Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Człowiek PO zamieszany w antysemicki skandal

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 11:47 pm    Temat postu: Człowiek PO zamieszany w antysemicki skandal Odpowiedz z cytatem

http://www.newsweek.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=22359

Wiadomości W Newsweeku
Online, opublikowany 10.02.2008

Człowiek PO zamieszany w antysemicki skandal

Szef MON Bogdan Klich powołał do rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego człowieka zamieszanego przed laty w antysemicki skandal.

Ryszard Majdzik Chodzi o Ryszarda Majdzika, działacza Solidarności 80, a kiedyś także Ruchu Odbudowy Polski, który w 1997 r. zasłynął stwierdzeniem, że politycy o żydowskich korzeniach powinni startować "z list mniejszości żydowskiej". Do wyrażenia tak śmiałej opinii skłonił go wówczas fakt, iż Piotr Naimski, który przyznał, że jego przodkami byli Żydzi, otrzymał pierwsze miejsce na krakowskiej liście ROP w wyborach do Sejmu.

Niezadowolony z wysokiej pozycji Naimskiego Majdzik sam zrezygnował z kandydowania w barwach Ruchu. W specjalnym oświadczeniu napisał: "Nie będę uwiarygodniał osób związanych z masonerią (...) ludzi nie czysto polskiej narodowości". Prosił też wyborców, by nie głosowali na ludzi podobnych do Naimskiego. Za swoje słowa został zawieszony przez władze ROP, które nie chciały mieć nic wspólnego "z retoryką nawiązującą do waśni narodowościowych".

- Emocje wzięły wtedy górę, ale dwa lata temu przeprosiłem Piotra Naimskiego - mówi dziś Majdzik. Kłopot w tym, że w tym samym czasie, gdy wyrażał swoje ubolewanie, jednocześnie podpisywał apel Anny Walentynowicz, oskarżający Jacka Kuronia o prowadzenie potajemnych negocjacji z bezpieką. Na YouTube można też znaleźć film z końca 2006 r., na którym Majdzik nazywa Okrągły Stół zdradą narodową, kreśli wizję wszechobecnych wpływów WSI oraz wspomina o zbrodniarzach narodowości
żydowskiej.

Zapytaliśmy ministra Bogdana Klicha, dlaczego zdecydował się powołać do rady Agencji Mienia Wojskowego właśnie Majdzika. Z oświadczenia przesłanego Newsweekowi przez biuro prasowe MON wynika, że po pierwsze, Majdzik ma maturę; po drugie, jest zasłużonym członkiem rady krakowskiego Elbudu; po trzecie, "jego osobowość, uczciwość i sumienność dają gwarancję rzetelnej
pracy".
Marek Kęskrawiec

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 3:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram czlowieka zamieszanego w antysemicki skandal. Dlaczego? Czy ktos wie jaki w rzeczywistosci byl to skandal? Nie mozna czlowieka krzywdzic. A co zrobic, jezeli okaze sie, ze ON mial racje? Nie teraz, oczywiscie, tylko za sto lat, gdy Bliski Wschod bedzie zupelnie inny niz jest teraz. O ile w ogole bedzie istnial jako taki.

Ostatnio zmieniony przez Edward Soltys dnia Wto Lut 12, 2008 10:52 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek Lewandowski
Weteran Forum


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 635

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Edwardzie,
pewnie, że nie można pochopnie krzywdzić Człowieka!
Zwłaszcza, że nie po raz pierwszy został on pomówiony przez złych ludzi.


Cytat:
Sprawa Ryszarda Majdzika



----- Original Message -----

From: miroslaw

To: Sekretariat IPN ; Redakcja Wirtualnej Polonii

Cc: Ryszard Majdzik

Sent: Thursday, March 09, 2006 3:24 PM

Subject: Fw: Jeżeli jest to prawdą co napisałeś o moim ojcu bo odciołeś mi dostęp do witryny



nad: Miroslaw Krupinski

62 Bayonet Head Rd,

Albany, WA 6330, Australia



Adresat: Sekretariat IPN

i dalej w/g kompetencji



Zgodnie z wczorajszym uprzedzeniem, zwartym w korespondencji przytoczonej nizej, skierowanym do p. Ryszarda Majdzika - kieruje sprawe do zbadania przez IPN. Okolicznosci sprawy:



Pan Ryszard Majdzik, znany mi wylacznie z tresci jego publikacji na witrynie WP i z adresu e-mail, pojawil sie na forum witryny Wirtualna Polonia ponad tydzien temu - jako enforcer (wymuszacz) slusznosci poczynan niewielkiej grupki osob wystepujacych jako "Polonia australijska" i realizujacej na swoj wlasny sposob idee wubiorczej lustracji niektorych grup i osob Polonii. Idee te i sposoby realizacji budzily pewne sprzeciwy i pytania ze strony ogolu dyskutantow tematu - w zwiazku z czym p. Majdzik zostal importowany jako jakis tam autotytet, nie znoszacy sprzeciwow. Od samego poczatku wykazal sie arogancja, chamstwem i tendencjami do idiotycznych oskarzen publikowanymi w wymiarze spamu (trzykrotne kopie swoich wypowiedzi). Probke stylu dzialan obrazuje zalaczony forward. Zdziwienie Polonii budzil tez stosunek P. Majdzika do majacej wlasnie miejsce wizyty w Australii TW Belki, ktorego Pan Majdzik wydawal sie kochac - pomimo iz idee lustracji wybiorczej wspomnianej grupy inicjatywnej popieral z calego serca. Belka byl dla niego selektywnie nietykalny.



Bylo to wszystko tolerowane, rowniez przeze mnie (wiekszosc epitetow i oskarzen byla sdresowana do mnie, znajduja sie w archiwach WP ) przez jakis czas. W koncu jednak zainteresowany ta dziwna nerwowoscia dzialan zdecydowalem sie sprawdzic referencje p. Majdzika, siegajac do znanej juz mi ksiazki pochodzenia IPNowskiego "aparat represji Ketman i Monika" i sprawa stala sie dla mnie nieco jasniejsza. Pomine moje wewnetrzne rozwazania, gdyz moga byc subiektywne i podyktowane niechecia - przejde do sedna sprawy:



Na stronach 271-274* elektronicznego tekstu ksiazki znajduje sie lista osob wiezionych i internowanych z opisanego srodowiska, a wlasciwie czesc listy zawierajaca numery zwane w ksiazce jako "numery rejestrujace", plus informacja w odnosniku "b" ze lista osob bez tych numerow nie jest publikowana. Zinterpretowalem to jako brak zainteresowania IPN osobami nienumerowanymi i przejaw zainteresowania posiadajacymi te numery. Numerowani panowie Majdzikowie (ojciec i syn) znajduja sie na liscie numerowanych, w bliskim sasiedztwie Maleszki i Karkoszy.



Czytalem w tej ksiazce opisy polityki SB polegajacej na oznaczaniu numerami wiezionych i internowanych "swoich", ale nie bedac pewnym ze nie ma od tego wyjatkow - publicznie, na Witrynie WP, (zapis w forwardzie nizej) uprzejmie poprosilem p. Majdzika o wyjasnienie znaczenia numerow i faktu ich posiadania. Poniewaz nie odpowiedzial w przyzwoitym czasie (a pisywal czesto i gesto) - poprosilem Redakcje WP o usuniecie go z listy za oszczerstwa, grubianstwo i spam. Zostalo to zreealizowane dzien pozniej.



Pan Majdzik, nieobecny juz na witrynie, eksplodowal wybuchem niekontrolowanego gniewu w liscie przeslanym na moj prywatny adres, ktory to list (odgadujac jak mniemam jego intencje) opublikowalem w calosci i bez zmian wraz z moja odpowiedzia na witrynie z ktorej zostal wywalony, dajac mu jeden dzien na udzielenie odpowiedzi w sprawie numerow i zapowiadajac w razie braku skierowanie jego forwardu do IPN, co wlasnie po uplywie zapowiedzianego czasu czynie.



Z Polski zostalem w miedzyczasie poinformowany, ze p. Majdzik wylewa zolc (na) ekranie trlewizji TWN, potepiajac wszystko wokol a glownie Krupinskiego (to ja) i Solidarnosc. Dzisiaj (podany przeze mnie termin juz uplynal) nie otrzymalem odpowiedzi na pytanie w sprawie listy i numerow rejestrujacych, ale za to otrzymalem kopie zatrzymanego przez cenzure WP listu Majdzika wskazujacego ze traci on kontrole nad rozumem. Kopie tego listu zalaczam na koncu tej korespondencji.



Podsumowujac: Nie jestem w stanie ocenic co sie kryje poza wykazującą objawy paniki zloscia p. Majdzika. Nie chce formulowac swoich podejrzen - moga byc subiektywne i wynikac z mojej antypatii do ewidentnego (vide jego listy) durnia. Uprzejmie prosze IPN o niezalezna ocene sprawy ktora tu opisuje (i cytuje). Bede wdzieczny za poinformowanie mnie o wyniku.



Z uszanowaniem

Miroslaw Krupinski

(adres jak na wstepie listu)







----- Original Message -----

From: miroslaw

To: Redakcja Wirtualnej Polonii ; Ryszard Majdzik

Sent: Wednesday, March 08, 2006 9:24 PM

Subject: Re: Jeżeli jest to prawdą co napisałeś o moim ojcu bo odciołeś mi dostęp do witryny



----- Original Message -----



From: Ryszard Majdzik (A)

To: miroslaw@iinet.net.au

Sent: Wednesday, March 08, 2006 3:44 PM

Subject: Jeżeli jest to prawdą co napisałeś o moim ojcu bo odciołeś mi dostęp do witryny



Panie Krupiński jeżeli napisałeś źle na mojego ojca a to sobie sprawdzę tchużu bo mnie odciołeś od witryny,żebym nie mógł napisać prawdy o takich ludziach jak ty.Udowodniłeś opluwając mojego św.pamięci ojca bochatera walki z komuną, a przez to i mnie odcinając dostęp do odpowiedzi, że jsteś pan łajnem bolszewickim i śmiem twierdzić,że został pan służbowo wysłany do Australii przez WSI,ale nie długo to sprawdzę przez kolegów z PISU. PS. Bolszewiku mój ojciec jako 12 letni chłopak był wywieziony na roboty do Niemiec i po wyzwoleniu przez Amerykanów nie został na zachodzie a mógł tylko wracał do kraju, aby walczyć z komuną. Masz szmato Bolszewicka przeprosić św.pamięci mojego ojca. A tak nawiasem to ja i mój ojciec byliśmy i jestem przeciwnikiem Wałęsy i Układowi Czerwonego stołu chociaż byś bolszewiku na temat mojej rodziny próbował zdobyć trochę informacji. Ale drżyj bo jak nie przeprosiś to i tak cię znajdę agencie WSI. Ryszard Majdzik.



* * *



Zaczne od tego, Panie Majdzik, ze nie jestesmy na Ty i nic nie wskazuje na to ze kiedykolwiek bedziemy.



Napisalem na WP do Pana w odpowiedzi na stek Pana powtarzanych wieloorazowo i grubiansko bredni jak nizej (cytuje):



---------------------



Test KGB nr 2 - dla Nr op 23831



Zgadza sie, Panie R.M.

Z moich wlasnych materialow KGB (jestem Rezydentem
KGB na Albany i okolice):

a Nr op - 17165 - Maleszka („Return”)
b Nr op - 21120 - Karkosza („Monika”)
c Nr op - 22812 - Mieczyslaw Majdzik – senior
d Nr op - 23831 - Ryszard Majdzik – junior, ur 1958.

Test nr 2: Prosze o dokladne i spokojne wyjasnienie
Czytelnikom znaczenia wyzszych numerow operacyjnych.

Miroslaw Krupinski.



-----------------



Powyzsze dane sa zacytowane z materialow zrodlowych IPN (ksiazka "aparat represji Ketman i Monika"). Na stroniach 271-274* znajduje sie "Wykaz internowanych w czasie stanu wojennego" ktory zawiera liste osob rejestrowanych z numerami operacyjnymi i informacje w przypisie "b" - ze istnieje rowniez druga czesc tej listy - osob bez numerow rejestrujacych, ktora nie jest publikowana.



Nazwiska i numery rejestrujace, ktore podalem w adresowanym do Pana tekscie pochodza z listy opublikowanej. Poprosilem Pana o dokladne i spokojne wyjasnienie znaczenia podanych przy nazwiskach numerow. Wyjasnienie nie nastapilo i teraz tez go nie widze. Podane przeze mnie nazwiska i numery "Ketmana" i "Moniki" znajduja sie w ksiazce na tej samej liscie.



W calej ksiazce wystepuje Pan licznie w raportach pomagajacego Panu z racji panskiego "braku doswiadczenia" Maleszki -"Ketmana". Nie ma w tych raportach nic co stawialoby sbeckich szefow Maleszki w stan alarmu - co wskazuje ze pracowal Pan zgodnie z jego i jego prowadzacych oczekiwaniami strategicznymi. Co zreszta robilo wtedy (ku zadowoleniu Maleszki i jego prowadzacych) cale kontrolowane przez nich KORowsko - KOSowskie & ca podziemie, w ktorym Pan sie, zgodnie z wlasnymi wczesniejszymi oswiadczeniami bohatersko udzielal. Ja sam obserwowalem ta patowa sytuacje w innych miastach i opisywalem ja juz rowniez.



Nadal nie wiem co oznaczaja numery przy Obu Panow Majdzikow nazwiskach - wiec poprzednie pytanie o wyjasnienie powtarzam. Jezeli ma Pan trudnosci z wejsciem na witryne WP - prosze mi przyslac wyjasnienia, tak samo jak dzisiejszy Pana belkot, na moj adres prywatny. Obiecuja zamiescic jednorazowo bez zmian i w calosci te wyjasnienia. Jezeli wyjasnien nie otrzymam lub jesli nie beda one przekonywujace - zwroce sie z prosba o ich wyjasnienie do IPN i wyjasnienie od IPN tez opublikuje.



Mam nadzieje ze panskie belkoty na temat mojej "lustracji", "partyjniactwa", "milosci do komuchow" itp juz Pan jakos odespal - jesli nie prosze sie z tym wszystkim rowniez zglosic do IPN. Z zalami ze Pan o mnie nie slyszal - rowniez - choc ja sam o to zalu nie mam, bo w podziemiu to uszy zapewne (poza Maleszkowymi) niepotrzebne - lowie ryby od 60 lat i jeszcze nigdy nie wygrzebalem spod ziemi robaka z uszami.



Swoje usciski KGBowskie lacze z zyczeniami zdrowia, bo na inne zyczenia to juz pewnie za pozno. Aha - z Polski zasygnalizowano mi co nastepuje:



----------------------



> Wlasnie ogladalem "wiadomosci" na TVP Polonia i wystepowal

> Majdzik domagajacy sie lustracji Solidarnosci.
> Jak myslisz kto moze miec dostep do PUBLICZNEJ TV w Polsce?



--------------------



cieplo... cieplo... Panie nr 23831. Daje Panu na kulturalne wyjasnienie znaczenia numerow jeden dzien (jutrzejszy), a po jego uplywie wkladam Pana do filtra, a list forwarduje do IPN.



Miroslaw Krupinski



--------------------------------------------------------------------------------------------------------



Dzisiejszy (9 marca 2006)list p. Majdzika otrzymany od Redakcji WP; format tresc i pisownia oryginalne (pogrubiam jedynie klamliwe zaprzeczenie istnienia numerow rejestrujacych)./MK



--------------------------------------------



Ryszard Majdzik (B)

(otrzymane z archiwum Wirtualnej Polonii)



Krupiñski to ty jesteo agentem SB wys³anym przez komunê do Australii (powrót)

NAPISA£EO BYDLAKU CZERWONY NIEPRAWDE NA MAJDZIKÓW I ZA Ty PZPR-0wcu zap³acisz
i jeszcze odci¹³eo mnie dostêp do wirtualnej poloni,abym nie móg³ odpowiedzieæ
tobie szmat³awcu na oczernienie mnie i ojca przez ciebie, ato owiadczy,¿e
tyczerwony paj¹ku siê mnie i nie¿yj¹cego mego ojca boisz.Wymyolasz numery i to
akurat obok nazwisk,które donosi³y na Majdzików w Krakowie, dokumenty znajduj¹
siê w IPN Kraków archiwum w Wieliczce. A tak nawiasem to ja mam z 2003r.
status pokrzywdzonego i mój ojciec a pan nie.Wiêc wie¿ê Pani Gra¿ynie
Lengowskiej,¿e by³ Pan cz³onkiem mateczki PZPR,która gnoi³a takie rodziny jak
moja wraz z KGM ty synu bolszewicki i tchurzu,i tak mnie nie zablokujesz.Wiêc
wiedz bolszewiku,¿e podajê Pana dom S¹du o znies³awienie mojej
niepodleg³oociowej rodziny.RYSZARD MAJDZIK


I CO AGENCIE kRUPINSKI ZNOWU USUWASZ WIADOMOOCI (powrót)

kRUPINSKI bOI SIE MOICH ODPOWIEDZI I DLATEGO SZKOLONY PRZEZ kgb USUWA MOJE INFORMACJE POZOSTAWIAJ!C TYLKO SWOJE CZYLI CZYSTA BOLSZEWIA.A POD JAKIM NUMEREM pAN SIE ZNAJDUJE REJESTRACYJNYM PRZEZ SB.aTAK NAWIASEM TO JA JESTEM W GRUPIE UJAWNIA PRAWDE W KRAKOWIE A PAN W AUSTRALII TORPEDUJE T! INICJATYWE DOMYOLAM SIE DLACZEGO BO BOI SIE PAN DEKONSPIRACJ AGENCIE KRUPINSKI.MOJEJ RODZINIE TO TY DO PIET AGENCIE NIE DOROS£EO.r.MAJDZIK





*) w wersji ksiazki wydanej drukiem lista znajduje sie na stronach 343-346 / MK



Pisze tez o tym tutaj

http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=3502

_________________
xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o pana Ryszarda M., nie zdziwię się już niczemu po tym, co słyszałem. Samo to, iż swego czasu był liderem Klubu Gazety Polskiej w Krakowie, i nagle słyszymy, że jest w PO i nagle ma zająć stanowisko w radzie nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego świadczy o skrajnej przeciwstawności jego natury i charakteru. Prościej mówiąc, skąd zawieje wiatr, tam i chorągiewka się ustawia. A jeszcze gdy czuć szmalik..... I jeśli te cytaty z "Wirtualnej Polonii" są autentyczne, nie mam już więcej pytań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek Lewandowski
Weteran Forum


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 635

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Minister obrony narodowej Bogdan Klich odwołał Ryszarda Majdzika z rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego - poinformował dyrektor departamentu prasowo- informacyjnego MON płk Cezary Siemion.

(...)

Sam Majdzik w oświadczeniu napisał, że "nigdy nie wypowiadał treści o charakterze antysemickim", a "wszelkie spory natury historycznej, mające miejsce w przeszłości, uważa za nieistotne z punktu widzenia wyzwań, jakie stawia przed nami teraźniejszość". Zadeklarował też, że "w pełni identyfikuje się z polityką obecnego rządu i popiera program realizowany przez ministra obrony narodowej Bogdana Klicha".


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4925344.html

_________________
xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum