" /> Dyskusje ogólne :: Apel w obronie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Apel w obronie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 900

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 6:43 pm    Temat postu: Apel w obronie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego Odpowiedz z cytatem

http://www.albert.krakow.pl/

Apel w obronie dobrego imienia ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

My niżej podpisani zwracamy się z apelem w obronie dobrego imienia ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.



Nie chcemy oceniać zaistniałego sporu, o którym od wielu miesięcy jest głośno w mediach, ale naszym moralnym obowiązkiem jest powiedzieć, że metody jakimi zwalczana jest osoba ks. Tadeusza budzą nasz zdecydowany sprzeciw. Szczególnie sprzeciwiamy się sformułowaniom jakie w tych dniach zostały podane do wiadomości wiernym Kościoła katolickiego. Publiczne bowiem nazwanie represjonowanego kapelana „Solidarności” i założyciela wielu dzieł charytatywnych „nad-UB-owcem” oraz „inkwizytorem, niemiłosiernym i bezwzględnym oskarżycielem” jest nie tylko wielką niesprawiedliwością, ale i naruszaniem jego godnośći osobistej i dobrego imienia. Co więcej, przez represyjny zakaz został on pozbawiony elementarnego prawa do obrony.

Ks. Tadeusz od początku swej ofiarnej służby kapłańskiej staje w obronie ludzi pokrzywdzonych, biednych, bezdomnych i niepełnosprawnych. Stawał również w obronie uwięzionych i prześladowanych, szczególnie w okresie stanu wojennego, gdy jego dzisiejsi oskarżyciele milczeli. Dlatego tym bardziej nie możemy pogodzić się z powyższymi metodami, które są sprzeczne z nauczaniem Jana Pawła II.

Apelujemy do wszystkich ludzi Dobrej Woli o wsparcie naszego apelu.



Chętnych do złożenia podpisu prosimy o przesłanie danych tj. imię i nazwisko - zawód, miejscowość na adres e-mail: fundacja@albert.krakow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia



Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:08 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualna lista stan na dzień 31 października 2006r. do godz. 16.30
zadeklarowało poparcie 2921 osób.


1. ANNA ŁOŚ - DZIENNIKARKA, KRAKÓW
2. MAREK ŁOŚ - WYDAWCA, KRAKÓW
3. JERZY BUKOWSKI, FILOZOF, PUBLICYSTA, PRZEWODNICZĄCY POROZUMIENIA ORGANIZACJI
4. STANISŁAW MARKOWSKI, ARTYSTA FOTOGRAFIK, AUTOR MUZYKI DO HYMNU "SOLIDARDOŚĆI"
5. PIOTR JAKUCKI - REDAKTOR NACZELNY TYGODNIKA "NASZA POLSKA", WARSZAWA
6. RYSZARD KAPUŚCIŃSKI - KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ, PIS
7. ELśBIETA SZYMCZYK - RUCH ODBUDOWY POLSKI - KRAKÓW, PREZES KLUBU "NARÓD-PAŃSTWONIEPODLEGŁOŚĆ"-
KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
8. JULIA KUC - PSYCHOLOG, KRAKÓW
9. KRZYSZTOF MĄDEL, KSIĄDZ, JEZUITA, KŁODZKO
10. WOJCIECH BONOWICZ - DZIENNIKARZ, KRAKÓW
11. RYSZARD MAJDZIK - CZŁONEK KOMISJI KRAJOWEJ NSZZ SOLIDARNOŚĆ 80, SKAWINA
12. ANDRZEJ FILIPCZYK - WICEPRZEWODNICZĄCY REGIONU RZESZOWSKIEGO NSZZ "SOLIDARNOŚĆ",
PEŁNOMOCNIK RZESZOWSKIEJ GRUPY UJAWNIĆ PRAWDĘ
13. ANDRZEJ STAWIARSKI, DZIENNIKARZ, PREZES ODDZIAŁU KRAKOWSKIEGO STOWARZYSZENIA
DZIENNIKARZY POLSKICH
14. JERZY ILLG - REDAKTOR NACZELNY/WYDAWCA, KRAKOW
15. MICHAŁ TYRPA - PUBLICYSTA, PREZES FUNDACJI PARADIS JUDAEORUM
16. BOGUSŁAW DĄBROWA-KOSTKA - V-CE PRZEWODNICZĄCY KK STOWARZYSZENIA FILMOWCÓW
POLSKICH, SOLIDARNOŚĆ TV KRZEMIONKI, KRAKÓW
17. ANDRZEJ GWIAZDA - WOLNE ZWIĄZKI ZAWODOWE, GDAŃSK
18. JOANNA DUDA-GWIAZDA - WOLNE ZWIĄZKI ZAWODOWE, GDAŃSK
19. JADWIGA CHMIELOWSKA - PRZEWODNICZĄCA KW "SOLIDARNOŚCI WALCZĄCEJ" - SOSNOWIEC
20. JÓZEF WIECZOREK, PREZES FUNDACJI NIEZALEśNE FORUM AKADEMICKIE, KRAKÓW
21. ANNA WIERZBICKA-BOGACZ - PRZEDSIĘBIORCA, KRAKÓW
22. KSAWERY BOGACZ - ELEKTRONIK, KRAKÓW
23. JOACHIM S. RUSSEK - FUNDACJA JUDAICA - CENTRUM KULTURY śYDOWSKIEJ, KRAKOW
24. RYSZARD MAJDZIK - ORGANIZATOR WYSTAWY W ELBUDZIE 11.06.2005 "DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI"-
KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
25. ANDRZEJ KAJETANOWICZ - LEKARZ, KANADA
26. ANDRZEJ SOLAK - PEDAGOG, BRZESKO
27. JAN A. TOMASZKIEWICZ, POZNAŃ
28. PIOTR OPOZDA, BODZENTYN
29. MACIEJ GAWLIKOWSKI - DZIENNIKARZ
30. ELśBIETA OLEK - KSIĘGOWA, RADWANOWICE
31. JERZY OLEK - SPAWACZ, RADWANOWICE
32. JANINA BARTOSIEWICZ - EMERYTKA, RADWANOWICE
33. KRYSTYNA LEŃSKA, MISTRZ KRAWIECTWA, TORUŃ
34. JANUSZ LEŃSKI, GEODETA, TORUŃ
35. JADWIGA MARTYNIUK, UBEZPIECZYCIEL, TORUŃ
36. AGNIESZKA LEŃSKA, SOCJOLOG, TORUŃ
37. WIESŁAW RYCZEK, TERAPEUTA, OTŁOCZYN, GM. ALEKSANDRÓW KUJAWSKI
38. DAWID URBAŃSKI, TERAPEUTA, MICHALIN, GM. WAGAN
39. KATARZYNA MALARA - PEDAGOG, RZĄSKA
40. WOJCIECH MARCHEWCZYK - DZIENNIKARZ, KRAKÓW
41. ZOFIA BOGDANOWICZ - PRAC.NAUK.,WROCŁAW
42. IZA GOŚ - PEDAGOG,WROCŁAW
43. MARCIN MASŁOWSKI - PEDAGOG, TENCZYNEK
44. MAGDALENA STRYCHALSKA - KSIĘGOWA, RADWANOWICE
45. IGOR DYNIEWICZ - DYREKTOR SPRZEDAśY, WARSZAWA
46. RENATA SIKORA, POZNAŃ
47. DARIUSZ GATAREK
48. EWA I MICHAŁ KRUPSCY, POZNAŃ
49. PAWEŁ BRUDKIEWICZ - LEKARZ, ZABIERZÓW
50. PIOTR BAGIŃSKI - INFORMATYK, WROCŁAW
51. KRYSTYNA BAGIŃSKA - FARMACEUTA, WROCŁAW
52. MAREK EMINOWICZ
53. KATARZYNA SZARZYŃSKA -PEDAGOG-CHRZANÓW
54. JOANNA POBOROWSKA-KSIĘGOWA-LIBIĄś
55. MAŁGORZATA GODEK - WÓJCIK - REHABILITANT, KRAKÓW
56. BEATA KĘDZIERSKA - KSIĘGOWA, KRAKÓW
57. ANNA MICHALIK - PIELĘGNIARKA, KRAKÓW
58. MAŁGORZATA URBANIK - PSYCHOLOG, ZABIERZÓW
59. MONIKA BLASZKE - INSTRUKTOR TERAPII, OSTRĘśNICA
60. JACEK JEZIORSKI - REKLAMY I DRUK, KRAKÓW
61. MAREK KULKA - NAUCZYCIEL DYREKTOR SZKOŁY, KRZESZOWICE
62. NARINE KULKA - NAUCZYCIELKA, KRZESZOWICE
63. EWA BOHOSIEWICZ - śUKOWSKA - GLIWICE
64. WANDA ROMASZKAN - KOSZALIN, EMERYTKA
65. KAZIMIERZ śUKOWSKI - KRAKÓW, EMERYT
66. KRZYSZTOF JANKOWSKI - KĘDZIERZYN - KOŹLE - HISTORYK
67. JOANNA BOHOSIEWICZ - KRAKÓW, PEDAGOG
68. EWA NOWAK - KRAKÓW, REHABILITANT
69. MICHAŁ ABRAMCZYK, WARSZAWA
70. STANISŁAW BRUDNOCH - STUDENT, BYDGOSZCZ
71. MARTA REMISZEWSKA, WARSZAWA
72. MAREK STRASSENBURG-KLECIAK - MANAGER, HAMBURG
73. DR KAREN KHACHATRYAN, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
74. DR GOHAR KHACHATRYAN, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
75. ILONA MALINOWSKA-SKOCZ, WITOLD SKOCZ, KRAKÓW - BUDOWNICZOWIE INSTRUMENTÓW
76. KAROL KUBIŃSKI - HANDLOWIEC, CIESZYN
77. DOROTA MARSZAŁEK - PEDAGOG, JAWORZNO
78. BARBARA LATAŁA - INśYNIER INśYNIERII ŚRODOWISKA , KRAKÓW
79. MACIEJ SZULC - BROKER ASEKURACYJNY, POZNAŃ
80. ŁUKASZ MARSZAŁEK NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO, WOLA FILIPOWSKA
81. GRZEGORZ HAJDUK, URZĘDNIK, KRAKÓW
82. MONIKA MOŚCICKA, LEKARZ, KRAKÓW
83. JANUSZ M. PALUCH, KRAKÓW
84. RAFAŁ NAWROCKI - EKONOMISTA - DYREKTOR FINANSOWY, ŁÓDŹ
85. JAKUB BIERNAT , SOCJOLOG, WARSZAWA
86. KOMBATANCKICH I NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH W KRAKOWIE
87. BARBARA ŁAZOWY - INSTRUKTOR TERAPII, RADWANOWICE
88. RYSZARD ŁAZOWY - KIEROWCA, RADWANOWICE
89. ROBERT FELUŚ, DZIENNIKARZ, WARSZAWA
90. TOMASZ JASKÓŁA - HISTORYK
91. AGNIESZKA FLIS, PRZEDSIĘBIORCA
92. AGATA WOJTAL - PRAC. NAUK. KRAKÓW
93. ELśBIETA ŁYSAKOWSKA, ARCHITEKT, WROCŁAW
94. ŁUKASZ ŁOTOCKI - POLITOLOG, WARSZAWA
95. VIOLETTA BRATUŃ, DZIENNIKARKA, KRAKÓW
96. ARTUR DROśDśAK - DZIENNIKARZ, KRAKÓW
97. JERZY GIEYSZTOR - INśYNIER, WROCŁAW
98. CEZARY WACH , KRAKÓW
99. JAROSŁAW CZERMIŃSKI - GEODETA-KARTOGRAF, WARSZAWA
100. MARIA DZIERśAWSKA - ROLNIK, SKOCZÓW
101. PIOTR KOC - FIZYK, KRAKÓW
102. ALEKSANDRA WAGNER, BIOLOG, NAUCZYCIEL AKADEMICKI
103. SZCZEPAN STAWARSKI - DYREKTOR SPRZEDAśY, WROCŁAW
104. RAFAŁ NARAJCZYK - NAUCZYCIEL HISTORII - GDYNIA
105. KRZYSZTOF RUSINIAK - ELEKTRYK, WARSZAWA
106. ROMAN MAZURKIEWICZ, HISTORYK LITERATURY, KRAKÓW
107. JERZY ZERBE, CHEMIK, POZNAŃ
108. MARTA ASŁANOWICZ NAUCZYCIEL AKADEMICKI, RUDA ŚLĄSKA
109. ADAM FORNAL BOLESLAWIEC A OBECNIE TORONTO
110. MAREK EMINOWICZ - NAUCZYCIEL, KRAKÓW
111. KRZYSZTOF MOŚCICKI, TŁUMACZ, KRAKÓW
112. PIOTR SIKORSKI, - PRACOWNIK MAGAZYNOWY, GORZÓW
113. JAN ABGAROWICZ PRZEDSIĘBIORCA WARSZAWA
114. ANNA KUŁACH, MGR BIOLOG, CALGARY , KANADA
115. JAN KUŁACH, MGR INś., CALGARY , KANADA
116. ALICJA KOWALEWSKA, CALGARY , KANADA
117. KAZIMIERZ KOWALEWSKI, CALGARY , KANADA
118. MAGDALENA SENDEROWSKA, CALGARY , KANADA
119. TERESA BŁOŃSKA-MAJCHROWSKA - KSIĘGOWA, WROCŁAW
120. MAREK KOŁCON - NAUCZYCIEL, ZAMOŚĆ
121. KS. ARTUR DONIEC, MICHALITA, OD 1992 ROKU PRACUJE W PARAGWAJU
122. ARA SAYEGH - PROFESOR - UNIVERSITY OF ALEPPO, SYRIA
123. DARIUSZ GODLEWSKI - PLASTYK, WROCŁAW
124. ADAM MUCHA - GŁÓWNY HANDLOWIEC, KRAKÓW
125. KRYSTYNA J. CYBULA, WARSZAWA
126. JAN NIELIPINSKI, WARSZAWA
127. PIOTR OBNIMSKI -
128. ARMEN ARTWICH, STUDENT PRAWA, WARSZAWA
129. MICHAŁ BUSZEWSKI, WARSZAWA
130. TERESA I TADEUSZ BUSZEWSCY, WARSZAWA
131. JAKUB KUBIAK - STUDENT, WROCŁAW
132. MAREK ŁOTOCKI, INśYNER ELEKTRONIK, WARSZAWA
133. PIOTR HOSOWICZ - ADMINISTRATOR SIECI I SYSTEMÓW, WARSZAWA
134. AGATA SZKARŁAT,HISTORYK SZTUKI,WROCŁAW
135. ANNA GRUSZECKA - DZIENNIKARKA, POZNAŃ
136. WOJCIECH KOLARSKI , KRAKÓW
137. DOMINIK GUZIK, HISTORYK, KRAKÓW
138. ADAM WOLAK - BIELSKO-BIAŁA
139. JAN SZYMCZYK - SOCJOLOG, LUBLIN
140. PAWEŁ TURNAU - TŁUMACZ, KRAKÓW
141. JANUSZ SZAJNA - DZIENNIKARZ, PISARZ, MISSISSAUGA KANADA
142. MARIOLA KOBYŁECKA - PEDAGOG, TORUŃ
143. RENATA LEWANDOWSKA - EKONOMISTA, TORUŃ
144. DR TOMASZ MARCINIAK, SOCJOLOG, CENTRUM BADAŃ ORMIAŃSKICH UMK TORUŃ
145. HANNA WOLF - EKONOMISTA, OŁAWA
146. SZYMON APANOWICZ - PSYCHOLOG, CALGARY
147. AGNIESZKA ABGAROWICZ
148. HANNA SHEN, RUCH RODAKOW/AZJA; TAJPEJ, TAJWAN
149. KRYSTYNA WALA KRAKÓW
150. ELśBIETA SALWIN - HANDLOWIEC, WARSZAWA
151. JÓZEF SUCHANIK- HISTORYK, KSIĘGARZ, KRAKÓW
152. ROMAN KAFEL- PRAWNIK DALLAS TEXAS USA
153. AGNIESZKA WOLSKA-KRAKÓW
154. KAREN SAAKJAN - PRZEDSIĘBIORCA, KRAKÓW
155. HELENA WAGNER, DOKTOR NAUK HUMANISTYCZNYCH, EMERYTOWANY NAUCZYCIEL AKADEMICKI
156. JACEK BOROWSKI - EMERYT, SUCHEDNIOW
157. ANDRZEJ BRZÓZKA, NAUCZYCIEL, ZAMBRÓW
158. MACIEJ URBANOWSKI, HISTORYK LITERATURY, KRAKÓW
159. GERTRUDA GAŁEK - PRAC.ADMIN.- TARNÓW
160. BARBARA CEBULSKA, SOSNOWIEC
161. LONGIN GRACZYK, ETNOGRAF, GNIEWKOWO/WARSZAWA
162. IRENEUSZ KOŚCIÓŁEK - PEDAGOG SPECJALNY, KRAKÓW
163. LUKASZ ZALOBA – INFORMATYK, WINNIPEG KANADA
164. PIOTR ROSIK, RZECZNIK PRASOWY STOWARZYSZENIA KOLIBER, WARSZAWA
165. JACEK MATECKI, STRZYśÓW/GODOWA
166. JADWIGA GARUS, EMERYTOWANY NAUCZYCIEL, RZĄSKA
167. CZESŁAW GARUS, EMERYTOWANY GEOLOG, RZĄSKA
168. PIOTR MALARA - INFORMATYK, RZĄSKA
169. PAWEŁ KĘDZIERSKI - MATURZYSTA, KRAKÓW
170. ANNA WĘGLARZ Z LEśAJSKA
171. JAN SOŁEK, PRZEWORSK
172. RENATA ZDZIECH - PEDAGOG, PISARY
173. WOJCIECH ŁAPIŃSKI - STUDENT, ZIELONKA
174. MARIA OSTERWA-CZEKAJ, DZIENNIKARZ NIEZALEśNY, KRAKÓW
175. MARTA SIEWIERA-PIĘCIAK, PEDAGOG-LOGOPEDA, KRAKÓW
176. ALEKSANDER GŁOGOWSKI, NAUCZYCIEL AKADEMICKI
177. ARKADIUSZ GACPARSKI ART.PLASTYK SZCZECIN
178. BEATA JAKIMIUK, NAUCZYCIEL, ŚWIDNIK
179. KONRAD BANACHEWICZ - STATYSTYK, AMSTERDAM
180. MICHAŁ śEJMIS - POLITOLOG, WARSZAWA
181. PAWEŁ PORĘBSKI - HISTORYK, KRAKÓW
182. WOJCIECH B. PACHUT, INZ. MECHANIK,SUWAŁKI
183. DANUTA KRUK, WARSZAWA
184. URSZULA KOZIARSKA-PSYCHOLOG -WARSZAWA
185. ANDRZEJ BREWKA - PRZEDSIĘBIORCA , WISZNIA MAŁA K/WROCŁAWIA
186. ANETA GOSKA, NAUCZYCIELKA WARSZAWA
187. JANINA ŁUCZYŃSKA - BIOLOG - PRAC. NAUKOWY, WROCŁAW
188. ZOFIA LEWICKA - EMERYTKA, WROCŁAW
189. ELśBIETA AGOPSOWICZ-BOJANOWSKA - EMERYTKA, GOZDNICA
190. ANDRZEJ ROSNER - WYDAWCA, WARSZAWA
191. KRZYSZTOF STANICKI - EKONOMISTA, STALOWA WOLA
192. BOGDAN DOBOSZ, DZIENNIKARZ, RUDAWA-PARYZ
193. KRYSTYNA KAŹMIERCZAK EMERYTKA WROCŁAW
194. EUGENIUSZ KAŹMIERCZAK INZYNIER WROCŁAW
195. JACEK MARCZYŃSKI - EKONOMISTA, PIASECZNO
196. MARIUSZ WASZAK - KUPIEC/PUBLICYSTA, POZNAŃ
197. WITOLD GADOWSKI - DZIENNIKARZ
198. JAROSŁAW KULAWIEC - STUDENT PRAWA UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO, DZIAŁACZ UPR,
SZCZYTNO
199. RYSZARD KAPUŚCIŃSKI - KRAKOWSKI KLUB GAZETY POLSKIEJ
200. WOJCIECH ZACHARIASIEWICZ - PRZEDSIĘBIORCA, BANINO
201. KONRAD BIELIŃSKI, MATEMATYK, WARSZAWA
202. WOJCIECH GABOR
203. ŁUKASZ PISAREK - ARTYSTA GRAFIK, RZESZÓW
204. GRZEGORZ KORTAS, RUMIA
205. KRZYSZTOF PAWLAK, DZIENNIKARZ, WYDAWCA WITRYNY ASME
206. PAWEŁ NIECZUJA-OSTROWSKI - POLITOLOG, ELBLĄG
207. EWA REMBIKOWSKA, KSIĘGOWA, WARSZAWA
208. ANDRZEJ ZIÓŁKOWSKI - PRZEDSIĘBIORCA, CHORZÓW
209. KAZIMIERZ MICHALCZYK - KRAJOWA KOMISJA HISTORYCZNA PIERWSZEJ SOLIDARNOSCI, BERLIN
210. MATEUSZ MOCZULSKI - POETA, KRAKÓW
211. ALICJA KONDRACIUK, AKTORKA TEATRU "STAŃCZYK, KRAKÓW
212. ŁUKASZ JAKACKI, STUDENT, SZCZECIN
213. TOMASZ WARTANOWICZ, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, WARSZAWA
214. ANDRZEJ PILIPIUK - LITERAT - KRAKÓW
215. EWA MŁOśNIAK, DRAMATURG FILMOWY, WARSZAWA
216. ANTHONY SLOAN, FILMOWIEC,WARSZAWA
217. PIOTR BRAŃSKI - BIOLOG, KRAKÓW
218. JÓZEF GAWRON - DĄBROWA GÓRNICZA
219. STEFANIA GRODECKA - EMERYTOWANA NAUCZYCIELKA KRAKÓW
220. MACIEJ GELBERG, HISTORYK, WARSZAWA
221. ANNA GAJEWSKA - MGR OGRODNICTWA, KRZESZOWICE
222. GRZEGORZ POPADIAK - PEDAGOG, KRAKÓW
223. EWA POPADIAK - BIOLOG, KRAKÓW
224. ZOFIA IGNATOWSKA - EMERYTKA, ZABIERZÓW
225. MARCIN URBANIK - AUTOMATYK, ZABIERZÓW
226. BERNADETA KOŁACZ - INSTRUKTOR TERAPII, RADWANOWICE
227. MIROSŁAWA FILIPCZYK - KSIĘGOWA, KRZESZOWICE
228. ALICJA KONDRACIUK - DZIENNIKARKA PARAFIALNEGO PISMA BRAT, AKTORKĄ TEATRU "STAŃCZYK",
KRAKÓW
229. PIOTR MAJEWSKI INśYNIER MECHANIK BYDGOSZCZ
230. PROF. DR HAB. PIOTR STALMASZCZYK (UNIWERSYTET LODZKI)
231. IZA ROGIŃSKA, GDAŃSK
232. DANUTA I KRYSTIAN TKOCZ, NAUCZYCIELE RYBNIK
233. DOROTA ZIĘTEK - UJ - KRAKÓW
234. KRZYSZTOF GŁOWACZ - PRAWNIK - BYTOM
235. ELśBIETA KAŚKÓW - PEDAGOG - BYTOM
236. MIECZYSŁAWA FIC - KAŚKÓW - HISTORYK - BYTOM
237. ALEKSANDRA KAOEKÓW - MULLER -GEOGRAF - DORSTEN- NIEMCY
238. JAROSŁAW SYRKIEWICZ - ŚLĄSKIE ŚRODOWISKO WIERNYCH TRADYCJI ŁACIŃSKIEJ - BANKOWIEC,
KATOWICE
239. MAŁGORZATA ZDEB - PLASTYK, INSTRUKTOR TERAPII, RADWANOWICE
240. HELENA ZDZIECH - INSTRUKTOR TERAPII, RADWANOWICE
241. STANISLAW KOSSAKOWSKI, 21 LAT NA EMIGRACJI W USA, OBECNIE W POLSCE
242. HELENA ZAPAŁ, KRAKÓW
243. ROMUALD LAZAROWICZ - WYDAWCA, WROCŁAW
244. AGATA DOBROWOLSKA, KRAKÓW
245. JERZY DOBROWOLSKI, KRAKÓW
246. LUDWIK SKURZAK, ADWOKAT, RZESZÓW
247. PAWEŁ FURLEPA - INFORMATYK, DOBRE MIASTO
248. BOGDAN ZDEB - NAUCZYCIEL W-F, RADWANOWICE
249. KRZYSZTOF KOKOWICZ, LUBLIN
250. WOJCIECH KOTARBA, NAUCZYCIEL SPECJALNEGO OSRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO DLA
DZIECI NIESŁYSZĄCYCH W KRAKOWIE
251. STEFAN WITCZAK - EMERYT, BIELAWA
252. PROF. DR HAB. TADEUSZ SZYMAŃSKI - NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
253. WOJCIECH ORACZ - FILOZOF, KRAKÓW
254. ADAM FERCH, EMERYTOWANY HANDLOWIEC, WARSZAWA
255. KRYSTYNA FERCH, MALARKA, WARSZAWA
256. IRENA OLECH, LEKARKA, WARSZAWA
257. MARIA CHOIŃSKA, MALARKA, WARSZAWA
258. URSZULA KOZAKOWSKA-ZAUCHA, HISTORYK SZTUKI, KRAKÓW
259. TADEUSZ ŚWIERCZEWSKI - AKCJA KATOLICKA ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ
260. JAN E. KOWALCZUK, KRAKÓW
261. STEFANIA KRZYSZTOFOWICZ-KOZAKOWSKA I STANISŁAW KOZAKOWSKI
262. GRZEGORZ URBAN - NAUCZYCIEL, BOGATYNIA
263. RYSZARD TOMASZEWSKI, RADOM
264. WOJCIECH WLAZLINSKI, NAUCZYCIEL. CHICAGO
265. BOGNA BENDER-MOTYKA, LUBLIN
266. ALBINA STĘPNIEWSKA - NAUCZYCIELKA - WARSZAWA
267. ROMAN STĘPNIEWSKI - WYKŁADOWCA AKADEMICKI - WARSZAWA
268. PIOTR KRZYSZTOF STĘPNIEWSKI - STUDENT - WARSZAWA
269. TOMASIK ANDRZEJ - ELEKTRYK, JAWORZNO
270. CECYLIA MASŁOWSKA, TENCZYNEK
271. MAREK MASŁOWSKI - ELEKTRYK, TENCZYNEK
272. MICHAŁ MASŁOWSKI - BUDOWLANIEC, TENCZYNEK/ANGLIA
273. PIOTR DERLATKA, PRAWNIK, KRAKÓW
274. IRENA BARTOSZEWICZ-SZAJNA - KONSULTANT IMIGRACYJNY, TORONTO KANADA/WROCLAW
275. MIROSLAW POLAK - ARCHITEKT, WARSZAWA
276. WOJCIECH PRZYBYLSKI, SOCJOLOG, WYśSZA SZKOŁA EUROPEJSKA IM. KS. JÓZEFA TISCHNERA,
INSTRUKTOR ZHR
277. KRZYSZTOF BŁAśEJCZYK - GRAFIK, REDAKTOR, KRAKÓW
278. JACEK ZOMMER - WOLNY ZWIĄZKOWIEC, DĄBROWA GÓRNICZA
279. STANISŁAW REMUSZKO, DZIENNIKARZ, WARSZAWA,
280. ZDZISLAW SZULC, RES. ASSISTANT PROFESSOR, MUSC, CHARLESTON, USA
281. GERARD ZINKOW - WIELICZKA
282. JERZY JANKOWKI - OSLO
283. DR ANNA WAŚKO, HISTORYK UJ, KRAKÓW
284. DR HAB. ANDRZEJ WAŚKO, HISTORYK LITERATURY UJ, KRAKÓW
285. KRZYSZTOF WITT, STUDENT (SOCJOLOGIA), POZNAŃ
286. JACEK JONIEC, INFORMATYK, BOLINGBROOK, IL, USA
287. ARKADIUSZ M. WIECZOREK - PREZES ODDZIAŁU KALISZ STOWARZYSZENIA KOLIBER, KALISZ
288. ANNA I MIROSŁAW PERZYNA, WARSZAWA
289. WOJCIECH PRZYBYLSKI, DOKTORANT, WARSZAWA
290. EWA ŚNIEśYNSKA-STOLOT, KINGA STOLOT
291. KAZIMIERZ HELEBRANDT - NAUCZYCIEL AKADEMICKI - WROCŁAW
292. DR INś. KRZYSZTOF BOROWIAK - INśYNIER, POZNAŃ
293. ADAM CHMIELEWSKI Z GDAŃSKA
294. SŁAWOMIR JAWORSKI - PRYWATNY PRZEDSIĘBIORCA, GDAŃSK
295. MACIEJ STRZEMBOSZ, SCENARZYSTA, WARSZAWA
296. TOMASZ STRZYśEWSKI, SZTOKHOLM
297. GRAśYNA KOCOT - INFORMATYK, KRAKÓW
298. ANDRZEJ TOMANA, PRZESIEBIORCA, KRAKOW
299. WIESŁAW MOJZYCH, EMERYT, KAPLITYNY
300. JOANNA KOCOT, STUDENTKA, KRAKÓW
301. DR TERESA WIECZORKIEWICZ-JAKÓBCZAK
302. EWA SOPUCH - EMERYTOWANY NAUCZYCIEL
303. FRYDERYK SOPUCH EMERYT
304. JERZY GIZELLA, KRAKÓW
305. MICHAŁ KOWALCZYK, INFORMATYK, STARE LUBIEJEWO
306. DARIUSZ KOS - PUBLICYSTA, TYGODNIK "NAJWYśSZY CZAS!"
307. ANDRZEJ DUDEK - NAUCZYCIEL AKADEMICKI (UJ) - KRAKÓW
308. RENATA STEFAŃSKA, WARSZAWA
309. PRZEMYSŁAW GWAREK, STUDENT, ZABRZE
310. PIOTR ŁUCKI - INśYNIER, CZĘSTOCHOWA
311. GRZEGORZ HECKERT - FILOZOF, PRZEDSIĘBIORCA, SZAMOTUŁY
312. ELśBIETA HECKERT - NAUCZYCIEL, POZNAŃ
313. MARCIN REY - TŁUMACZ J. FRANCUSKIEGO, DOBCZYCE
314. WŁADYSŁAW SKALSKI NOWY TARG
315. JOLANTA ZEMBRZUSKA-BIENIEK, DORADCA UBEZPIECZENIOWY, KRAKÓW
316. ROMAN BIENIEK, INś.MECHANIK, KRAKÓW
317. HALINA LAZAROWICZ - EMERYTKA, WROCŁAW
318. HELENA LAZAROWICZ - KSIĘGARZ, WROCŁAW
319. ZBIGNIEW LAZAROWICZ - EMERYT, WROCŁAW
320. PIOTR HLEBOWICZ, "SOLIDARNOSC WALCZACA"-WYDZIAL WSCHODNI, BARWALD GORNY, KALWARIA
ZEBRZYDOWSKA
321. JADWIGA NAPARZEWSKA - INśYNIER - KRAKÓW
322. WŁADYSŁAW (DANEK) DEŃCA, INśYNIER, SULEJÓWEK
323. MONIKA AGOPSOWICZ - WYDAWCA, SULEJÓWEK
324. PIOTR ŁĘCZYCKI, INśYNIER, PIASTÓW
325. DOMINIK URAM - LEKARZ MEDYCYNY, WROCLAW
326. WIESŁAW RATAJCZAK, POLONISTA, POZNAŃ
327. MAŁGORZATA I RADOSŁAW OKULICZ-KOZARYNOWIE, POZNAŃ
328. ANNA GRAśYNA KISTER - NAUCZYCIELKA, PISARKA, LUBLIN
329. ANDRZEJ WAWRZEŃ - CZŁONEK "SOLIDARNOŚCI WALCZĄCEJ" - WROCŁAW
330. IZABELLA WAWRZEŃ - CZŁONEK "SOLIDARNOŚCI WALCZACEJ" - WROCŁAW
331. DOMINIKA WAWRZEŃ - ABSOLWENTKA HISTORII - WROCŁAW
332. KRZYSZTOF LACHOWSKI - INFORMATYK, BIAŁYSTOK
333. MARCIN PARZYŃSKI, ADWOKAT, KRAKÓW
334. ARTUR GRZYBOWSKI, MGR FILOZOFII, KRAKÓW
335. MARTA BIAŁOKRYTY - NAUCZYCIEL AKADEMICKI, TŁUMACZ, PRACOWNIK MUZEALNY
336. BEATA BIAŁOKRYTY - EMERYTOWANA POLICJANTKA
337. ŁUKASZ JAKACKI, STUDENT, SZCZECIN
338. JERZY RIDAN - REśYSER, KRAKÓW
339. DR JAN LABANOWSKI - CHEMIK, COLUMBUS, OHIO, USA
340. MAREK SIELSKI - KONSULTANT DS LOGISTYKI, WARSZAWA
341. ADRIAN R. SKLORZ - BYŁY PRZEWODNICZĄCY POLSKIEGO ZWIĄZKU AKADEMICKIEGO NA
POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ (DO WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO)
342. JAREK DABROWSKI - PUBLISHER, KANADA
343. DIAKON STAŁY STANISŁAW KRUSZYŃSKI, WIĘZIEŃ POLITYCZNY W LUBLINIE 1975-1976, CZŁONEK
ZAŁOśYCIEL KIK W KATOWICACH, RZECZNIK PRASOWY NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" W KATOWICACH 1981,
INTERNOWANY 1982, UCHODŹCA POLITYCZNY 1986, OBECNIE OPIEKUN MIGRANTÓW W HOLANDII
344. MACIEJ KORKUĆ, HISTORYK, PUBLICYSTA, DYREKTOR MAŁOPOLSKIEGO REGIONALNEGO CENTRUM
INFORMACJI EUROPEJSKIEJ
345. MIREK LEWANDOWSKI -PRAWNIK, KRAKÓW
346. RAFAŁ DYRCZ, HISTORYK, KRAKÓW
347. LUCJAN DOBROWOLSKI - CHEMIK, PROGRAMISTA - JASŁO
348. MARCIN KAROLA, INFORMATYK, KRAKÓW
349. TOMASZ SZYMBORSKI, DZIENNIKARZ, KATOWICE
350. MICHAŁ SKWARZYŃSKI STUDENT PRAWA KUL
351. ZBIGNIEW LISIECKI, INFORMATYK, WARSZAWA
352. PRZEMYSŁAW MAZUREK - STUDENT, LUBIN
353. DR HAB. INś KRZYSZTOF GOSIEWSKI - PROFESOR AKADEMII IM. JANA DŁUGOSZA W
CZĘSTOCHOWIE, INSTYTUT CHEMII I OCHRONY ŚRODOWISKA
354. JAN REY, WARSZAWA
355. JACEK LITMAN-USA
356. MARIUSZ ROGUS - MUZYK, WROCŁAW
357. GRAśYNA SMOLAREK -GDAŃSK
358. JERZY LACKOWSKI - NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
359. BOśENA AMBROZIAK - LACKOWSKA - PRACOWNIK NAUKOWY, KRAKÓW
360. WOJCIECH POPIELA - PREZES UNII POLITYKI REALNEJ
361. ANNA ZBRZESKA, STUDENTKA, WARSZAWA
362. ROBERT MAJKA,POLITYK,RADNY RADY MIASTA PRZEMYŚLA, PEŁNOMOCNIK RUCHU
PATRIOTYCZNEGO NA OKRĘG PRZEMYŚL-KROSNO
363. VERONIKA HOVHANNISYAN,FILOLOG,KRAKÓW
364. RAFAL SMARDZ - OGRODNIK, DEBIANY
365. ELIO SZMAWONIAN, INZ. BUDOWLANY WARSZAWA
366. ANNA SZMAWONIAN, TŁUMACZ WARSZAWA
367. MARIA ADAMUS - PREZES WYDAWNICTWA "SZANIEC" WYD. TYGODNIKA "NASZA POLSKA"W-WA
368. EMIL SZCZEPANIK - PRAWNIK, WARSZAWA
369. DANUTA ZALESKA - INSTRUKTOR TERAPII, KRAKÓW
370. GRAśYNA PRZYSUCHA - INSTRUKTOR TERAPII, KRAKÓW
371. MAREK GOŁUŃSKI - STUDENT TELEKOMUNIKACJI PG, CZARNA WODA
372. KRZYSZTOF KOSOWSKI-ARTYSTA PLASTYK,GRUDZIĄDZ
373. MIROSŁAW ROJEK - ELEKTRONIK- GDYNIA
374. JERZY ŚWIDZIŃSKI, TEOLOG, KRAKÓW
375. BASIA SERECZYŃSKA,NAUCZYCIEL,ŁÓDŹ
376. JANINA I ANDRZEJ LACH, ŁÓDŹ
377. MAGDALENA DUTKIEWICZ , GOSPODYNI DOMOWA,MATKA 7 DZIECI, GRODZISK
378. ALEKSANDRA DUTKIEWICZ , PLASTYK, WARSZAWA
379. ELśBIETA LACHOWSKA - NAUCZYCIELKA, BIAŁYSTOK
380. DR JERZY SZOKALSKI, ADIUNKT W INSTYTUCIE SLAWISTYKI PAN, WARSZAWA
381. WIESŁAW NIZIO, PROGRAMISTA, KRAKÓW
382. MAREK LUDWIKIEWICZ, PRAWNIK, LUTOMIERSK
383. MAREK CZACHOR, GDAŃSK,
384. MAGDALENA CZACHOR, GDAŃSK
385. EWA KUBASIEWICZ-HOUEE, GDYNIA
386. TOMASZ NOWICKI, HISTORYK, LUBLIN
387. KRZYSZTOF PAWLISZ OFICER WP GDYNIA
388. WITOLD KOWALCZYK
389. ALICJA MYSZKA, KUSTOSZ BIBLIOTEKI JAGIELLOŃSKIEJ, KRAKÓW
390. MARIAN MYSZKA, ARCHEOLOG, KRAKÓW
391. WANDA JAGIELUK - DEKORATORKA, GDYNIA
392. ADAM KIEPUL - INZ. ELEKTRONIK, SAN JOSE, KALIFORNIA
393. ANNA STOKŁOSA - DYREKTOR ISP, ZABIERZÓW
394. MARIA MADEJA - NAUCZYCIEL ISP, RADWANOWICE
395. ANNA TOKARSKA - WYCHOWAWCA PRZEDSZKOLA, NIEGOSZOWICE
396. ELśBIETA WACH - KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
397. TADEUSZ KADENACY- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
398. ANNA BANASZKIEWICZ- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
399. EWA FIJAŁOWA- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
400. JOANNA NOWAK- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
401. ELśBIETA GORZKOWSKA - PIS- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
402. ALICJA ROSTOCKA- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
403. TOMASZ KOWALCZYK - KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ, STOW. "FENIKS"
404. DANUTA WILKOŃ- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
405. ELśBIETA ORLIŃSKA- KOGLER- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
406. KRYSTYNA JAWORSKA- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
407. ADAM GONCERZ - KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
408. MAREK PODLECKI - MONITOR POLSKI NOWY JORK- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
409. JACEK STER - KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ, PIS, NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
410. RENATA STER - KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ, PIS, NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
411. ŁUCJA SZELIGA - WSPÓŁAUTOR WYSTAWY NA 25-LECIE "S" 11.06.2005 "DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI",
KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
412. WIESŁAW MACIEJ PENC - MAŁOPOLSKI KOMITET OBYWATELSKI- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
413. ELśBIETA PIETRZYK- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
414. ARTUR ROGALA - RUCH RODAKÓW- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
415. MAŁGORZATA MAMAJKO - RUCH RODAKÓW- KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
416. ŁUCJA BERGER - WSPÓŁAUTOR WYSTAWY 11.06.2005 W ELBUDZIE "DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI"-
KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
417. TOMISŁAW SZELIGA - KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
418. TERESA MAŚLANKA - KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
419. JÓZEF MAŚLANKA - KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
420. MAREK KULKA - PRAC. GOSPODARCZY, RADWANOWICE
421. JOANNA KULKA - SZEF KUCHNI, RADWANOWICE
422. BARBARA BARTOSIEWICZ - INSTRUKTOR TERAPII, RADWANOWICE
423. JOLANTA SKUZA - EKONOMISTA, PRODUCENT FILMOW REKLAMOWYCH, WARSZAWA
424. JAN ZBIGNIEW SKÓRA - ELEKTRONIK, KRAKÓW
425. DANUTA SKÓRA - WYDAWNICTWO ZNAK, KRAKÓW
426. MARIA SKÓRA - STUDENTKA ETNOLOGII UJ
427. ZENON SOTWIN - KRAKÓW
428. WIESŁAWA SOTWIN - NAUCZYCIEL AKADEMICKI, WARSZAWA
429. ŁUKASZ SŁONIOWSKI, RADNY MIASTA KRAKOWA
430. ANDRZEJ MYC - IMMUNOLOG, ANN ARBOR, MI
431. MAREK BEKIER, NAUCZYCIEL, SKOMIELNA BIAŁA
432. MARZENA WROŃSKA, FILOLOG POLSKI, SZCZECIN
433. HANNA WROŃSKA,EKONOMISTA,SZCZECIN
434. MARIA NAWALANIEC - PIELĘGNIARKA, LIMANOWA
435. SAWICKI JÓZEF, SAWICKA IRENA, SAWICKA EWELINA
436. ANNA NIEDZIALKOWSKA, EKONOMISTA, WARSZAWA
437. TOMASZ POMPOWSKI, DZIENNIKARZ I PUBLICYSTA, WARSZAWA
438. KATARZYNA MĄKOWSKA, WINNIPEG, KANADA
439. KONRAD TURZYNSKI, BIBLIOTEKARZ UMK W TORUNIU, PUBLICYSTA
440. ANDRZEJ MARSZAŁKOWSKI - PRZEWODNICZĄCY RADY NACZELNEJ STRONNICTWA NARODOWEGO
441. ADAM WYCICHOWSKI - ARCHITEKT, SZTOKHOLM
442. TERESA WYCICHOWSKA - ARCHITEKT, SZTOKHOLM
443. ARTUR ROGALA - RUCH RODAKOW , STOWARZYSZENIE KATON - KRAKOW
444. KATARZYNA PELC, DZIENNIKARKA, KRAKÓW
445. ANDRZEJ DAJEWSKI, WARSZAWA
446. PIOTR KALISKI - INFORMATYK, WROCŁAW
447. KRZYSZTOF RYBAK - INZYNIER, MONTREAL, KANADA
448. PAVEŁ DOMIERACKI, MAGISTER HISTORII, BYDGOSZCZ
449. ELśBIETA WIDERA, BIOLOG, KRAKÓW
450. KRZYSZTOF ZAJĄCZKOWSKI, SOSNOWIEC
451. DIAKON DR PIOTR SIWICKI, DUCHOWNY GRECKOKATOLICKI, HISTORYK, LUBLIN
452. DR MALGORZATA SIWICKA, FILOLOG KLASYCZNY, LUBLIN
453. MARIUSZ WIĄCEK - INśYNIER MECHANIKI, MIELEC
454. JANUSZ LACH - LEKARZ WETERYNARII, ELBLĄG
455. IRENA LACH - NAUCZYCIEL, ELBLĄG
456. STANISLAW KRAKOWSKI, EKONOMISTA, HALIFAX - KANADA
457. HENRYK PRZYLECKI - INśYNIER, MARYLAND, USA
458. JABŁOŃSKI ŁUKASZ, STUDENT, MASZYCE K/KRAKOWA
459. PRZEMYSŁAW MIERZEJEWSKI, WARSZAWA
460. LECH DZIEWULSKI
461. PAWEŁ TOBOŁA-PERTKIEWICZ, WARSZAWA
462. PAWEŁ STRÓśAK, STUDENT, LUBLIN
463. JERZY JASKIER - NAUCZYCIEL, WICEPREZES ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU OFICERÓW REZERWY
RP, POZNAŃ
464. DANIELA JASKIER - PIELEGNIARKA, POZNAŃ
465. WITOLD PLEZIA - DORADCA FINANSOWO-UBEZPIECZENIOWY, PSTRĄGOWA
466. IWONA KONDRATOWICZ - WROCŁAW
467. MIROSŁAWA KONDRATOWICZ - WROCŁAW
468. MACIEJ RUSZCZYŃSKI - WROCŁAW
469. WIESŁAW TOMASZEWSKI -MEDYKA
470. URSZULA MARKOWSKA, LONDYN
471. ALICJA KARLIC, WYDAWCA, DETROIT
472. PIOTR ZIÓŁKOWSKI - NAUKOWIEC, POZNAŃ
473. DARIUSZ DEREŃKO, AGENT UBEZPIECZENIOWY, WARSZAWA
474. ANDRZEJ DAŃKO- ORGANIZATOR WYSTAWY W ELBUDZIE 11.06.2005 "DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI"-
KRAK. KLUB GAZETY POLSKIEJ
475. MARIA MONTAGNAC, KRAKÓW
476. BOGUSŁAW MAZUR_INśYNIER RZESZÓW
477. EWA SMUGLEWICZ_CHEMIK GNIEZNO
478. TERESA TARNAWSKA, NAUCZYCIELKA JĘZYKA POLSKIEGO, WROCŁAW
479. ARTUR ANDRZEJUK, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, WARSZAWA
480. PAWEŁ NOWAK, PRAWNIK, POLITOLOG, IZABELIN K. WARSZAWY
481. LESZEK KOCIUBA- INZ. ELEKTRYK, TORONTO , KANADA
482. D I B KREGIELEWSKI
483. MAREK RZEśUCHOWSKI -ZŁOTNIK, GIśYCKO
484. DARIUSZ WITOLD KULCZYNSKI, “NOWY KURIER”, TORONTO CANADA
485. DANIELA KULCZYNSKA, “NOWY KURIER”, TORONTO CANADA
486. ANDRZEJ M. SALSKI, DZIENNIKARZ, BERKELEY USA
487. MAREK POPOWICZ-WATRA - DZIENNIKARZ Z KANADY
488. DR. ZBIGNIEW KOZIOL, PROGRAMISTA KOMPUTEROWY, PICKERING, ONTARIO, KANADA
489. BOGDAN DÊBEK,PARLIN,NEW JERSEY,USA
490. EWA DÊBEK,PARLIN,NEW JERSEY,USA
491. AZAT POGHOSYAN, WARSZAWA
492. PIOTR KORBIEL, POLITOLOG, OPERATOR DTP
493. ANNA DUDEK - STUDENTKA - KRAKÓW
494. KRZYSZTOF PIETRZYK, MATEMATYK, INFORMATYK, MYŚLENICE
495. PAWEŁ TALARCZYK - KONSULTANT, POZNAŃ
496. DAWID BATKO - STUDENT - KRAKÓW
497. ANTONI SPIEZ - INFORMATYK, BRISBANE - AUSTRALIA
498. JANUSZ BATKO - INFORMATYK, KRAKÓW
499. ROMAN JANOWSKI, MGR INF. INFORMATYK, GDYNIA
500. EDWARD WÓLTAŃSKI- PLASTYK -LUBIN, ZAGŁĘBIE MIEDZIOWE
501. DR.INś. EUSTACHY ŁAZARSKI - EMERYTOWANY NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
502. DR.INś. IRENA ŁAZARSKA - EMERYTOWANY NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
503. MANUELA SPIEZ - BIOLOG, BRISBANE - AUSTRALIA
504. BOGUSŁAW BAJOR, DZIENNIKARZ, KRAKÓW
505. AREK STANISZEWSKI, ARTYSTA PLASTYK, ADIUNKT ASP W GDAŃSKU
506. SZCZERBIŃSKI RAFAŁ - ŚWINOUJŚCIE DROBNY PRZEDSIĘBIORCA ,CZŁONEK RADY PARAFIALNEJ
507. DANUTA I JAN SZCZUDŁOWIE Z KRAKOWA
508. WALDEMAR KORONKIEWICZ LEKARZ MEDYCYNY KOSZALIN
509. JERZY JACEK PILCHOWSKI - NFORMATYK, USA
510. JAN OGONOWSKI - DZIAŁACZ SPOŁECZNY, TORONTO - KANADA
511. TADEUSZ JASKULSKI- SOCJOLOG WIEZIEN POLITYCZNY 1985-87.SYDNEY,BYDGOSZCZ
512. JÓZEF PALUCH – SKŁAD KOMPUTEROWY, KRAKÓW
513. JACEK LIPOWSKI - ATLANTA
514. ZBIGNIEW KACZMAREK - TAKSÓWKARZ, OLECKO
515. ADAM KURZAJ - INś.MECH, TORONTO
516. JACEK LIPOWSKI - ATLANTA
517. MAGDA MITRA – BUSHEY, HERTS, ANGLIA TŁUMACZKA I DZIENNIKARKA
518. MARIUSZ PROKOPCZYK, INFORMATYK, MELBOURNE, AUSTRALIA
519. CASIMIR GRUSZKA,PROGRAMISTA,ARIZONA,USA
520. WALDEMAR NIEMOTKO - PRESIDENT AUSTRALIAN INTERNATIONAL RESEARCH INSTITUTE
521. ADAM BOROWSKI - WARSZAWA WYDAWCA, SZEF OFICYNY WYDAWNICZEJ VOLUMEN, DZIAŁACZ
POZIEMNEJ "SOLIDARNOŚCI"
522. ADAM PAWLUS
523. MAREK PYTEL - NAUCZYCIEL, NYSA
524. MATEUSZ SMOLAREK - GRAFIK KOMPUTEROWY - GDAŃSK
525. MIROSLAW RYMAR KOORDYNATOR RUCHU RODAKOW - MIESZKANCOW SWIATA, BRISBANE
526. JAROSŁAW FLIS - SOCJOLOG, KRAKÓW
527. PIOTR GAJEK, BODZENTYN
528. ADAM TERLECKI - GÓRNIK, KRAKOW
529. FRANCISZEK ZERBE,LEKARZ,POZNAN
530. ARTUR ROGALA - RUCH RODAKOW , STOWARZYSZENIE KATON - KRAKOW
531. WOJCIECH J. BACLER, USA
532. DARIUSZ CHODOROWSKI, ELEKTRONIK, LEGNICA
533. MAREK ZECJOWSKI - INFORMATYK, AUSTRIA
534. GERARD DŁUGOSZ, PRACOWNIK SAMORZĄDOWY, KRAKÓW
535. HALINA UMECKA - KIEROWNIK WTZ "BRATANKI" W TORUNIU
536. KS. WLODZIMIERZ WROBEL, KSIADZ, PHOENIX, ARIZONA
537. KATARZYNA ZIMOWSKA GRABARCZYK - URZĘDNIK, WARSZAWA
538. BEATA CIURA,EKONOMISTA,BABICE
539. MONIKA RÓśYCKA- INFORMATYK, KWIDZYN
540. PIOTR PONIEDZIAŁEK - WEBMASTER, OPERATOR DTP
541. PIOTR ZACHARIASIEWICZ - EKONOMISTA - DYREKTOR FINANSOWY, GDAŃSK
542. DR PAWEŁ JANOWSKI, HISTORYK, TEOLOG, ADIUNKT KUL, LUBLIN
543. MAREK TRZEBIATOWSKI - KSIEGOWY, WARSZAWA
544. PATRYCJUSZ KOSMOWSKI INZYNIER MARKARYD SZWECJA
545. PAWEŁ CIECIELĄG, SOCJOLOG, WARSZAWA
546. ROMAN BIELAŃSKI - URZEDNIK SAMORZADOWY, ZIELONKA
547. JACEK ROZMANOWSKI, HANDLOWIEC,GARWOLIN
548. ANDRZEJ HORUBAŁA, PISARZ, PRODUCENT TV, WARSZAWA
549. KRYSTYNA KALITKA, ZAWÓD - INśYNIER ELEKTRYK, WARSZAWA
550. ADAM KALITA, KRAKÓW
551. PAWEŁ KACZOROWSKI, SOCJOLOG, WARSZAWA
552. JAN KOZIAR - GEOLOG, WROCŁAW
553. MARIUSZ CHMIELEWSKI, SOCJOLOG, WARSZAWA
554. TOMASZ BAŚ - UBEZPIECZYCIEL, KRAKÓW
555. KRYSTYNA RUCHNIEWICZ-MISIAK AUSTRALIA
556. TOMASZ SZYMANKOWSKI - PROGRAMISTA, SZCZECIN
557. JERZY JASIŃSKI - MGR INś MECHANIK, ZAM. W TOMASZOWIE LUBELSKIM
558. TERESA MAŚLANKA - PRZEDSIĘBIORCA, KRAKÓW
559. JÓZEF MAŚLANKA - EMERYT, KRAKÓW
560. GRZEGORZ MAŚLANKA - OSOBA NIEPEŁNOSPRAWNA, KRAKÓW
561. JACEK KLAS-KOORDYNATOR AUSTRALIJSKIEJ GRUPY LUSTRACJNEJ
562. PIOTR R. JANKOWSK, SOCJOLOG, ŚWIDNIK
563. TERESA GIERSZEWSKA - NAUCZYCIEL AKADEMICKI, POZNAŃ
564. GRZEGORZ TROJAN – URZĘDNIK – KRAKÓW
565. WANDA I WOJCIECH PODGÓRZAK, WARSZAWA
566. KAROL GIERSZEWSKI - STUDENT MATEMATYKI, POZNAŃ
567. MICHAŁ STOSIAK, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, WROCŁAW
568. ALEKSANDER KOROLEWICZ - ARCHIWISTA, KRAKÓW
569. JAN MICHAL MALEK - INZ.EMERYT, POLONIJNY DZIALACZ SPOL., PLD KALIFORNIA
570. ROMUALD KONIECZNY - INFORMATYK, POZNAŃ
571. SABINA ŚWIĘCH- NAUCZYCIELKA, KRAKÓW
572. ELśBIETA KACZMAREK - TRENER/COACH - WARSZAWA
573. ELśBIETA KOT - REDAKTOR, KRAKÓW
574. ADAM LEJCZAK - WYDAWCA, KRAKÓW
575. ZOFIA KOWALSKA
576. BARTEK CZAPKIEWICZ
577. AURELIA BARTOSZEK, SOCJOLOG, POZNAŃ
578. JOLANTA PIĄTEK, PRACOWNIK NAUKOWY, KRAKÓW
579. JACEK MATULEWICZ, EKONOMISTA, WARSZAWA
580. KRZYSZTOF TURLEJSKI, DOKTOR HABILITOWANY, NEUROBIOLOG, WARSZAWA
581. TADEUSZ ŚWIERCZEWSKI -INśYNIER, DZIAŁACZ OPOZYCJI LAT 70-89, WIĘZIEN UB,
582. WALDEMAR SZMURLO, BYTÓW
583. JERZY GZIK - URZĘDNIK SAMORZĄDOWY, ŁODZ
584. EDWARD LACH, GDAŃSK
585. ŁUKASZ TISCHNER, WYKŁADOWCA AKADEMICKI, KRAKÓW.
586. MARIA DĘBOWSKA – FIZYK, UNIWERSYTET WROCŁAWSKI
587. ANDRZEJ WARCHAŁOWSKI, BONN - BYŁY DZIENNIKARZ TV KRAKÓW, CZŁONEK I KOMISJI KRAJOWEJ
NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
588. ARTUR BARADZIEJ, WARSZAWA
589. MAREK GAŁĘZOWSKI, HISTORYK, DR NAUK HUMANISTYCZNYCH UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO,
WARSZAWA
590. MAŁGORZATA ZŁOTNIK – RADCA PRAWNY, KRAKÓW
591. MARZENA IZYDORCZYK, TERPEUTA, ALEKSANDRÓW KUJAWSKI
592. BOśENA KRZYśYŃSKA, PIELĘGNIARKA, OTŁOCZYN
593. ALOJZY PIOTROWSKI, KWATERMISTRZ, OTŁOCZYN
594. ADAM SMOLAR, RENCISTA, TORUŃ
595. ELśBIETA WŁODKOWSKA, TERAPEUTA, TORUŃ
596. ANDRZEJ M. ZELMAŃSKI, HISTORYK, RADZIKI DUśE
597. ANETA ZIÓŁKOWSKA, TERAPEUTA, OTŁOCZYN
598. JAN BUJNOWICZ-DYREKTOR ŁÓDŹ
599. BOśENA RESIAK -GŁÓWNY KSIĘGOWY ŁÓDŹ
600. ADAM DINTER-PSYCHOLOG ŁÓDŹ
601. BORKOWSKA HALINA-OPIEKUN ŁÓDŹ
602. BUJNOWICZ ANNA-OPIEKUN ŁÓDŹ
603. JĘDRUSZKIEWICZ WIESŁAWA -OPIEKUN KUTNO
604. SEMERADT KATARZYNA-OPIEKUN ŁÓDŹ
605. ADAMUS MAGDALENA -OPIEKUN ŁASK
606. KOZAK MAŁGORZATA-OPIEKUN ŁOBUDZICE
607. KRAWCEWICZ ANNA-OPIEKUN ŁASK
608. PODGÓRSKA KATARZYNA-KOORDYNATOR-OPIEKUN ŁASK
609. ZARĘBA JANINA-OPIEKUN ŁASK
610. TOMASIEWICZ JADWIGA-INTENDENT ZGIERZ
611. DINTER MARIA-WOLONTARIUSZ ŁÓDŹ
612. STRZYśEWSKI WOJCIECH-KIEROWCA ZGIERZ
613. LISOWSKA MIROSŁAWA-KUCHARKA STRYJE KSIĘśE
614. SKALEJ MARLENA-KUCHARKA ZGIERZ
615. MIACZKOWSKI MAREK-KONSERWATOR ŁÓDŹ
616. PIECHULSKI KAZIMIERZ-PALACZ CHORZESZÓW
617. ILONA STUS KRAKÓW KLUB GAZETY POLSKIEJ
618. BARBARA NOWAK - NAUCZYCIELKA HISTORII, KRAKÓW
619. RYSZARD NOWAK - NAUCZYCIEL HISTORII, KRAKÓW
620. SYLWIA BARTOSIAK
621. ARKADIUSZ WYCIŚLIK, STUDENT, ŚWIĘTOCHŁOWICE
622. WOJCIECH ŁUCZAK - KRAKÓW - PRAC. ENERGETYKI KRAKOWSKIEJ
623. KATARZYNA ZIMOWSKA GRABARCZYK - URZĘDNIK – WARSZAWA
624. LENA KALETOWA, DZIENNIKARZ Z WROCŁAWIA
625. ROMAN FRITZ - PRYWATNY PRZEDSIĘBIORCA, RYBNIK
626. JACEK MODZELEWSKI - PRAWNIK, KRAKÓW
627. DOROTA MODZELEWSKA - GOSPODYNI DOMOWA, KRAKÓW
628. JÓZEF WALO, KIELCE
629. ZBIGNIEW JABŁOŃSKI LEKARZ CZĘSTOCHOWA
630. MAGDALENA ORŁOWSKA KUSTOSZ WROCŁAW
631. MARIA KISZA, REDAKTOR CZASOPISMA, WROCLAW
632. POPIERAM - TERESA BUŃKO, KRAKÓW
633. DANIEL WINIEWSKI - PRAWNIK – WARSZAWA
634. JERZY KOBYLAŃSKI, EMERYT, GDAŃSK
635. MAJKA MAJEWSKA Z WROCLAWIA
636. TOMASZ SKÓRA - MGR INś. TRANSPORTU, KRAKÓW
637. ROBERT MIKLAS, WARSZAWA
638. EWA SOPUCH- EMERYTOWANA NAUCZYCIELKA
639. PIOTR DOERRE, DZIENNIKARZ, KRAKÓW
640. KS. STANISŁAW MULARZ- KSIĄDZ, RZESZÓW
641. HENRYK SZTUBA - DABROWA GÓRNICZA
642. ANETA Z. SNYDER
643. VICTOR A. ZOLCINSL
644. BOGDANA PILICHOWSKA, ETNOLOG, KRAKÓW
645. DANUTA KORELESKA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, ANGLISTKA, KRAKÓW
646. KRZYSZTOF KORELESKI , NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
647. DARIUSZ KORELESKI, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
648. MIROSŁAW ZABIEROWSKI, WSPÓŁAUTOR KSIĄśKI "AKSJOLOGICZNY KRĄG SOLIDARNOSCI
649. BOLESŁAW MAGOT, OPOLE
650. MAREK śUKOWSKI – MENAGER
651. REMIGIUSZ STAŚKIEWICZ - NAUCZYCIEL, WROCŁAW
652. ERWIN BAKALARZ, HISTORYK, WRZĄSOWICE
653. MAREK TOBOLEWSKI - COPYWRITER, DZIENNIKARZ; KRAKÓW
654. BOLESŁAW DOJKA – INZYNIER, NIEMCY
655. ANDREZJ DOBROWOLSKI, GAWROLIN
656. MAŁGORZATA SZEREMETA-JURCZAK – KRAKÓW
657. MARIAN JURCZAK - PRYWATNY PRZEDSIĘBIORCA, KRAKÓW
658. MAŁGORZATA PONIEDZIAŁEK, PROFESOR, PRAC.NAUKOWY AR KKRAKÓW
659. ELśBIETA DUDZIK-MARKIEWICZ - ARTYSTA PLASTYK – KRAKÓW
660. JÓZEF MARKIEWICZ - ARTYSTA PLASTYK – KRAKÓW
661. JACEK MODZELEWSKI - PRAWNIK, KRAKÓW
662. DOROTA MODZELEWSKA - GOSPODYNI DOMOWA, KRAKÓW
663. MIROSŁAW PORĘBSKI - GRAFIK, KRAKÓW
664. MARIA PORĘBSKA - BEZROBOTNA, KRAKÓW
665. MAREK KRZYSZTOF JAKUBOWICZ, DZIENNIKARZ GAZETY NOWINY, RZESZÓW
666. CZESŁAW MAJCHROWSKI, MGR, śÓRAWINA
667. MAŁGORZATA WANKE-JAKUBOWSKA - MATEMATYK, RZECZNIK PRASOWY UCZELNI, WROCŁAW
668. MARIA WANKE-JERIE - MATEMATYK, SPECJALISTA PUBLIC RELATIONS, WROCŁAW
669. STANISŁAWA CHOŁDA,KRAKÓW
670. JOANNA ŁUCZYŃSKA, PRAC. NAUK., OLSZTYN
671. MAREK ŁUCZYŃSKI, PRAC. NAUK., OLSZTYN
672. MARCIN SPYRKA - DZIENNIKARZ, MIKOLOW
673. WOJCIECH JERZY MUSZYŃSKI - HISTORYK , RED. NACZ. KWARTALNIKA "GLAUKOPIS”
674. ARTUR THEN, HISTORYK, KRAKÓW
675. EWA ŚWITALSKA - CHOREOGRAF, KRAKÓW
676. BOGUSŁAW PIETRUS - PREZES FUNDACJI FROGOS, KRAKÓW
677. JACEK MAZIARSKI, PUBLICYSTA, PODKOWA LEŚNA
678. DANUTA POREMSKA, MGR INś., WARSZAWA
679. KRYSTYNA PYRLIK - LEKARZ, KRAKÓW
680. WOJCIECH BOROWIK, SEKRETARZ ZARZĄDU SWS, WARSZAWA
681. DOROTA LACH , KSIĘGOWA, KRAKÓW
682. ROMAN KOCIELIŃSKI Z WIŚLICY EMERYT WOLONTARIUSZ ZAANGAśOWANY W POMOC LUDZIOM
NIEPEŁNOSPRAWNYM.
683. WOJCIECH KOCIELIŃSKI WRAZ Z RODZINĄ Z WIŚLICY WŁAŚCICIEL FIRMY WOLONTARIUSZ POMAGA
NIEPEŁNOSPRAWNYM.
684. ARKADIUSZ SZYMANSKI-TECHNIK MECHANIK HAJNOWKA PODLASKIE
685. PIOTR ANDRYSZCZAK - EMERYT (TECHNIK ELEKTRYK), GLIWICE
686. DARIUSZ ZIÓŁKOWSKI,INSTRUKTOR TERAPII ZAJECIOWEJTORUŃ
687. MARZENNA WOŁPIUK, PEDAGOG, TORUŃ
688. MAŁGORZATA GRZESIK- PEDAGOG, TORUŃ
689. MONIKA SZYMCZAK- PRACOWNIK SOCJALNY, TORUŃ
690. KINGA ZALEWCZAK - MGR EKONOMII, TORUŃ
691. PIOTR PORZEZIŃSKI – FREZER, TORUŃ
692. JOANNA GRUSZECKA, NAUCZYCIELKA, POZNAŃ
693. STANISŁAW MISZCZAK, SKIERNIEWICE
694. AGNIESZKA BOGUCKA,, PRAWNIK WARSZAWA
695. JÓZEF RATAJCZAK, KRAKÓW
696. KRYSTYNA SŁOCZYŃSKA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI (EMERYTKA),KRAKÓW
697. STANISŁAW GŁOGOWSKI - INśYNIER, RADOM
698. MAGDALENA SZCZUDŁO, POLITOLOśKA, KRAKÓW
699. RYSZARD GITIS - KRAKOWSKI KLUB GAZETY POLSKIEJ
700. TOMASZ ROWIŃSKI, LUBLIN
701. HELENA LACH, EMERYTKA, KRAKÓW
702. KRZYSZTOF RADZIWANOWSKI, WARSZAWA
703. MARIAN OZIEWICZ, DR INś., INSTUTUT ŁĄCZNOŚCI
704. ZBIGNIEW ODOJ, MGR INś, EMERYT, INSTYTUT ŁĄCZNOSCI
705. JAN GRYLICKI - INFORMATYK, GLIWICE
706. ŁUKASZ ADAMSKI, TEOLOG, DZIENNIKARZ, OLSZTYN
707. PROF. ZW. DR HAB. MIROS£AW DAKOWSKI
708. JOZEF DREWNIOK, MUENCHEN
709. GRZEGORZ SŁOŃSKI – ARCHITEKT, KRAKÓW
710. MARYLA MARCHOCKA DZIENNIKARKA, PISARKA, WARSZAWA
711. LECH DZIEWULSKI, PLASTYK, KRAKÓW
712. RADOSŁAW ROJEK - BANKOWIEC, KRAKÓW
713. JERZY KOZAKIEWICZ; HISTORYK, WYKŁADOWCA UW, WARSZAWA
714. ROBERT BĘBENEK, SOCJOLOG, KRAKÓW
715. ZOFIA BODAKOWSKA, SCENOGRAF, WARSZAWA
716. ANDRZEJ TOMASZ JĘDRZEJEWSKI, ARCHITEKT, BIAŁYSTOK
717. ELZBIETA SZCZEPANSKA PSYCHOLOG AUSTRALIA
718. MARIUSZ KARPIŃSKI-RZEPA , KRAKÓW, HISTORYK, WYDAWCA
719. KRZYSZTOF JABŁOŃSKI, HISTORYK, KRAKÓW
720. ANNA JABŁOŃSKA, EKONOMISTKA, KRAKÓW
721. ALDONA GRZYBOWSKA PAWŁYK, DR PSYCHOLOGII, B. ADIUNKT UJ, KRAKÓW
722. ZBIGNIEW MACHYNIA – INśYNIER, KRAKÓW
723. JAKUB MARCHWICA, STUDENT (FILOZOFIA), KRAKÓW
724. JACEK ROGOLIŃSKI - PRACOWNIK NAUKOWY, GLIWICE
725. MONIKA RÓG, BIBLIOTEKARZ, KRAKÓW
726. EWA LOSI´NSKA, DZIENNIKARKA DZIENNIKA POLSKIEGO, KRAKÓW
727. MICHAŁ URBAN, PRZEDSIĘBIORCA, WARSZAWA
728. JAROSŁAW GÓRNICKI, NAUCZYCIEL, OŚWIĘCIM
729. BEATA MAJDZIK-SKAWINA
730. DOMINIK MAJDZIK-SKAWINA
731. RADOSŁAW MAJDZIK-SKAWINA
732. ADAM SZOSTEK-SAKWINA
733. JAN śOŁNIERCZY - K.Z. NSZZ "SOLIDARNOŚĆ-80" STP ELBUD SP.Z.O.O W KRAKOWIE
734. EUGENIUSZ ZIELIŃSKI- SEKRETARZ K.Z.NSZZ'SOLIDARNOŚĆ-80" STP ELBUD SP.Z.O.O W KRAKOWIE
735. GRZEGORZ FORYŚ, KIEROWNIK, NIEPOŁOMICE
736. KAMIL KŁECZEK, DORADCA DS. PROJEKTÓW I SZKOLEŃ, GOGOLIN
737. JANINA RELISZKO - GDANSK, HANDLOWIEC
738. ARTUR ZAWISZA, POSEŁ, KOLONIA WARSZAWSKA
739. STANISŁAW TOKARSKI PSYCHOLOG WARSZAWA
740. KRYSTYNA SŁOCZYŃSKA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI KRAKÓW
741. KONRAD NEUBAUER, EMERYT, GDYNIA
742. JACEK SZYMONA, INFORMATYK, WYDAWCA, LUBLIN
743. WANDA KOWALSKA, WARSZAWA, URZĘDNIK SAMORZĄDOWY
744. JOANNA BOCIAN, PRAWNIK, BUDAPESZT
745. ZOFIA PAJĄK, TŁUMACZ, KRAKÓW
746. KRYSTYNA GRZESIUK, MIKROBIOLOG ,PRZEMYŚL
747. ANNA OJAK ,DIAGNOSTA LABORATORYJNY, PRZEMYŚL
748. RYSZARD NOWAK, NAUCZYCIEL, DYREKTOR XII LO KRAKÓW
749. JERZY BAJOREK INśYNIER MIELEC
750. KAJ MAŁACHOWSKI, REKLAMIARZ, WARSZAWA
751. MIKOŁAJ DAKOWSKI, PRAWNIK, WARSZAWA
752. ANNA SŁAWIŃSKA- BIBLIOTEKARKA Z KRAKOWA
753. ALEKSANDRA POLACZEK, REFERENT SĄDOWY, KONSTANCIN JEZIORNA
754. JAN SZCZUDŁO URZĘDNIK KRAKÓW
755. GRAśYNA ARWAR , CHEMIK, WARSZAWA
756. ANDRZEJ ARWAR, FILMOWIEC, WARSZAWA
757. GRZEGORZ ARWAR, LICEALISTA, WARSZAWA
758. JOLANTA BĄKOWSKA – PRZEDSIEBIORCA – WARSZAWA
759. JOZEF NASTAJ; SZCZECIN
760. TERESA NASTAJ; NASTAJ; SZCZECIN
761. MARIA NASTAJ; NASTAJ; SZCZECIN
762. DOROTA NASTAJ; NASTAJ; SZCZECIN
763. AGATA NASTAJ; NASTAJ; SZCZECIN
764. DR HAB. N. MED. JAN WILCZYŃSKI - EMERYT, WARSZAWA
765. WOJCIECH KRÓLIK, KRAKÓW, PRZYRODNIK, BADACZ
766. MACIEJ POLACZEK, INśYNIER, PŁOCK
767. PIOTR LACH, EKONOMISTA, WARSZAWA
768. ANDRZEJ CZERWIŃSKI, INśYNIER, KRAKÓW
769. ADW. GERARD GÓRECKI - KANCELARIA ADWOKACKA, WARSZAWA
770. LUCYNA MARSZAŁEK DYR. DOMU KULTURY, KRAKÓW
771. PIOTR ZAREBSKI, REZYSER I PRODUCENT FILMOWY, ŁÓDŹ
772. RYSZARD BOCIAN, PRAWNIK, KRAKÓW
773. STANISŁAW SOBIŃSKI, LEKARZ, JELENIA GÓRA
774. KRZYSZTOF ADAMSKI, WYDAWNICTWO, KRAKÓW
775. MICHAEL BALAZY, PH.D. – PROFESSOR – NEW YORK
776. PROF. DR HAB. MAREK J. SARNA, CENTRUM ASTRONOMICZNE IM. M. KOPERNIKA POLSKIEJ AKADEMII
NAUK, WARSZAWA
777. MICHAL BARDEL, P.O. REDAKTORA NACZELNEGO MIESIECZNIKA "ZNAK", KRAKÓW
778. BARBARA PATUŁA – BIOLOG, KRAKÓW
779. ŁUKASZ KACZOROWSKI , MGR OCHRONY ŚRODOWISKA, KRAKÓW
780. MARIA MITURA - PRACOWNIK BIUROWY – OTŁOCZYN
781. TADEUSZ BIEŃKOWSKI (NAUCZYCIEL AKADEMICKI),GDAŃSK
782. DOROTA ZANKO, KRAKÓW, MIESIECZNIK "ZNAK"
783. MAGDALENA SEDZIWY, KRAKOW
784. MACIEJ STRUTYŃSKI, PRACOWNIK NAUKOWY, KRAKÓW
785. JAN ROJEK - DZIENNIKARZ TVP KRAKÓW
786. ANDRZEJ KRZYSTANEK - URZĘDNIK SAMORZĄDOWY , RADWANOWICE
787. JERZY SZKARŁAT,ANESTEZJOLOG,WROCŁAW
788. KRZYSZTOFA SZKARŁAT,FARMACEUTKA,WROCŁAW
789. WOJCIECH KOPCINSKI, PISARZ/REśYSER, ALTENKUNSTADT, NIEMCY
790. DR N. MED. HELENA BAJRASZEWSKA-PYCLIK, LEKARZ, WROCŁAW
791. KRZYSZTOF PYCLIK, TEOLOG, PRAWNIK, WROCŁAW
792. ANDRZEJ WARCHAŁOWSKI, BONN BYŁY DZIENNIKARZ TELEWIZJI KRAKÓW, INTERNOWANY
CZŁONEK I KOMISJI KRAJOWEJ NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
793. STANISŁAW ŚLADOWSKI - URZĘDNIK , JERZMANOWICE
794. MAGDA WOJEWODA, DZIENNIKARKA, KRAKÓW
795. ANDRZEJ BĄK - INśYNIER BUDOWLANY
796. DARIUSZ PIEKŁO - MANAGER, KRAKÓW
797. TADEUSZ WITKOWSKI (PH.D), PUBLICYSTA, REDAKTOR, HISTORYK LITERATURY ZAM. W ANN ARBOR,
MICHIGAN, USA
798. ADAM ANDRZEJ JAWORSKI Z GDYNI, PROGRAMISTA, REDAKTOR PORTALU TEZEUSZ.PL
799. HALINA ANTOSIAK – URZEDNIK, WARSZAWA
800. RED. BOGDAN ZUREK - B. DZIENNIKARZ ROZGLOSNI POLSKIEJ RWE, DZIALACZ POLONIJNY,
WYDAWCA, PRACUJE NA UNIWERSYTETCIE TECHNICZNYM W MONACHIUM.
801. ŁUKASZ ŁEPECKI - L. 24 - STUDENT, DZIENNIKARZ, GRAFIK
802. WLODZIMIERZ OLSZEWSKI -INZYNIER, KRYNICA-ZDROJ
803. ŁUKASZ BAJER, PRZEWODNIK, DOBCZYCE
804. JUSTYNA BAJER, NAUCZYCIEL, DOBCZYCE
805. ARTUR ZIEMBOWICZ – LUBLIN
806. STANISŁAW FLAGA - FUNDACJA "INSTYTUT DZIEDZICTWA WSI I REGIONÓW", AKCJA KATOLICKA
ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ, KRAKÓW
807. MIROSŁAW MARKIEWICZ, LEKARZ, SOSNOWIEC
808. KAJA ZOFIA SZYMAŃSKA I TOMASZ ANDRZEJ SZYMAŃSKI MGR INś. ZOOTECHNIK,
WARSZAWA-FALENICA
809. PAWEŁ BOROWIEC, INSTRUKTOR SAMORZĄDOWEGO OŚRODKA KULTURY, LESZNO WLKP
810. LIDIA SZYBIŃSKA - KUSTOSZ BIBL. (KRAKÓW)
811. ANDRZEJ KACZMARCZYK, DZIENNIKARZ RADIA KRAKÓW
812. WANDA GONDEK, BIBLIOTEKARZ, AGH
813. ANDRZEJ BOROWIEC, FIZYK, WROCLAW
814. JERZY STAŃCZAK, KAMIENIEC WROCŁAWSKI
815. TOMASZ TRUSKAWA - OPOZYCJA ANTYKOMUNISTYCZNA; CZŁONEK STOWARZYSZENIA WOLNEGO
SŁOWA
816. BOGUMIŁ SIELEWICZ - OPOZYCJA ANTYKOMUNISTYCZNA; CZŁONEK STOWARZYSZENIA WOLNEGO
SŁOWA
817. WITOLD SIELEWICZ - OPOZYCJA ANTYKOMUNISTYCZNA; CZŁONEK STOWARZYSZENIA WOLNEGO
SŁOWA
818. WOJCIECH BOROWIK
819. BEATA CZUMA -ZASTĘPCA RED. NACZELNEGO MIESIĘCZNIKA GOSPODARCZEGO NOWY PRZEMYSŁ
820. ILONA ŁESYK-MOCZULSKA, SOCJOLOG, KRAKÓW
821. MAGDALENA śURAW , WARSZAWA, STUDENTKA
822. ANDRZEJ WRÓBLEWICZ - MGR INś.; ST. SPECJALISTA DS. OCHRONY ŚRODOWISKA, KWIDZYŃ
823. MARIA SMOLEŃ - BIBLIOTEKARZ, KRAKÓW
824. GOLIK BERNARD - DABROWA GORNICZA-MITTAL
825. KRZYSZTOF DUCZMAN. ZAWÓD: CHRONIARZ
826. MACIEJ KOWALSKI, URZĘDNIK, TORUŃ
827. MACIEJ JABLONSKI, HISTORYK, WARSZAWA
828. RAFAŁ BUDZBON, - S. POSZKODOWANEGO, BYDGOSZCZ
829. MARIA CICHOŃSKA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
830. MARIAN KWIATEK, WARSZAWA, MUZYK
831. WANDA KWIATEK, WARSZAWA, PRACOWNIK BIUROWY
832. KAROLINA PACZYNSKA, WARSZAWA, ARCHEOLOG
833. ANDRZEJ PACZYŃSKI, WARSZAWA, INśYNIER MECHANIK
834. ALINA BIAŁKOWSKA-GUśYŃSKA, REDAKTOR, WARSZAWA
835. JERZY JAN ROZEK, WARSZAWA WESOŁA
836. ŁUKASZ LISEK, INFORMATYK, POZNAŃ.
837. JACEK GUśYŃSKI, GRAFIK, WARSZAWA
838. HENRYK SĘK, EMERYT - WARSZAWA-FALENICA
839. JOZEF DREWNIOK, MUENCHEN
840. WLODZIMIERZ GODLOWSKI - ASTRONOM, KRAKOW
841. ADAM SYC - PRZEDSIĘBIORCA, KRAKÓW
842. MAŁGORZATA SYC-JĘDRYCHOWSKA - NAUCZYCIEL, KRAKÓW
843. BEATA MAJDZIK KADROWA SKAWINA
844. DOMINIK MAJDZIK STUDENT SKAWINA
845. RADOSŁAW MAJDZIK UCZEŃ SKAWINA
846. ROBERT GONDZIK, PEDAGOG, CHEŁMEK
847. KAZIMIERA MUCHA, INSTRUKTOR TERAPII, BABICE
848. JAN WOLEŃSKI, FILOZOF, PROFESOR, UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, KRAKÓW
849. NATALIA BOGUSZ STUDENTKA Z KRAKOWA
850. TOMASZ KÊPIÑSKI, SENIOR ACCOUNT EXECUTIVE, WARSZAWA
851. WIESŁAW PAWEŁ SZYMAŃSKI, PROF. UJ, KRAKÓW
852. KRYSTYNA CZERNI - KRYTYK SZTUKI, KRAKÓW
853. ROMAN GRACZYK - DZIENNIKARZ, KRAKÓW
854. KRYSTYNA OHANOWICZ-ADAMSKA FIZYK-EMERYTKA,WARSZAWA
855. JANUSZ WOJTUKIEWICZ, INFORMATYK, GDYNIA
856. WOJCIECH PAWNIK - SOCJOLOG, ADIUNKT, WZ AGH KRAKÓW
857. JOLANTA PAWNIK - DZIENNIKARZ, KRAKÓW
858. JÓZEF PUZYNA, KRAKÓW
859. KRZYSZTOF JANKOWSKI, BIEGŁY REWIDENT, GDYNIA
860. MAREK KOTLARSKI, DORADCA, WARSZAWA
861. LEONARDAS VILKAS, TRANSLATOR/REVISER, KRAKÓW
862. TADEUSZ WALCZOWSKI, ROLNIK, RADWANOWICE
863. EWA WALCZOWSKA, RADWANOWICE
864. ELA WLACZOWSKA, UCZENNICA LO W KRZESZOWICACH
865. MARTA WALCZOWSKA, STUDENT UJ
866. WŁADYSŁAWA WALCZOWSKA, RENCISTA, RADWANOWICE
867. ZOFIA KRZYSTANEK, GOTOWICE
868. TADEUSZ KRZYSTANEK, GOTKOWICE
869. TADEUSZ ROJOWSKI-KRAKOW.INZ.ELEKTRYK
870. TERESA WISNIEWSKA - EMERYTOWANA NAUCZYCIELKA - NOWY JORK
871. KAZIMIERZ PIERZCHAŁA - INZYNIER MECHANIK, ŚWIDNIK
872. ŁUKASZ ADAMIAK, PRAWNIK, KAMIEŃ POMORSKI
873. JERZY ADAMIAK, PRZEDSIĘBIORCA, KAMIEŃ POMORSKI
874. MARIA JÓŹWIK, WARSZAWA
875. TOMASZ KORNAŚ, KRAKÓW, PUBLICYSTA TYGODNIKA "NAJWYśSZY CZAS"
876. TOMASZ SADOWSKI - PSYCHOLOG - Z POZNANIA
877. PROF. DR HAB.MED. GAYANE MARTIROSIAN, ŚLĄSKA AKADEMIA MEDYCZNA W KATOWICACH
878. MICHAŁ T. SZCZEPAŃSKI, HISTORYK, WARSZAWA
879. DAVID HOVHANNISYAN,SOFTWARE ENGINEER,ARMENIA
880. ROBERT BOGDAŃSKI, BIENIEWICE
881. PIOTR OBNIMSKI, GDANSK, ZAWOD - TLUMACZ, AUTOR PORADNIKOW
882. PIOTR MATEJCZUK, PRAWNIK, POZNAŃ
883. ADAM MIERZWIAK - INś. ELEKTRYK-AUTOMATYK, WROCŁAW
884. ANDRZEJ GROSICKI, PRACOWNIK NAUKOWY
885. RYSZARD POKORSKI - KOMPOZYTOR WARSZAWA
886. DANUTA KORELESKA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, ANGLISTKA, KRAKÓW
887. PROF.DR HAB.KRZYSZTOF KORELESKI, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
888. DR DARIUSZ KORELESKI, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
889. KATARZYNA LEGEśYŃSKA SOPOT
890. GRZEGORZ SZAFARSKI, INśYNIER , KRAKÓW
891. WIEAŁAWA SZAEWK EMERYTKA KRAKÓW
892. JACEK PAWŁOWICZ – HISTORYK – PŁOCK
893. DR PIOTR NIWIŃSKI, HISTORYK, SOPOT
894. ROBERT PACHUT, INś. ELEKTRY, LIPKA/KOLSKO
895. DOROTA WIĘCŁAW, STUDENTKA, ZGŁOBICE
896. O. MGR LIC. LUKASZ KARPINSKI, PIJAR, STRÁŽNICE, REP. CZESKA
897. PIOTR HERTIG, HISTORYK, OŚWIĘCIM
898. WITOLD TRÓLKA, SOCJOLOG, KATOWICE
899. BOGUMIŁ KUCZA - PRZEDSIĘBIORCA, KRAKÓW
900. JAN DERKACZ, NAUCZYCIEL AKAD., KRAKÓW
901. ROMAN LEJA, CONSTRUCTION MANAGER, USA
902. EWA ŁOSIŃSKA, DZIENNIKARKA, KRAKÓW
903. MARTYNA PAWLUCZYK-DYJECIŃSKA-LEKARZ,WARSZAWA
904. KS.ADAM MARTYNA, DIEC. CZĘSTOCHOWSKA
905. RYSZARD BOCIAN, PRAWNIK, KRAKÓW
906. PIOTR PASTUCH - EMERYT, ŚRODA ŚLĄSKA
907. ANTONI ŚWISTAK – LIBIĄś
908. PIOTR ŚWISTAK – LIBIĄś
909. DANUTA STOKŁOSA-PIELĘGNIARKA, TERAPEUTA, CHEŁMEK
910. GRZEGORZ STOKŁOSA-KIEROWCA, MECHANIK, CHEŁMEK
911. MARTA STOKŁOSA-STUDENTKA PEDAGOGIKI,CHEŁMEK
912. GRZEGORZ STOKŁOSA-MENAGER SKLEPU, CHEŁMEK
913. JOANNA CZESZEK-PEDAGOG, TERAPEUTA, CHEŁMEK
914. BOGUMIŁ CZESZEK-MECHANIK, CHEŁMEK
915. DANUTA CZESZEK-FRYZJER,CHEŁMEK
916. ANNA MARCINEK-KSIĘGOWA,CHRZANÓW
917. WANDA PIECHOWICZ-LEKARZ,CHRZANÓW
918. STANISŁAW PIECHOWICZ,LEKARZ,CHRZANÓW
919. JERZY MARCINEK,PSYCHOLOG,CHRZANÓW
920. DAGMARA MARCINEK,UCZENNICA KLASY MATURALNEJ ,CHRZANÓW
921. JANIK EWA,PEDAGOG,CHEŁMEK
922. ANNA MARCINEK,EMERYTKA,TRZEBINIA
923. DARIUSZ JANIK,DYSPOZYTOR,CHEŁMEK
924. ZOFIA PIEKŁOWSKA,EMERYTKA,CHEŁMEK
925. MIECZYSŁAW WIŚNIEWSKI,EMERYT,CHEŁMEK
926. STANISŁAW STOKŁOSA,EMERYT,CHEŁMEK
927. IRENA STOKŁOSA,EMERYTKA,CHEŁMEK
928. ELśBIETA SWORZENIOWSKA,PLASTYK,CHEŁMEK
929. ADAM SWORZENIOWSKI,ELEKTRYK,CHEŁMEK
930. JUSTYNA SWORZENIOWSKA,LEKARZ,CHEŁMEK
931. MARTA KOZUB,TERAPEUTA,CHRZANÓW
932. JAROSŁAW KOZUB,INśYNIER,CHRZANÓW
933. GABRIELA KOZUB,STUDENTKA,CHRZANÓW
934. MAGDALENA KOZUB,STUDENTKA,CHRZANÓW
935. MACIEJ CHOLEWA,TERAPEUTA,LIBIĄś
936. IZYDOR CHOLEWA,GÓRNIK,LIBIĄś
937. LUCYNA CHOLEWA,GÓRNIK,LIBIĄś
938. RADOSŁAW CHOLEWA,STOLARZ,LIBIĄś
939. KATARZYNA CHOLEWA,KELNERKA,LIBIĄś
940. ANNA CHOLEWA-EKONOMISTKA,LIBIĄś
941. PAWEŁ CIURA-STOLARZ ,BABICE
942. ANETA GOMÓŁKA-PEDAGOG, LOGOPEDA,LIBIĄś
943. JANINA GOMÓŁKA-EMERYTKA,LIBIĄś
944. ANTONI OLSZAK-EMERYTKA ,CHEŁMEK
945. ANNA MIZIOŁEK-KSIĘGOWA,śARKI
946. MARIUSZ MIZIOŁEK-INśYNIER,śARKI
947. KRYSTYNA SOSNA-EMERYTKA,CHEŁMEK
948. JÓZEF SOSNA-RENCISTA,CHEŁMEK
949. HELENA MIZIOŁEK -RENCISTA,śARKI
950. JERZY MIZIOŁEK-EMERYT,śARKI
951. WIOLETTA MACA-TERAPEUTA,CHEŁMEK
952. PAWEŁ MACA-ŚLUSARZ NARZĘDZIOWY,CHEŁMEK
953. URSZULA KLIMCZOK-RADIOLOG,CHEŁMEK
954. ZDZISŁAWA KLIMCZOK-PIELĘGNIARKA,CHEŁMEK
955. JULIAN KLIMCZOK-IN¯ YNIER,CHE£MEK
956. KATARZYNA BRZEZINA-KIEROWNIK SKLEPU,CHEŁMEK
957. PAWEŁ BRZEZINA-DYSPOZYTOR,CHEŁMEK
958. TERESA BRZEZINA-SPRZEDAWCA,CHEŁMEK
959. ZOFIA KOSOWSKA-KRAWCOWA,CHEŁMEK
960. WŁODZIMIERZ KOSOWSKI-HYDRAULIK,CHEŁMEK
961. JOLANTA CZERW -NAUCZYCIEL,BOBREK
962. JACEK CZERW -MENAGER,BOBREK
963. BARTŁOMIEJ SWORZEŃ-OPERATOR MASZYN I URZĄDZEŃ,CHEŁMEK
964. BOśENA ADAMEK-KATECHETA,CZECHOWICE – DZIEDZICE
965. MARZENA SWORZEŃ-BANKOWIEC,CHEŁMEK
966. GRZEGORZ SWORZEŃ-BUDOWLANIEC,CHEŁMEK
967. EWA OLEJNICZAK-SOCJOLOG,GORZÓW
968. GRAśYNA BIGOS-PIELĘGNIARKA,CHEŁMEK
969. AGNIESZKA WALOCHA-RESOCJALIZACJA,CHEŁMEK
970. EWELINA CIAŁKOSZ-NAUCZYCIEL,CHEŁMEK
971. MAGDALENA ZALEŚNA-SPRZEDAWCA,CHEŁMEK
972. KAROLINA ZALEŚNA-LICEALISTKA,CHEŁMEK
973. TADEUSZ ZALEŚNY-MECHANIK,CHEŁMEK
974. EWELINA BANURSKA-TERAPEUTA,OŚWIĘCIM
975. ALEKSANDRA BUDA-FOTOGRAF,CHEŁMEK
976. JUSTYNA MATYJA-PSYCHOLOG,LIBIĄś
977. ANNA MATYJA-EKONOMISTA,LIBIĄś
978. KRZYSZTOF MATYJA-GEOLOG,LIBIĄś
979. JÓZEF TWARÓG-INśYNIER,LIBIĄś
980. WANDA TWARÓG,EMERYT,LIBIĄś
981. BEATA MARCHEWKA,BUDOWLANIEC,LIBIĄś
982. KAZIMIERA MATYJA,EMERYT,LIBIĄś
983. DANUTA KORELESKA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, ANGLISTKA, KRAKÓW
984. PROF.DR HAB.KRZYSZTOF KORELESKI, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
985. DR DARIUSZ KORELESKI, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW
986. DOBROSŁAW RODZIEWICZ, PUBLICYSTA, KRAKÓW
987. LONGIN HORODKO, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, POLITECHNIKA ŁÓDZKA, ŁÓDŹ
988. JOANNA BUDYN-KAMYKOWSKA ARTYSTA GRAFIK, KRAKÓW
989. GRZEGORZ SŁUPSKI - PRZEDSIĘBIORCA, GDAŃSK
990. JACEK KOŁODZIEJSKI,B.WIĘZIEŃ STANU WOJENNEGO,OBECNIE PRZEWODNICZĄCY KZ
NSZZ"SOLIDARNOŚĆ"W"SPOŁEM"
991. JERZY MAGIEROWSKI
992. DANUTA RUTKOWSKA, NAUKOWIEC, WARSZAWA
993. RYSZARD RUTKOWSKI, MECHANIK, WARSZAWA
994. ANDRZEJ KACZMARCZYK, STUDENT POLITOLOGII, KRAKÓW
995. DR PAWEŁ ROMANOWSKI, GŁĄDYSZÓW/UŚCIE GORLICKIE
996. MICHAŁ SZYMAŃSKI, ASTRONOM, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, UNIWERSYTET WARSZAWSKI
997. AGNIESZKA SZYMAŃSKA, LEKARZ, WARSZAWA
998. HENRYK SUŁEK - WYDAWCA (WŁAŚCICIEL FIRMY), WYDAWNICTWO HORYZONT, KRAKÓW
999. JOANNA RADECKA, PROJEKTANT, REGIONALNA I KRAJOWA KOMISJA OCHRONY ŚRODOWISKA
PIERWSZEJ "SOLIDARNOŚCI", WIĘZIEŃ POLITYCZNY
1000. JACEK HOGA, NAUCZYCIEL – TORUŃ
1001. BOśENA STRZELSKA-SMAKOWSKA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI AGH, KRAKÓW
1002. JAN M. GRABOWSKI, PREZES POMORSKIEJ FUNDACJI ROZWOJU, KULTURY I SZTUKI, TORUŃ
1003. EDWARD PNOWSKI-NAUCZYCIEL-WROCŁAW
1004. KAZIMIERZ BUTELSKI ARCHITEKT KRAKÓW
1005. WOJCIECH BAŚ - STUDENT, KRAKÓW
1006. CZESŁAWA BAŚ – NAUCZYCIEL, KRAKÓW
1007. ZDZISŁAW BAŚ – AUTOMATYK, CZŁONEK HUTNICZEJ „SOLIDARNOŚCI”, KRAKÓW
1008. ŁUKASZ INIARSKI
1009. MAREK KUBICKI, GÓRNIK Z ZG RUDNA
1010. DR WITOLD BOBIŃSKI, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKÓW;
1011. KATARZYNA BOBIŃSKA, STUDENTKA FILOZOFII UJ, KRAKÓW;
1012. MAGDALENA BOBIŃSKA, NAUCZYCIELKA, KRAKÓW;
1013. WŁADYSŁAWA BOBIŃSKA, EMERYTKA, KRAKÓW;
1014. JERZY BOBIŃSKI, EMERYT, KRAKÓW;
1015. JACEK HEJNAR , P.ENG. MISSISSAUGA, ON. CANADA
1016. ANDRZEJ GELBERG, DZIENNIKARZ, WARSZAWA.
1017. ANNA ORZECHOWSKA - SKARBNIK UNII POLITYKI REALNEJ, WARSZAWA
1018. MICHAL PIĄTEK, TORUŃ
1019. LIDIA RYDZ, HEL
1020. TOMASZ PIEKARZ, KRAKÓW, BANKOWOŚĆ
1021. DARIUSZ HYBEL, DZIENNIKARZ, POZNAŃ
1022. JAN KUŁACH, MGR INś, CALGARY, ALBERTA, KANADA
1023. ANNA KUŁACH, MGR BIOLOG, CALGARY, ALBERTA, KANADA
1024. ALICJA KOWALEWSKA, CALGARY, ALBERTA, KANADA
1025. KAZIMIERZ KOWALEWSKI, CALGARY, ALBERTA, KANADA
1026. MAGDALENA SENDEROWSKA, CALGARY, ALBERTA, KANADA
1027. DOROTA STEC-FUS, DZIENNIKARKA, KRAKÓW
1028. ANGELIKA BEGLARYAN, STUDENTKA, KRAKÓW
1029. STANISLAW OBIREK, WYKLADOWCA, WARSZAWA-LODZ
1030. DR LESZEK SKONKA - PRZEWODNICZĄCY KOMITETU PAMIĘCI OFIAR STALINIZMU W POLSCE
1031. MAREK MĘCZARSKI, MATEMATYK, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, WARSZAWA
1032. AGNIESZKA I PIOTR BIESIKIRSCY NAUCZYCIELE KRAKÓW
1033. MAŁGORZATA MARIA MIKLAS, SOCJOLOG, WARSZAWA
1034. DR TOMASZ BALBUS, HISTORYK, WROCŁAW
1035. EWA SIEMASZKO
1036. ROKSANA IGIELSKA NAUCZYCIEL, KRAKÓW
1037. STANISŁAW STOKŁOSA-FOTOGRAF ,TORUŃ
1038. DR JAN PARYS ,WARSZAWA
1039. PAWEŁ SZTĄBEREK - PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
1040. ANNA GWOZDOWSKA, DZIENNIKARZ, WARSZAWA
1041. MARIA PROKOP - STUDENTKA, NIEPOŁOMICE
1042. KAZIMIERZ KRAJEWSKI, HISTORYK, WARSZAWA
1043. GRZEGORZ MIECHOWSKI, MENEDśER, WARSZAWA
1044. MARCIN MAŁś, STUDENT, FILADELFIA, USA
1045. KRYSTYNA AXENTOWICZ -KOPECKA - NAUCZYCIEL – OPOLE
1046. HALINA MAŁś, USA
1047. MACIEJ śBIKOWSKI, DORADCA RODZINNY, ŚWIECIE
1048. JAN POLKOWSKI
1049. TADEUSZ SZCZYRBAK, RODZINA RODŁA, WROCŁAW
1050. RYSZARD MAŁś, USA
1051. MACIEJ BEIERSDORF, DYREKTOR MUZEUM, KRAKÓW
1052. MARCIN MICHTA, EKONOMISTA, WŁAŚCICIEL SERWISU PRAWY PROSTY
1053. MACIEJ FIEDOROWICZ - PRACOWNIK NAUKOWY, KRAKÓW
1054. JAN POKRYWKA, LEKARZ, KŁODZKO
1055. LIDIA KRZEMIŃSKA - PRACOWNIK NAUKOWY, KRAKÓW
1056. ANNA BEIERSDORF, EMERYTOWANY NAUCZYCIEL, KRAKÓW
1057. ZBIGNIEW PIENIĄśEK, ELEKRONIK, SOCHACZEW
1058. ANNA SURÓWKA - NAUCZYCIEL POLONISTA, KSIĘGARZ – KRAKÓW
1059. ZBIGNIEW STAWROWSKI, FILOZOF , WARSZAWA
1060. KRZYSZTOF STANIOS - RADOM
1061. TOMASZ RYRAK- REHABILITANT- SOSNOWIEC
1062. DIANA BONOWICZ, HOTELARZ, KRAKÓW
1063. KAZIMIERZ MAŁYSA, EMERYT, KRAKÓW
1064. JERZY MAGIEROWSKI , LEKARZ, OPOLE
1065. AGATA MAGIEROWSKA , ANTROPOLOG ,OPOLE
1066. JACEK GUśYŃSKI, GRAFIK, WARSZAWA
1067. DR JANUSZ SMOŁUCHA, HISTORYK, KRAKÓW
1068. GAGIK GEWORGIAN , LEKARZ WETERYNARII, WARTSZAWA
1069. ANNA JADCZYK
1070. INś. EUGENIUSZ STEINBACH, TARNÓW
1071. ANNA POPPEK, DZIENNIKARKA, WARSZAWA
1072. KONRAD FIRLEJ, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, PRAWNIK, PREZES PTG SOKÓŁ W KRAKOWIE
1073. MAŁGORZATA MACIEJEWSKA-GEWORGIAN, LEKARZ WETERYNARII, WARSZAWA
1074. BENEDYKT KOPYCIŃSKI, KRAKÓW
1075. PIOTR MUSKAŁA, MGR, INś. GÓRNIK, TYCHY
1076. WYSOKIŃSKI ARKADIUSZ , NAUCZYCIEL AKADEMICKI, NOWE IGANIE
1077. JOANNA KOWALEWSKA ,SENIOR CREW OPERATOR ,RAMSEY, ISLE OF MAN
1078. BARBARA NIEMIEC,KRAKÓW
1079. MARIA BUJNOWICZ - EMERYT- LUTOMIERSK
1080. WIESŁAW BUJNOWICZ - EMERYT- LUTOMIERSK
1081. MAREK JASTRZĘBSKI, WYDAWCA, WARSZAWA
1082. TOMASZ MĄDEL, MENAGER, OPOLE
1083. BARBARA SUŁEK-KOWALSKA, DZIENNIKARKA, WARSZAWA
1084. RAFAŁ KWAPISZ, ANIMATOR KULTURY, WARSZAWA
1085. HENRYK GLEBOCKI, HISTORYK, UJ, IPN, KRAKOW
1086. IZABELLA WESOLOWSKA-JAREMA, DZIENNIKARKA, KRAKÓW
1087. ANDRZEJ PACIEJ, NAUCZYCIEL, PIĄTKOWA, PREZES ODDZIAŁU NOWOSĄDECKIEGO UNII POLITYKI
REALNEJ
1088. BEATA MALINOWSKA-PETELENZ, ARCHITEKT, KRAKOW
1089. DR MAREK JERZY MINAKOWSKI, FILOZOF, HISTORYK, GENEALOG, STOWARZYSZENIE POTOMKÓW
SEJMU WIELKIEGO – KRAKÓW
1090. ANNA ZAJĄC, EMERYTKA Z KRAKOWA
1091. MAGDALENA RUSEK, STUDENTKA, KRAKÓW
1092. MAREK KAPICZENKO, KRAKÓW
1093. ARTUR MICHALSKI, FOTOGRAF, ŁÓDŹ
1094. PIOTR AUGUSTYNEK, NIEZALEśNY OPERATOR I PRODUCENT TELEWIZYJNY, WIELICZKA
1095. MAREK KAJDAS – REDAKTOR FORUM MAŁOPOLSKA, PRZECISZÓW
1096. JANUSZ WSZOL/EK, PRACOWNIK UMYSLOWY,KRAKOW
1097. HELENA MUCHA, PIELĘGNIARKA, NOWY SĄCZ
1098. MAŁGORZATA KAPICZENKO, KRAKÓW
1099. MARIA KAPICZENKO, KRAKÓW, EMERYT
1100. PATRYCJA KRUK,UCZENNICA GIMNAZJUM, NOWY SĄCZ
1101. JAN LUBOWICZ, INśYNIER CHEMIK, KRAKÓW
1102. MAREK POŹNICZEK, NAUCZYCIEL AKADEMICKI KRAKÓW
1103. JACEK NEUMANN, HISTORYK, KRAKÓW
1104. DR TERESA WIECZORKIEWICZ-JAKÓBCZAK ,CHEMIK – KRAKÓW
1105. ŁUKASZ WARZECHA, PUBLICYSTA, "FAKT",WARSZAWA
1106. DANUTA SMOŁUCHA, INFORMATYK, KRAKÓW
1107. MARIA SALA - BEZROBOTNA, KRAKÓW
1108. HALINA OLAS - KSIĘGOWA. KRAKÓW
1109. MARIA GADOMSKA, NAUCZYCIEL, KRAKÓW
1110. ANDRZEJ GADOMSKI, INś.TECH., KRAKÓW
1111. PAWEŁ AUGUSTYNEK-HALNY, GRAFIK KOMPUTEROWY, WIELICZKA
1112. TOMASZ JANOWSKI, INFORMATYK, WARSZAWA
1113. JOANNA POŹNICZEK, CHEMIK, KRAKÓW
1114. RONALD ZALEJSKI, PRACOWNIK OCHRONY, ZĄBKOWICE ŚL.
1115. MACIEJ KOSZUTSKI, POZNAŃ
1116. ANNA BARBARA BARCZYŃSKA-HISTORYK SZTUKI,KRAKÓW
1117. ANNA GODLEWSKA, PRAGA, REPUBLIKA CZESKA
1118. URSZULA DĄMBSKA-PROKOP, JĘZYKOZNAWCA, KRAKÓW
1119. JAN PROKOP, HISTORYK LITERATURY, KRAKÓW
1120. ARTUR URBANSKI PODRÓśNIKIK, KRAKÓW
1121. MAŁGORZATA WIERTLEWSKA, ANGLISTKA, POZNAŃ
1122. ANNA MAŁEK - EKONOMISTKA, KRAKÓW
1123. PIOTR MILLATI, ADIUNKT NA FILOLOGII POLSKIEJ UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO, SOPOT
1124. EUGENIUSZ ROGANOWICZ -INśYNIER, KRAKÓW
1125. ILONA SIMEK - NAUCZYCIEL AKADEMICKI, GLIWICE
1126. WOJCIECH GODOŃ - INFORMATYK, GRAFIK, INSTRUKTOR ZHR – CHRZANÓW
1127. KRZYSZTOF K. KARNKOWSKI, STUDENT, WARSZAWA
1128. BERNARD OLESZEK, INFORMATYK ,WARSZAWA
1129. EWELINA KUROWSKA, CHEMIK
1130. JOLANTA BASISTA, PSYCHOLOG, KRAKÓW
1131. TOMASZ BASISTA, ARCHITEKT, KRAKÓW
1132. ROBERT GARDAS PRZEDSIĘBIORCA KRAKÓW.
1133. DARIUSZ STOLICKI UCZEŃ KRAKÓW
1134. JAROSŁAW STOLICKI HISTORYK UJ KRAKÓW
1135. PAWEŁ CHOJECKI - REDAKTOR NACZELNY MIESIĘCZNIKA "IDŹ POD PRĄD"
1136. AGNIESZKA MAŁEK - SOCJOLOG, KRAKÓW
1137. MAŁGORZATA BUDZEWSKA-BARADZIEJ, BIBLIOTEKARKA, KRAKÓW
1138. PAWEŁ FIRLEJ - FIZYK, KRAKÓW
1139. BEATA HUBICKA; RENCISTKA; LEGNICA
1140. ELśBIETA HUBICKA; EMERYTKA: LEGNICA
1141. MARIA FLORCZYK EMERYTKA KRAKÓW
1142. MIROSŁAW ZABIEROWSKI, WSPÓŁAUTOR KSIĄśKI "AKSJOLOGICZNY KRĄG SOLIDARNOSCI.
REKONSTRUKCJA UNIWERSALIZMU SOLIDARNOSCIOWEGO JPII", WROCŁAW 1998
1143. HELENA MUCHA-PIELĘGNIARKA,NOWY SĄCZ
1144. WIESŁAW WOŹNIAK - NAUCZYCIEL DYREKTOR GIMNAZJUM, IWANOWICE
1145. EWA WRÓBEL -NAUCZYCIEL HISTORII
1146. ASMIK WOŹNIAK - NAUCZYCIELKA, IWANOWICE
1147. JAROSŁAW ROLEWSKI, INśYNIER BUDOWNICTWA, PRZEDSIĘBIORCA, POZNAŃ
1148. ANNA LEBET-MINAKOWSKA, ZWIĄZANA Z RUCHEM WIARA I ŚWIATŁO, WSPÓLNOTAMI L'ARCHE
1149. MAREK PIAŁUCHA, DR HAB. WSZ "EDUKACJA" WROCŁAW
1150. HALINA SKOCZYŃSKA-PIAŁUCHA, LEKARZ MEDYCYNY, WROCŁAW
1151. GRAśYNA KORNET - PEDAGOG SPECJALNY, WARSZAWA
1152. KS.MGR ANDRZEJ BORZĘCKI, LUBARTÓW-LUBLIN
1153. TADEUSZ PLUZANSKI, DZIENNIKARZ, WARSZAWA
1154. KS. KAZIMIERZ NAWALANIEC - KSIADZ CLEARWATER, FLORIDA
1155. JAN LUCJAN WYCIŚLAK PUBLICYSTA
1156. KORCZAK KRZYSZTOF, MARKETER-LONDYN
1157. PIOTR LEGUTKO - DZIENNIKARZ, PUBLICYSTA, TVP, NOWE PAŃSTWO
1158. JERZY CHACIŃSKI, GDAŃSK
1159. JERZY CHACIŃSKI, GDAŃSK
1160. ANNA I MACIEJ BEIERSDORF, KRAKÓW
1161. DANUTA I KRZYSZTOF BEIERSDORF, KRAKÓW
1162. JACEK SIEDLECKI - ODLEWNIK, DYREKTOR WO AGH KRAKÓW
1163. TOMASZ GORAJCZYK-KOMPOZYTOR MUZYCZNY
1164. PAULINA WALKOWICZ-GORAJCZYK-RZECZOZNAWCA MAJĄTKOWY
1165. AGATA KLOPOTOWSKA - TLUMACZ, WARSZAWA
1166. KAZIMIERZ BOCIAN, PIOTR MISTACHOWICZ, WYDAWCY Z KRAKOWA
1167. LESZEK DROGOWSKI – APTEKARZ, WARSZAWA.
1168. IZABELA NARUSZEWICZ, BIOLOG, CHAPEL HILL, POLNOCNA KAROLINA, USA
1169. STANISŁAW MICHALKIEWICZ, WARSZAWA
1170. ZBIGNIEW HADRYCH, NAUCZYCIEL, BIERUŃ
1171. ANNA HADRYCH, URZĘDNIK, BIERUŃ
1172. IRENEUSZ HACZEWSKI, LUBLIN, KAWALER KRZYśA KOMANDORSKIEGO ORDERU ODRODZENIA
POLSKI
1173. KAROLINA KORNILUK, SOSNOWIEC
1174. AGATA KARDAS, KRAKÓW
1175. WIESŁAWA SZAREK EMERYTKA KRAKÓW
1176. MARZENA SZAREK TECH. RTG KRAKÓW
1177. KAZIMIERZ WAPIENNIK - EKONOMISTA – KRAKÓW
1178. IZABELLA WAPIENNIK - NAUCZYCIELKA – KRAKÓW
1179. WANDA WAPIENNIK - EMERTYKA – KRAKÓW
1180. RAFAŁ BALAWEJDER, TARNÓW
1181. CZESŁAW T. NIEMCZYŃSKI, DZIENNIKARZ, HISTORYK, KRAKÓW.
1182. BOśENA NIEMCZYŃSKA, HISTORYK, KRAKÓW.
1183. ALEKSANDRA NIEMCZYŃSKA, STUDENTKA, KRAKÓW.
1184. KINGA NIEMCZYŃSKA, STUDENTKA, KRAKÓW.
1185. MICHAŁ POTOPLAK, STUDENT, USTROŃ
1186. DR HAB. MARIA SZMEJA, SOCJOLOG, KRAKÓW
1187. HALINA RUSEK, NAUCZYCIELKA, KRAKÓW
1188. WOJCIECH CEGLARZ - NAUCZYCIEL, ZAKOPANE
1189. IZABELA CEGLARZ - NAUCZYCIELKA, ZAKOPANE
1190. MARZANNA DE LATOUR, DZIENNIKARKA, WARSZAWA
1191. MAGDALENA HANUSZKIEWICZ KRAKÓW
1192. LESLAW GÓRNIK, INZYNIER., TORONTO, ONTARIO
1193. KRYSTYNA SETKOWICZ EMERYTKA Z KRAKOWA.
1194. ŁUKASZ BORKOWSKI, STUDENT, TYCHY
1195. WALDEMAR RATAJ, KRAKÓW
1196. KRYSTYNA TROJAN-PIEPRZYK - EKONOMISTA, KRAKÓW
1197. MICHAŁ ORLICZ, ELEKTRONIK, DZIENNIKARZ,,CZŁONEK RADY PROGRAMOWEJ "TYGODNIKA
SOLIDARNOŚĆ”, STARA KAMIENICA
1198. PAWEL BONKIEWICZ, LÓDZ, MENADZER
1199. JAROSŁAW KAJDAŃSKI - DZIENNIKARZ, KRAKÓW
1200. KRZYSZTOF KAJDAŃSKI - STUDENT, KRAKÓW
1201. ANDRZEJ SZNAJDER, HISTORYK, BYTOM
1202. KRISTINA BEGLARYAN,DIANA BEGLARYAN,ARNOLD SARGSYAN
1203. BEATA BIEDROŃSKA-SŁOTA, HISTORYK SZTUKI, KRAKÓW
1204. KRISTINA BEGLARYAN
1205. WINICJUSZ GURECKI, TORONTO,CANADA
1206. TOMASZ KADŁUCZKA , INśYNIER, KRAKÓW
1207. JULIA NOWICKA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KRAKOW
1208. ANNA RECZYŃSKA, KRAKÓW, HISTORYK
1209. MAREK BOGUSŁAW CIEŚLAK INś. MATEMATYK
1210. ANNA SALA - NAUCZYCIELKA EMERYTKA (FIZYK,MUZYK) CHRZANÓW
1211. ANNA PETELENZ, STUDENTKA, KRAKÓW
1212. MALIK ANDRZEJ-STUDENT HISTORII UJ, KRAKÓW
1213. TOMASZ WITKOWSKI, POLITOLOG, KRAKÓW
1214. BARBARA DROBNIEWICZ - ARCHEOLOG, KRAKÓW
1215. DR N.MED. JACEK ORŁOWSKI, RZESZÓW
1216. DANIEL KLESZCZ,STUDENT,CZĘSTOCHOWA
1217. GRAśYNA MICHALCEWICZ, NOWY SĄCZ
1218. WOJCIECH MICHALCEWICZ, NOWY SĄCZ
1219. JADWIGA MICHALCEWICZ, KRAKÓW
1220. JAKUB MICHALCEWICZ, KRAKÓW
1221. BOGUSŁAW SZCZEPAN ŁABĘDZKI - TEOLOG, HAJNÓWKA
1222. KATARZYNA WOLSKA ŁABĘDZKA - HISTORYK, HAJNÓWKA
1223. PAWEŁ KORCZEWSKI WARSZAWA
1224. MICHAŁ NAŁĘCZ-NIENIEWSKI - STUDENT, KRAKÓW
1225. GRZEGORZ NAŁĘCZ-NIENIEWSKI – KRAKÓW
1226. MARIAN GRABOWSKI - PROF. FILOZOFII, TORUŃ
1227. MARCIN BAJER - INFORMATYK, SKRZYNKA K. DOBCZYC
1228. DOMINIK PRZYBOROWSKI - STUDENT FIZYKI JĄDROWEJ AGH – KRAKÓW
1229. LIDIA SIWICKA, LEKARZ EMERYTOWANY, LUBLIN
1230. MARIA TERESA CWIKLINSKA-BRYCZEK, LEKARZ EMERYTOWANY, LUBLIN
1231. PAWEL CWIKLINSKI, FIZJOTERAPEUTA, LUBLIN
1232. JOANNA BELLON, NAUCZYCIEL EMERYTOWANY, LUBLIN
1233. PROF. DR HAB. N. MED. ZOFIA RUPNIEWSKA, LUBLIN
1234. ROMAN WASENCZUK, LEKARZ-KARDIOLOG, LUBLIN
1235. JADWIGA WASENCZUK, LEKARZ EMERYTOWANY, LUBLIN
1236. EMILIA PIĄTEK - PLASTYK- WARSZAWA
1237. MARIUSZ SOKOŁOWSKI RADNY RADY MIEJSKIEJ W BRZEGU, PRAWNIK, BRZEG
1238. BOGDAN FIJAŁKOWSKI - NAUCZYCIEL AKADEMICKI (PK), KRAKÓW
1239. JAROSŁAW BIAŁEK, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, KIELCE
1240. DANIEL TOMASZ SYGUDA, TEOLOG, CZĘSTOCHOWA
1241. CZESŁAW KŁOSEK, BYŁY GÓRNIK, DZIS PRAWNIK, JASTRZĘBIE ZDRÓJ
1242. KRISTINA BEGLARYAN,DIANA BEGLARYAN,ARNOLD SARGSYAN.SOCHACZEW.
1243. TOMASZ TUSZKO, ARTYSTA PLASTYK, WARSZAWA
1244. MAREK BOHDZIEWICZ, LEKARZ SPECJALISTA PSYCHIATRA, OSTROŁĘKA
1245. PIOTR MELKOWSKI, PROGRAMISTA, BYDGOSZCZ
1246. MIROSŁAW KREPSKI,PRZEDSIĘBIORCA,SULEJÓWEK
1247. HUBERT KATARZYŃSKI, FILOZOF, KRAKÓW
1248. ZBIGNIEW MACHOŃ - CHOCIANÓW - DOLNY ŚLĄSK
1249. ARKADIUSZ JAROSZ, EKONOMISTA (NACZELNY "TWOJEGO WYSZKOWIAKA"), WYSZKÓW
1250. EDYTA JAROSZ, PEDAGOG (DYREKTOR OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W WYSZKOWIE),
WYSZKÓW
1251. JAN ZAJĄC, WYDAWCA, KATOWICE
1252. MIKAYEL GEVORGYAN - EKONOMISTA – KATOWICE
1253. ANDRZEJ SENDRAKOWSKI, PRZEDSIEBIORCA, KRAKOW
1254. MAGDALENA KRZYCZKOWSKA-SENDRAKOWSKA, LEKARZ, KRAKOW
1255. DR ANDRZEJ WADAS (HISTORYK), KRAKÓW
1256. WANDA MAŁGORZATA PAKULSKA ,RENCISTKA, WARSZAWA
1257. JÓZEF WINDAK-BYŁY V-CE PREZES KIK CHRZANÓW
1258. WOJCIECH SURA, STUDENT, WAŁBRZYCH
1259. DARIUSZ JANICKI - INśYNIER OCHRONY ŚRODOWISKA Z śAROWA
1260. ANNA MADEJ, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, PREZES KOŁA TARNOPOLAN, KRAKÓW
1261. JACEK RZEPKA, HISTORYK, GRODZISK MAZOWIECKI
1262. DOROTA DUKWICZ, HISTORYK, GRODZISK MAZOWIECKI
1263. EWA JANASZAK, ASTRONOM, OLSZTYN
1264. JANUSZ RUDKA, INśYNIER, MROZY
1265. JACEK ŚWIĘCKI, INFORMATYK, WARSZAWA
1266. BARBARA KLIMKIEWICZ-KOBYLINSKA, AKTORKA, SPIKERKA RWE,MONACHIUM-HAAR
1267. EWA BARCZYŃSKA-SZEWCZYK, NAUCZYCIELKA, KRAKÓW
1268. PAWEŁ SZEWCZYK, FOTOGRAF, KRAKÓW
1269. LESZEK BORKOWSKI, INFORMATYK, BIAŁYSTOK
1270. KRZYSZTOF JANOWSKI, INFORMATYK, KRAKÓW
1271. OLGA śAKOWICZ- FILOLOG , WARSZAWA
1272. ZBIGNIEW RYBA, NAUCZYCIEL HISTORII, KRAKÓW
1273. TERESA HEDA - SNOPKIEWICZ,DR N.EK. WARSZAWA
1274. ANTONINA SNOPKIEWICZ, STUDENTKA, WARSZAWA
1275. MAŁGORZATA RYBA, KRAKÓW
1276. LESŁAW KAWALEC, WYDMINY, PROTESTANT, NAUCZYCIEL
1277. AGNIESZKA MOTYLEWSKA-KAWALEC, WYDMINY, CHRZEŚCIJANKA
1278. DR MED. JANUSZ SZELUGA PSYCHIATRA GWSH
1279. TIGRAN KARAPETYAN(KRAKÓW),ELLA MKRTCHYAN(KRAKÓW)
1280. DR HAB. JACEK BARTYZEL, PROFESOR UMK, ŁÓDŹ – TORUŃ
1281. DANIEL ZABOROWSKI , LEKARZ , WŁOCŁAWEK
1282. ZBIGNI

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"


Ostatnio zmieniony przez Jadwiga Chmielowska dnia Czw Lis 02, 2006 12:11 am, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto tekst od Księdza Zaleskiego, który chyba nie wymaga komentarzy.
Od stuleci Ormianie w Polsce mieli prawo do odprawiania mszy w swoim obrządku.
Władze kościelne nie podważały tego prawa (przynajmniej nie słyszałem o przypadku mieszania
się w te sprawy Episkopatu Polskiego). A teraz....ot, do czego dożyliśmy.


Drodzy Ormianie i Przyjaciele Ormian!


Nie moge komentowac wydarzen wczorajszych, dotyczacych zakazu wypowiedzi dla mediow, a także sprawy "wygasniecia" uprawnien do pracy duszpasterskiej z obrzadku ormianskim. Oczywiscie zgodnie z pismem Kurii krakowskiej zwroce sie do Ksiedza Prymasa od odnowienie tych uprawnien, choc nikt z prawnikow koscielnych nie potrafil mi wyjasnic, czemu tak sie to stalo.

Jedyne co moge zrobic to przesylam zaproszenie na konferencje, ktora odbedzie sie w piatek 20 X u ojcow dominikanow przy ul. Stolarskiej w Krakowie. Ja oczywiscie nie moge w niej uczestniczyc, a tym bardziej wypowiadac sie, ale zachecam innych do udzialu oraz do rozpowszechnienia tej informacji wsrod swoich znajomych.

Przy okazji przesylam wazne i ciekawe informacje o sprawie uznania ludobojstwa Ormian i przyznaniu nagrody Nobla pisarzowi Pamukowie.

Jeszcze raz dziekuje za wszystkie wyrazy poparcia, a zwlaszcza za zapewnienia o modlitwie.

Szczesc Boze!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski




=================


KONFERENCJA:
PRAWDA I MIŁOSIERDZIE
debata poświecona lustracji w Kościele
Kraków, 20 października 2006 roku

sesja przedpołudniowa
JAK ODSŁANIAĆ PRAWDĘ?

Otwarcie debaty – Krzysztof Popławski OP
prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów 9.30–9.40

Jarosław Makowski – Kościół w lustracyjnym zwierciadle 9.40–10.00
Marek Lasota – dylematy historyka 10.00–10.20
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – głos świadka 10.20–10.40
Zbigniew Nosowski – doświadczenie redaktora „Więzi” 10.40–11.00

Przerwa na kawę: 11.00–11.15

Panel 11.15–12.45
ks. Tadeusz Isakowicz–Zaleski
Marek Lasota
Zbigniew Nosowski
Krzysztof Popławski OP
Jarosław Makowski
prowadzenie – Paweł Kozacki OP

Przerwa obiadowa 13.00–14.00

sesja popołudniowa
JAK OKAZYWAĆ MIŁOSIERDZIE?
Sebastian Duda – horyzont pojednania 14.00–14.15
ks. Paweł Bortkiewicz TChr – głos teologa moralisty 14.15–14.30
Jacek Prusak SJ – aspekt psychologiczny 14.45–15.00
Liliana Sonik – Czego oczekuję od duszpasterza,
który współpracował z SB? 15.00–15.15

Przerwa na kawę: 15.15–15.30

Panel 15.30–17.00
Sebastian Duda
ks. Paweł Bortkiewicz TChr
Grzegorz Pac
Jacek Prusak SJ
Liliana Sonik
prowadzenie – Wojciech Prus OP

Msza św. o pojednanie 17.00
=========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 2:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komunikat kurii w sprawie ks. Isakowicza-Zaleskiego
PAP

Przekazujemy pełną treść komunikatu kurii metropolitalnej w Krakowie w sprawie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Od dłuższego już czasu opinia publiczna w Polsce poruszona jest wystąpieniami Ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, kapłana Archidiecezji Krakowskiej, dotyczącymi kontaktów i współpracy niektórych duchownych ze Służbą Bezpieczeństwa PRL.

Na podstawie statusu pokrzywdzonego Ks. Isakowicz-Zaleski uzyskał dostęp do materiałów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej. Przygotowując publikację na ten temat, rozpoczął przegląd zasobów archiwalnych sporządzonych przez etatowych pracowników SB, a więc wrogów Kościoła.

Kierując się często emocjami, w wielu wystąpieniach i wywiadach, nagłaśnianych w środkach przekazu, zaczął upowszechniać częściowe wyniki swoich poszukiwań, kierując poważne oskarżenia pod adresem niektórych biskupów, księży i zakonników.

Ks. Zaleski swoimi publicznymi wypowiedziami oraz listami kierowanymi do oskarżanych przez siebie osób, kwestionuje ich dobre imię. Niektóre z tych osób już zmarły i nie mogą się bronić. Inne nie dysponują materiałami, jakie na ich temat zgromadziła bezpieka, i także są pozbawione możliwości uczciwej obrony.

Kuria Metropolitalna w Krakowie otrzymuje wiele zapytań od wiernych, czy działalność Ks. Isakowicza-Zaleskiego licuje z powołaniem kapłańskim. Powołaniem kapłana jest budowanie jedności ludu Bożego, jedności opartej na prawdzie, miłości, nawróceniu, przebaczeniu i pojednaniu.

Działalność Ks. Zaleskiego przeczy tym podstawowym wartościom, narusza poważnie komunię Kościoła. Wypacza obraz kapłana, który staje się inkwizytorem, niemiłosiernym i bezwzględnym oskarżycielem.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski poważnie nadużył zaufania Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego, który mając na względzie jego sytuację jako człowieka represjonowanego przez Służbę Bezpieczeństwa, zezwolił mu na prowadzenie badań dotyczących wyłącznie represji, które go osobiście spotkały w okresie PRL.

Ks. Zaleski złożył w Wydawnictwie "Znak" maszynopis swojej książki, którą wydaje na własną odpowiedzialność. Ks. Kardynał Metropolita Krakowski zastrzega sobie prawo do oceny moralnej publikacji, której autorem jest kapłan (kan. 827 § 3).

Ponieważ dotychczasowe wypowiedzi Księdza w mediach wywoływały zgorszenie wiernych, wpływały niszcząco na wspólnotę Kościoła i wypaczały obraz kapłana katolickiego, Ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski otrzymał polecenie powstrzymania się od wszelkich publicznych wypowiedzi, zwłaszcza w środkach społecznego przekazu, na temat kontaktów i współpracy niektórych duchownych z Służbą Bezpieczeństwa PRL.

Arcybiskup Metropolita Krakowski z całą powagą podejmuje problem oskarżeń niektórych duchownych o współpracę ze służbami bezpieczeństwa totalitarnego państwa. Ocena ich postaw i ewentualnej winy oraz odpowiedzialności powinna dokonać się zgodnie z zasadami etycznymi opracowanymi przez Komisję "Pamięć i Troska" powołaną przez Metropolitę Krakowskiego i przyjętymi przez Konferencję Episkopatu Polski w "Memoriale" z dnia 25ásierpnia 2006 r. Zadanie to Ks. Kardynał zlecił kompetentnym osobom dysponującym historyczną wiedzą i doświadczeniem. Prawda powinna prowadzić do przebaczenia, pojednania i zgody, a nie do rozbijania jedności Kościoła.

ks. Piotr Majer kanclerz Kurii

Kraków, dnia 17 października 2006 r."

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 8:32 am    Temat postu: Apel w obronie Ks. Tadeusza Isakowicza Zaleskiego Odpowiedz z cytatem

Drodzy Przyjaciele!

Ksiedzu Zalewskiemu potrzebne są wyrazy poparcia i modlitwa. Jego przyjaciele z podziemnej "Solidarnosci" przygotowali tekst, który jest na stronie www.albert.krakow.pl <http://www.albert.krakow.pl>
Jeżeli chcecie go podpisać, to dajcie znać na adres : fundacja@albert.krakow.pl <mailto:fundacja@albert.krakow.pl>
Proszę o rozesłanie go do swoich znajomych.

Tadeusz Świerczewski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy,


Być może narażę się moim przyjaciołom księżom, ale podpisuje się pod listem kombatantów krakowskich z apelem do ks. Prymasa o wycofanie się z tak krzywdzącego stwierdzenia wobec ks. Zalewskiego.
Apeluje tez o zdjęcie tak restrykcyjnego "knebla" nałożonego na ks. Zalewskiego. W Polsce od 17 lat nie zrobiono nic - podkreślam NIC, aby oczyścić życie polityczne, gospodarcze z wpływu osób budujących i wspierających przestępcze działania wobec narodu wywodzących się z dawnego systemu. Rozumie ze takie działania służyły wybrańcom - politykom o różnej prowinencji. Niestety coraz częściej wychodzą tez sporadyczne przypadki działań niektórych duchownych, którzy "ulegli" temu zbrodniczemu systemowi represji, np. wspierając informacjami agentów UB.
W tym zagadnieniu są trzy elementy nierozerwalnie związane ze sobą.
1. Zgadzam się z opinia Episkopatu, ze należy jak najszybciej rozprawić się z tymi, co budowali tamten system, to zło, które do dzisiaj zatruwa żyły nowej Rzeczpospolitej.
Moim zdaniem każda prośba wyjaśnienia tych mam nadzieje historycznych eskalacji, winna zasługiwać na wsparcie - a nie na połajanie.

2. Rozumie różne zawiłości osób współpracujących z organami bezpieczeństwa. Często są one tragiczne, ale tez często są one robione dla sławy czy korzyści... O tych osobach dzisiaj się najwięcej... pytanie dlaczego?

3. Ale moim zdaniem jest tez i trzeci problem, o którym nikt dzisiaj nie wspomina. To są kompletnie niewinne osoby najbardziej poszkodowane tymi działaniami. Jest ich zdecydowana większość i te osoby maja prawo do prawdy.
To prawo maja wydawać by się mogło od... 17 lat tzw. przemian ustrojowych.
Kościół nas - naród, zawsze wspierał w najgorszych dziejach Polski. Poświęcił wielu tragicznie zmarłych zakonników w obronie prawdy i wiary. Tym bardziej to Kościół winien jako pierwszy pokazać prawdę, winnym przebaczyć.

Czy te 17 lat to za mało czasu... ?

To są bardzo złożone pytania, ale wydaje mi się, ze są jeszcze inne bardzo istotne - Np
Jak mogą się czuć wierni idąc do spowiedzi do księdza spowiednika, który...
Jak odbierać głoszenie prawdy od księdza, który...
Jak rozumieć autorytet księdza, który...

Niestety te myśli nie są w stanie oderwać się od dość zaskakujących i sumie niezrozumiałych reakcji niektórych biskupów w zakresie ujawnienia prawdy, a są one odbierane niekiedy jednoznacznie. To boli, bardzo boli, bo to dotyczy najbardziej wiernych, oddanych Kościołowi a nie li tylko samych duchownych.
Proszę to wziąć tez pod uwagę, zanim wyda się kolejny dekret ...

Piotr Zarębski

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze Pan Piotr Zarebski napisał. Wszyscy dotąd bronią tylko ks. Tadeusza a nie zastaniawiają się, że to Kosciół powinien się najpierw sam oczyscić a nie brnąc w jeszcze wieksze bagno!
_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tommasz Liese
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 71

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postawa ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, zdumiewa wielkością serca, pokorą i uczciwością, stronieniem od półprawd, nie szukaniem powodów, nie owijaniem w bawełnę.
Znajdujemy w księdzu Tadeuszu wzór godny podziwiania i naśladowania, bo znamy wiele płaszczyzn jego działalności.
Wiemy, że ksiądz Tadeusz pragnie zachować wierność Kościołowi, bo wielokrotnie to deklarował i udowadniał.
Dziś, stając w obronie dobrego imienia księdza powinniśmy próbować też odpowiedzieć sobie na pytanie – czy wszyscy obrońcy działają w dobrej wierze? Albo wprost - czy są tacy wrogowie Kościoła, którzy nie przyłączyli by się teraz podstępnie i przewrotnie do ‘obrony słusznej sprawy’?

Ksiądz Zaleski na pewno zna odpowiedź na to pytanie.
A czy na Forum była jakaś dyskusja na ten temat?

Tomasz Liese
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuria chce ubiec ks. Zaleskiego

Ks. Zaleski ma zakaz wypowiadania się w sprawie inwigilacji


księżyPowołana przez krakowską kurię komisja historyczna chce ubiec księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, wydając pod koniec listopada książkę o tytule podobnym do dzieła duchownego.
Maszynopis popularnego kapelana nosi tytuł "Księża wobec SB". Według "Życia Warszawy", "konkurencyjne" opracowanie ma się nazywać "SB wobec księży" lub "SB wobec Kościoła".
Zdaniem przyjaciół ks. Zaleskiego , to może być próba zamieszania czytelnikom w głowach. Sam duchowny ma zakaz wypowiadania się w sprawie inwigilacji księży.
Tymczasem z sondażu Pentora wykonanego na zlecenie "Życia Warszawy" wynika, że zdaniem 47 proc. respondentów, duchowny powinien mieć prawo do głoszenia swoich poglądów i wyników badań niezależnie od opinii zwierzchników kościelnych.
37 proc. Polaków uważa z kolei, że Kościół sam powinien wyjaśnić kwestie współpracy księży z SB i to bez upubliczniania tych informacji. Niespełna 16 proc. badanych nie chciało się opowiadać po żadnej ze stron.
Raport specjalny: Agenci w Kościele
PAP

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia



Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:08 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hochongs
Nowy Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 1

PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 3:05 am    Temat postu: aphorism Odpowiedz z cytatem

Great!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group