Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Walczmy z polityczna demencja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elzbieta Szczepanska
Weteran Forum


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 132

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 4:08 am    Temat postu: Walczmy z polityczna demencja Odpowiedz z cytatem

Czy Wam to video niczego nie przypomina
(przed obejrzeniem trzeba sie zalogowac)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=6174930582&auth_token=6d82824f2c14a47c9184af36a1f593ae&installed=1

Podpisy na stronie
http://www.avaaz.org/en/stand_with_burma/h.php/?cl=20622083

Na calym swiecie w sobote i niedziele (29.09 i 30.09.07)odbywaja sie protesty - w Polsce niestety nie.

Minister Spraw Zagranicznych Australii Downer twierdzi, ze na ulicach Rangunu kilkaset ludzi ponioslo smierc.

Parlament w Poludniowej Walii wydal oficjalna Uchwale, ktora juncie w Birmie- polski parlament jest rozwiazany.

Ani Jaruzelski ani Walesa do Rangunu sie nie wybieraja aby wystawic swoje szczatki na niebezpieczenstwo.

I nie ma sie czemu dziwic , bo i po co, ich zycie tak bardzo stracilo na wartosci.

WIDMO KABOTYNOW KRAZY PO KRAJU!
http://kworum.com.pl/article.php?uid=1199


E.S


Ostatnio zmieniony przez Elzbieta Szczepanska dnia Sob Wrz 29, 2007 7:40 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Elzbieta Szczepanska
Weteran Forum


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 132

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 7:21 am    Temat postu: LIST DO WALESY Odpowiedz z cytatem

REQUEST FOR RESPECT AND COMPASSION FOR PROTESTERS IN BURMA
Panie Lechu Wałęso,
Pozwalam sobie przesłać Panu tekst, który napisałam po opublikowaniu w polskiej prasie, podpisanego przez Pana listu, wyrażającego poparcie dla protestujących w Rangunie.
Swoją ocenę tej akcji, noszącej znamiona politycznej prowokacji, zawarłam w tekście załączonym do niniejszej korespondencji a zatytułowanym' Widmo kabotynow krazy po kraju".
Nadmieniam, że podpisanie tego listu przez Jaruzelskiego i Kiszczaka odziera z szacunku i godności uczestników tego protestu i deprecjonuje ich despercką odwagę w walce, z rzadzącą w Birmie od 45 letnia , wojskową dyktaturą.
Osobiście uważam, że gdyby Pan i inni sygnatariusze tego listu tak naprawdę wierzyli w to, co napisali, to wszyscy, jak jeden mąż powinni udać się do Rangunu i tak, jak moi przyjaciele, stanąć na czele tlumu rzucającego kamieniami w uzbrojonych po zęby żołnierzy.
Może wówczas, miałby Pan wraz z innymi, szansę oberwać pałami a może nawet umrzeć, choć niekoniecznie jako bohater, ale jako człowiek, który próbował odkupić swoje winy wobec śmiertelnych ofiar stanu wojennego, oszukanych i przehandlowanych w Magdalence działaczy „niekonstruktywnej” opozycji i Solidarności oraz naszego kraju, za który milionych Polakow oddało swoje życie.
PS. Zdaję sobie sparwę, że żaden z sygnatariuszy tego listu nigdy w swoim życiu nie stał na przeciw uzbrojonego po zęby ZOMO i nie odrzucał w ich stronę granatów z gazem łzawiącym. Chętnie podzielę się z sygnatariuszami-ochotnikami informacjami na temat techniki a nawet będę skłonna pożyczyć Panom i Paniom parę rekawic z huty Baildon, które przywiozłam do Australii, na pamiatkę udziału w takich akcjach.
Będę wdzięczna również za poinformowanie mnie do kogo konkretnie był ten list adresowany, w jakim języku został napisany i w jakiej formie oraz kiedy, tak naprawdę go wysłano. Jako jedna z osób aktywnie uczestnicząca w akcji organizowania poparcia dla protestujących w Rangunie próbowałam, niestety, jak dotąd bez skutku, odszukać ten list w naszych korespondencjach. Podane przez Pana dodatkowe informacje mogą mi pomóc w jego odnalezieniu.
Z pozdrowieniami ale proszę mi wybaczyć, bez wyrazów szacunku

Elżbieta Anna Szczepańska
Australia 29.09.2007
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum