Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konkurs Piosenki Zakazanej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 11:29 am    Temat postu: Konkurs Piosenki Zakazanej Odpowiedz z cytatem

Znalezione w necie

http://www.joemonster.org/
Joe Monster
Niecodziennik satyryczno-prowokujący


Klipsy filmowe, kawały, wiersze, piosenka. Jest to strona bardzo tendencyjna i wymyślona przeciwko PiS, ale jak się dzisiaj czyta to bardzo wiele satyry pasuje do dzisiejszej sytuacji politycznej.
Jest to strona z wielu względów godna zainteresowania. Szczególnie dział „BOJOWNICY”.
Czy zapala się Wam światełko? Jak przygotowywali się bojownicy III RP!
Godne NAŚLADOWANIA? Czy nie powinni powstać bojownicy IV RP i działać w sposób zorganizowany?

Ale poruszam ten temat ze względu na znalezione tam „Zakazane Piosenki”.
http://www.joemonster.org/article/7155/zakazane-piosenki-iv-rp
Cytat:
Zakazane piosenki IV RP
Pablo_Key (nadesł. Peppone) | Czw 05-04-2007 06:22
Ruch oporu nie próżnuje i walczy z okupantem... A jak? Piosenką! Jak kiedyś...

Siekiera, motyka, piłka, śmiecie
Takich socjalistów jak PiS nie znajdziecie
Siekiera, motyka, gacie męskie,
Zrobić trzeba BUM na Wiejskiej.
Siekiera, motyka i długopis
Kaczyński znów dał popis
Siekiera, motyka, zgaga swąd,
ministrowie won mi stąd!
Siekiera, motyka, kłaki, włoski,
pożegnał się już Sikorski.
Siekiera, motyka, kłótnia, chryja,
Macierewicz mu nie sprzyjał.


Nie chce mi się tego nawet komentować. Jest to niesmaczne i ordynarne. Jak tam przeczytacie, to zauważycie że wybrałem te wiersze które nadawały się jako tako do zacytowania.
Chodzi mi o całkiem coś innego. Czy nie kusi Was tak jak mnie, żeby odpowiedzieć im również satyrą?
Np:
Siekiera, motyka, komin smrodzi
Choć donosił, to nie szkodzi
Siekiera, motyka, boks K O
Na ministra dawać go!



Cicho wiem!!, to nie to!!
Ale ja też jestem kompletne beztalencie.
Dlatego zapraszam wszystkich tych, co posiadają w tym jakikolwiek talent. Napiszcie piosenkę lub wiersz. Żebyśmy tak jak za czasów okupacji niemieckiej, śpiewając satyryczne piosenki, okpili rzeczywistość.
Niniejszym, zespół redakcyjny Solidarności Walczącej ogłasza
„Konkurs Piosenki Zakazanej”

Jak znajdziemy sponsora, to będą również nagrody. Very Happy Ale w każdym przypadku, zwycięzca otrzyma piękny dyplom.

Warunki konkursu:
1. Piosenki lub wiersze proszę publikować bezpośrednio na naszym forum, lub przesłać mailem. admin_forum_sw@o2.pl
2. Publikacja może być pod pseudonimem, pod warunkiem że autor będzie znany redakcji.
3. Publikacje z inwektywami, obrażające godność osobistą, religijną itp.,
będą usuwane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 1:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Satyra często w naszej historii była ważnym narzędziem walki z okupantem, reżimem komunistycznym czy też z rządem niechcianym.
Słowna, rysunkowa, w formie piosenki czy też wiersza.
Również pantonima bez słów mogła zdziałać niejednokrotnie więcej, niż sto poważnych publikacji. Często wyśmiewała władzę w sposób bardzo niewinny, lecz jednoznaczny-działała na pograniczu obowiązującego prawa.

W czasie reżimu komunistycznego tolerowano niektóre przejawy satyry, jako wentyl bezpieczeństwa dla władzy. Gdy władze PRL-u ogłosiły stan wojenny, nastąpił okres podziemnej satyry i humoru. Powstało wtedy wiele pieknych wierszy i piosenek, rysunków. Sam posiadam parę grafik (oryginalnych) Jacka Fedorowicza.
Krążyły kasety z nagraniami przeróżnych piosenek od "Zielona Wrona" po "Nie chcemy komuny", śpiewanych przez internowanych w obozach. Powstawały tam różne teksty, rysunki (m. in. koperty stemplowano satyrycznymi rysunkami, robiono znaczki poczty obozowej).
Na ulicach miast sypały się ulotki wysmiewające WRON-ę i PRON, Jaruzela i sojusze z ZSSR. Pojawiały się plakaty ze śmiesznymi scenami, m. in. wzywające do bojkotu reżimowych wyborów.
Pamiętam plakaty z Urbanem, którego uszy były inspiracją dla niejednego podziemnego artysty, czy też Jaruzela z okularami spawacza.

Warto pielęgnować satyrę, i reagować na zmieniające się czasy. Pomysł Kazia uważam za godny uwagi, w tym miejscu pragnę prosić wszystkich, kto posiada w swoich archiwaliach stanu wojennego takie właśnie plakaty, wierszyki, ulotki, czy też bibułę z satyrycznymi wstawkami-o nadsyłanie nam tych rzeczy, lub skanowanie i wrzucanie na stronę naszego Forum. Przypomnijmy, jak reagowano wtedy na ogłoszenie stanu wojennego i walkę władzy ludowej ze społeczeństwem.
Ważne są też kasety z nagraniami, i teksty w nich zawarte. Zaś za najciekawsze prace związane z bieżącą sytuacją Kaziu obiecał dyplomy. Myślę że warto się skusić. A może i jakieś drobne upominki się znajdą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bartłomiej Marjanowski
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 368

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to do roboty!
_________________
Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum