Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Edward Sołtys - Dwa tematy połączone
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 9:09 am    Temat postu: Edward Sołtys - Dwa tematy połączone Odpowiedz z cytatem

Dwa tematy połączone

TV Polonia. Wiadomości
Środa 30.01.2008 r. godz. 8:35 i 14:25
Edward Sołtys
w programie "Tydzień Polski".

Cytat:
Wto Sty 29, 2008 9:42 pm Grzegorz - Wrocław napisał:... programu o podanych godzinach nie znalazlem.
Natomiast znalazłem go faktycznie w środę, ale o 20:35 i powtórkę w nocy ze środy na czwartek o godzinie 02:25. ... ...

W środę 30 I 2008 r. we wiadomościach TV Polonia wyemitowany zostanie program znanej polskiej reżyserki Violi Kardynal. ( http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1958&highlight=viola+kardynal ). W programie wystąpi nasz kolega Edward Sołtys.

Edward Sołtys członek Solidarności Walczącej, od 1987 r. mieszka w Kanadzie i piastuje funkcję dyrektora Kanadyjsko-Polskiego Instytutu Badawczego.

We wrześniu 1980 r. był współzałożycielem NSZZ“Solidarność” na Uniwersytecie Śląskim. Zostaje przewodniczącym Koła “Solidarności” Instytutów: Filozofii, Socjologii i Historii.

W 1982 r. zostaje zwolniony z pracy w ramach represji stanu wojennego.
Przez rok pracuje jako operator pomp w wymiennikowni ciepła koło kopalni “Wujek”. W latach 1982-1987 był członkiem Regionalnej Komisji Koordynacyjnej “Solidarności” Regionu Górnośląskiego, która koordynowała wydawanie kilkunastu nielegalnych gazet. Był członkiem redakcji “Wolnych i Solidarnych” oraz “Podziemnego Informatora Katowickiego”. W 1985 r. zostaje aresztowany. Proces odbył się w 1986 r. Zostaje skazany na 1 rok więzienia za druk i kolportaż nielegalnych wydawnictw. Uwolniony dzięki Inicjatywie Humanitarnej PRON-u w 1986 r., dzięki staraniom rektora KUL-u, biskupa Hemperka.

W latach 1983-1986 pracował jako adiunkt na Katolickim Uniwersytecie
Lubelskim. Prowadził tam wykłady i ćwiczenia z: metod i technik badań
socjologicznych, makrosocjologii i socjologii organizacji.

Więcej tutaj:
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1011


Ostatnio zmieniony przez Kazimierz Michalczyk dnia Sro Lut 06, 2008 6:56 am, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek Lewandowski
Weteran Forum


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 635

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edward Sołtys na naszym Forum (do Tadeusza Świerczewskiego):

Cytat:
Panie Tadeuszu,
Calkowicie podzielam Panskie zdanie dotyczace osob, ktore zniszczono. Nalezy im sie wielokrotnosc tego, co jest mozliwe do przyznania. Ja nie mowie, 10 razy, bo to dopiero glupie 250 000. A sto razy? Dwa i pol miliona zlotych. Przeciez to glupi dowcip! To jest "fair"? Za zlamanie komus zycia, ktore wszak mamy tylko jedno!
(...)
jezeli ktos zaplaci mi, wedlug "prawa" (JAKIEGO DO DIABLA PRAWA W TYM PRZYPADKU?) jakies grosze i bedzie mu sie wydawalo, ze wlasnie dokonalismy transakcji, ON, JAKAS KURWA RZADOWA, i ja, ktory przegralem swoje zycie, to sie grubo myli. To co robilem, to robilem, bo bylem soba, a nie dla finansowych oszacowan jakiegos SEDZINY w przyszlosci. Jezeli wezme te pieniadze, to wrzuce do smietnika cala niezwyklosc przezycia pokoleniowego.
Jezeli jednak kolezenstwo na znanym Panu Forum oceni, ze te pieniadze, chyba z 8 0000 zl (liczac te smetne miesiace wycenione precyzyjnie w zlotowkach) przyda sie nam, to mozemy wystapic. Przekaze na nasz fundusz.

http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?p=7848&highlight=#7848

_________________
xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 8:42 pm    Temat postu: Uwaga ! ! ! - Pomyłka o 12h Odpowiedz z cytatem

Choć podane terminy emisji programu byłu mi mocno nie na rękę, to postanowiłem podjąć próby oglądnięcia emitowanego przez TVP Polonia programu. Zerknąłem na http://www.tvp.pl/program/ i programu o podanych godzinach nie znalazlem.
Natomiast znalazłem go faktycznie w środę, ale o 20:35 i powtórkę w nocy ze środy na czwartek o godzinie 02:25. Wygląda na to, że do podanych w
Cytat:
TV Polonia. Wiadomości
Środa 30.01.2008 r. godz. 8:35 i 14:25
Edward Sołtys w programie "Tydzień Polski".
czasów trzeba dodać 12 godzin i będzie ok.
Dzięki temu jest duża szansa, że program (a przede wszystkim Pana Edwarda) zobaczę. Życzę wszystkim dobrego odbioru. Smile
PS. Program zaznaczony jest na http://www.tvp.pl/program/ jako HIT - zatem podwójna wygrana ! ! !
Proszę o ew. potwierdzenie lub korektę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie jestem dobry z ontologii. Z przestrzeni, jeszcze, jeszcze, ale czas jakos tak sie przesuwa, ze po prostu nie lapie. Wczoraj mowili, ze dzis ogladamy "Warto Rozmawiac". Ja to zobaczylem dzis, czyli tamto dzis bylo w rzeczywistosci moim jutrem, a dokladniej wtorkiem.
Jak dotad mialem duza pewnosc siebie, bo telefoniczny posrednik pomiedzy poslednim czasem tutejszym i bialo-czerwonym czasem ojczyznianym wynosil 6 godzin. To znaczy czas ojczyzniany byl do przodu o te 360 minut.


Ostatnio zmieniony przez Edward Soltys dnia Sro Sty 30, 2008 9:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Edwardzie,
Pan swoja wiarę opiera na pani Violi, ja swoją na zamieszczonym na oficjalnej stronie tvp programie ( http://www.tvp.pl/program/ - naklikać się tam troche wczoraj trzeba było, dziś jest nieco prościej Wink ). To nie jest spór filozoficzny, czy formalny, ale pytanie o to, kiedy faktycznie nastąpi emisja - wazne dla tych, którzy chcieliby Pana w TVP Polonia zobaczyć (lub może program).
Ja nadal zapraszałbym chętnych na 20:35 obowiązującego w Polsce czasu (tj na 19:35 czasu GMT), nocnych Marków na 2:25 w nocy (dla nich wieczorkiem Wink ). Myślę, że ci, którzy próbowali zobaczyć program "Tydzień Polski" o 8:35 już wiedzą, że się go zobaczyć nie dało (mamy teraz ca 9:31).
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Grzegorzu,
Ma Pan calkowita racje. Przestawilo mi sie dokladnie w druga strone o 6 godzin.
14:35 w Kanadzie, to 20:35 w Polsce.
20:25 w Kanadzie, to 2:25 (czyli juz w czwartek) w Polsce.
Wlasnie jest 15:48 w Kanadzie, czyli 21:48 w Polsce. Za cztery godziny i cos, zobacze co wyszlo.
PRZEPRASZAM WSZYSTKICH.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartłomiej Marjanowski
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 368

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kiedy Panie Edwardzie powtórka?
_________________
Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Bartlomieju,
Niestety nad ranem. Czas jak wyzej, czyli 2:25 - przed czwartkowym switem. Nie ma co zalowac. Przedstawiaja moja ksiazke. Ja cos tam o niej tez mowie. Takze dr M. Celinski - ostatni przewodniczacy Oddzialu Rady Narodowej RP w Kanadzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edziu, ale o 20:35 nie było ciebie w programie "Wiadomości" Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Triebel
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 262

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nastawię budzik i poogladam. Jutro w szkole luzy to jakoś wytrzymam.

Dzisiaj tez ogladałem TV Polonia o 20.35 i dowiedziałem się, że u gen. Andersa służył miś - czyli prawdziwy niedźwiadek. Miał nawet żołd. Dzwigał amunicję. Przeżył wojnę i zmarł w 1963r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaziu, Panie Tomaszu, a juz imienia Pana Grzegorza nawet boje sie wymieniac. Wlasnie przed piata zadzwonilo do mnie Bostwo o imieniu Viola i budzacym szacunek nazwisku - Kardynal. Wiadomosc byla nieslychanie banalna a dla mnie dewastujaca. Otoz szefostwo z "TV Polonia" przekazalo Jej wiadomosc, ze ze wzgledu na sprawe Jakuba x. skazanego na podwojna dozywotke nie starczylo miejsca na blask mojej lysiny. Trzeba umiec przegrywac i wykazac pokore, ktora wlasnie przekazuje.
Viola zapoda kiedy znowu pojawi sie pewien przeblysk mozliwej szansy ukazania mojej ksiazki. A takze mnie na tle kominka wsrod kwiatow itd.
Tym raem nie spapram godzin. Bede pamietal, ze do przodu, znaczy do przodu. A do tylu, znaczy do tylu.
To o te 6 godzin idzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też oglądałem. I też nie widziałem niczego zza oceanu, poza 100-leciem "Dziennika Związkowego" Sad. Albo jeszcze nie pomontowali, albo już zdjęli. Muszę powiedzieć, że program jest do oglądania. Może się człowiek dowiedzieć paru ciekawych rzeczy. Np. było o tym jak rząd państwa za Odrą realizuje umowy państwowe, które H.Kohl zawarł z Polska, co do uczenia Polaków w Niemczech po polsku (okazuje się, że HaKaTa wiecznie żywa). Tu przedstawiono problemy polsko-niemieckie nie w tej manierze, w jakiej są one prezentowane w programach przeznaczonych dla miejscowych Irokezów (jak nas zgrabnie mianuje pan S.Michalkiewicz), żywcem wziętych z PRL-u (tyle że najukochańszy kraj się zmienił z 'szirokoj strany' na tych co 'iber ales'). Tak więc czasu nie straciłem.
Pozdrawiam.
PS. Poszukam następnego programu "Tydzień Polski". Może stanę się jego fanem-Irokezem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki wszystkim za wyrozumialosc. "Noooobooodyyy is perfect".
Panie Tomaszu, na naszej stronie jest o niedzwiadku. Prosze rzucic okiem na "Errata...Jozef Lobodowski". Sprawe znam, bo moj starszy kolega Rysiek Paudyn przed laty zaczal pisywac o biedaku. Wojsko, jak to wojsko, zawsze najglupsi nadaja ton. W tym przypadku oznaczalo to, ze dali biedakowi wypic i popalic. W angielskim filmie pelnometrazowym o biedaku twierdzono, ze malucha zostala wykupiona od Arabow. Chyba tak bylo. Z relacji kolezkow wiem, ze Arabstwo bardzo tepilo psy. Rzucalo w nie kamieniami itd. Stad one byly dzikie. Nasi tez pomagali pieskom.A tych roznych opowiesci z tamtych czasow znam na peczki. Jak kto mnie zapyta to opowiem o facecie,ktory byl mistrzem swiata w tchorzostwie i dostal Virtuti Militari, bo pomylil poziomice, przekroczyl linie frontu i Niemcy sami sie poddali na widok "carriera".


Ostatnio zmieniony przez Edward Soltys dnia Czw Sty 31, 2008 2:02 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawde mowiac, jako skorpion, wolalbym wycofac sie rakiem (choc to inny znak zodiaku). Na naszej stronie w dziale: "Prezentacja dzialaczy" sa moje ladne zdjecia, a takze rodziny. Lepsze to o niebo od nawijania dziadka na temat jakiejs tam ksiazeczki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edwardzie,
Skorpion nie Rak i nie idzie na łatwiznę. Wink
To że nie widzieliśmy tego czego się spodziewaliśmy, nie jest winą ani moją ani twoją, ani naszej kochanej Violi. Tutaj dała d… ta wstrętna TV Polonia. Nie dotrzymali chamy słowa. Żeby udowodnić że my jesteśmy lepsi i dotrzymujemy słowa, pozwól że zadam ci kilka pytań.

W programie podobno mowa jest o twojej nowej książce. Czy mógłbyś powiedzieć czego ta książka dotyczy? Zrób po prostu takie małe wprowadzenie w temat, do którego moglibyśmy się przyczepić i pociągnąć ciebie za język.
To ja umieściłem tą informacje i wpuściłem ludzi w maliny, ale jak się zgodzisz i to zrobisz, to honor mój będzie uratowany. Very Happy Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum