Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Macierewicz wzywa wiele osób

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 8:00 pm    Temat postu: Macierewicz wzywa wiele osób Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/-1,1526586,wiadomosc.html

18:30, 29.10.2007 /PAP

Macierewicz wzywa wiele osób
WŚRÓD WEZWANYCH: KOMOROWSKI, BOROWSKI, ONYSZKIEWICZ, RUSAK, KALISZ I SZMAJDZIŃSKI



Antoni Macierewicz wzywa przed komisję weryfikacyjną WSI nowe osoby
TVN24Komisja weryfikacyjna Wojskowych Służb Informacyjnych wezwała "wiele osób" do złożenia wyjaśnień, przed publikacją aneksu do raportu z weryfikacji WSI - poinformował przewodniczący komisji Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz zaznaczył, że nie może powiedzieć, w jakich sprawach mają oni składać wyjaśnienia przed komisją. Przypomniał, że wezwanie ich nie odbywa się jak w procedurze karnej - na przesłuchanie. - Taka osoba może sama zdecydować, czy chce stawić się przed komisją i składać wyjaśnienia, czy nie. Musi jednak pamiętać, że jeśli takie wyjaśnienia złoży, to wtedy ciąży na niej obowiązek mówienia prawdy i odpowiedzialność karna - dodał. - To raczej jest rodzaj możliwości, która pozwala przekazać własne stanowisko, które komisja musi wziąć pod uwagę formułując własny pogląd na te sprawę - stwierdził.

Wezwanie przed komisję to raczej jest rodzaj możliwości, która pozwala przekazać własne stanowisko, które komisja musi wziąć pod uwagę formułując własny pogląd na te sprawę.
Antoni MacierewiczSzef Służby Kontrwywiadu Wojskowego podał, że oprócz osób, o których media pisały już w weekend, do złożenia takich wyjaśnień został też wezwany m.in. Marek Borowski. Wcześniej Macierewicz ujawnił mediom, że komisja chce wysłuchać byłych szefów MON - posła PO Bronisława Komorowskiego, posła SLD Jerzego Szmajdzińskiego, europosła Janusza Onyszkiewicza, a także posła SLD Ryszarda Kalisza i byłego szefa WSI gen. Tadeusza Rusaka.

Zaznaczył, że nie może powiedzieć, w jakich sprawach mają oni składać wyjaśnienia przed komisją. - Ta lista osób jest dosyć długa, są to wszystkie osoby, które mogą wyjaśnić jakie działania były podejmowane przez żołnierzy Zarządu II Sztabu Generalnego, Wojskowej Służby Wewnętrznej czy WSI - dodał.

Macierewicz powiedział, że wezwania przed komisję pozostawił do rozesłania sekretarzowi w piątek.

Wezwani nic nie wiedzą
Marek Borowski zdążył już powiedzieć, że żadnego wezwania od Macierewicza nie otrzymał, a o tym, czy zdecyduje się przyjść, zadecyduje to, co w tym wezwaniu przeczyta. - Nie wiem jeszcze, o co chodzi - powiedział. - Ja jestem legalistą, zapoznam się ze stanem prawnym, jeśli to uzasadnione prawnie, to się pojawię. Jeśli to będzie kolejna polityczna hucpa - a pan Macierewicz ma taki wizerunek, że nie mogę tego wykluczyć - wtedy nie stawię się - zaznaczył jeden z liderów LiD.

Ja już byłem przed komisją, wiem na czym to polega, wiem, jak lekceważy się procedury, prawo w tej komisji. Nie zamierzam dawać żadnej satysfakcji panu Macierewiczowi.
Jerzy SzmajdzińskiRównież eurodeputowany Janusz Onyszkiewicz z Partii Demokratycznej powiedział, że wezwania nie otrzymał. - Żadnego zaproszenia nie dostałem i się do komisji nie wybieram, we wtorek lecę do Brukseli - powiedział.

Wezwania nie dostał także szef klubu parlamentarnego SLD Jerzy Szmajdziński. Nie zamierza się jednak stawić przed komisją weryfikacyjną. - Ja już byłem przed komisją, wiem na czym to polega, wiem, jak lekceważy się procedury, prawo w tej komisji. Nie zamierzam dawać żadnej satysfakcji panu Macierewiczowi - stwierdził.

Macierewicz ze swego stanowiska rezygnować nie chce
Macierewicz pytany ponownie o to, czy w jego opinii może równocześnie być posłem (dostał się do Sejmu z listy PiS) i szefem kontrwywiadu, czy też po złożeniu ślubowania poselskiego będzie musiał odejść ze służb, odesłał po odpowiedź do kancelarii prezydenta i premiera. W sobotę Macierewicz powiedział, że w jego ocenie konstytucja i ustawy nie zabraniają takiego łączenia funkcji.

Zgodnie z przepisami ustawy powołującej SKW i Służbę Wywiadu Wojskowego ich szefów powołuje i odwołuje na wniosek Ministra Obrony Narodowej Prezes Rady Ministrów. Przed taką decyzją premier musi zasięgnąć opinii prezydenta, rządowego kolegium do spraw służb specjalnych i sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych. Te opinie nie wiążą jednak premiera przy podejmowaniu decyzji.

Ustawa określa jednak, że odwołanie szefa kontrwywiadu albo wywiadu może nastąpić jedynie w przypadku rezygnacji z zajmowanego stanowiska, zrzeczenia się obywatelstwa polskiego lub nabycia obywatelstwa innego państwa, skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, utratę predyspozycji niezbędnych do zajmowania stanowiska lub w przypadku niewykonywania obowiązków z powodu choroby trwającej nieprzerwanie ponad 3 miesiące.

kwj

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 29 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Wto Paź 30, 2007 7:11 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zwolennik IV RP
Częsty Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 13

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 9:52 pm    Temat postu: To wysłał im pocztą poleconą wezwania czy nie? Odpowiedz z cytatem

Jeżeli wysłał to klasycznie po prostu NIE ODEBRALI, cwane listy. Trzeba wysyłać kuriera do sejmu nawet i niech wręcz wraz z dokumentacją filmowo-fotograficzną asystentów, mogą też świadczyć, musi wtedy taki gad podpisać odbiór wezwania

Niech im dowali zanim go POLID ludowy odwoła. Zrobią to kiedy wymyślą jak. Opublikować przecieki we Wprost, nie wali komunę itd On naprawdę zrobił wielką rzecz likwidując WSI, weryfikując ludzi, acz mam wątpliwości czy w ogóle tam komuś można ufać. WARIOGRAF to podstawa.

Służby IV RP powinny być powołane od ZERA, od podstaw z młodych ludzi. Kto bronił WSI i robił cyrk przy raporcie to powinien być na indeksie SW jako figurant do prześwietlania dokładnego. NIKT normalny nie broniłby służby podległej MOSKWIE, Mossadowi i Bóg wie komu jeszcze, mafii, nomenklaturze itd

Moja opinia o Macierewiczu znacznie się poprawiła w te dwa lata Smile To jest naprawdę KTOŚ, a miałem go dawniej za oszołoma bliskiego oszołomstwu Korwina Mikke. Szczerze to wyznaję. Siła propagandy negatywnej podziałała na mnie, plus nieskuteczność polityczna, Ruch Patriotyczny itd inne nieudane całkowicie projekty, słabo słyszalna jego gazeta.

Szanuję go teraz za WSI.
Jednak jak mu idzie w kontrwywiadzie, czy z ABW chronią Polskę? Rosja i Niemcy robią z nami co chcą, mam wrażenie że np ROSPUDA to akcja modelowa tajnych obcych służb. To taki "drobny" przykład.

_________________
www.rzeczpospolita4.fora.pl - moje forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 10:38 pm    Temat postu: Jak diabeł święconaj wody Odpowiedz z cytatem

Towarzysze w sposób oczywisty demonstrują swoją najgłębszą niechęć do tego oczyszczającego zdroju, jakim jest komisja kierowana przez pana A. Macierewicza. Szans na oczyszczenie nie mają i wiedzą, że tam trzeba mówić prawdę. Nic tam po nich. Poprawić swej pozycji nie są w stanie więc ze stalinowską konsekwencją próbują zwalczyć swego wroga. Sprawa 'zaproszenia' tam jednej z podpór LiDu, J.Onyszkiewicza (z 'Solidarnościowymi korzeniami') wyjaśnia dlaczego jest mu bliżej do Kwaśniewskiego niż do Tuska, mówi też jak te korzenie mogą być po latach wątłe (podobnie jak u niestety licznej rzeszy byłych gwiazd 'S').
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum