Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ile płacą odszkodowań?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 2:57 am    Temat postu: Ile płacą odszkodowań? Odpowiedz z cytatem

Ile państwo płaci za internowanie w stanie wojennym
Gazeta Wyborcza | 24.1.2008 autor: KATARZYNA LUBINIECKA
We Wrocławiu zapadły wczoraj pierwsze wyroki w sprawach o odszkodowanie za
internowanie w stanie wojennym. Większość dawnych opozycjonistów żądała 25
tys. zł. Dostali dużo mniej

Niepotrzebnie obudziłem demony przeszłości -Jerzy Czyżewski nie krył
rozgoryczenia, gdy sąd przyznał mu 8250 zł. Anna Węcek trzy tygodnie
spędziła w Gołdapi, przeszła załamanie nerwowe. Nigdy nie wróciła do pracy.
Dziś żyje z renty - 508 zł miesięcznie. Sąd przyznał jej 2 tys. zł
zadośćuczynienia. Była bardzo rozczarowana. Stanisław Nowakowski był
internowany 19 dni. Dostał 1,5 tys. zł. -Uważam, że to niesprawiedliwy
wyrok - powiedział sędziom.
Najwięcej, bo aż 23,5 tys. zł, sąd przyznał Antoniemu Lenkiewiczowi. W
więzieniach PRL-u spędził wsumie dziesięć lat, internowany był przez rok i
10 dni. Z obozu w Bieszczadach wyszedł jako jeden z ostatnich w przeddzień
Wigilii 1982 roku.
Lenkiewicz domagał się 59 tys., nie będzie się jednak odwoływał. - Pieniędzy
potrzebuję już teraz - tłumaczy. -Na leki. Nie mam czasu czekać. Mógłbym nie
dożyć.
Odszkodowania za internowanie przysługują od lipca. Wcześniej
zadośćuczynienie za krzywdy doznane za działalność "na rzecz niepodległego
bytu Państwa Polskiego" przysługiwało tylko osobom, które były wPRL-u
skazane wyrokami sądowymi. A internowani trafiali do więzień często
wyłącznie na podstawie decyzji komendantów wojewódzkich MO.
W środę wrocławski sąd rozpatrywał sześć takich spraw. Pięć zakończył
wyrokami. Wśród ubiegających się o odszkodowanie tylko Antoni Lenkiewicz
jest znany zopozycyjnej działalności, m.in. w KPN-ie i Solidarności
Walczącej. Pozostali to zwykli ludzie, którzy popierali "Solidarność",
kolportowali ulotki czy kierowali niewielkimi strukturami związku. Na sali
sądowej byli zażenowani sytuacją.
- Jest mi przykro, że muszę stawać przed sądem - mówił Czyżewski.
Nie potrafili sądowi opowiadać o swojej krzywdzie. Węcek pytana owarunki
internowania w Gołdapi stwierdziła, że było tam pięknie, zielono. Dopiero na
korytarzu opowiedziała, jak przez dwa tygodnie trzymano ją w celi wpiwnicach
aresztu ze zwykłymi kryminalistkami. - Bałam się ich bardzo - mówiła.
Lenkiewicz tłumaczył, że nie wystąpiłby o odszkodowanie, gdyby nie zmusiła
go do tego sytuacja: - Żyję na skraju ubóstwa. Z 1,4 tys. zł emerytury co
miesiąc muszę wydawać połowę na leki ratujące mi życie.
Sędzia Lidia Hojeńska wyjaśniła, wjaki sposób została ustalona wysokość
odszkodowań. Tłumaczyła, że są to sprawy precedensowe, więc wrocławscy
sędziowie wypracowali własne zasady. Wzięli pod uwagę maksymalną ustawową
granicę -25 tys. zł. Ustalili, że opozycjoniści mogą dostać odszkodowanie
(za konkretne straty finansowe, jakie internowany poniósł - np. nie płacono
mu pensji) i zadośćuczynienie (za krzywdy, jakich doznał). Wysokość
zadośćuczynienia zależy od długości internowania iwarunków, w jakich się
odbywało - wyszło, że miesiąc w standardowych warunkach wart jest 1,5 tys.
zł.
Wszyscy, których sprawy zakończyły się wczoraj, podczas internowania
dostawali pensje ze swoich zakładów. Nie ponieśli strat finansowych, więc za
to odszkodowanie im się nie należało. W kilku przypadkach sąd zdecydował się
tylko zrekompensować zakup leków i koszty poniesione na dojazd rodziny w
odwiedziny do internowanych. Jednak większość orzeczonych kwot to tylko
zadośćuczynienia.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek Lewandowski
Weteran Forum


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 635

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może warto byłoby poprzeć przygotowywaną ustawę o kombatantach, która ma przewidywać pewne zabezpieczenie finansowe dla osób, które aktywnie walczyły z komuną a obecnie są w ciężkiej sytuacji finansowej?
_________________
xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TA USTAWA "ZADOŚĆUCZYNIENIA" JEST SKANDALEM!!!
Prawie rok temu, pisałem o rentach i emeryturach dla działaczy opozycji na stronie głównej SW. W dniu 14.01.br na "Forum" prosiłem aby nasze środowisko włączyło się nad pracami o USTAWIE KOMBATANCKIEJ, lecz jak widzę nikogo to nie interesuje?!.
Oprawcy nasi mają emerytury po 9 tyś. a Antoś Lenkiewicz 1400zł, na skutek represji traci wzrok!.
Czy dalej będziemy milczeć?!.
Proszę przeczytać, na stronie głównej SW, co obiecywał Prezydent rok temu.
To musi być uregulowanie systemowe a nie jałmużna.
Tadeusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piątek, 25 stycznia 2008

Były szef policji żąda 100 tys. zł odszkodowania

PAP - dodane 1 godzinę i 58 minut temu

Były szef policji Konrad Kornatowski domaga się 100 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia za niesłuszne - jego zdaniem - zatrzymanie przez ABW w sierpniu ubiegłego roku.
Tak, sąd jemu przyzna odszkodowanie za samo zatrzymanie, natomiast Antoni Lenkiewicz za 10 lat więzienia dostał 23tyś. to jest sprawiedliwość?
Tadeusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Tadeuszu,
Calkowicie podzielam Panskie zdanie dotyczace osob, ktore zniszczono. Nalezy im sie wielokrotnosc tego, co jest mozliwe do przyznania. Ja nie mowie, 10 razy, bo to dopiero glupie 250 000. A sto razy? Dwa i pol miliona zlotych. Przeciez to glupi dowcip! To jest "fair"? Za zlamanie komus zycia, ktore wszak mamy tylko jedno!
Prosze jednak uwzglednic i takich jak ja, czy np. Andrzej Woroniecki (mysle, ze podziela to zdanie). Jasne, ze ustawowo nalezaloby sie nam troche. Jakkolwiek, emigrujac, przegralem w pewien sposob swoje zycie, to mam watpliwosci. Jezeli maja placic za kazdy miesiac uwiezienia po poltora tysiaca, to wyjdzie troche tego. Z drugiej jednak strony, jezeli ktos zaplaci mi, wedlug "prawa" (JAKIEGO DO DIABLA PRAWA W TYM PRZYPADKU?) jakies grosze i bedzie mu sie wydawalo, ze wlasnie dokonalismy transakcji, ON, JAKAS KURWA RZADOWA, i ja, ktory przegralem swoje zycie, to sie grubo myli. To co robilem, to robilem, bo bylem soba, a nie dla finansowych oszacowan jakiegos SEDZINY w przyszlosci. Jezeli wezme te pieniadze, to wrzuce do smietnika cala niezwyklosc przezycia pokoleniowego.
Jezeli jednak kolezenstwo na znanym Panu Forum oceni, ze te pieniadze, chyba z 8 000 zl (liczac te smetne miesiace wycenione precyzyjnie w zlotowkach) przyda sie nam, to mozemy wystapic. Przekaze na nasz fundusz.
PS Leszek Szaruga napisal kiedys, ze jego zycie nie moze byc odpowiedzia na cudze pytania. Idac ta droga, moje zycie, stracone szanse( takze mojej rodziny), na ktore pracowalem wiele lat harowka na uczelni, studiujac i pracujac tam, nie da sie przeliczyc na zlotowki, jeny, czy dolary. Gdyby tak mialo byc, to golac sie zobacze w lustrze pliki pogardzanych pesos zamiast swojej twarzy.


Ostatnio zmieniony przez Edward Soltys dnia Sob Sty 26, 2008 7:04 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek Lewandowski
Weteran Forum


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 635

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Edward Sołtys,
to co Pan wyzej napisał, to piękny i mądry tekst!

Mam propozycję dla Administratorów. Pani Jadwigo, Panie Piotrze, Kazik - warto by było te trafne, pełne dumy i skromności zarazem zdania umieścić jako motto tego Forum.

PS.
W niczym nie zmienia to faktu, że tym kombatantom, którym nie powiodło się w życiu i którzy nie mają obecnie materialnego zabezpiczenia: na życie, na leki, na rehabilitację - prawo do jakiś świadczeń okresowych od państwa powinno przysługiwać. Ale nie wg przelicznika za lata więzienia, lecz wg ich dzisiejszych, uzasadnionych potrzeb, które na podstawowym poziomie powinny być zaspokojone. Nie możemy za nich i w ich imieniu zrzec się takiego prawa.

_________________
xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Mirku,
Wielkie dzieki. Lepiej Pan to ujal niz kiedykolwiek by mi sie to udalo.
Sa jeszcze koledzy, ktorych juz nie ma. Czy to jakikolwiek ustawodawca poza NAJWYZSZYM moze ocenic?
Nie bylbym soba, gdybym nie przytoczyl przypadku Bartoszcze. Opowiadal mi w tamtych czasach Antek Tokarczuk(jego wuj byl biskupem przemyskim, a on sam zostal poslem z Bydgoszczy), ze wlasnie zabito czlowieka. Byly rownolegle slady zbrodniarzy na sniegu do Jego krokow zmierzajacych do domu. Alarmowal wszystkich. Tymczasem "warszawka" zajmowala sie swoimi 'warszawkowatymi" sprawami i nikt nie kiwnal palcem, by podac to do Wolnej Europy. Co bedziemy przeliczali na zlotowki? Cierpienie zamordowanego przez ubekow? Cierpienie rodzenstwa, czy rodzicow? Ile zlotych od jednostki cierpienia? Jak w ogole oni smia mowic o jakimkolwiek zadoscuczynieniu!


Ostatnio zmieniony przez Edward Soltys dnia Sob Sty 26, 2008 7:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TA USTAWA "ZADOŚĆUCZYNIENIA"
Edziu, przeczytaj tą usawę, ona dotyczy tylko osób internowanych, nawet takich co się sami zgłosili na UB. Znamy takie przypadki.
Bardzo dziwę się, prof. Jerzemu Czyrzewskiemu ps. "Mateusz" , osobisty doradca Wł.Frasyniuka, z którym bardzo często spotykałem się na polecenie Frasyniuka pod "Wróbelkami", ostanim razem w lutym 1982r.
Pan Profesor, przez swoją głupotę poszedł do pierdla, dwa miesiące, mimo że był ostrzegany z nasłuchu SB.
PRZESTANMY ROZMYWAĆ TEMAT!.
DOMAGAJMY SIĘ UREGULOWANIA SYSTEMOWEGO-USTAWU KOMBATANCKIEJ SĄ DWIE USTAWY W SEJMIE!!!

Tadeusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edwardzie,
Z tego co ja zrozumiałem, to ustawa nie przewiduje odszkodowań dla emigracji. Nie ma w tym żadnej tragedii ponieważ żaden z nas i tak ręki nie wyciąga. Zadziwia mnie natomiast fakt z jaką konsekwencją próbuje się o nas zapomnieć. A już zabawne jest to że amnezja ta dotknęła „najwyższe autorytety podziemia” i jest wprost proporcjonalna do otrzymanego przez emigracje wsparcia.
No cóż, samo życie. Tak samo jak w latach osiemdziesiątych nie udało nam się cokolwiek zaoszczędzić, bo ciężko było zostawić kolegów z podziemia bez wsparcia, tak samo dzisiaj musimy coś wykombinować żeby sfinansować wydanie tych książek, które próbuje się zepchnąć na śmietnik historii.
Problem jak zwykle tkwi w detalach.
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć różnicę miedzy niepodległością a okupacją?
Przecież nawet w czasie okupacji hitlerowskiej kolaboranci mieli dobrze. Patrioci ginęli w walce albo z głodu.
Wszystkie kraje niepodlegle dbają o swoich najwierniejszych synów. W Stanach żołnierze maja lecznictwo za darmo! We Francji weterani armii cudzoziemskiej mają domy spokojnej starości, nawet Niemcy obdarzyli wysokim uposażeniem „swoich” weteranów II wojny światowej.
A w Polsce?
Od 89 mydlą mi oczy niepodległością. Zaiste nowa to definicja odzyskania niepodległości, gdzie funkcjonariuszy władz okupacyjnych nie pociąga się do odpowiedzialności a oficerom służb terroru okupacyjnego zapewnia się królewskie emerytury. Ci którzy spędzili lata w więzieniach za działalność antykomunistyczną klepie biedę, a tak zwana „niepodległa ojczyzna”, nie zapewnia im nawet opieki lekarskiej.
Nie będę się kłócił o przymiotniki. Ale jedno jest pewne, poprawiło się komuchom i ubecji. To znaczy że to ubecka definicja i ubecka niepodległość.

Strasznie mi wstyd za dzisiejszą Polskę. Wstyd mi za upokarzającą ustawę o odszkodowaniach. Płakać mi się chce jak czytam, że bohaterowie biorą te upokarzające pieniądze, bo nie mają na leki! Odwołania się, mogą nie dożyć!
To nie jest podziękowanie za walkę o niepodległość. Ubecja symbolicznie płaci za wykonaną usługę, żeby nie musieli czuć wdzięczność za wywalczenie im dobrobytu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy,
Dzieki za informacje. O jeden problem mniej. A przy okazji, jacyz ci Stalinisci byli glupi. przeciez mogli uchwalic ustawe o odszkdowaniach. Poszkodowani z WiN-u i innych organizacji dostaliby jakies sumy pieniedzy, ladnie by pokwitowali i SZLUS! Nawet mozna byloby dac jakies dodatki, np. za wrastanie w kraty wiezienne - 20% wiecej. Za wyrwane paznkocie - 23.5%. Takze BONUSY, czyli dodatki ekstra, np. za zabicie ciezarnej zony -478 zl. a potem by byla KWITAAAA! Wy ktorzy biegaliscie po lasach, na nas z filmem o rezimie , to my po kupiecku do was z rachunkami. Podpisaliscie, to znaczy zaakceptowaliscie w mniejszym lub wiekszym stopniu, ze stalo sie ZADOSCUCZYNIENIE! O co wam jeszcze patalachy tam chodzi?
Teraz tez juz zaczely sie mendy bawic. Z rana w wiadomosciach po Panu Lenkiewiczu wystapil Pan Zarzycki (to chyba KPN ze Slaska). On sie staral, ale zazywny sedzia "dal mu po falszywej lapie".
Patrzta ludzie, to jak dawniej. Im wiecej lat od Powstan Slaksich uplywalo, tym wiecej bylo weteranow. Na zdjeciach coraz mlodsze grono swiecilo swym kombatanctwem.
A do tego te wszystkie epitety w stylu: "styropiany" i "Solidaruchy". Jak tak patrze na to wszystko, to Panie Mirku mysle, ze mottem na naszej stronie moglaby byc PRAWDZIWA, KOMBATANCKA czwarta zwrotka nieoficjalnego przedwojennego hymnu Polski, czyli "My Pierwsza brygada".
Oto ona:
"Nie chcemy dzis od was uznania,
Ni waszych mow ni waszych lez!
Skonczyly sie dni kolatania
Do waszych serc, jebal was pies!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety mam tylko zmiany do Ustawy z 19 wrzesnia 2007 r. Nawet tam sa ciekawe kawalki, np. przepis nie stosuje sie w przypadku, w ktorym "osoba poszkodowana poniosla smierc".
"Rzuce snop swiatla" na przyznawane przez wladze zlotowki. Nawet slepy widzi, ze w biezacym roku gwaltownie skocza place. Jeszcze wyzej skocza ceny. Wartosc odszkodowan spadnie odpowiednio. Jezeli spadek rzeczywistej wartosci osiagnie 20%, to z 10,000 zl zrobi sie 8,000 zl. W nastepnym roku znow do dolu. Ten mocny powiew "irlandzkosci" w Polsce sprawia, ze teraz warto szybko brac pozyczki np. na jakies 5 lat. Tydzien temu goscilem znajomych, ktorzy przed laty, by splacic w W-wie mieszkanie (600,000zl) musieliby pracowac cale zycie. Jak inflacja zakwitla, to w miesiac splacili. "Tak to biwa".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo - to jest hańba
Co to za sumy? Dla jednych jednorazowo 8000 odszkodowania za utratę zdrowia, dla drugich - dowiaduję się, że na dniach zmarł jakiś kat (nazwiska nie pamiętam, ale i gdybym pamiętał to bym go wspominać nie chciał), który miał 9000zl emerytury miesięcznie.
Czy któryś z posłów nie może zgłosić zapytania o podanie liczby takich gagatków żyjących jak 'pączki w maśle' podczas gdy ich ofiary gniją dalej w padole nędzy lub odeszli umęczeni do Pana.
Dodatkowo wygląda, że sąd przyznaje nie odszkodowania za straty, męczenie, poniżanie, rujnowanie życia, ale że mają to być zapomogi na lekarstwa. Co to ma wspólnego z prawem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz - Wrocław napisał:
Szanowni Państwo - to jest hańba


Dokładnie tak jest - a jako jeszcze jedną ilustrację losów jakie stawały się udziałem dawnych działaczy, proponuję przeczytać artykuł "Opowieść o Jureczku" zamieszczony w styczniowym numerze Niezależnej Gazety Polskiej, a traktujący o młodych w tamtych czasach ludziach, działaczach Federacji Młodzieży Walczącej i losach ich i ich rodzin.


Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elzbieta Szczepanska
Weteran Forum


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 132

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 11:44 pm    Temat postu: Odszkodowania Odpowiedz z cytatem

Odszkodowania w tej formie i wysokosci sa upokajarzace dla wszystkich, ktorzy przezyli ten "blogoslowiony" stan wojenny.

Nie mniej wszyscy powinni sie o nie zwrocic i sami powinni wycenic swoje krzywdy i straty. To prawda , ze nie dostana ale bedzie to odnotowane w aktach i dokumentach sadowych. Beda to nowe akta bezprawia transformacyjnego przekretu. Byc moze za 20 lat jak juz w grobach bedzie wiekszosc z nas nasze wnuki sie o nas upomna.

O odszkodowania moga wystepowac wszyscy niezaleznie od miejsca za mieszkania. Szczegoly mozna znalezc i tresc ustawy na stronie internetowej www.internowani.pl.

Z z tej politycznej jalomuzny mozemy utworzyc fundusz lub fundacje.

Gdyby znalezli sie chetni jestem gotowa sie przylaczyc do akcji wniesienia oskarzenia przeciwko wladzcom i sluzbom PRT(stan wojenny i wypedzenie z kraju+ polityczna banicja bilet w jedna strone) postawic przed Trybunalem w Starsburgu. Innego wyjscia nie widze.

Jak sa chetni to moze tak poloneza czas zaczac!?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 10:28 am Temat postu:

USTAWA KOMBATANCKA!


Do projektu nowelizacji zaprezentowanego przez ministerstwo pracy roznorodne uwagi mialy takze inne resorty. W rezultacie, wraz z owymi uwagami, projekt powrocil do opracowania w ministerstwie pracy. Dopiero po wykonaniu tych prac ponownie przekazany zostanie pod obrady rzadu celem skierowania do laski marszalkowskiej.
W tej chwili trzeba stworzyć grupę nacisku, lobing, lub rozsyłać APELE!!!
Tadeusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum