Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przemyśl:Przepraszam wszystkich za to bagno

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 7:05 pm    Temat postu: Przemyśl:Przepraszam wszystkich za to bagno Odpowiedz z cytatem

http://www.zycie.pl/pub/index.php?go=tresc&id=07_39_ty

Dla niezorientowanych :W TEJ DEBACIE CHODZI O LUSTRACJE WLADZ MIASTA PRZEMYSLA !

PRZEMYŚL: Pierwszą powakacyjną sesję przemyskich radnych zaczęła... wielka awantura

Przepraszam wszystkich za to bagno

– 27 lat walczyłem z komuną i kogo miałem na ulotce wyborczej? TW Krzysztofa! – krzyczał mocno zdenerwowany radny Zygmunt Majgier. Radni PiS, zanim dopuścili go do głosu, ostentacyjnie wyszli z sali.


FOT. 1 Łukasz Mendychowski (6)
Zygmunt Majgier (ROP): – Pan Kuchciński od początku wiedział, kim jest TW Krzysztof, ja nie! Mimo to wystawił go na listę! I na mojej ulotce wyborczej był kto? – TW Krzysztof! Ja, który tyle walczyłem z komuną, miałem na ulotce TW Krzysztofa!…


FOT. 2
– Nie! Nie może być dyktatu jednej osoby! – ripostował Bogusław Zaleszczyk.


FOT. 3 – Porządek został już uchwalony i nie przewiduje żadnych oświadczeń! – odmówił Majgierowi przewodniczący rady Adam Łoziński (PiS).


FOT. 4 – Pan Majgier jest emocjonalnie inaczej zbudowany, pozwólcie mu mówić, skoro potrzebuje... – namawiał Ludwik Kaszuba.


FOT. 5 – Radny ma pracować, a nie przemawiać! – broniła PiS-u Lucyna Podhalicz (PiS).


FOT. 6 Prezydent Robert Choma w czasie mowy radnego Majgiera milczał. Milczał też po jej zakończeniu. Pozostali radni również nie skomentowali oświadczenia, przechodząc do bardziej roboczej części posiedzenia. Dopiero pod koniec sesji, w interpelacjach radnych, pojawiły się głosy, komentujące całą sytuację i broniące prezydenta oraz wiceprezydenta.

Choć radni zebrali się nie u siebie, a w gościnie w PWSZ (bo sala narad wciąż jest w remoncie), już na samym początku posiedzenia doszło do wielkiej pyskówki. Przez dwie godziny Zygmunt Majgier (ROP) usiłował wymóc na radzie, by zezwoliła mu ponadprogramowo zabrać głos i złożyć – jak twierdził – niezmiernie ważne oświadczenie. I ponad dwie godziny radni PiS, z którymi Majgier jest mocno zwaśniony, usiłowali mu w tym przeszkodzić.
– Porządek został już uchwalony i nie przewiduje żadnych oświadczeń – odmówił Majgierowi przewodniczący rady Adam Łoziński (PiS).
– To po to walczyłem o wolność i demokrację, żeby mi dziś odbierano głos?! – nie godził się Majgier.
– Może spotkajcie się panowie na stronie i dojdźcie do porozumienia – łagodził Ludwik Kaszuba (SLD).
– Nie! Nie może być dyktatu jednej osoby! – ripostował Bogusław Zaleszczyk.
– Dopuście go do głosu, to radny i ma prawo złożyć oświadczenie... – prosili kolejno inni członkowie SLD. – Żeby nie było tak, jak w Kargulu i Pawlaku, że „demokracja demokracją, ale prawo i sprawiedliwość musi być po waszej stronie”!
– Już ponad godzinę się spieracie, a oświadczenie pana Majgiera zajęłoby pięć minut – dodał Tomasz Kulawik (SLD).
– Radny ma pracować, a nie przemawiać! – broniła PiS-u Lucyna Podhalicz (PiS).
– Ja nie pracuję?! – obruszał się bohater sporu.
– Pan Majgier jest emocjonalnie inaczej zbudowany, pozwólcie mu mówić, skoro potrzebuje... – namawiał Ludwik Kaszuba.
W tym momecie PiS zarządził przerwę w celu odbycia narady. Po przerwie: – Dobrze, ale pięć minut, panie radny Majgier – zgodził się przewodniczący Łoziński.
W tym momencie radni PiS prócz przewodniczącego rady demonstracyjnie wyszli na korytarz. A Majgier zaczął: – Przepraszam wszystkich za to bagno, które dzieje się w naszej radzie! – zaczął Zygmunt Majgier mocno wzburzony. – Za to, że mam odwagę sprzeciwiać się temu złu, jestem w opinii szefa klubu PiS pana Zaleszczyka i innych najgorszą czarną owcą! I na co mi dziś przyszło?! Tyle lat walczyłem o wolność słowa, a dziś dopuszczono mnie łaskawie do głosu dzięki wstawiennictwu SLD! Dziękuję kolegom za pomoc... Pan Zaleszczyk któryś raz już mówi, że mam problemy! Ja nie mam problemów! To wy je macie! 27 lat służyłem ojczyźnie, mam czyste ręce! Dziś, kiedy chcę wspierać ten rząd i tę radę, to nie mogę, bo oni powołują się na Pismo Święte i Ojca Świętego, ale tak naprawdę wspierają zło! Jakie zło? Jeszcze przed wyborem wiceprezydenta Lewandowskiego (aresztowanego – przyp. red.) chodziłem do prezydenta miasta, do TW Krzysztofa jak się potem okazało, żeby tego nie robił, żeby go nie powoływał! Chodziłem i prosiłem! I co wyszło? Pan Kuchciński od początku wiedział, kim jest TW Krzysztof, ja nie! Mimo to wystawił go na listę! I na mojej ulotce wyborczej był kto? – TW Krzysztof! Ja, który tyle walczyłem z komuną, miałem na ulotce TW Krzysztofa! Zaleszczyk mówi, że powinienem mandat złożyć! To wy powinniście mandaty złożyć, a nie ja! Ja 318 głosów dostałem, prawicę chciałem reprezentować, ale wy nie jesteście prawdziwą prawicą! Wstyd mi jako wierzącemu, że powołujecie się na wartości i przykazania, a tkwicie w bagnie! Przykazania nie są po to, żeby się na nie powoływać, a ich przestrzegać – to nas wszystkich wyzwoli od zła, korupcji, łapownictwa, wszelkich pokus! Dzisiaj pan Robert Choma powinien już dawno zrezygnować! Obiecał, że wyjaśni swoją przeszłość, ujawni dokumenty, a wciąż nic nie jest wyjaśnione. A on siedzi tu do dzisiaj! Nie mogę się z tym pogodzić, bo ja walczę o czystość naszej ojczyzny i rady! I co się dzieje? Nie chcecie mnie do głosu dopuścić, żebym prawdy nie mógł wam w oczy powiedzieć! Proszę, wyszła prawica! Nie chcą słuchać! Nie rozumieją, że póki prezydent się nie oczyści, w mieście dobrze nie będzie!…
Ani radni, ani prezydent nie skomentowali oświadczenia Zygmunta Majgiera, przechodząc do bardziej roboczej części posiedzenia.

(o)

Przypominam historie z 2005r :

W 2005 roku gdy postulowalem jako radny Rady Miasta Przemyśla , o przeprowadzenie powszechnej lustracji w samorządzie w Przemyślu ( byla to inicjatywa ogólnopolska lustracji w samorzadach) , zostalem osamotniony: http://www.zycie.pl/pub/index.php?go=tresc&id=05_06_ty

Inf prasowa z 9 lutego 2005r Zycie Podkarpackie , ukazujące się w Przemyślu i na Podkarpaciu.

archiwum - 9 luty 2005
PRZEMYŚL: Teczki po przemysku
Chce zlustrować magistrat!
Radny Robert Majka chce, by prezydent Robert Choma i przewodniczący rady miejskiej Stanisław Radyk wystąpili do IPN o ujawnienie agentów służb specjalnych PRL, którzy mogliby obecnie zasiadać we władzach miasta, pełnić kierownicze stanowiska w urzędzie miejskim oraz w spółkach podległych miastu.


FOT. 1 Adam Podulka


FOT. 2
Robert Majka chce lustracji władz miasta.

Zdaniem radnego Roberta Majki, ujawnienie kto był agentem służb specjalnych (SB, WSI) w okresie PRL, pomoże uzmysłowić, w jak pogmatwanej rzeczywistości żyjemy. - Fakty ostatnich dni, opublikowanie listy IPN przez redaktora Bronisława Wildsteina i wyrzucenie go z redakcji Rzeczpospolitej potwierdzają, że obowiązuje w Polsce nadal subtelna cenzura w środkach społecznego przekazu, a życie społeczno-polityczne podporządkowane jest od 31.08.1998 roku układowi agenturalnemu, który toczy Polskę jak rak. Nasze stanowisko powinno być zdecydowanym sprzeciwem wobec faktu niszczenia człowieka za ujawnienie prawdy historycznej, którą wszyscy mają prawo znać - napisał Robert Majka w uzasadnieniu do wniosku. Zdaniem radnego, władze miasta powinny zająć stanowisko w tej sprawie. Radny chciał, by wniosek taki trafił do porządku obrad podczas sesji rady miejskiej 17 lutego.
- Tego wniosku nie można poddać pod głosowanie. Ani prezydent nie może zlustrować swoich pracowników, ani ja nie mogę tego uczynić w stosunku do radnych - tłumaczy Stanisław Radyk, przewodniczący rady miejskiej w Przemyślu. Wyjaśnia, że ustawa nakłada na pewne osoby obowiązek składania oświadczeń, ale i ich nie można zlustrować "z zewnątrz". Dopiero rzecznik interesu publicznego może zakwestionować te oświadczenia. Nie dotyczy to jednak radnych. - Być może z tego zaczynu coś się urodzi. Wniosku radnego Majki pod głosowanie poddać nie można, ale rozesłałem go do wszystkich radnych. Słyszałem, że pewna ich grupa chce przygotować projekt rezolucji w tej sprawie. Być może w tej grupie będzie i radny Robert Majka - dodaje Stanisław Radyk.

(lew)

Robert Majka , polityk , Przemyśl , października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910

DODATEK < LISTA OSOB STARTUJACYCH W WYBORACH 21.10.2007r OKREG Przemyśl-Krosno

http://www.zycie.pl/pub/index.php?go=tresc&id=07_39_00

PRZEMYŚL, KROSNO: Wybory 2007
Listy są już gotowe
Do 26 września, czyli do dnia ukazania się tego numeru ŻP komitety mają czas na zarejestrowanie list kandydatów. Większość komitetów już to zrobiła. Ale i tak oficjalnie listy będą opublikowane dopiero w przyszłym tygodniu.

– Myślę, że list na stronach internetowych PKW nie należy się spodziewać w tym tygodniu. Po oficjalnej rejestracji mogą wystąpić odwołania, czy protesty – tłumaczy Stanisław Lubomirski z Okręgowej Komisji Wyborczej w Krośnie. Jeszcze w poniedziałek listy kandydatów zarejestrowały tylko LPR i Polska Partia Pracy. Ale we wtorek już nastąpił prawdziwy szturm na komisję. Kandydatów rejestrowały PiS, PO, PSL, LiD i Samoobrona. Publikujemy listy kandydatów do sejmu desygnowanych przez główne siły polityczne, choć i tak nie ma pewności, czy w niektórych wypadkach są to listy ostateczne. W ostatniej chwili, nawet w momencie rejestracji, mogły jeszcze zajść na nich drobne zmiany. Nie udało nam się do chwili zamknięcia numeru uzyskać jedynie listy kandydatów Ligi Prawicy Rzeczpospolitej.

PiS

1. Marek Kuchciński (Przemyśl)
2. Stanisław Zając (powiat jasielski)
3. Andrzej Ćwierz (powiat jarosławski)
4. Mieczysław Golba (powiat jarosławski)
5. Dariusz Iwaneczko (Przemyśl)
6. Piotr Babinetz (Krosno)
7. Adam Śnieżek (powiat brzozowski)
8. Małgorzata Wajda (powiat jarosławski)
9. Wacław Szarliński (SKL)
10. Józef Sośnicki (Solidarność RI)
11. Ryszard Kędra (powiat sanocki)
12. Jan Janusz (powiat przemyski)
13. Władysław Turek (powiat krośnieński)
14. Wojciech Pruchnicki (powiat sanocki)
15. Jan Sołek (powiat przeworski)
16. Krzysztof Myśliwiec (powiat jasielski)
17. Wiesław Kudyba (powiat lubaczowski)
18. Adam Paradysz (powiat krośnieński)
19. Marek Andruch (powiat bieszczadzki)
20. Jan Bury (powiat przeworski)
21. Marta Misiołek (powiat jasielski)
22. Janina Sobczak-Kowalak (powiat krośnieński)

PO

1. Elżbieta Łukacijewska (Lesko)
2. Tomasz Kulesza (Jarosław)
3. Marek Rząsa (Przemyśl)
4. Jerzy Borcz (Krosno)
5. Krzysztof Kłak (Przeworsk)
6. Wiesław Krystecki (Jarosław)
7. Adam Drozd (Sanok)
8. Roman Myśliwiec (Jasło)
9. Julian Czarnecki (Ustrzyki Dolne)
10. Marek Smoliński (Jas ło)
11. Wojciech Konieczny (Brzozów)
12. Joanna Frydrych (Krosno)
13. Piotr Tomański (Przemyśl)
14. Krzysztof Szczepański (Lubaczów)
15. Wojciech Kulaszka (Przemyśl)
16. Elżbieta Maciejczyk (Jasło)
17. Zdzisław Kowalski (Sanok)
18. Henryk Nagórny (Przeworsk)
19. Krzysztof Nowosielski (Jasło)
20. Grzegorz Sobolewski (Lubaczów)
21. Daniel Piwowar (Krosno)
22. Jakub Osika (Sanok)

LiD

1. Wojciech Pomajda (Przemyśl)
2. Janusz Konieczny (Rymanów)
3. Witold Piecuch (Przeworsk)
4. Marian Kawa (Sanok)
5. Marek Scelina (Lesko)
6. Jerzy Zając (Lubaczów)
7. Józef Żydownik (Bircza)
8. Stanisław Mendelowski (Krosno)
9. Andrzej Skulik (Jasło)
10. Roman Ostafijczuk (Przeworsk)
11. Tadeusz Baniak (Jasło)
12. Stanisław Kłak (Krosno)
13. Piotr Lewandowski (Sanok)
14. Tadeusz Błaszczyszyn (Przemyśl)
15. Wiesław Stebnicki (Ustrzyki Dolne)
16. Wacław Mika (Krosno)
17. Grzegorz Dziekan
18. Konrad Knurek (Brzozów)
19. Beata Jolanta Suwała-Szczechowska (Sanok)
20. Piotr Paczkowski (Brzozów)
21. Grażyna Stec (Krosno)

PSL

1. Mieczysław Kasprzak (powiat jarosławski)
2. Mirosław Karapyta (powiat lubaczowski)
3. Lucjan Kuźniar (powiat przeworski)
4. Marek Owsiany (powiat brzozowski)
5. Józef Turek (powiat krośnieński)
6. Marta Myćka (powiat sanocki)
7. Franciszek Miśkowicz (powiat jasielski)
8. Ryszard Paszkiewicz (powiat leski)
9. Jan Pączek (powiat przemyski)
10. Renata Kozięba (powiat biesczadzki)
11. Witold Raś (powiat krośnieński)
12. Zbigniew Blecharczyk (powiat przemyski)
13. Henryk Mussur (powiat krośnieński)
14. Stanisław Pokrywka (powiat przeworski)
15. Witold Gimlewicz (powiat lubaczowski)
16. Bogumiła Hołowacz (powiat jarosławski)
17. Janusz Barański (powiat brzozowski)
18. Bogusław Ciupka (powiat sanocki)
19. Stefan Sochacki (powiat jasielski)
20. Tomasz Petry (powiat jarosławski)
21. Stanisław Lenar (powiat przemyski)
22. Jan Urban (powiat jasielski)


Samoobrona

1. Janusz Maksymiuk
2. Alicja Lis
3. Stanisław Szałajko
4. Marian Daszyk
5. Jerzy Zagórski
6. Edward Smyk
7. Lesław Lisowski
8. Jan Józef Gomułka
9. Adam Gorczyca
10. Paweł Gazda
11. Daniela Puka
12. Piotr Pacuła
13. Edwin Drewniak
14. Józef Blok
15. Stanisław Woś
16. Czesław Buksiński
17. Zbigniew Lonc
18. Krzysztof Woźniak
19. Jan Bereś
20. Stanisław Bieniek
21. Andrzej Kogut
22. Tadeusz Romaszewski

(lew)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum