Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SW w Świebodzicach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thewalldi
Nowy Użytkownik


Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 4

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 8:12 pm    Temat postu: SW w Świebodzicach Odpowiedz z cytatem

Idąc ostatnio jedną ze ścieżek obok rzeki Pełcznicy zobaczyłem namalowany białą farbą znak SW. Nie były to normalne S i W razem połączone ale połączone w taki sposób że dolny zygzak S tworzył P. Jak znajdę czas to zrobię zdjęcie. Czy wie ktoś może coś na ten temat??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy tak wzgląda? Very Happy



wytłumaczę, ale zrób to zdjęcie Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Thewalldi
Nowy Użytkownik


Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 4

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie =D Najprawdopodobniej zrobię je w sobotę jak wrócę będę w Świebodzicach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sam parokrotnie używałem takiego symbolu, chyba w 1983 albo 1984....Łączyłem "S"-kę z Polską Walczącą. Świebodzice są chyba koło Wałbrzycha?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Thewalldi
Nowy Użytkownik


Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 4

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ok 12km. Widziałem też taki symbol na zdjęciach przemalowany na bałwana oraz na plakacie "Zima Wasza Wiosna Nasza". Ale bardziej mnie ciekawi Historia SW w moim mieście Tzn Świebodzicach. Sama Solidarność Walcząca jest dla mnie ciekawa ponieważ gdyby nie Kornel Morawiecki od którego się o niej dowiedziałem (trochę paradoks bo nie z książek tylko od założyciela) to pewnie nigdy bym się o niej nie dowiedział.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak w książkach poprawnych politycznie tego nie uczą w szkołach też nie! Młodzież myśli, że obecna "Solidarność" ma coś wspólnego z tamtą z 1980r.!!!!
_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thewalldi napisał:
… Ale bardziej mnie ciekawi Historia SW w moim mieście Tzn Świebodzicach.

Postaramy się Tobie pomóc.
W Świebodzicach na temat SW mogą więcej powiedzieć Mariusz Szafraniec i Ryszard Zyska. Może dotrzesz do nich, a może się tutaj odezwą.
Ale zabawmy się w detektywów. Very Happy
Jak będziesz robił zdjęcia, to oprócz samego znaku, zrób również okolice. Żeby było wiadomo gdzie to jest. Jak nam szczęście dopisze, to dojdziemy do tego kto to namalował.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thewalldi napisał:
Idąc ostatnio jedną ze ścieżek obok rzeki Pełcznicy zobaczyłem namalowany białą farbą znak SW. Nie były to normalne S i W razem połączone ale połączone w taki sposób że dolny zygzak S tworzył P. Jak znajdę czas to zrobię zdjęcie. Czy wie ktoś może coś na ten temat??


Wytłumaczenie jest banalnie proste. Na początku było parę projektów znaku SW. Zanim decyzja padła na „kotwicę”, każdy miał jakiegoś swojego ulubieńca. Very Happy



Ciekawe czy ktoś przypomina sobie jeszcze inne wersje. Jeżeli jeszcze nikt nie opracował historii „Kotwicy”, to teraz możemy zrobić dobry początek. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Thewalldi
Nowy Użytkownik


Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 4

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadwiga Chmielowska napisał:
No tak w książkach poprawnych politycznie tego nie uczą w szkołach też nie!


Problem chyba jest w tym że nauka w szkole kończy sie na latach powojennych, tych wczesnych... i rzadko w której szkole sięga się dalej. Ja sam jak rozmawiam z rówieśnikami to się aż naddoinformowany czuje bo część z nich nie wie nawet kiedy dokładnie stan wojenny się zaczął a jak już to to są zwykle osoby u których w rodzinnie ktoś należał do solidarności. Ale co poradzić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum