Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gudzowaty przekazał prokuraturze kwity na Kwaśniewskiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 7:37 am    Temat postu: Gudzowaty przekazał prokuraturze kwity na Kwaśniewskiego Odpowiedz z cytatem

1. http://www.wprost.pl/ar/114809/Gudzowaty-przekazal-prokuraturze-kwity-na-Kwasniewskiego/


Gudzowaty przekazał prokuraturze kwity na Kwaśniewskiego
2007-09-30 18:06

Fot. A. Jagielak/Wprost Szef Bartimpexu Aleksander Gudzowaty przekazał prokuraturze dokumenty dotyczące współpracowników Aleksandra Kwaśniewskiego (w tym byłego ministra Marka Siwca) oraz informacje dotyczące spraw lustracyjnych byłego prezydenta – dowiedział się "Wprost".


Czy po słynnych już taśmach z nagraniami rozmowy biznesmena z Józefem Oleksym kolejne materiały biznesmena mogą obciążyć liderów lewicy? - Przekazaliśmy warszawskiej prokuraturze apelacyjnej obszerne i ciekawe notatki, które sporządzaliśmy za poprzednich rządów. Ujawniają one mechanizmy funkcjonowania otoczenia Aleksandra Kwaśniewskiego za czasów jego prezydentury – potwierdza w rozmowie z „Wprost" Marcin Kossek, szef ochrony Gudzowatego.
Jak ustalił „Wprost", istnienie obciążających Kwaśniewskiego materiałów ujawnił w czasie słynnej pijackiej rozmowy z Oleksym sam Gudzowaty. Jego wypowiedzi w tej sprawie zostały nagrane, ale nigdy nie ujrzały światła dziennego. Dysponuje nimi jednak prokuratura. Pośrednio potwierdza to sam Oleksy. – Rzeczywiście zapamiętałem, jak Gudzowaty mówił tonem pogróżki, że gdzieś zdeponował materiały, które wstrząsnęłyby elitą na najwyższych szczeblach władzy – przyznaje Józef Oleksy. Nie chce jednak sprecyzować, czy z ust biznesmena padło konkretne nazwisko ówczesnego prezydenta Kwaśniewskiego.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika „Wprost", w sprzedaży od poniedziałku 1 października.

Autor: Michał Krzymowski , Piotr Krysiak

2. http://www.wprost.pl/ar/114884/Debata-juz-jest-sukcesem/

Debata już jest sukcesem
2007-10-01 07:15
Fot. A Jagielak/Wprost Jeśli potraktować tę debatę jako towar, to już jest rynkowym sukcesem. Kupiły je trzy telewizje, kilka stacji radiowych i portali internetowych. Ma w sobie wszystko, czego potrzeba politycznemu wydarzeniu. Bohaterowie zetrą się w bezpośredniej debacie po raz pierwszy w historii - pisze "Dziennik".


Przychodzą z różnych światów, polską rzeczywistość opisują w jaskrawo różnych kolorach, a recepty, które oferują, nie mają żadnych punktów stycznych. Kto wie, czy gdyby nie pośrednictwo pytających dziennikarzy, w ogóle byliby w stanie ze sobą rozmawiać - dywaguje gazeta. Według niej, w toku przygotowań do debaty Kwaśniewski ściąga wystąpienia premiera, zaś Kaczyński ma uderzać rzadko, ale celnie.

Sporo odpowiedzi przyniesie zapewne dzisiejsza próba techniczna. Jak dowiedział się "Dziennik", odbędzie się ona o godzinie 14 w studiu S1 na Woronicza. Tam też o godz. 20 debatę rozpocznie prezes TVP Andrzej Urbański. Aleksander Kwaśniewski i Jarosław Kaczyński będą siedzieli naprzeciwko siebie, przed 150- osobową publicznością. Tam też, w pierwszym rzędzie, usiądą dziennikarze. Pytania z zakresu społeczno-gospodarczego przygotowuje Joanna Wrześniewska z Biznes TV, o politykę krajową zapyta dziennikarz TVP Krzysztof Skowroński, a o zagadnienia dotyczące polityki zagranicznej - Monika Olejnik z TVN 24.

Pierwszą rundę debaty rozpocznie Joanna Wrześniewska. Dziennikarka stanie przed uczestnikami i od tego momentu będzie miała 30 sekund, aby zadać im pytanie. Uczestnicy w ciągu minuty muszą na nie odpowiedzieć. Każda runda składa się z trzech pytań od dziennikarza, ale po udzieleniu wszystkich odpowiedzi przeciwnicy mogą jeszcze zadać sobie wzajemnie po jednym pytaniu, później mają jeszcze szanse do riposty. Jako druga w debacie będzie przepytywać Monika Olejnik, a na końcu Krzysztof Skowroński - informuje "Dziennik".

Kto wygra ten pojedynek? - pyta redakcja ekspertów. W opinii Eryka Mistewicza, specjalisty od kreowania wizerunku, będzie nieznaczne zwycięstwo Kwaśniewskiego. Dlatego, że on jest lepszy socjotechnicznie. Dawno temu skończył szkoły, które socjotechnikę na poziomie lat 70. czy 80. bardzo dobrze mu wbiły do głowy: opanowanie oddechu, wytrzymanie najazdu kamery, odczekanie chwili po ataku czy w trakcie ataku drugiej strony. Jarosław Kaczyński zaś jeszcze niedawno uważał, że wygrywa naturalnością, siermiężnością, i że Polacy nie dadzą się oszukać. Jeżeli to prawda, to Polacy byliby jedynym narodem niepodatnym na socjotechnikę - mówi Mistewicz.

"Nie spodziewam się ataków ze strony Aleksandra Kwaśniewskiego. Przedstawi się pewnie jako obywatel, jako Polak. Zastosuje +uderzenie Chiraca+, który w debacie z Mitterandem powiedział, że on w niej nie jest premierem, a Mitterand prezydentem, tylko obaj są Francuzami. Mam wrażenie, że Kwaśniewski sięgnie do tego typu argumentacji i w ten sposób wprowadzi dyskomfort w tytulaturze. Doprowadzi do tego, że będzie mówił do premiera Kaczyńskiego +proszę pana+" - sądzi ekspert.

Według Jadwigi Staniszkis, profesor socjologii: "Paradoksalnie zwycięzcą debaty może być Donald Tusk. Bo absurdem jest twierdzenie, że PO, partia, która ma teraz największe poparcie po prawej stronie, nie istnieje. Równie dużym absurdem jest robienie z Tuska pomocnika Kwaśniewskiego. Ocena tego, kto wygra, jest bardzo trudna i prawdopodobnie każdy z obozów ogłosi, że jego przedstawiciel wygrał". Więcej o debacie - w dzisiejszym wydaniu "Dziennika".

pap, ss


3. http://www.wprost.pl/ar/114884/Debata-juz-jest-sukcesem/

Jarosław Kaczyński

Polityk, prawnik, premier, prezes Prawa i Sprawiedliwości, poseł PiS


Urodził się 18 czerwca 1949 roku w Warszawie

Wykształcenie
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W Instytucie Nauki o Państwie i Prawie Polskiej Akademii Nauk otrzymał stopień doktora. Pracował w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego oraz w białostockiej filii Uniwersytetu Warszawskiego.

Działalność opozycyjna
W latach 70. współpracował z Komitetem Obrony Robotników. W następnej dekadzie był związany z Komitetem Helsińskim, doradzał NSZZ "Solidarność", był sekretarzem jej Krajowej Komisji Wykonawczej, a przez rok był także redaktorem naczelnym "Tygodnika Solidarność".

Działalność polityczna
W 1989 został senatorem I kadencji z listy Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego. Z upoważnienia "Solidarności" negocjował powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego. W 1990 roku razem ze swoim bratem Lechem założył Porozumienie Centrum i do 1998 roku był jego prezesem. W 1990 roku został szefem kancelarii prezydenta Lecha Wałęsy. Odszedł z niej rok później po konflikcie z Wałęsą. W tym samym roku został posłem z listy PC. W 1997 roku związał się z Ruchem Odbudowy Polski Jana Olszewskiego i w tym samym roku został posłem z listy tej partii.

W 2001 roku razem ze swoim bratem założył Prawo i Sprawiedliwość. Partia zdobyła wówczas 9,5 proc. głosów w wyborach parlamentarnych i 44 sejmowe mandaty. Sam Jarosław Kaczyński zdobył w okręgu warszawskim ponad 144 tys. głosów. Został przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS. W 2003 roku, kiedy jego brat Lech został prezydentem Warszawy, Jarosław zastąpił go na stanowisku prezesa PiS.

W kolejnych wyborach parlamentarnych w 2005 roku PiS zdobył już 27 proc. głosów i 155 mandatów, a sam Jarosław Kaczyński startując z pierwszego miejsca w Warszawie - ponad 171 tys. głosów. Jako szef zwycięskiej partii był typowany na premiera, ale ostatecznie PiS wystawił na to stanowisko Kazimierza Marcinkiewicza.

W grudniu 2005 roku Jarosław Kaczyński został uznany Człowiekiem Roku 2005 tygodnika "Wprost".

7 lipca 2006 roku został zarekomendowany przez władze PiS na premiera, po zapowiedzi dymisji Kazimierza Marcinkiewicza. 10 lipca na stanowisko prezesa Rady Ministrów mianował go prezydent Lech Kaczyński.
więcej na Ludzie Wprost


Aleksander Kwaśniewski
Polityk, były prezydent


Urodził się 15 listopada 1954 roku w Białogardzie

Edukacja
Studiował handel zagraniczny na wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego jednak nie złożył pracy magisterskiej

Kariera
W młodości był aktywistą studenckich organizacji prorządowych do 1982 roku. W latach 1976-1977 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Uczelnianej Socjalistycznego Związku Studentów Polskich (SZSP). Od 1977 roku należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej aż do jej rozwiązania w 1990 roku.

Zajmował się dziennikarstwem. Od listopada 1981 roku do lutego 1984 roku był redaktorem naczelnym tygodnika studenckiego "Itd.", następnie redaktorem naczelnym dziennika "Sztandar Młodych".

Pełnił funkcję ministra ds. młodzieży, członka Rady Ministrów w rządzie Zbigniewa Messnera w latach 1985-1987, oraz do czerwca 1990 roku - Przewodniczącego Komitetu Młodzieży i Kultury Fizycznej.

Uczestniczył w obradach "Okrągłego Stołu" od lutego do kwietnia 1989 roku.

W latach 1988-1991 pełnił funkcję prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Po rozwiązaniu PZPR w 1990 roku wraz z Leszkiem Millerem został współtwórcą Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, której przewodniczącym był do grudnia 1995 r. Następnie uczestniczył w organizowaniu wyborczej koalicji Sojuszu Lewicy Demokratycznej przed wyborami w 1991 roku.

Był posłem na Sejm I i II kadencji wybranym w okręgu warszawskim z listy SLD (w wyborach w 1993 uzyskał największą liczbę głosów w kraju - 148553). W I i II kadencji Sejmu pełnił funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zasiadał w Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego, której przewodniczył od listopada 1993 roku do listopada 1995 roku.

W 1995 roku wystartował w wyborach prezydenckich jako kandydat SLD. W drugiej turze wyborów zmierzył się z prezydentem Lechem Wałęsą i uzyskał wynik 51,7% głosów wobec 48,3% Lecha Wałęsy.

Podczas kolejnych wyborów w 2000 roku zdobył 53,9% głosów już w pierwszej turze. Współtworzył projekt i uczestniczył w kampanii referendalnej na rzecz przyjęcia Konstytucji III Rzeczypospolitej Polskiej, którą podpisał 16 lipca 1997 roku. Brał aktywny udział w działaniach na rzecz członkostwa Polski w NATO i Unii Europejskiej. 26 lutego 1999 roku podpisał dokumenty ratyfikujące polskie członkostwo w NATO. W 2003 roku wraz z premierem Leszkiem Millerem podjął decyzję o wysłaniu polskich wojsk do Iraku. Pod koniec 2004 roku, podczas Pomarańczowej rewolucji na Ukrainie, został poproszony przez Leonida Kuczmę do roli mediatora i brał aktywny udział w rozmowach pomiędzy Wiktorem Juszczenką a Wiktorem Janukowyczem.

W wyborach prezydenckich w 2005 roku popierał kandydaturę Włodzimierza Cimoszewicza jako swojego następcy. Po wycofaniu się Cimoszewicza z wyborów poparł Marka Borowskiego. W II turze wyborów udzielił poparcia Donaldowi Tuskowi.

Urzędowanie zakończył 22 grudnia 2005 roku.
3 czerwca 2007 r. podczas konwencji programowej SLD Kwaśniewski publicznie ogłosił, że przyjmuje propozycję objęcia funkcji przewodniczącego Rady Programowej Lewicy i Demokratów (SLD, SdPl i Demokraci.pl).
więcej na Ludzie Wprost [/color][/size]

Komentarz:

Myślę,że ta debata powinna niewątpliwie pokazać społeczeństwu nie tylko różnice programowe( ustrojowe i gospodarcze), które są ocziwiste na korzyść Jarosława Kaczyńskiego. Moim zdaniem powinna wyraźnie zaznaczyć różnice pomiędzy podejściem do tworu z 1988r zwanym III RP, z którego powinniśmy już dawno wyjść, gdyż jego szkodliwość jest ogromna. Debata pokaże ( moim zdaniem, powinna bynajmniej) taką wizją polskiego państwa , które nie będzie wasalem zarówno wobec Unii Europejskiej jak też Rosji (PUTINOWSKIEJ). Może za dużo wymagam od premiera Jarosława Kaczyńskiego, ale jakieś wymagania stawiać przed taką debatą nie tylko wypada , ale należy.


Robert Majka , polityk , Przemyśl , 1 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum