Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Do łagru za szpiegostwo na rzecz Polski

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 7:11 pm    Temat postu: Do łagru za szpiegostwo na rzecz Polski Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/-1,1526582,wiadomosc.html
18:04, 29.10.2007 /PAP

Do łagru za szpiegostwo na rzecz Polski
ROSJA SKAZUJE SWOJEGO MAJORA ZA ZDRADĘ



Rosyjski oficer miał szpiegować na rzecz Polski

TVN24

Okręgowy Sąd Wojskowy w Moskwie skazał w poniedziałek majora armii rosyjskiej Siergieja Jurenia na siedem lat łagru za szpiegostwo na rzecz Polski. Rzecznik sądu Aleksandr Minczanowski poinformował, że Jureń został uznany za winnego zdrady ojczyzny.
Według rosyjskich mediów Jureń, oficer jednej z jednostek Moskiewskiego Okręgu Wojskowego, przekazywał agentom polskiego wywiadu dane o strategicznych obiektach połączonego systemu obrony przeciwlotniczej Białorusi i Rosji.

Proces, który trwał od 17 września, toczył się bez udziału mediów i publiczności. Śledztwo przeciwko oficerowi wszczęto 6 marca 2007 roku. Oskarżonemu groziło od 12 do 20 lat pozbawienia wolności.

- W toku postępowania sądowego podsądny przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów i wyraził skruchę. Okoliczności te zostały uwzględnione przez sąd przy wymierzaniu kary - poinformował Minczanowski.

Prokurator wojskowy Ramil Szakurow, który domagał się dla oskarżonego 15 lat łagru, oświadczył, że jest usatysfakcjonowany werdyktem.

Zdrajca ojczyzny

Szakurow ujawnił, że Jureń został zwerbowany w listopadzie 2005 roku. Podał również, że oficera zatrzymano, gdy próbował przeniknąć do kadrowego składu federalnych organów bezpieczeństwa. - Innymi słowy, chciał być podwójnym agentem, by móc zbierać cenniejsze informacje - uważa prokurator.

Rosyjskie media pisały, że Jureń w latach 2005-06 miał zbierać i dostarczać polskim służbom specjalnym informacje o dyslokacji, podporządkowaniu i uzbrojeniu jednostek wojskowych i związków taktycznych Moskiewskiego Okręgu Wojskowego.

W opinii rosyjskich ekspertów, informacje przekazywane przez Jurenia były autentyczne i stanowiły tajemnicę państwową. Zaś sam podejrzany jest zdradził ojczyznę.

"Polska siatka szpiegowska na Białorusi"

Zdaniem rosyjskich mediów oficer należał do siatki szpiegowskiej, która działała na terytorium Rosji i Białorusi. Białoruski Sąd Najwyższy 14 września uznał czterech białoruskich oficerów za winnych szpiegostwa na rzecz Polski i skazał ich na kary od 7 do 12 lat pozbawienia wolności.

Oficer rosyjskich sił zbrojnych, który sam zgłosił się w związku z tą sprawą do Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji, występował w białoruskim sądzie jako świadek. Media w Rosji i na Białorusi utrzymują, że oficerem tym był właśnie Jureń.

O ujawnieniu siatki szpiegowskiej działającej na rzecz Polski w Mińsku poinformowano 15 lipca. Według białoruskiego KGB rezydenci polskich służb specjalnych zbierali strategiczne informacje o obronie przeciwlotniczej Białorusi i Rosji; agentów szczególnie interesowały rakietowe systemy obrony przeciwlotniczej S-300.

Jak informowano, podejrzany o organizowanie siatki wywiadowczej Białorusin został złapany na gorącym uczynku przy próbie przekazania tajnych informacji na Zachód. Potem zatrzymano jeszcze trzech obywateli Białorusi.

ALX


Robert Majka , polityk , Przemyśl , 29 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zwolennik IV RP
Częsty Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 13

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 9:04 pm    Temat postu: To prawda czy bajki Putina? Odpowiedz z cytatem

Jeżeli NAPRAWDĘ pracował na rzecz Polski czy raczej NATO, to należy złapać jakiegoś drania z GRU, FSB, razwiedki gospodarczej i dokonać WYMIANY. To standardowa procedura po CICHU. Bez czegoś takiego, nie będzie łatwo budować tam wywiadu gospodarczego, wojskowego. NOWI szpiedzy muszą mieć poczucie że NATO, Polska ich nie zostawi, ani rodzin itd Zatem wymieńmy go na Jaruzelskiego, Michnika czy Kwaśniewskiego. Niech jadą w [ ... ]. Confused


Zwracam koledze uwagę za używanie brzydkich słów.
Admin

_________________
www.rzeczpospolita4.fora.pl - moje forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'Zwolennik IV RP",
W dawnych czasach lubilem takich. Wyprzedzali mnie i wprowadzali w dysonanse. Idzie o kompleksy typu: Czy ja jestem tchorzem? Dzis jestem o te dwadziescia lat starszy i pytania same sie cisna! Mam prosbe, prosze pisac wiecej. Moze samo zjawisko da sie zrozumiec szybko?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zwolennik IV RP
Częsty Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 13

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 10:51 pm    Temat postu: Temat zasługuje na komentarz a jakoś w forum cicho Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Polska siatka szpiegowska na Białorusi"

Zdaniem rosyjskich mediów oficer należał do siatki szpiegowskiej, która działała na terytorium Rosji i Białorusi. Białoruski Sąd Najwyższy 14 września uznał czterech białoruskich oficerów za winnych szpiegostwa na rzecz Polski i skazał ich na kary od 7 do 12 lat pozbawienia wolności.


Bajki czy prawda?
Nie jestem pacyfistą i wiem że wszyscy wszystkich szpiegują. To klęska naszego wywiadu czy też przyporządkowali ich do Polski, a fakty są inne i np szpiegowali dla USA... co jest bardziej prawdopodobne. Nie widzę w sieci komentarzy tej sprawy więc może SW coś orzeknie. Przecież wschód to Wasza specjalność, czyż nie?

PS. Gościnność do OBCYCH w tym forum urzekająca Sad ostrzeżenie w pierwszej godzinie, to rekord? Czy każdego tak witacie? Ksenofobia?

_________________
www.rzeczpospolita4.fora.pl - moje forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum