Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaroslaw Kaczyński : Koncepcja JOW zmierza do...jednego?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 8:40 am    Temat postu: Jaroslaw Kaczyński : Koncepcja JOW zmierza do...jednego? Odpowiedz z cytatem

(... )

- Dzisiejsze koncepcje Platformy ( wg. pana premiera PO jest za jow - Robert Majka z Przemyśla ) , takie jak jednomandatowe okręgi wyborcze czy ograniczenie finansowania partii z budżetu dobrze się w ten sposób myślenia wpisują. Przecież w takim systemie opozycja nie miałaby szans - twierdzi rozmówca "Faktu".


(...)

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, koncepcja jednomandatowych okręgów wyborczych zmierza do jednego: dać przewagę tym, którzy mają pieniądze i media. A to ma grupa, która w wyniku działania ułomnego systemu politycznego znalazła się w sytuacji
uprzywilejowanej.

(... )

- Nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy wspierać uprzywilejowanych. Polska jest pokryta siecią klik i układów.
Okręgi jednomandatowe będą sprzyjać wybieraniu właśnie przedstawicieli tych klik i układów - mówi prezes PiS.

Całość rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim - w środowym wydaniu dziennika "Fakt".

Gazeta codzienna FAKT, wydanie z dnia 30.01.2008, nr 25/08 [/size]

Komentarz:

I mamy odpowiedź odnośnie zmian w ordynacji wyborczej. Jestem pod " wrażeniem " wypowiedzi, cyt: " - Nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy wspierać uprzywilejowanych.",pana premiera Jaroslawa Kaczyńskiego. Przepraszam wszystkich przyjaciól z SW oraz piszących na forum jak też samego pana premiera Jaroslawa Kaczyńskiego za to ,że jestem w grupie uprzywilejowanych, którzy mają pieniądze i są w ukladach, są w klikach, bo chcą zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatowe okręgi wyborcze. W tej wypowiedzi pana premiera, widzę odpowiedź, jeden z powodów , dlaczego nie mialem możliwości kandydować w ostatnich wyborach, do parlamentu z listy PiS. Żaluje także, że nie jestem choćby "ozi", wówczas moje szanse polityczne uczestnictwa wzrosly by o 1000 % , tym samym bylbym 100% skuteczny politycznie. Często tutaj na tym forum slyszalem o skuteczności politycznej, więc o tym wspominam. Jeszcze raz, bardzo przepraszam pana premiera, że staram się myśleć logicznie , że chcę żyć w normalnym kraju w którym obowiązuje normalna ordynacja wyborcza, jak choćby w USA. Proszę pana premiera o wybaczenie, od dziś zakladam "wlosiennice intelektualną", i zaczynam się biczować intelektualnie. Za to, że żyje, moja wina, moja bardzo wielka wina ... itd. Mówiąc poważnie, konkluzja na taką wypowiedź premiera Jaroslawa Kaczyńskiego nie może być inna, niż taka? Skoro tak mówi, w kwestii bardzo ważnej sam premier Jaroslaw Kaczyński, wywodzący się z nurtu zbliżonego do prawicowego, to co dopiero mówić o postępowaniu innych " publicystów", "polityków" w kwestii zasadniczych zmian. :brawo: Pisalem o tym wcześniej na forum sw w kwestii jow. Rolling Eyes

To tak na wesolo: http://www.innebanknoty.pl/jaruzelski.jpg , http://www.innebanknoty.pl/gierek.jpg , http://www.innebanknoty.pl/gomulka.jpg

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 30 stycznia 2008r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum