Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Program realny.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-K
Częsty Użytkownik


Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 18

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 7:11 pm    Temat postu: Program realny. Odpowiedz z cytatem

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,80198,4898605.html

Cytat:

Prawie 8 mld zł unijnego dofinansowania przeznaczy rząd na budowę trasy Wrocław - Warszawa. Jednak wbrew przedwyborczym obietnicom Platformy Obywatelskiej nie będzie to autostrada, a tylko droga ekspresowa.

Jeszcze trzy miesiące temu posłowie PO zapewniali, że między Wrocławiem a Warszawą nie ma sensu prowadzić drogi ekspresowej, jak chciało Prawo i Sprawiedliwość. Natężenie ruchu na tej trasie jest tak duże, że trzeba budować autostradę. A-8 byłaby gotowa już za cztery lata - taki postulat zawarła Platforma w swoim Narodowym Programie Wielkiej Budowy. - Warto wydać więcej na autostradę, niż budować drogę, którą za kilka lat znów trzeba będzie rozkopywać i poszerzać - przekonywał poseł PO Tadeusz Jarmuziewicz, gdy zasiadał jeszcze w komisji infrastruktury ubiegłej kadencji sejmu. Obecnie jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury. W poniedziałek nie udało nam się z nim skontaktować. - Nie obiecywaliśmy autostrady. Zapewnialiśmy tylko, że się o nią postaramy - tłumaczy Stanisław Huskowski, poseł PO, członek sejmowej komisji infrastruktury. - Okazało się, że zmiana S-8 na A-8 wiązałaby się z opóźnieniem w realizacji inwestycji. Całą procedurę związaną z przygotowaniem budowy trzeba by było powtórzyć, od nowa uzyskiwać wszystkie pozwolenia, dokupować grunty. A to trwa latami - wyjaśnia Aldona Młyńczak z PO. - Ja bym nie robiła z tego wielkiej tragedii. Lepiej wybudować trasę szybkiego ruchu i zdążyć na Euro 2012, niż nie zdążyć z autostradą. To, co mówiliśmy w kampanii, było programem maksimum. Teraz mamy program realny. S-8 oprócz tego, że będzie gotowa szybciej, ma jeszcze jeden plus dla kierowców. Przejazd drogą ekspresową jest darmowy. Natomiast za wjazd na autostradę trzeba by płacić, i to niemało. Np. na istniejącym odcinku A-2 stawka wynosi 22 grosze za kilometr. Przy takiej opłacie przejazd z Wrocławia do Warszawy kosztowałby prawie 75 zł. Jednak drogą ekspresową dojedziemy tylko do Łodzi. Dalej będziemy wjeżdżać na planowaną autostradę A-1, następnie w pobliskim Strykowie skręcać na A-2 do Warszawy. - W tym roku wybierzemy firmy, które wybudują obie autostrady. Będziemy z nimi rozmawiać na temat ewentualnych opłat - mówi Andrzej Maciejewski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Płatne odcinki A-1 i A-2 będzie można ominąć. Jednak wtedy podróż do Warszawy zajmie nam więcej czasu. W Walichnowach, w połowie drogi między Wrocławiem a Łodzią, trzeba będzie zjechać na pełną kolein drogę, którą dziś jeździmy do stolicy. Dojedziemy nią do Piotrkowa, skąd ma być kontynuowana S-8 do Warszawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 12:09 am    Temat postu: Wielka szkoda, że tylko program realny Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że cały 'program' PO to 'program maximum'. A rzeczywistość to obserwowany 'program realny'. D.Tusk mówił przecież, że rządy PO dadzą to 'na co Polacy zasługują' i chyba nie zasługują według Donka na więcej niż od PO dostają.
'Program maksimum' to oznacza, że PO programowo nie może wykonać więcej niż to, co miała w 'programie'.

To wielka szkoda, że głupota nie boli od razu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karol Kowalski
Gość





PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To, co mówiliśmy w kampanii, było programem maksimum. Teraz mamy program realny.


Program realny? a wcześniej nierealny? Bajeczki dla grzecznych dzieci?

A nie mówiłem? Dla mnie żadna niespodzianka, ja na nich i tak nie głosowałem, czyli mnie nie oszukali, bo się nie dałem.
Teraz ci, którzy dali się nabrać niech skują im mordy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum