Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dekomunizacja?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lporeb88
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 62

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 5:23 pm    Temat postu: Dekomunizacja? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Wiecie napewno że sejm uchwalił dziś nową, lepszą ustawę lustracyjną, pytam więc jakie jest wasze zdanie odnośnie ustawy Dekomunizacyjnej która była jednym ze sztandarowych haseł PiSu w kampanii wyborczej.Czy ustawa powinna być wogóle uchwalona , a jeśli tak to w jakiej formie ?
Według mnie ustawa ta jest konieczna jeśli myślimy o rzeczywistej budowie IV RP i choćby symolicznym zerwaniu z tradycjami PRLu...
Moim zdaniem należy zabrac emerytury bylym Ubekom którzy zostali oskarżeni bądź skazani, zakazać na 10 lat pełnienia funkcji byłym sbekom agentom sb oraz członkom PZPR od sekretarza gminnego w górę...
Jakie są waszę propozycję?
Pozdrawiam

_________________
Nie ma lepszej po?ywki chorobotwórczej dla bakteryj fa?szu i legend, jak strach przed prawd? i brak woli.

Józef Pi?sudski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 6:08 pm    Temat postu: DEKOMUNIZACJA Odpowiedz z cytatem

Lporeb88
WITAMY NA NASZYM FORUM


Najpierw niech podpisze Prezydent i TĄ USTAWĘ OGŁOSZĄ!
W tedy będziemy mogli dyskutować, lub wziąść się za robotę- "CZYSZCZENIE".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 907

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli wierzyć w to co „Lporeb88” napisał w swoim profilu, to ma on dopiero 18 lat. Dlatego uważam, że powinien być przez nas traktowany z dużą dozą tolerancji. Ja osobiście bardzo się cieszę, że odwiedzają nas młodzi ludzie.

Bardzo dobrze o Tobie (Lporeb88) świadczy, że interesujesz się co się dzieje i sięgasz do źródeł. Ponieważ budować przyszłość należy na podstawie głębokiej wiedzy historycznej. Jak sam wiesz, ta prawdziwa historia dopiero jest odtajniana. Czeka nas wiele nowości i trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Jeszcze jedno. Wołałbym żebyś nie szukał recepty na przyszłość u starszych. U nas możesz się dowiedzieć jak było. A jak będzie, to jest wasze zadanie. Very Happy
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lporeb88
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 62

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się tylko widzi pan na dzień dzisiejszy to wasze "pokolenie" decyduje o wielkiej polityce dlatego pytanie w sprawie dekomunizacji zadaje wam jako działaczom Solidarności Walczącej czyli ludziom najbardziej uprawnionym do debatowania nad takimi kwestiami. Dlatego puki co ja mogę się jedynie wsłuchiwać w wasze zdanie i dyskutować na ten temat właśnie z wami.
Swoją drogą chetnie poznałbym pańską opinię na temat dekomunizacji ...
Pozdrawiam Łukasz Very Happy

_________________
Nie ma lepszej po?ywki chorobotwórczej dla bakteryj fa?szu i legend, jak strach przed prawd? i brak woli.

Józef Pi?sudski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłam przed chwilą z Sejmu. Muszę Panu powiedzieć, że do końca nie było wiadomo czy będzie dostęp dziennikarzy do Akt IPN. Nawet w PiS po występach "zacnych" senatorów nie było jednomyślności!
Cudem udało się dziś odrzucić poprawkę Senatu zabraniajacą dziennikarzom dostępu do akt IPN.
Teraz jest już zrobiony krok do możliwości prac nad ustawą dekomunizacyjną. Do prac nad nią przystąpił już jakiś czas temu Senator Piotr Andrzejewski. Rozmawiałam z nim o tym w sierpniu. Teraz prace nad tą ustawą nabiorą tempa.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Łukaszu. ( To rzeczywiście lepiej, że podałeś swoje imię)

Według mnie ustawa dekomunizacyjna powinna się zaczynać od ogłoszenia PRL, państwem pod okupacją sowiecką. System wtedy panujący, za system zbrodniczy. Partie, Rząd i MSW uznać jako organa represji okupanta.
Po takim generalnym stwierdzeniu sejmu, wypłyną następne ustawy wykonawcze. Czyli na przykład, tym, co służyli w organach represji okupanta, będzie można nie tylko zabrać niesłusznie wysokie rety, ale i wytoczyć proces o zdradę. Itp., itd.
III Rzeczypospolitą, uznałbym jako okres transformacji. Ogłoszoną w 1989 roku niepodległość uznałbym za farsę i po wprowadzeniu ustawy dekomunizacyjnej, ogłosiłbym prawdziwą niepodległość.

Cytat:
Zgadzam się tylko widzi pan na dzień dzisiejszy to wasze "pokolenie" decyduje o wielkiej polityce dlatego pytanie w sprawie dekomunizacji zadaje wam jako działaczom Solidarności Walczącej czyli ludziom najbardziej uprawnionym do debatowania nad takimi kwestiami. Dlatego puki co ja mogę się jedynie wsłuchiwać w wasze zdanie i dyskutować na ten temat właśnie z wami.


Z tym „pokoleniem” masz racje. Jednak nie wiem czy uszło Twojej uwadze że w do tej pory organizacje niepodległościowe (w tym Solidarność Walcząca) były skutecznie spychane na śmietnik historii. Wybitni patrioci, do likwidacji WSI, byli inwigilowani przez służby specjalne. ( W tym miejscu zacząłem wymieniać nazwiska. Zacząłem od: A. Gwiazda, J.Chmielowska, R. Szeremietiew….. W tym miejscu zaniechałem. Jest ich tak dużo, że nie sposób wymienić, chociaż tylko tych najwybitniejszych.)

Reasumując. Nasze pokolenie tak! My nie!

Ale nadchodzi NOWE. Z całą pewnością czekają nas ciekawe czasy. Polecą autorytety!

Odkrywanie agentów przez IPN, miesza się z celowym działaniem wciąż jeszcze możnych „Agentów wpływu”, stwarzając niejako zasłonę dymną. Stwarza to niepewność nawet wśród dobrych obserwatorów, co dopiero mówić o przeciętnym zjadaczu chleba. Dlatego taką nadzieję pokładam w następnych pokoleniach, nieskażonych zarazą komuny.
W grudniu skończysz 18 lat (masz urodziny jeden dzień przede mną :pl: ), będziesz mógł głosować. Jeżeli wybierzecie młodych, a nie będzie to podstawiony syn Kiszczaka :thumbdown: , to już połowa wygranej.

Kandydatów ze starej gwardii, oceniam w ten sposób, że nie patrzę kim był, lub jak pięknie gada. Przede wszystkim studiuje to, co do tej pory zrobił dla ludzi. ( Nie dla EU, czy wielkich koncernów) i oczywiście jego program.
Następnie i to najważniejsze, po wyborach pilnie obserwować co robi! Nie wolno wybrać i potem zostawić w samopas. Nawet człowiek dobrej woli ulega wpływom. Tak, że do póki polityk będzie człowiekiem, a nie maszyną, trzeba ich prowadzić na smyczy. Przy najmniejszej próbie złamania słowa wyjść na barykady i przypominać im, że politycy nie są władcami, tylko sługami. Wykonują wolę narodu.

Chyba wystarczy tego mojego przydługiego kazania. Ale to Twoja wina, bo mnie sprowokowałeś. Very Happy

Zadziwiające dla mnie jest Twoje zainteresowanie. Nie mam specjalnie kontaktu z tak młodymi ludźmi. Moi synowie maja już koło trzydziestki. Do tej pory co słyszałem, to młodzież nie interesuje polityka czy historia. Liczy się tylko kasa. Twój przykład jest dla mnie bardzo pozytywnym zdziwieniem. Czy mógłbyś mi trochę przybliżyć Twoje pokolenie? Czym interesuje się Twoje środowisko, jak oceniacie nasze pokolenie i to, co się teraz dzieje?
Z własnych badan historyczno – socjologicznych, jak i relacji profesjonalnych historyków wiem, że takie zainteresowania jak Twoje, są ściśle związane ze środowiskiem w jakim dorastasz i wpływem rodziców. Czy mógłbyś mi opowiedzieć o Twoich rodzicach? Jaki był ich stopień zaangażowania w ruchy niepodległościowe?

Pozdrawiam
Kazimierz Michalczyk ps. Czarny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Heliodor
Bywalec Forum


Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 44

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 2:02 pm    Temat postu: To jest ostatnia chwila Odpowiedz z cytatem

Koniecznie! To jest ostatnia chwila. Uważam że dodatkowo jest niezbędne pełne uświadomienie młodego pokolenia czym był (i jest) komunizm i czym było PRL. Ostanie lata rządów postkomuny i jej wspomagaczy doprowadziły do wielkich zafałszowań. Na dobrą sprawę to pokolenie w większości nie zna prawdy. Tu należy oprzeć się na IPN (także w przypadku ustawy dekomunizacyjnej trzeba tak zrobić). Warunkiem jest odpowiednie dofinansowanie IPN, i np. jego obecność w szkołach.
Pozdrowienia,
Andrzej Dajewski

_________________
www.gdynia.klubygp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lporeb88
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 62

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc panie Kazimierzu po kolei:
Według mnie twierdzenie jakoby moje pokolenie nie zajmowało się wogóle polityką jest absolutnie stereotypowe...
Wśród moich znajomych nie spotykam raczej osób kompletnie nie znających się na naszej polityce mało tego wielu jest nawet zaangażowanych w działalność róznych partyjnych młodzieżowek...
Gorzej jest istotnie z wiedzą historyczną szczególnie jeśli mowimy np. o Solidarności Walczącej. Moje pokolenie w sprawach historycznych przeważnie korzysta z dzisiejszych mediów w której brak obiektywnych informacji na temat opozycji antykomunistycznej która nie godziła się na okrągły stół.
Tak na dobrą sprawę nie ma (może oprócz Gazety Polskiej) medium które popierałoby lustracje i dekomunizacje...
Swoją drogą ciekawa sprawa wiarzę się z tym otóż zauważam w moim środowisku sporą niechęć do Pisu argumenty przeważnie są żałosne tak na dobrą sprawę wprost wzięte z Gazety Wyborczej( np. o dyktaturze Kaczyńskich czy moherowych beretach...)
Tu mam lekki żal ( zapewne niesprawiedliwy) do waszego środowiska że nie mieliście wpływu na to jak w III RP ukształtowano historię według której Komune obalali jedynie Michnik, Kuroń i Wałęsa...
Bo przecież kto dziś wśród obywateli wskazałby wśród największych bohaterów walki w latach 1970-89 Kornela Morawieckiego? ano mniejszość...
Jeśli chodzi o moje zaiteresowania to co prawda moja mama była w tzw. Pierwszej Solidarności ale spory wpływ na moje zainteresowanie tematem II RP wiąże się raczej z osobą mojego dziadka wychowanego w czasach tzw. rządów sanacji przez pradziadka który przez krótki czas służył w zwiąku strzeleckim marszałka Piłsudskiego...
Stąd moje wielkie zainteresowanie Środowiskiem Piłsudczyków.
Kolejnym człowiekiem który wpoił mi wagę historii był znajomy dziadka podczas okupacji żołnierz AK i WiN syn przedwojennego oficera oraz oficera AK który zginął w Oświęcimiu spędziłem sporo czasu dyskutując z nim na temat najnowszej historii...
Na koniec jeśli już podjąłęm ten temat chciałbym się dowiedzieć od pana czy Historia obozu Piłsudczyków oraz Marszałka miała wpływ na działalność SW w latach 80- tych oraz jakie były wpływy działaczy AK i WiN w środowisku Solidarności Walczącej?
Pozdrawiam serdecznie Very Happy

_________________
Nie ma lepszej po?ywki chorobotwórczej dla bakteryj fa?szu i legend, jak strach przed prawd? i brak woli.

Józef Pi?sudski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz, odpisze Ci jak wrócę, nie będzie mnie 1,5 tygodnia.
Przepraszam, ale nie zdążę
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Heliodor
Bywalec Forum


Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 44

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lporeb88 napisał:

Gorzej jest istotnie z wiedzą historyczną szczególnie jeśli mowimy np. o Solidarności Walczącej. Moje pokolenie w sprawach historycznych przeważnie korzysta z dzisiejszych mediów w której brak obiektywnych informacji na temat opozycji antykomunistycznej która nie godziła się na okrągły stół.
(...)
Tu mam lekki żal ( zapewne niesprawiedliwy) do waszego środowiska że nie mieliście wpływu na to jak w III RP ukształtowano historię według której Komune obalali jedynie Michnik, Kuroń i Wałęsa...
Bo przecież kto dziś wśród obywateli wskazałby wśród największych bohaterów walki w latach 1970-89 Kornela Morawieckiego? ano mniejszość...

Pozwalam sobie na wtrącenie się do tego wątku. Otóz w drugiej połowie lat 80-tych (częściowo już wczesniej) wszelkie nie zgadzające się z linią Kuronia-Wałęsy organizacje opozycyjne zostały bezwzględnie odsunięte od wpływu na rozwój wydarzeń, w szczególności w momencie zmiany systemowej. Dlaczego? polecam dwumiesięcznik"Arcana" nr 70-71 (4-5/2006), str. 124-217. Jest także sporo innych publikacji na ten temat, także dostępnych w Internecie. Po prostu nie mógł Pan słyszeć o Kornelu Morawieckim (poza wyborami prezydenckimi w 1990r) ponieważ on i cała masa innych osób zostały wyeliminowane z powszechnej wiedzy o tamtych latach. Historia została skutecznie zamazana własnie przez media. Dopiero teraz jest szansa na prawdę.
Pozdrawiam.

_________________
www.gdynia.klubygp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Solidarności Walczacej przeważały poglądy piłsudczykowskie. Dość daleko byliśmy od endecji. Uważałam i grono moich najblizszych współpracowników, ze niepodległość Polski będzie możliwa lącznie z rozpadem ZSRR. W 1982r liczyłam że potrwa to max 10 lat.

Powstał Wydział Wschodni SW ( www.sw.org.pl i kliknac w Wydział Wschodni), pracowaliśmy we wszystkich republikach ZSRR drukowali książki, ulotki po rosyjsku nawet Korany. Długo synchronizowalismy wybijanie sie poszczególnych republik sowieckich na niepodległość. Moje wystąpienie na Konferencji Praw Człowieka w Leningradzie X1990r. o podstawowym prawie człowieka do posiadania ojczyzny przeszło do historii ruchów narodowozyznoleńczych.

No cóż w Polsce byliśmy skazani na zamilczenie przez media. Mieliśmy kłopoty z jakakolwiek pracą. Kornel dr fizyki nie mógł przez dłuższy czas uczyć nawet w szkole. Dopiero później, gdy rektorem został nasz kolega wrócił na Politechnikę. Wszyscy ujawnieni członkowie SW mają bardzo poważne problemy.
Ja już dawno tak komentowałam okragły stół: Dogadali się "prowadzący ze swoją agenturą". Lub łagodniej PZPR Z SB!

Teraz dopiero w aktach IPN widać jak bylismy SW dla komuny niebezpieczni.
Rozpracowywała nas nie tylko SB i WSI ale tez niemiecka STASI i KGB. Podejrzewali że nasz kontrwywiad jest dość dobry by radzic sobie z naszymi sbekami.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Servantes
Weteran Forum


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 206

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 3:21 pm    Temat postu: Re: Dekomunizacja? Odpowiedz z cytatem

Lporeb88 napisał:
Witam serdecznie
Wiecie napewno że sejm uchwalił dziś nową, lepszą ustawę lustracyjną, pytam więc jakie jest wasze zdanie odnośnie ustawy Dekomunizacyjnej która była jednym ze sztandarowych haseł PiSu w kampanii wyborczej.Czy ustawa powinna być wogóle uchwalona , a jeśli tak to w jakiej formie ?
Według mnie ustawa ta jest konieczna jeśli myślimy o rzeczywistej budowie IV RP i choćby symolicznym zerwaniu z tradycjami PRLu...
Moim zdaniem należy zabrac emerytury bylym Ubekom którzy zostali oskarżeni bądź skazani, zakazać na 10 lat pełnienia funkcji byłym sbekom agentom sb oraz członkom PZPR od sekretarza gminnego w górę...
Jakie są waszę propozycję?
Pozdrawiam


Dlaczego dekomunizacja jest niezbędna?
To nie tylko kwestia etyczna i moralna, ale wręcz sprawa przyszłości Polski. To wprost przekłada się na rozwój ekonomiczny i cywilazycjny Polski i Polaków. Dlaczego? Ponieważ pragmatyczne fundamentum współczesnej gospodarki światowej stanowią chrześcijańskie korzenie Zachodu. To dzięki kilkusetletniej tradycji chrześcijaństwa w Europie przygotowane zostały podstawy filozoficzne współczesnej gospodarki i potęgi ekonomicznej Zachodu, która opiera się na indywidualnej odpowiedzialności człowieka. To właśnie motyw chrześcijańskiej odpowiedzialności (rozliczenia po śmierci) za złe i dobre uczynki przygotował mentalnie zbiorowości i społeczeństwa Zachodu do wwymogów wspólczesnego świata -wręcz stworzył ten świat. Świat potężnych mechanizmów gospodarczych, w którym nauka i przemysł święcą triumfy jak nigdy dotąd w historii człowieka.
Kiedy powstawała większoś z obowiązujących i wykładanych na uczelniach teorii ekonomicznych zakorzenione były one w 'otoczeniu' historiozoficznym Zachodu, w filozofi indywidualnej odpowiedzialności, która przygotowało 'panowanie' powszechnego w Europie systemu filozoficznego chrześcijaństwa. Dziś zapominamy o tym, koncentrujac się explite na modelach ekonomicznych, a przecież cena produktu nie wynika tylko z przecięcia krzywych popytu i podaży. W praktyce ważne jest chęc dotrzymania warunków umowy przez strony kontraktu. Nic nie ma większej mocy sprawczej w dotrzymywaniu umów, jak etyka i poczucie odpowiedzialności. Dobrze to widac tam, gdzie tego brak, np. na Wschodzie - ile są tam warte kontrakty i umowy, nawet spisane i podpisane, wiedzą najlepiej Ci, którzy prowadzili interesy z Rosjanami...
Tak więc etyka ma bardzo praktyczne znaczenie w rozwoju ekonomicznym społeczeństw. Bez niej nie sposó po prostu życ. Jak obudzic inicjatywę, przedsiębiorczośc, jeśli z góry wiadomo, że nie ma równych szans, że są uprzywilejowani i nietykalni. Z nimi nie sposób konkurowac...Jaki sens się starac i działac -> lepiej pójśc do nich [i]na służbę[/] i sprzeda się!
Ale rozbicie sitwy komunistycznych powiązań to NIE tylko kwestia dochowania wierności zasadom - tak ważnycm dla funkconoiwania mechanizmów ekonomiczno-gospodarczych.
Te powiązania wprost przejawiają się na stan finasów Polski i każdego z obywateli z osobna. Jeśli postPRLowskie ARGi (Antyrozwojowe Grupy Interesów - Zybertowicz) funkcjonujące głównie dzięki siatkom agentury potrafiły przechwycic sektor energenmtyczny (pośrednictwo w dostawach ropy naftowej z Rosji - afera Orlen, nietrafione inwestycje w Energentyce - np. w Opolu na kwote ca. 500 mln zł), czy bankowy (niesplacane kredyty - a mowiąc wprost kontrolowane wyłudzenia, np. dla spółek kontrolowanych przez WSI) to takie marnotrastwo wprost wpływa na ceny nośników energi (bezyna, prąd), usług bankowych, itd. itp.
Tak więc dekomunizacja - rozbicie tych powiązań to kwestia pragmatyczna i wprost związana z przyszłością Polski. W wymiarze długofalowym to także kwestia fundamentalna dotycząca zasad: zapewnienia wszystkim obywatelom równego traktowania i równej odpowiedzialności, zapewnienia zasad równego startu.
Bez dekomunizacji jesteśy jak naród, kraj oraz indywidualnie, jako obywatele, skazani na życie w ubustwie i beznadzieji.

Jak więc wida stwaka jest znacznie większa niż tylko symboliczne zerwanie z PRL'em czy III RP...

Osbnym pytaniem jest jak tą dekomunizację przeprowadzic. Oczywiście wazne jest pociągnięcie do odpowiedzialności wszystkich sprawców, a w szczególności pełniących kierowniczą rolę. A więc funkcjonariuszy partyjnych. Ale zniewolenie Polski realizowało przede wszystkim "tarcza i miecz" - a więc wojsko, a dopiero pózniej cywilne służby. Przedłużeniem "tarczy i miecza" byli funkcjonariusze (agenci?) w sądownictwie. Komuna zniszczyła faktyczny rozdział włady sadowniczej, ustawodawczej i wykjonawczej - zostawiając jedynie fasady.
Istnieje tylko jedna droga, aby dobra się do tych faktycznych sprawców - tych wszystkich "ludzi honoru" (czyli mafiozów :) chronionych zmową OkrągłegoStołu: neutralizacja agentury !!!
To właśnie dzięki istnieniu powszechnej siatki niejawnych, niewidocznych powiązań różowy salon może zapewni bezkarnośc faktycznym sprawcom tego zniewolenia i zakłamania komuny.
Dlatego dziś słychac taki powszechny skowyt przeciwko pomysłom powszechnej lustracji, a nawet - skądinąd słuszne - pomysły żeby zacząc nie od "ofiar" (czy raczej wspólników - tj. kapusiów i szpicli), a od tych, co te raportu od TW przyjmowali... Aby ruszyc tych wszystkich towarzyszy, generałów, ich poputczików i całą resztę wspólpracowników jawnych i tajnych należy zabrac im osłonę, jaką zapewnia wyhodowana w czasach PRL agentura.
Gorzej, że kiedy w niespełna rok po wygranych przez Kaczyńskich wyborach udało się ruszy 'niezniszczalny" układ WSI, a sprawa lustracji utknęła! Dlaczego??? Bo przeciwko niej występuje potężniejszy jeszcze niż WSI, mimowolny sojusznik "układu" - wspóltwórca i konstruktor okrągłego stołu, który sprzeniewierzył się swoim ideałom i głoszonej misji :( Misj, którą symbolizuje przesłanie:
"Prawda nas wyzwoli".

Za dekomunizacją przemaiwa więc wszystko: racje etyczne, moralne, argumenty ekonomiczne i polityczne. Dlatego tak wielu chce tą prawdę zniszczyc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum