne ktore "robia" interesy to tu to tam... I do tego jeszcze glos Polski sprzeczny z tendencjami poklepywania po plecach....
te łączace sie konfiguracje sa przedziwne np. Prawica RP laczy sie z LPR i... UPR-em przeciwko PiS czyli LPR z haslami patriotycznymi i prospolecznymi łaczy sie z UPR-em totalnie liberalnym. Panowie a co z aborcja... ? Zdaje sie ze UPR jest za "wyborem jednostki, ktora co chce moze w tej sprawie dokonac..."
Mowi sie o politykach szukajacych "uczciwosci", ktorzy nie zaakceptowali autorytarnych rzadow "Braci Kaczynskich". No to niech mi ktos pokaze co zrobili ludzie PO,LPR,PSL,Samoobrony, LiD i innych partii w sprawie chocby rozliczenia komunizmu, korupcji, powiazan zlodziejskich z polityka, wreszcie uhonorowania AK-owcow i osob zwiazanych z walka o wolna Polske. Przeciez wiekszosc tych panow juz rzadzila a nawet "przewracala" proby rozliczenia komunizmu. jak wspomnial J.Olszewski - te same metody - ci sami ludzie...
Jak Kaczynski przypomnial Niemcom kto rozpoczal marsz hitlerowcow - media ze to skandal, a jak Kwasniewski upomnial sie by Niemcy zaostrzyli polityke wobec Polski jakos rozchodzi sie po kosciach...
Na zakonczenie chce sie podzielic taka oto moja hipotezą w "sprawie Blidy". Nurtowalo mnie to dlaczego tak nagle zrobil sie szum w sprawie samobojstwa (czyli decyzji presonalnej Blidy). I moja hipoteza jest taka: pozostalosci dawnego systemu bedace jeszcze na stanowiskach sluzb wiedzac ze sledzctwo w sprawie afery weglowej idzie pelna para, postanowilo pod rzadami Z.Ziobra przeciac nitki w tej sprawie. Wykorzystano fakt przeszukania mieszkania Blidow by... pomoc jej popelnic samobojstwo. Wiedziano ze kobieta moze sypnac za duzo, a tak sprawa sie zatrzymala a od razu "nieudolnoscia" sluzb obarczopno politycznie PiS... Komisje sledcze, Kaczmarek, awantury, byleby wreszcie odstawic PiS od rzadzenia a najlepiej wpakowac wszystkich do wieznienia lub na Syberie... Uderzono we wszystkich ktorzy w rankingach maja wysokie notowania a szczegolnie w Ziobre... Przy okazji zabrac sie wreszcie za Radio Maryja bo ma wplyw na wyborcow. Moim zdaniem stacja radiowa jak inne i kazdy moze w Polsce jej sluchac lub nie. Po co wiec taka zawierucha...? Jest wlasciwie tylko jedna audycja "Rozmowy niedokonczone" gdzie wypowiadaja sie rozni na rozne tematy... W innych stacjach takie audycje sa co 5 minut gdzie wypowiada sie jeszcze gorzej... Nikt dzisiaj nie mowi o wymianie ich dyrektorow.... a obraza sie tam nie tylko Zydow ale i Polakow... plus szerzy nienawisc, hamstwo i wszelkie zboczenia zwane dzisiaj "innoscia seksualna...".

Coz zostawiam was z tym bagazem i pustymi torbami do zaladunku nowych "ciekawych" wynaturzen UKLADU broniacego sie przed Bracmi Kaczynskimi, ktorym ja nadal kibicuje by skonczyli to co zaczeli w imie mojej racji stanu. na wybory wracam wiec maja jeden glos wiecej... chyba ze szlag mnie trafi gdzies tam w Afryce.
Pozdrawiam przyjaciol i nieprzyjaciol
Piotr Zarebski


_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 5:30 am    Temat postu: na temat UPR Odpowiedz z cytatem

Nie, Panie Piotrze, UPR nie była NIGDY za swobodą aborcji w imię wolności - to jest AUTENTYCZNY liberalizm, a ten zasadza się na tzw. triadzie Johna Locke'a: "życie + wolność + własność", to nie to samo co "leseferyzm" czyli "róbta co chceta", propaganda PRZECIWKO swobodzie aborcji trwa nieprzerwanie w "Najwyższym Czasie" niemal od samego początku tego tygodnika, od jego numeru 4, wydanego na wiosnę 1990 r. (art. "Kobiety doświadczalne" Bogusława Jeznacha).

Raczej można by martwić się o rozmywanie swoich ideałów po stronie Unii Polityki Realnej, niż po stronie Ligi Polskich Rodzin. Dlaczego? Niech wystarczy wymowa symboli. 10 lat temu niewielkie partie prawicowe na czas kampanii i wyborów połączyły się w koalicję o nazwie "Unia Prawicy Rzeczypospolitej" (skrót: UPR). Ośrodkiem koalicji była partia UPR. Teraz coś podobnego nazywa się "Liga Prawicy Rzeczypospolitej" (skrót: UPR) i ośrodkiem jest partia LPR Giertycha juniora. Już same skróty nazw tych koalicyj są wystarczająco wymowne!! Czyżby po to UPR wytykała PiS-owi "Populizm i Socjalizm"a LPR-owcom wręcz "narodowy socjalizm", aby teraz tym skuteczniej udawać prawicowość pod koalicyjnym szyldem "LPR"? No, chyba że chodzi o pomysł prof. Kołakowskiego "jak być konserwatywno-liberalnym socjalistą"...

W tzw. "międzyczasie", w 2001 r., UPR była podczepiona pod Platformę Obywatelską, np. Stanisław Michalkiewicz był kandydatem na ostatnim miejscu lokalnej listy PO. Chyba pod koniec prezydentury Wałęsy UPR uczestniczyła w jakiejś pięciopartyjnej koalicji prawicowej (z nazwy, ale tej nazwy nie pamiętam, a nie chce mi się sprawdzać), z udziałem ZCh-N, któremu również -- przy innych okazjach -- na łamach "Najwyższego Czasu" wytykano "narodowy socjalizm"... Wiązanie się przez UPR z innymi partiami w koalicje jak np. te w/w uważam za samobójcze dla UPR (i ubolewam nad tym, bo ideologicznie do UPR jest mi najbliżej).

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum