Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rybiński: Komunikat specjalny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 6:13 am    Temat postu: Rybiński: Komunikat specjalny Odpowiedz z cytatem

Komentator "Faktu"
2007-10-26 01:04

Rybiński: Komunikat specjalny

Ludzie są na ogół nieuważni. Niedawno w Niemczech był taki wypadek, że pan młody w podróży poślubnej zostawił na stacji benzynowej oblubienicę. Jej brak w samochodzie zauważył dopiero po 150 kilometrach. Będzie to na pewno dobre małżeństwo - pisze w "Fakcie" felietonista Maciej Rybiński.

Nieuwaga i roztargnienie daje się u nas zauważyć także w życiu publicznym. I to dość dotkliwie. Wiele mediów elektronicznych i drukowanych nie zauważyło, że kampania wyborcza się już skończyła, wybory się skończyły, PiS przegrało, Platforma Obywatelska wygrała i nie ma już powodu straszyć obywateli złym premierem Kaczyńskim. Już się nikt nie przestraszy.

Tymczasem obejrzałem w ostatnich dwóch dniach kilka audycji telewizyjnych i wysłuchałem paru radiowych, o których w pierwszej chwili pomyślałem, że są to powtórki z okresu przedwyborczego. A to tylko rezultat nieuwagi. Dlatego podaję komunikat specjalny: drodzy koledzy, już po wszystkim. Już nie trzeba walczyć o lepsze jutro. Lepsze jutro już jest.

Ten efekt bezwładności mediów (niektórych), nie wiem dlaczego, przypuszczam, że z powodu złego charakteru, przypomniał mi starą anegdotę o adwokacie, występującym w jakiejś oczywistej sprawie, w której jego klient musiał być wygrany. Kiedy mecenas zaczął wygłaszać orację, sąd mu przerwał, mówiąc, że to niepotrzebne. Ale ja chciałem uzasadnić - upierał się adwokat. Rozumiem, chce pan mecenas uzasadnić honorarium...

Tak samo nieuważni są zresztą niektórzy politycy, tak rozpędzeni w kampanii, że nie mogą wyhamować. Dajcie sobie siana. PiS już nie wygra, a Platforma już nie przegra. Przynajmniej wyborów. Walka wyborcza po wyborach nie ma już sensu. Możecie już tylko rozindyczyć i zirytować ludzi.

Gazetą, której nie można zarzucić gapiostwa, jest "Wyborcza". Zauważyła od razu, że wybory się odbyły, dostrzegła, kto je wygrał, i rzuciła się doradzać zwycięzcom. Tusk z Pawlakiem nie muszą już nic kombinować. Cały program przyszłego rządu mają czarno na białym w gazecie - skład Rady Ministrów, fundamenty polityki zagranicznej i wewnętrznej, a nawet kalendarz zagranicznych wizyt premiera. Jest to dobry krok w kierunku taniego państwa.

Prywatna "Gazeta Wyborcza" wszystko to ułoży za swoje, a Donald Tusk będzie to tylko realizował za nasze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum