Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Europejczycy na Euro

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 10:32 pm    Temat postu: Europejczycy na Euro Odpowiedz z cytatem

Dlaczego by na naszym forum nie podjąć tematu 'wybitnych ludzi' na banknotach Euro polskiej emisji. Jak się nad tym zastanowiłem to przyszedł mi do głowy pomysł by na naszych 'polskich Euro' nie przedstawiać pojedynczych osób, ale dobrze zgrane, wybitne kolektywy.
Jako pierwszą zaproponowałbym trójkę wzorcowych autorytetów, ikon najbardziej postępowego odłamu naszego społeczeństwa, twórców zgody narodowej, a mianowicie: Michnika, Jaruzelskiego i Kiszczaka. Na innym banknocie umieściłbym wybitnych 'europejczyków', bojowników o nową niezaściankową, pozbawioną ksenofobii, zakochaną w Niemcach Polskę tj. Geremka, Szczypiorskiego i Bartoszewskiego. Nie można też zapomnieć o awangardzie bojowników o harmonijny dialog, wzorcach dobrego ułożenia i rzeczowej, spokojnej, prowadzonej z poszanowniem partnera dyskusji: Palikocie i Niesiołowskim. Nie wolno pominąć pary Wałęsa-Wachowski, której zasługi dla procesu pojednania z SB są niezaprzeczalne.
Myślę, że na początek tych kilka 'wybitności' wystarczy. Mam nadzieję, że czytelnicy mają swoje typy, którymi chętnie się podzielą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 11:20 pm    Temat postu: TO NIE ŻARTY! Odpowiedz z cytatem

OBAWIAM SIĘ, ŻE WIELU POLAKÓW NIE ODEBRAŁOBY TYCH POMYSŁÓW JAKO IRONII. PROPONUJĘ NA TEN TEMAT NIE ŻARTOWAĆ POZA NASZYM FORUM, BO PLATFUSOM NIEWIELE TRZEBA, BY TE ŻARTY PRZEKUĆ NA FAKTY. PRZYKŁADEM NIECH BĘDZIE MĘDRZEC EUROPEJSKI.

MĘDRZEC JUŻ MA PIERWSZE PRZEMYŚLENIA. DZISIAJ STWIERDZIŁ, ŻE PRZYGOTOWUJE STRATEGIĘ PRZEPROWADZENIA POKOJOWEJ REWOLUCJI W WENEZUELI I NA KUBIE. TWIERDZI RÓWNIEŻ, ŻE ZAŁATWIŁ OBAMIE PREZYDENTURĘ, BO WYGŁOSIŁ W USA SETKI WYKŁADÓW NA TEMAT KONIECZNOŚCI ZMIAN...
NIE KUŚMY CHORYCH UMYSŁÓW! Laughing Laughing Laughing

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ryszard Tokarski
Weteran Forum


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 281

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:02 am    Temat postu: Re: TO NIE ŻARTY! Odpowiedz z cytatem

JACEK napisał:
OBAWIAM SIĘ, ŻE WIELU POLAKÓW NIE ODEBRAŁOBY TYCH POMYSŁÓW JAKO IRONII.


Pełna zgoda. Dodałbym jeszcze to, że nie tylko wielu zsowietyzowanych Polaków poparłoby umieszczenie na "ojro" facjat osób wyżej wymienionych. Nie zdziwiłbym się, gdyby takiemu pomysłowi przyklasnęli eurokraci z "Centrali".

JACEK napisał:
PROPONUJĘ NA TEN TEMAT NIE ŻARTOWAĆ POZA NASZYM FORUM, BO PLATFUSOM NIEWIELE TRZEBA, BY TE ŻARTY PRZEKUĆ NA FAKTY. PRZYKŁADEM NIECH BĘDZIE MĘDRZEC EUROPEJSKI.


Po co żartować, po co tworzyć, oglądać kabarety. Cały świat polityki jest obecnie kabaretem, z przewagą "straszno".

JACEK napisał:
MĘDRZEC JUŻ MA PIERWSZE PRZEMYŚLENIA. DZISIAJ STWIERDZIŁ, ŻE PRZYGOTOWUJE STRATEGIĘ PRZEPROWADZENIA POKOJOWEJ REWOLUCJI W WENEZUELI I NA KUBIE. TWIERDZI RÓWNIEŻ, ŻE ZAŁATWIŁ OBAMIE PREZYDENTURĘ, BO WYGŁOSIŁ W USA SETKI WYKŁADÓW NA TEMAT KONIECZNOŚCI ZMIAN...
NIE KUŚMY CHORYCH UMYSŁÓW! Laughing Laughing Laughing


Tjaaa... "on sam, tymi ręcami"...Very Happy

_________________
"Kto za m?odu nie by? buntownikiem, ten na staro?? b?dzie ?wini?" (J. Pi?sudski)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 9:15 pm    Temat postu: Zło samo nie odstąpi. Odpowiedz z cytatem

Szanowni Panowie,
Uważam, że dzięki swojemu sarkazmowi uda mi się pokazać wielu salonowcom i ślepo w nich zapatrzonej gawiedzi tragizm niektórych postaci i to, że zaszły one w swoich zasługach tak wysoko jak powinny być nisko. To że jestem absolwentem uniwersytetu im. Bolesława Bieruta daje mi pełną świadomość możliwości keratorskich zmanipulowanego bęcwalstwa. Jak bowiem można mianować patronem wyższej uczelni kogoś, kto mógłby co najwyżej aspirować do tego by jego imieniem nazwać więzienie.
Moim zdaniem chowanie głowy w piasek w nadziei, że nieszczęście przejdzie obok nie jest sposobem na wszechogarniające zło jednych i głupotę drugich, którzy dają się tym pierwszym mamić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy słyszę o walucie Euro, mam tylko jedną nadzieję, że PiS wraz z prezydentem, poślą ten pomysł (nie dopuszczając do koniecznej w tym przypadku zmiany konstytucji) tam gdzie jego miejsce, czyli w bliżej nieokreśloną przyszłość i tego się trzymajmy. Rozmawiałem w tej kwestii ze znajomymi mieszkającymi w tak zwanej Europie Zachodniej i rada jest jedna, jak najdalej od tego pomysłu. Tak że nawet żartować mi się na ten temat specjalnie nie chce.



Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 10:09 pm    Temat postu: Ten Pan na Euro zapewne nie trafi Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem przed chwilą wspomnienie o śp. Stanisławie Różewiczu. Znalazłem tam m.in. takie słowa:
Cytat:
– Wiele autorytetów załamało się, a duży udział w tworzeniu tego chaosu mają media – powiedział mi, gdy rozmawialiśmy przed jego 80. urodzinami. – Na pierwszych stronach gazet, niemal jako równorzędne, znajduję wiadomości istotne i kompletnie idiotyczne, wręcz ogłupiające. Mnie nie interesuje, że jakaś gwiazdka ma biegunkę. Takie informacje zakłócają oceny, nie pozwalają ustalić gradacji spraw. Ale cóż, teraz ważne jest nie to, co się mówi, lecz gdzie się to mówi. Telewizja ustala pozycję artysty, polityka. Dlatego ludziom zależy, żeby się w niej pokazać. A wśród zgiełku powstaje przestrzeń, po której poruszają się hochsztaplerzy i cwaniacy. Film też jest podatny na zjawisko przebierańców i przemalowujących się artystów.

I pomyślałem, że w tym zalewie wszechogarniającego kłamstwa i jego bliskiego krewnego chamstwa warto przypomnieć, że nie tylko tacy jakich mamy w tv istnieją, i że nie oni muszą mieć rację. Zainteresowanym całością wskazuję http://www.rp.pl/artykul/61991,219524_Tworca__wyciszony.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum