" /> Dyskusje ogólne :: Program realny.
Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Program realny.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-K
Częsty Użytkownik

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 7:11 pm    Temat postu: Program realny. Odpowiedz z cytatem

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,80198,4898605.html

Cytat:

Prawie 8 mld zł unijnego dofinansowania przeznaczy rząd na budowę trasy Wrocław - Warszawa. Jednak wbrew przedwyborczym obietnicom Platformy Obywatelskiej nie będzie to autostrada, a tylko droga ekspresowa.

Jeszcze trzy miesiące temu posłowie PO zapewniali, że między Wrocławiem a Warszawą nie ma sensu prowadzić drogi ekspresowej, jak chciało Prawo i Sprawiedliwość. Natężenie ruchu na tej trasie jest tak duże, że trzeba budować autostradę. A-8 byłaby gotowa już za cztery lata - taki postulat zawarła Platforma w swoim Narodowym Programie Wielkiej Budowy. - Warto wydać więcej na autostradę, niż budować drogę, którą za kilka lat znów trzeba będzie rozkopywać i poszerzać - przekonywał poseł PO Tadeusz Jarmuziewicz, gdy zasiadał jeszcze w komisji infrastruktury ubiegłej kadencji sejmu. Obecnie jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury. W poniedziałek nie udało nam się z nim skontaktować. - Nie obiecywaliśmy autostrady. Zapewnialiśmy tylko, że się o nią postaramy - tłumaczy Stanisław Huskowski, poseł PO, członek sejmowej komisji infrastruktury. - Okazało się, że zmiana S-8 na A-8 wiązałaby się z opóźnieniem w realizacji inwestycji. Całą procedurę związaną z przygotowaniem budowy trzeba by było powtórzyć, od nowa uzyskiwać wszystkie pozwolenia, dokupować grunty. A to trwa latami - wyjaśnia Aldona Młyńczak z PO. - Ja bym nie robiła z tego wielkiej tragedii. Lepiej wybudować trasę szybkiego ruchu i zdążyć na Euro 2012, niż nie zdążyć z autostradą. To, co mówiliśmy w kampanii, było programem maksimum. Teraz mamy program realny. S-8 oprócz tego, że będzie gotowa szybciej, ma jeszcze jeden plus dla kierowców. Przejazd drogą ekspresową jest darmowy. Natomiast za wjazd na autostradę trzeba by płacić, i to niemało. Np. na istniejącym odcinku A-2 stawka wynosi 22 grosze za kilometr. Przy takiej opłacie przejazd z Wrocławia do Warszawy kosztowałby prawie 75 zł. Jednak drogą ekspresową dojedziemy tylko do Łodzi. Dalej będziemy wjeżdżać na planowaną autostradę A-1, następnie w pobliskim Strykowie skręcać na A-2 do Warszawy. - W tym roku wybierzemy firmy, które wybudują obie autostrady. Będziemy z nimi rozmawiać na temat ewentualnych opłat - mówi Andrzej Maciejewski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Płatne odcinki A-1 i A-2 będzie można ominąć. Jednak wtedy podróż do Warszawy zajmie nam więcej czasu. W Walichnowach, w połowie drogi między Wrocławiem a Łodzią, trzeba będzie zjechać na pełną kolein drogę, którą dziś jeździmy do stolicy. Dojedziemy nią do Piotrkowa, skąd ma być kontynuowana S-8 do Warszawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 11:22 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzegorz - Wrocław
Moderator

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 12:09 am    Temat postu: Wielka szkoda, że tylko program realny Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że cały 'program' PO to 'program maximum'. A rzeczywistość to obserwowany 'program realny'. D.Tusk mówił przecież, że rządy PO dadzą to 'na co Polacy zasługują' i chyba nie zasługują według Donka na więcej niż od PO dostają.
'Program maksimum' to oznacza, że PO programowo nie może wykonać więcej niż to, co miała w 'programie'.

To wielka szkoda, że głupota nie boli od razu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karol Kowalski
Gość

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To, co mówiliśmy w kampanii, było programem maksimum. Teraz mamy program realny.

Program realny? a wcześniej nierealny? Bajeczki dla grzecznych dzieci?

A nie mówiłem? Dla mnie żadna niespodzianka, ja na nich i tak nie głosowałem, czyli mnie nie oszukali, bo się nie dałem.
Teraz ci, którzy dali się nabrać niech skują im mordy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: