Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Katyń 1940" (ostatni list)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:17 am    Temat postu: "Katyń 1940" (ostatni list) Odpowiedz z cytatem

http://www.gazetapolska.pl/


"Katyń 1940" (ostatni list)

słowa, muzyka i wykonanie - Lech Makowiecki
W najnowszym numerze "Gazety Polskiej", który ukaże się 19 września, dołączymy kopię guzika oficerskiego znalezionego przy polskich żołnierzach w Katyniu.



Ściąga

Blog Tomasza Sakiewicza
Idą wybory, a więc wobec oczywistej agresji PiS, Kaczystów i zwolenników IV RP, widocznej akurat nie wiedzieć czemu na plakatach PO, obóz dobrych manier, postępu i oświecenia musi przeciwstawić swój naturalny charming i bon ton. Sporo już zobaczyliśmy. Jak tu nie docenić zbolałego grymasu twarzy Kasi Kolendy wywołanego torturami zadawanymi przez Pisoczystów umęczonej Ojczyźnie, albo przeszywającego ciemną noc totalitaryzmu płomiennego pióra Adama Michnika. Jak nie westchnąć nad długo czesaną grzywką Tomasza Lisa, którego elegancja, dobór publiczności i takt powinny widzom wystarczyć za wszystkie kanony obiektywnego dziennikarstwa. Ale wysiłki TVN, „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka” i wielu innych tfuurców kultury wydają się jeszcze jakieś niepełne. Ich zaangażowanie w przywrócenie spokoju i demokracji, choć szczere, jest jednak nie do końca przekonujące. Postanowiłem im pomóc, przygotowując mały słowniczek dżentelmena i dżentelwomena (jest w końcu równouprawnienie) mediów.

Zobacz więcej >>


http://www.gazetapolska.pl/?module=messages&message_id=237


Ściąga
Idą wybory, a więc wobec oczywistej agresji PiS, Kaczystów i zwolenników IV RP, widocznej akurat nie wiedzieć czemu na plakatach PO, obóz dobrych manier, postępu i oświecenia musi przeciwstawić swój naturalny charming i bon ton. Sporo już zobaczyliśmy. Jak tu nie docenić zbolałego grymasu twarzy Kasi Kolendy wywołanego torturami zadawanymi przez Pisoczystów umęczonej Ojczyźnie, albo przeszywającego ciemną noc totalitaryzmu płomiennego pióra Adama Michnika. Jak nie westchnąć nad długo czesaną grzywką Tomasza Lisa, którego elegancja, dobór publiczności i takt powinny widzom wystarczyć za wszystkie kanony obiektywnego dziennikarstwa. Ale wysiłki TVN, „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka” i wielu innych tfuurców kultury wydają się jeszcze jakieś niepełne. Ich zaangażowanie w przywrócenie spokoju i demokracji, choć szczere, jest jednak nie do końca przekonujące. Postanowiłem im pomóc, przygotowując mały słowniczek dżentelmena i dżentelwomena (jest w końcu równouprawnienie) mediów.

Sześcioprocentowy wzrost gospodarczy – utracone szanse
Spadek bezrobocia – wszyscy wyjechali
Niska inflacja – czasowo i niepewnie
Nadwyżka budżetowa – niewykorzystane pieniądze, brak inicjatywy
Rząd nie daje pieniędzy na służbę zdrowia – antyinteligenckie fobie, totalitarne metody
Rząd daje pieniądze na służbę zdrowia – wyborcze przekupstwo, rozrzutność
Terroryzm – prawicowość
Lizusostwo – podawanie aktualnych danych gospodarczych GUS
Rzetelne dziennikarstwo – publikowanie informacji wyłącznie przykrych dla ekipy rządzącej
Katolik otwarty na świat – niewierzący, postulujący zamknięcie kościołów
Przeludnienie – wina bliźniaków
Niezależność sędziowska – wyroki uniemożliwiające prokuraturze zamykanie przestępców
Powodzie – efekt dwuletnich rządów PiS
Państwowa pomoc powodzianom – cyniczne wykorzystywanie ludzkich nieszczęść
Wzywanie obcej pomocy – błędy w tłumaczeniu
Słownik nie jest jeszcze zakończony. Zachęcam do nadsyłania dalszych pomysłów. Inspirujące może być oglądanie programów informacyjnych o godz. 19 i czytanie tłumaczeń artykułów z „El Pais”.



PS. Kilka istotnych spraw:

* Jeżeli ktoś uważa mnie za rządowego lizusa, obłaskawianego przez ministra sprawiedliwości, to informuję, że ten tydzień zacząłem od przesłuchania na policji (nasi byli inwestorzy złożyli na mnie kolejne doniesienie), a w piątek mam jechać do Białegostoku wezwany przez prokuraturę, która ściga naszego informatora. Nie muszę dodawać, że Prokuraturą Apelacyjną w Białymstoku kieruje opisywany przez nas wielokrotnie Sławomir Luks. Moja miłość do IV RP nosi czasem cechy masochizmu, ale żadne Mężydło ze mnie na razie nie wyjdzie.

* „Wprost” ujawnił, że Jerzy Robert Nowak był kontaktem operacyjnym SB. Wyżej wymieniony, co opisywała „Gazeta Polska”, pracował także w PRL-owskiej dyplomacji. Nie będę się na nim wyżywał, choć miałbym do tego osobiste powody. W końcu każdy może się kiedyś nawrócić. Proszę jednak nie wymagać od publicysty, by, cytując klasyka, mówił na szambo perfumeria.

* Wielu zaniepokoiły pytania o losy tygodnika „Gazeta Polska”. Nie będę ukrywał, że atak na nas nie tylko nie słabnie, ale nasila się ze wszystkich stron. Mamy jednak w razie czego magazyn „Niezależna Gazeta Polska”.

Tomasz Sakiewicz

dodatek:

http://www.niezalezna.pl/


Robert Majka , polityk , Przemyśl , 18 września 2007r
www.sw.org.pl ,
pełnomocnik Ruchu Patriotycznego na okręg przemysko-krośnienski
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum