Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PO DEBACIE - ODGŁOSY

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 8:16 pm    Temat postu: PO DEBACIE - ODGŁOSY Odpowiedz z cytatem

sobota, 13 października 2007

Debata

Stronami wczorajszej debaty byli Jarosław Kaczyński reprezentujący Rząd i program PiS oraz Donald Tusk, któremu kibicowała cała reszta sceny politycznej. Stąd takie a nie inne wyniki bieżących sondaży mieszczące w sobie elektoraty wszystkich partii, także tych podprogowych.

Jak się wydaje – panowie potwierdzili swoje stanowiska.
Tusk: Koncentrując się na negacji potwierdził tym samym brak programu i przywiązanie do bliżej nie określonych standardów profesjonalizmu dyplomatycznego, oraz powtórzył tezę o katastrofalnej sytuacji gospodarczej kraju.
Kaczyński: Bronił programu ‘solidarne państwo’ i wymienił fakty i wskaźniki świadczące o wysokim wzroście gospodarczym. Ten wzrost potwierdzają także najbardziej wstrzemięźliwi komentatorzy zagraniczni debaty.

Tusk górował pewnością siebie i trybuną pokrzykujących kibiców a Kaczyński argumentami merytorycznymi.
Nie wiemy jednak kto pozyskał nowy elektorat, kto poszerzył swój krąg przekonanych. Za 8 dni wyborcy zdecydują – zmieniać, czy nie zmieniać ekipę rządzącą.


Tomasz Liese
PATRZ: CZYM POWINNO ZAJĄĆ SIĘ SWS



TadeuszŚwierczewski
Odpowiedź

Wysłany: Sob Paź 13, 2007 4:50 pm Temat postu: DEBATA

Szanowny Panie Tomaszu!
Napisał Pan:

Kod:
Tusk górował pewnością siebie i trybuną pokrzykujących kibiców a Kaczyński argumentami merytorycznymi
.

Tak, górował nie tylko pewnością siebie, wyjątkową arogancją, głupotą i brakiem znajomości wiedzy, przykład:
- gdzie jest 3 mln mieszkań
- brak autostrad
W debacie oświadczył, że do tego potrzeba jedynie cegły i łopaty?!.
Jako rzeczoznawca budowlany z czterdziestoletnią praktyką wykonawczą i projektową, jestem zaskoczony wyjątkowym tupetem i indolencją D.Tuska.
Sam proces przedprojektowy tj. badania geotechniczne, archeologiczne, studia i analizy do planu zagospodarowania przestrzennego trwają minimum 1 rok, potem prace projektowe i uzgodnienia pół roku, zatwierdzenie projektu 2-3 mcy, na końcu PRZETARG NA ROBOTY?!.
Idąc tylko tym tropem, dwa lata to jest jedynie czas na przygotowanie, do przystąpienia do budowy, w tym wypadku nie pomoże ani Prezyden ani Premier, są to sprawy samorządu!!!.
D.Tusk, UD,UW, AWS-wcześniej KLD, cały czas byli przy "korycie", ile zbudowali mieszkań, ile autostrad od 1989r ?!.
Nie będę wspominał tego "wzrostu cen" i bezrobocia, sprawy FOZ i NFI, oraz mafijnych układów we wszystkich dziedzinach życia.

Dziwię się tylko, dla czego Premier zgodził się na tą "debatę" tydzień przed wyborami?!. Tego nie mogę pojąć.
Negacja i krytkancka metoda PO - D.Tuska , była znana od dwu lat, do kogo to mogło dotrzeć ?!.
Pozdrawiam Tadeusz
_________________
Z poważaniem
Tadeusz Świerczewski
www.sw.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadeusz,

Zastanawiam się po debacie Kaczyńskiego z Tuskiem , oraz po dzisiejszej wizycie Tuska we Wroclawiu jaka będzie frekwencja w nadchodzących za osiem dni wyborach. Jest także bardzo interesujące zjawisko na scenie politycznej we Wroclawiu , jak pokazala dziś TVN-24 prócz Donalda Tuska we Wroclawiu na spotkaniach wyborczych brylowal Grzegorz Schetyna. To zjawisko socjologiczne i polityczne sklania do refleksji w jakiej sytuacji jest świadomość Polaka ,który ma dzisiaj alternatywę wyborczą ( osobę Morawieckiego),i nie będzie już można uczciwie powiedzieć - nie mieliśmy na kogo glosować ?!!! To dość ciekawa sytuacja jak zaglosuje wyborca.Czy będzie świadomy swojego wyboru podczas oddawania glosu, za czym się opowiada...? Jaka jest różnica pomiędzy Kornelem Morawieckim , a bezideowym Grzegorzem Schetyną ...
Shocked Pomimo, że i Kornel i Schetyna (PO) są promowani na forum wlaśnie SW ...
To jest zadziwiające ... zglupialem, a może coś ze mną jest nie tak, bo pojąc to , to może tylko koń, ma duży leb .Przyznaje jestem zaglupi , sam bym tego pojęciowego labiryntu wyborczego nie wymyślil ... ? Jak to się robi , powiedzcie mi... Rolling Eyes
Shocked Myślę, że będzie to, prawdziwy test świadomości i jakości rozumienia czym jest istota patriotyzmu , który przejdą Polacy, a w przypadku Wroclawia mieszkańcy , 21 października 2007r. Shocked
Ten test wyborczy, pokaże , czy Polacy mieszkajacy we Wroclawiu pamiętają tak wyjątkowego i oddanego Polsce czlowieka jakim jest dr Kornel Morawiecki , czy zaglosują za czlowiekiem bezideowym Grzegorzem Schetyną (lewą ręka -Donalda Tuska ). Shocked

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 13 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert!
Jaka będzie frekwencja, tego nie wiem. Wyborcy PO i PIS-u to dwa różne światy, co opisałem wyżej.
Schetyna był kiedyś członkiem SW w stanie wojennym i tak zostało, mnie się też to nie podoba, ale taka jest wola "ludu", niech Romciu się tłumaczy, lub raczej Kornel.
We Wrocławiu PO i SLD jest faworytem, razem kręcili i kręcą interesy, my byliśmy zmarginalizowani-"TERORYŚCI I OSZOŁOMY".
przy PIS-ie może zaistniejemy, może!!!.
Tylko tyle co mogę Tobie powiedzieć, 21- go ZOBACZYMY?!
Pozdrawiam Tadeusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadeusz Świerczewski napisał:

„Tak, górował nie tylko pewnością siebie, wyjątkową arogancją, głupotą i brakiem znajomości wiedzy, przykład:
- gdzie jest 3 mln mieszkań
- brak autostrad
W debacie oświadczył, że do tego potrzeba jedynie cegły i łopaty?!.
Jako rzeczoznawca budowlany z czterdziestoletnią praktyką wykonawczą i projektową, jestem zaskoczony wyjątkowym tupetem i indolencją D.Tuska.”



Tą pewność siebie, uważny obserwator bardzo szybko rozszyfrował, jako bardzo sztuczną. Wystarczyło dobrze się przyjrzeć momentom, kiedy z twarzy Tuska znikał wymuszony uśmiech, a momentalnie zaczynał się ujawniać ten charakterystyczny dla Niego grymas twarzy, sygnalizujący moim zdaniem wewnętrzny niepokój. A reszta jest dokładnie taka jak opisał to Pan Tadeusz. Opowieści o cegłach, łopatach, tupet i indolencja to cała wiedza i kapitał Donalda Tuska .Zaś Jego publiczność w studio, zachowywała się jak delegaci na zjazd PZPR w czasach słusznie minionych.



Marek Radomski Rada Oddziałowa – SW – Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 6:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadeusz ,

dziękuje za tych kilka slów.Nie mnie oceniać ludzi,jak już kiedyś powiedzialem Bogiem i idealem nie jestem.Zapytalem , bo na pierwszy rzut oka widać ten kontrast.
Kontrast na forum SW tak wyraźny,że aż raźi w oczy, że prócz Kornela na forum promowani są kandydaci z PO... Shocked
Może to z jednej strony dobrze , z drugiej , moim zdaniem , może to wprowadzać w bląd samego wyborcę przy dokonaniu wyborów ... ?
Być może promowani na forum SW ludzie z PO, to kolejny etap polskiej polityki w 2007r, pokazanie jej za pomocą kontrastów? Rolling Eyes Tylko taką alternatywę dostrzegam.
Czy będzie to mialo wplyw , na procentową ilość ddanych glosów na Kornela, sami ocenicie po wyborach ... Uważam,że zależy wszystkim aby Kornel wszedl do Senatu.
I jeszcze jedna uwaga polityczna , szkoda, że kilka miesięcy przed tymi wyborami Kornel nie zorganizowal spotkania we Wroclawiu , aby później w Warszawie pokazać ,że ma nadal oddanych ludzi , a poprzez to większą kartę przetargową.
Mówiąc wprost, chodzi mi, aby sam Kornel także i dzisiaj promowal siebie poprzez promocję innych, także w Polsce. Moim zdaniem jest to bardzo ważna taktyka polityczna , budując szerokie zaplecze polityczne poprzez promowanie innych, wzmacnia się siebie( swoją pozycje) i jest się bardziej poprzez to docenianym...Tylko z silnymi się liczą w polityce. Można mieć racje, ale to zbyt malo ,aby zaistnieć. Mankamentem na polskiej scenie politycznej jest od dawna, politycy promując siebie często zapominają o promowaniu ludzi ze swojego zaplecza. I to bardzo odbija się w świadomości wyborcy,którzy glosują na obecnych polityków, bo widocznych. Warto zwrócić uwagę czym kierują się wyborcy niezdecydowani, na przyciągniecie tego elektoratu ( od 35 do 50 % w zalezności od wyborów) . Moim zdaniem należy polożyć zdecydowany nacisk na ten aspekt socjologiczny...
Tak sobie myślę. Rolling Eyes Uważam ,że kak postepują wszyscy politycy w Polsce (Kaczyńscy ,Tusk i czerwoni w szczególności dbając o swoje zaplecze) , wówczas są zauważani nie tylko w kraju ale także na światowej scenie politycznej ... Wyborcy zauważają tylko tą partię polityczną), która faktycznie zaistniala. Rolling Eyes
A przecież o to idzie , aby na scenie politycznej funkcjonować i realizować program.Rolling Eyes (patrz:) http://topics.edition.cnn.com/topics/vladimir_putin

Z ostatniej chwili , w CNN reklamowany jest Wroclaw i Polska.

Tadeusz glowa do góry , może coś z tego będzie.
Polecam się życzliwej pamięci.

Pozdrawiam serdecznie z Przemyśla

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 14 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Nie Paź 14, 2007 3:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety trzeba przyznać że Tusk wygrał, a ściślej Kaczyński wypadł słabo mając naprzeciw chamską publikę. Tusk odzyskał po dwóch latach (czyli od czasów sprawy z dziadkiem) pewność siebie i możliwość rewanżu. Na pewno jest teraz na fali wznoszącej. Można powiedzieć że jest dziś znowu Elwisem – idolem dla młodych, a Kaczyński zakompleksiałym „dziadkiem Jarusiem” – (czyli takim z szafy Lesiaka). Takie są moim zdaniem odczucia większości widzów, co przy dużej oglądalności ma ogromne znaczenie. Przy takim wyniku "debaty" lepiej że odbyła się ona tydzień przed wyborami. Jest jeszcze szansa na odrobienie strat. W ogóle mi ta debata bardziej przypominała program „Co z tą Polską”, a Tusk wystąpił tu w roli Tomasza Lisa, no i była podobna publiczność przynajmniej sądząc po odgłosach z telewizora.
Dygresja:
Ja mówiąc szczerze nie wiedziałem że ceny jabłek wzrosły aż o 86%. Dopiero od kolegi dowiedziałem się że na wiosnę były przymrozki i stąd nieurodzaj jabłeczny w Polsce. No ale teraz jest człowiek w Polsce co wie wszystko.

Zamiast 3 mln mieszkań ów „zwykły człowiek” zaproponował CUD i IRLANDIĘ NAD WISŁĄ.
Tusk jest w tym dobry – potrafi mówić z natchnieniem wiarą niczym jakiś przywódca duchowy – zupełnie odwrotnie jest z wykonawstwem – to zostawia innym i ja nie mam wątpliwości że oni zrobią wszystko „by żyło się lepiej” ale właśnie IM.

Tusk ostatnio pokazał się na budowie A1 by stwierdzić że oddano w tym roku tylko 500 metrów tej drogi.
Jaka jest w tym manipulacja?
Otóż na 20 grudnia planuje się uruchomić autostradę na odcinku do Swarożyna – t.j. koło Tczewa – w sumie ponad 20 km.
Oczywiście jeśli wygra PO i przejmie rządy to (niedaj Boże) premier Tusk będzie mógł przeciąć wstęgę i puścić ruch – i czy to nie będzie CUD? Z 500 metrów zrobi się 20 kilometrów.

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TVP3 pokazuje teraz urywki z konwencji wyborczych różnych partii. Jaka jest przepaść pomiędzy konwencją PO z zaplutym Nisiołowskim machającym rękami a konwencją PiSu z przemawiającym M. Płażyńskim lub występem J.Pietrzaka.

Co do cen jabłek to fakt że zdrożały bardzo ale z mojego ogrodu nie miałem nawet jednego jabłka bo wszystkie kwiaty zmarzły na wiosnę a w ubiegłym roku miałem własne owoce do kwietnia.

O budowie mieszkań gadają aż się ślinią z zacietrzewienia ale nie powiedzieli że w tym roku materiały budowlane sprzedawane są na zapisy i czeka się w kolejce bo wszędzie się buduje nowe domy i mieszkania choć cegielnie i cementownie pracują na pełnych obrotach. Znam ten temat bo mój szef buduje dom i kilka razy musiałem mu pomóc załatwić materiały "po znajomości" bo robotnicy na budowie czekali na materiały.

Na koniec zasłyszane właśnie na konwencji PiSu:
"Dlaczego posłanka PO wzieła 50.000,- zł łapówki??? Bo to była realizacja hasła wyborczego PO - ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Dąbrowski napisał między innymi :


„Niestety trzeba przyznać że Tusk wygrał, a ściślej Kaczyński wypadł słabo mając naprzeciw chamską publikę. Tusk odzyskał po dwóch latach (czyli od czasów sprawy z dziadkiem) pewność siebie i możliwość rewanżu. Na pewno jest teraz na fali wznoszącej. Można powiedzieć że jest dziś znowu Elwisem – idolem dla młodych, a Kaczyński zakompleksiałym „dziadkiem Jarusiem” – (czyli takim z szafy Lesiaka). Takie są moim zdaniem odczucia większości widzów, co przy dużej oglądalności ma ogromne znaczenie”.

I dalej:

„Tusk jest w tym dobry – potrafi mówić z natchnieniem wiarą niczym jakiś przywódca duchowy „



- Tusk odzyskał pewność siebie. - Można powiedzieć że jest dzisiaj znowu Elwisem, a Kaczyński zakompleksiałym „dziadkiem Jarusiem”, na dodatek z szafy Lesiaka. – Potrafi mówić niczym przywódca duchowy. Oczy przecieram ze zdumienia i pytam: po pierwsze to czy Elwisem jest z głosu czy z wyglądu, po drugie gdzie Pan widzi to zakompleksienie „dziadka Jarusia”i dlaczego z szafy Lesiaka, po trzecie skąd u Pana tak kategoryczne stwierdzenie o tym że te odczucia takie są,( na jakiej podstawie Pan tak twierdzi – czyżby sondaże?) a nie na przykład obawy że takie mogą być jeżeli już, no i po czwarte i chyba najważniejsze to pytam – czy słyszał Pan kiedyś przemówienie prawdziwego przywódcy duchowego na przykład takiego jak JAN PAWEŁ II czy DALAJLAMA - słyszał Pan?. Czyżby chciał Pan porównywać tego jak Pan to napisał Elwisa do tych gigantów których wymieniłem przed chwilą?. Panie Jerzy opamiętaj się proszę i nie przemycaj na to forum tych peanów na cześć tego zabiedzonego Elwisa. A tak na marginesie to skojarzenie niezbyt szczęśliwe, biorąc pod uwagę to jak prawdziwy Elwis skończył.




Marek Radomski Rada Oddziałowa – SW – Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Werter
Weteran Forum


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 181

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą dziwne, że Tusk, podobno zwolennik wolnego rynku, ma pretensje do Kaczyńskiego o przymrozki na wiosnę efektem czego był wzrost cen owoców.To stwierdzenie godne sekretarza komitetu zakładowego PZPR w PGR a nie ekonomicznego liberała.
Tym razem Tusk operował liczbami. tak jak Kaczyński w dyskusji z Kwaśniewskim.
W sumie uważam, że Kaczyński miał małą przewagę, po sportowemu 5:3, z Kwachem 2:0.
Jak zagłosują Polacy? Zobaczymy! Ja wierzę,że dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku !
Niech mi Pan pozwoli wypowiadać swoje myśli. Na stronach internetowych "G.W." na pewno nie byłoby to możliwe.

TUTAJ JEST WOLNOŚĆ SŁOWA.

Błądzenie jest rzeczą ludzką. Przy wymianie opinii i myśli bardzo się wzbogacamy. Ja pisząc ten post starałem się wczuć w odczucia przeciętnego widza tej „debaty”. Tego który na co dzień jest napychany papką dezinformacyjną zarówno z tabloidów („Metro” - właściciel Agora!) jak i z samej „G.W.”.
Na temat stanu wiedzy „przeciętnego Kowalskiego” o ostatnich 30 latach w Polsce mogę podać taki przykład. 2 lata temu głosowałem do senatu na pana Bogdana B. Dziś mam jako taką wiedzę że mówię kolegom w pracy – nie na niego nie głosuję – toż to pewnie agent. Co słyszę w odpowiedzi: Nie no już przesadziłeś wszędzie widzisz agentów – to jest chyba chorobliwe.
Nie wątpię że koledzy w pracy po piątkowej debacie będą wreszcie zadowoleni z Tuska. Bo ostatnio bardzo już ich denerwował. Kaczyński ich wizualnie raczej odepchnie, choć nie przesądzam jutro się okaże.

Dziś w Warszawie Tusk mówi: Tylko ludzie kochający mają prawo rządzić ... Jesteśmy po stronie światła. - To jakby o rycerzach dżedaj. Ilu Kowalskich to kupi?
D.T. mówi jeszcze: Platforma jest od tego, żeby dobro wygrywało ze złem – To zna wielu Polaków to przecież jakby cytat z Ks. Jerzego. Ale co zrobił Donald dla rozwikłania tajemnicy jego śmierci? – NIC.
Czemu nikt z PO nie zauważył faktu odmowy przyjęcia Orderu Odrodzenia Polski przez rodzinę Ks. Jerzego?
Bo PO i LiD stoją na straży MAGDALENKI.

Oczywiście jest pytanie co zrobił premier w tej sprawie? Na tyle co wiem z mediów to niestety - NIC.
Pytanie czemu ? – Nie wiem. Może jest na to jeszcze za słaby. Z wszystkimi wojować nie wolno a już zwłaszcza z hierarchią. Ciągle liczę że ta sprawa kiedyś zostanie wznowiona.
NIE MAM WĄTPLIWOŚCI ŻE PRZY WYGRANEJ TUSKA JEST TO NIEMOŻLIWE. Jego atencja do BOLKA już na to wskazuje.

Jeśli dobrze pamiętam (jeśli nie to proszę o korektę) to Jarosław Kaczyński ponad rok temu stwierdził że "G.W." wyrasta z tradycji KPP. I muszę powiedzieć że to było dla mnie odkrywcze stwierdzenie. Bo czym była KPP - ekspozyturą GRU.
A dziś "G.W." jest – źródłem dezinformacji, propagandy i bardzo inteligentnego przekierowywania polskiej świadomości społecznej, politycznej i historycznej. Nie każdy dysponuje taką wiedzą źródłową jak Kaczyński.
Pozdrawiam
Jerzy Dąbrowski

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Panowie, szanujmy się wzajemnie, to droga do zwycięstwa nad klamstwem i obludą...

Nie pozwólmy wobec siebie siać podejrzeń i nieufności. Twórcy III RP tylko czekają , aby tu na forum SW czy forum SWS, zasiać klimat wzajemnego braku zaufania. To forum jest zalążkiem wolności slowa,które wkrótce , moim zdaniem w Polsce stanie się faktem... Bynajmniej takie jest moje skromne, bo skromne zdanie.


Jeśli gdzie jak gdzie , ale już na forum Solidarności Walczącej, nie będzie możliwe przedstawianie pogladów ( rzeczowych, merytorycznych argumentów), będzie to oznaczalo zaprzeczenie, tym wszystkim idealom o które walczyl sam Kornel Morawiecki i SW.
W co jestem w stanie uwierzyć , to jestem... , ale staram się być czlowiekiem wyślącym, i w tanią propagandę , że jest cenzura na forum SW?, nie uwierzę.
Widocznie , komuś puszczają nerwy i zastanawia się Laughing , jak doprowadzić do sprzeczki , a poprzez to kompromitacji uczestników piszacych na forum. Stara to taktyka ,najpierw poróżnić , skłócić ,zasiać wątpliwość co do intencji , a na końcu , przysłowiowo zlapać za gardło i udusić.
Jest taka " drużyna " jest taki kraj , który zrobi wszystko , aby jego interesy gospodarcze i polityczne były zaspokojone kosztem dobra Polaków.
Moim skromnym zdaniem , czego jak czego , ale wystrzegajmy się wzajemnych animozji, wzajemnej nieufności , pogardy dla inaczej myślącego czlowieka , dla innych niż nasze wlasne poglądy i argumenty.To droga do nikąd.
Daleki jestem , aby bezkrytycznie ufać każdemu, tak nauczyło mnie życie , aby wyzbyć się naiwności. Uważam,że tak jak nie należy ufać każdemu , tak nie należy stosować zasady braku zaufania wobec każdej osoby, każde spotkanie z pojedynczym czlowiekiem , to indywidualne doświadczenie. Strach i przesada w ocenie zjawisk ,które nas otaczają zawsze pozostaną wrogiem czlowieka wolnego.
Moim zdaniem, tam gdzie występuje nieuzasadniona nieufność wobec drugiego czlowieka , tam przeważnie dochodzi do zwycięstwa przeciwników prawdy i wolności ... , jak ktoś tutaj na forum powiedział : do zwycięstwa partii obludników .
Uważam,że pozbycie się swojego poglądu i wolności do wyrażania czy to w formie pisemnej czy ustnej, swojego zdania, to zaakceptowanie swojego polożenia w roli niewolnika. Choćby nawet najbardziej to zdanie bylo kontrowersyjne ( ale rzeczowe i posiadające argumenty merytorycznej dyskusji), to wyzbycie się swoich praw podstawowych.
Daleko jeszcze w Polsce do normalności jeśli idzie o dyskurs w publicznych przekaziorach, w których nadal panuje strach dziennikarzy prowadzących dyskusję... Ciągle te same " twarze".
Wzajemny szacunek dla odmienności poglądów tutaj na forum Sw jest , i tak pozostanie , do kiedy będzie możliwe , abyśmy tutaj wyrażali swoje zróżnicowane poglądy.
To wlaśnie te zróżnicowane w swojej wymowie poglądy, potrzebne są Polakom, to takie klimaty polemicznych dyskusji prowadzą do wspólnego celu , do uświadomienia sobie wzajemnie jak blisko czy jak daleko jesteśmy właśnie od zasady przestrzegania wolności slowa. Myślę,że stanie się to niebawem, sytuacja wymusi zmiany , pomimo istniejącej jeszcze poprawności politycznej i michnikowszczyzny.

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 14 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Pon Paź 15, 2007 12:12 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LPR puszcza nowy spot przeciwko wojnie w Iraku.
Dwie nieznane irackie organizacje terorystyczne przyznały się do zamachów na polską ambasadę jako odwet za torturowanie przez polskich żołnierzy irackich więźniów.
Minister Szczygło zaprzecza by Polacy stosowali tortury. Złapanych Irakijczyków Polacy przekazują stronie irackiej (rządowej) lub Amerykanom.
pozdr
JD

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum