Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Atak - poprzez Wikipedię

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 1:33 pm    Temat postu: Atak - poprzez Wikipedię Odpowiedz z cytatem

Mirosław Dakowski
Atak – poprzez Wikipedię
Dn. 31 października ośmieliłem się w TV i paru rozgłośniach radiowych potwierdzić i uzupełnić łzawe wyznania Michała Boniego na temat jego agenturalnej działalności przed ponad dwudziestu laty.
I zaczęło się! Pierwszego listopada po 18-tej nieznany sprawca dopisał do mego biogramu w Wikipedii „W roku 2005 przyznał się do współpracy z SB”. A po chwili, zamiast linku do mej strony Dakowski.pl tenże sprawca dał link do paskudnej strony pedofila „mały książę”. [Swoją droga czemu autor tej strony jest bezkarny, a strona działa? Jakież prawo mamy w Polsce, że takie namawianie, kuszenie do pedofilii jest możliwe?] Zauważyłem to, bo ludzie przestali z Wikipedii wchodzić na mą stronę. Na żądanie podania mi adresu mail’owego perfidnego oszczercy, by podać go do sądu, dostałem z Wikipedii dwie odpowiedzi:
1) ...Wiemy tylko tyle, że był to ktoś używający adresu IP:83.24.94.197 [....]to IP to jest dynamicznie przydzielany numer z puli adresów z Neostrady z okręgu Warszawskiego - czyli krąg podejrzanych to jakieś 100 000 osób... Praktycznie znaczy to, że tylko TP SA. może ustalić komputer, z którego tych edycji dokonano. [....] trzeba mieć nakaz sądu, komornika lub prokuratora żeby uzyskać od nich tego rodzaju informację. Z poważaniem, Tomasz Ganicz –
2) Drogi Mirosławie, Dziękujemy za Twoją wiadomość. "M.Dakowski" wrote: > > Drogi Panie! > proszę o podanie adresu, z którego wpisano oszczercze „doniesienie” o mym „przyznaniu się” do współpracy z SB. Potrzebuję do celów sądowych pozdrawiam > > Mirosław Dakowski > > O jakim haśle piszesz? W haśle "Mirosław Dakowski" nigdy nie było żadnych informacji na temat współpracy z SB. Z poważaniem, Michał Rosa -- http://pl.Wikipedia.org
Są to informacje sprzeczne. Dla zabezpieczenia prawnego Wikipedii dodano w każdym mail’u: Uwaga: wszystkie maile wysłane pod ten adres są obsługiwane przez ochotników i ich treść nie może być traktowana jako oficjalne stanowisko Fundacji Wikimedia.
Ktoś z życzliwych informatyków potwierdził, że w pierwszych dniach co jakiś czas ślad po tych wpisach w Wikipedii znikał i pojawiał się znowu.

Istotne w tym wszystkim jest, że Wikipedia nie zapewnia uczciwości wpisów. Obecna postać Wikipedii chroni oszczerców przed odpowiedzialnością karną. Wystarczyłoby przecież, by wpisów dokonywały jedynie osoby zalogowane w Wikipedii, o znanym adresie i innych danych, więc identyfikowalne.
Nie umniejszyłoby to wolności wpisów, ale zmniejszyłoby ilość piszących wariatów, oszczerców i oszustów. Poszkodowany nie może przecież podawać do sądu np. „adresu IP:83.24.94.197 o godz. 18-27 dn. 1.11.2007” i czekać (ewentualnie) wiele lat na kolejne pisma czy decyzje sądów lub prokuratury.
Przypomina mi to podobną historię. Od paru lat mój mail zasypywany jest ogromną ilością niechcianych artykułów i śmieci z list dyskusyjnych SOWA, wysyłanych z różnych adresów. Animator tych list (p. Kosiewski) mimo licznych próśb nie usuwa dziesiątków adresów mail’owych osób i urzędów żądających zaprzestania tego procederu. Widzę to przy usuwaniu śmieci z kosza, bo nie potrafię, przy ciągle zmieniających się detalach adresu tych dyskutantów, usunąć przez filtr na wejściu serwera. Z tych list dochodzi do mnie (do mego kosza) ich nerwowe pokrzykiwanie, np. z adresu lwprezydent@wp.pl ... : To ty jesteś agentem!! i dwie linijki z listy Wildsteina, gdzie jest moje nazwisko. W podpisie Lech Wałęsa, chyba facsimile.... Autorzy tych pomówień nie reagują na wyjaśnienia, że lista Wildsteina jest jak książka telefoniczna: dotyczy tych o których cokolwiek jest w IPN. A nie tylko tych, którzy donosili. Jest jeszcze mail sekretariat@ilw.org.pl, na który na mój temat piszą osoby z grupy SOWY lust_007@o2.pl: „co z żyda za profesor...” i tak dalej, pomijam. Nie potrafię i nie chcę sprawdzać, czy za tymi oszczerstwami i krzykami naprawdę stoi b. prezydent Lech Wałęsa. Czy może ktoś się pod niego podszywa??
W poprawianiu mego biogramu w Wikipedii widać doświadczoną rękę ubeka. Wątpię czy ktoś ze zwykłych czytelników opisywanych powyżej mail’i ośmieliłby się oszczerczo ingerować w mój biogram, choć oczywiście tego też nie można wykluczyć.
Widać tu natomiast poważną lukę prawna. Ustawa o ochronie danych osobowych zabrania np. przy wezwaniu do wypadku w górach podania twoich danych służbom ratowniczym przez operatora sieci komórkowej, a pozwala bezkarnie wypisywać oszczerstwa pod twoim adresem w traktowanej przecież powszechnie jako źródło rzetelnej informacji Wikipedii.
Redakcja Wikipedii powinna postawić staranie o prawdę przed wolnością wypowiedzi. Inaczej zupełnie straci wiarygodność.
Gdyby ktoś z Czytelników tego tekstu potrafił i chciał w tej sprawie pomóc, proszę o kontakt.

_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 4:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Profesorze,
Szkoda Panskiego zdrowia. Tego nie da sie opanowac. To zywiol. Jesli wszedl Pan w dzungle internetowa, to powinien Pan cieszyc sie z korzysci, mimo ponoszenia kosztow, czyli strat. W Kanadzie jest tak, ze "Wikipedie" sledza rozne strony zycia politycznego. Jezeli jedna strona wyprofiluje troche inaczej biografie bohatera strony drugiej, to ona wlasnie poprawia. Jasne, ze idzie o odcienie, a nie psychopatow, zboczencow i agenciakow.
To nie jest tak, ze na wszystko mamy wplyw, wszystko wyprostujemy. Niestety wiele jest poza naszym, normalnych ludzi, zasiegiem. Niech Pan sobie wyobrazi malego Pokurcza w malym miasteczku, ktory jest garbaty, ma bielmo na oczach i ledwie swoje kiry dzwiga. Dzieki internetowi, moze on byc mistrzem olimpijskim i i wyrocznia moralna w kazdej sprawie.


Ostatnio zmieniony przez Edward Soltys dnia Pią Lis 16, 2007 10:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edward Soltys napisał:
Szanowny Panie Profesorze,
Szkoda Panskiego zdrowia. Tego nie da sie opanowac. To zywiol.


Edziu, nie zgadzam się!
Po pierwsze wrzuciłeś do jednego garnka pt. “żywioł”, wszystkich tam obecnych. W internecie grasuje co prawda wiele „plusów ujemnych”, ale istnieje ogromna większość która z dziką przyjemnością jest zdecydowana z nimi walczyć. Dlatego jak najbardziej celowe jest reagowanie na chamstwo, a naszym obowiązkiem jest przeciwdziałanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najbardziej celowe jest reagowanie na chamstwo, a naszym obowiązkiem jest przeciwdziałanie.
Dziękuję! Nie tylko chamstwo, ale dyktatura polit-poprawności i post-modernizmu (prawda nie istnieje, my ją tworzymy!!) . U mnie buszuje np. niejaki roo72, chyba pracownik Wikipedii, który już "upiększał" biogramy Jaruzela i Mazowieckiego. Teraz tępi mój dorobek z fizyki i energetyki...
Mają "poprawne " poglądy też na [nie-]szkodliwośc promieniowań telef. komórkowych itp. Czas, by bezkarność oszczerstw poprzez zasady Wiki się skończyła.

_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to na koń (jeszcze wciąż) waleczni!

Bardzo proszę wszystkich, którym wstrętne jest niszczenia autorytetów metodami ubeckimi, stosując fałsz i kłamstwo, o napisanie maila do „Stowarzyszenia Wikimedia Polska” z prośbą o jak najszybsze wyjaśnienie sprawy, ukarania winnego i reparacje szkód.

Cytat:
Kontakt

Uwaga, przeczytaj zanim napiszesz lub zatelefonujesz:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Presskit

Paweł Zienowicz, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Wikimedia Polska
Telefon: (+48 ) 0 515 235 656
E-mail: pawel.zienowicz@wikimedia.pl

lub:

Biuro prasowe Stowarzyszenia Wikimedia Polska
Telefon: (+48 ) 22 219 5694
Skype: Szukaj pod Biuro Prasowe Stow. Wikimedia Polska
E-mail: info-pl@wikimedia.org


Trzeba będzie również wysłać zgłoszenie popełnienia przestępstwa. Na razie znalazłem info.

Cytat:
Prokuratura Krajowa - Biuletyn Informacji Publicznej
Zgłoszenie popełnienia przestępstwa
http://www.pk.gov.pl/bip/index.php?id=490

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa można złożyć na piśmie bądź ustnie do protokołu w każdej jednostce Policji czy też Prokuratury. O właściwości miejscowej Prokuratury, Policji decyduje miejsce popełnienia czynu.

Ewentualne skargi na funkcjonowanie Prokuratury, na czynności lub zachowanie prokuratora lub innego pracownika Prokuratury można składać na piśmie bądź do protokołu. W sprawie skarg i wniosków w każdą środę w godz. 10-12.oo przyjmują: prokurator okręgowy oraz prokuratorzy rejonowi. Prokurator okręgowy, prokuratorzy rejonowi lub wyznaczeni przez nich prokuratorzy przyjmują w sprawie skarg także w każdą środę w godz. 15.30 - 16.00.

W sprawie skarg i wniosków zainteresowane osoby przyjmowane są w Prokuraturze Okręgowej oraz w Prokuraturach Rejonowych codziennie w godzinach urzędowania /7.30 - 15.30/ przez prokuratorów wyznaczonych przez przełożonych oraz prokuratora Prokuratury Okręgowej ds. skarg i wniosków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zwolennik IV RP
Częsty Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 7:28 pm    Temat postu: Dlaczego Stowarzyszenie SW nie wystąpi jako osoba PRAWNA? Odpowiedz z cytatem

To stowarzyszenie "SW" może dużo zrobić zarówno żeby sprawcę niecnego czynu ukarać przykładnie, ale też dogadać się ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska w sprawie redagowania haseł, których treść jesteście w stanie zaakceptować kompromisowo. Stowarzyszenie może się sądzić jako przedstawiciel Pana Profesora w tej sprawie z naruszania dóbr osobistych, można poszukać możliwości prawnych, np narusza to możliwości wykonywania zawodu ZAUFANIA PUBLICZNEGO, nie jestem prawnikiem (Kalisz ma Jaguara, to ci BIEDNA lewica SLD).

Przecież wszystkich łączy chęć publicznego jak najszerszego propagowania rzetelnej wiedzy, wiki daje takie możliwości, a całość materiału czytelnik może uzyskać z odsyłaczy zewnętrznych, wewnętrznych. To nie jest miejsce generalnie na wielkie elaboraty, ale są rzetelne duże teksty także. Zapewne wielu ludzi zerkało na

http://pl.wikipedia.org/wiki/Solidarno%C5%9B%C4%87_Walcz%C4%85ca

Czy nie da się nieco obszerniej ująć tematu, dodać wewnętrznych odsyłaczy? Dodałem teraz (jako gość) link do TEGO forum Smile pewnie wyrzucą zaraz...

Nie ma co narzekać na ten system, a go wykorzystać jak najszerzej.

Oczywiście sam skrypt-silnik można także wykorzystać i tworzyć własną encyklopedię na tym sprawdzonym kodzie, darmo.

Na SPAM też są rady prawne.
Też można zgłaszać IP providerom do komórek ABUSE.
Ktoś popełnia przestępstwo nękając profesora spamem, ja przyznaję nieraz zmieniam maila, bo mam dość filtrów, kasowania.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam
http://pl.wikipedia.org/wiki/Abuse_%28internet%29
http://www.cert.pl/cgi-bin/ipdig.pl

Cytat:
Zgłoszenie incydentu

Formularz zgłoszeniowy:

http://www.cert.pl/index3.html?id=11

_________________
www.rzeczpospolita4.fora.pl - moje forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum