Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wielka prośba do starszych kolegów z SW

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dwojak
Nowy Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 2

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 10:42 pm    Temat postu: wielka prośba do starszych kolegów z SW Odpowiedz z cytatem

DRODZY PRZYJACIELE Z SW!!!!

mam 17 lat w lipcu 2008r bede miec 18lat.... bardzo interesuje mnie opozycja w czasach komuny....gdy tylko natrafiłem na slad o SW to od razu wiedziałem ze to jest to!!!! moja rodzina brała udział w strajkach i wiecach opozycyjnych w latach 1981-88. mój kuzyn Mirosław Dwojak byl(jest) członkiem solidarności walczacej....tak samo i ja chciał bym być w waszych szeregach.dlatego składam wielka prożbę do WAS członkowie SW o stworzenie jakiejs mlodzieżówki czy przyjecie mnie do siebi.jeśli jest taka możliwośc to prosze o informacje...z Góry dziękuje..........
WOLNI I SOLIDARNI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 11:24 pm    Temat postu: Bomba! Odpowiedz z cytatem

No i mamy Wydarzenie Roku (Cicho byc! Jezeli ktos sie wbrew swojemu rozumowi nie zgadza).To jest to! Nazywaja to przezyciem pokoleniowym. Ja mialem te swoje 17 lat, czyli tuz przed matura; od prawdziwej wojny minelo 22 lata, czyli mniej niz teraz od "Solidarnosci". I czlowiek te "Tygrysy" czytal i pare spluw mial na poddaszu (MG 42, pistolet typu "Nagant", pistolet typu "Colt", helm japonski nie wiadomo czemu przywleczony na Pomorze przez szkopow). Zeby nie rozpalac niepotrzebnie czyjejkolwiek wyobrazni, karabin maszynowy nie mial iglicy, a sprezyna byla doczepiona przez nas z zewnatrz. mozna bylo wiec repetowac i "strzelac", czyli "klik!". Bebenek w Colcie chodzil, ale nie bylo iglicy, przerdzewiala. Calosc polakierowalismy. Natomiast Nagant byl w bardzo dobrym stanie. Wykopalismy go z gruzow gdzie spoczywal obok jakichs kosci i sprzaczki do pasa. Jak sie juz znudzil, oddalem go koledze z "zawodowki", ktory dorobil w warsztatach iglice i mial prawdziwy pistolet. Ile lat za to mozna bylo dostac? Zajmowalismy sie glownie akcja "Swiata Mlodych" - "Czarna Reka", czyli pomaganie staruszkom. I czekalismy na cos godniejszego czlowieczenstwa. A potem naszlo Przezycie Pokoleniowe i bylo go az za duzo. Jednych zabilo, innych przejechalo jak gasienicami, jeszcze innych wykoleilo. A pokaleczonych bylo najwiecej.Trzeba cofnac sie o te prawie pol wieku i zrozumiec mlodziez. Moze stworzyc jakis zespol sarkofagow, zgredow, czy innych dziadow i pomyslec, jak mozna pomoc mlodziezy, ktora tetni, pulsuje, a w wodzowskiej organizacji, czy partii (dokladnie tak powiedzialem) wodzostwo nie ma czasu na bzdury, czyli nieslychanie powazne sprawy.
Zwracam uwage dziadostwa na wzruszajace: "Mam 17 lat a w lipcu 2008 r. bede mial 18 lat". To tak jakbym poszedl ze swoim Starym do kina, by mnie wytlumaczyl, ze choc jestem raczej (to znaczy absolutnie nieletni) za mlody, to powinni mnie wpuscic na jeden taki film o AK, a doklaniej: "Pigulki dla Aurelii". Akurat nie wpuscili, dranie!
PS przepraszam, ze jako pierwszy zabieram glos jak zaba podstawiajaca noge u kowala, ale wynika to z roznicy stref czasowych. Jak wy spicie, to ja czuwam. Jak ja spie, to Wy czuwacie. Mamy czujnosc na okraglo. I dobrze, bo nie spuszczamy oka z dranstwa.


Ostatnio zmieniony przez Edward Soltys dnia Sro Gru 12, 2007 10:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wręcz powinniśmy mieć w swoich szeregach młodzież, która będzie szła naszymi śladami. Młodzieżówka SW....cóż-niezły pomysł. My dziadygi już w większości w słusznym wieku. Ja nie miałem jeszcze 18 lat, gdy pomagałem ojcu w 1980 roku zakładać komórki Solidarności Rolniczej na wsiach. Byłem gówniarzem, a mimo wszystko traktowano mnie całkiem poważnie. Gdy wprowadzono stan wojenny, już byłem pełnoletni. Zew konspiracji zawładnął mną całkowicie..... Jestem za młodzieżówką. Popieram
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam!
Dwojak Barbara i Mirosław z Lubina, figurują na naszej liście jako działacze Solidarności Walczącej.
Według danych z maja 2007, nie posiadamy od nich ankiety.
Przypominam przy tej okazji wszystkim kolegom, o tym żeby odtworzyć nasze struktury i żeby nasza historia nie poszła w zapomnienie należy wypełnić i wysłać ankietę.
STOWARZYSZENIE DOLNOŚLĄSKA INICJATYWA HISTORYCZNA http://www.sw.org.pl/dih.html
Ankieta tutaj: http://www.sw.org.pl/ankieta.rtf

Drogi przyjacielu … nie podałeś imienia, a nie chce zwracać się do ciebie z nazwiska.
W sprawie młodzieżówki SW porozmawiam z Kornelem Morawieckim.

Bardzo się cieszę z twojej inicjatywy i tym że interesuje ciebie nasza historia. Jest jeszcze wiele do zrobienia i na pewno znajdzie się dla ciebie zajęcie przy którym będziesz mógł usatysfakcjonować swoją ciekawość i chęć działania.
Takie zajęcie, które na poczekaniu przychodzi mi do głowy, to nagrywanie, a następnie spisanie relacji/wspomnień działaczy podziemia stanu wojennego.
Czy mieszkasz w Lubinie? Lubin, ze względu na swoją tragiczną historie leży mi szczególnie na sercu.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwojak napisał:
DRODZY PRZYJACIELE Z SW!




I ja jako kolejne wapno w tym towarzystwie, mówię Ci witaj na forum drogi przyjacielu. Czytając Twój post przypomniały mi się czasy, kiedy jako 22 letni chłopak z podgórskiej tzw. prowincji, w 1978 roku po raz pierwszy z wypiekami na twarzy przepisywałem na maszynie pismo Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela "Opinia" - jeden z przepisywanych wówczas egzemplarzy mam do dzisiaj. Widzę że jest nadzieja na to, że moda na patriotyzm wśród młodych nie poszła jeszcze całkiem do lamusa. To może niezbyt popularne, ale za to godne pochwały i naśladowania wśród Twoich rówieśników.




Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum