Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cud AD. 2008 , Komunistyczny polityk patronem ulicy ... ?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 8:54 pm    Temat postu: Cud AD. 2008 , Komunistyczny polityk patronem ulicy ... ? Odpowiedz z cytatem

Cud AD.2008 ... Komunistyczny polityk patronem ulicy w Rzeszowie
Czwartek, 3 stycznia (17:56)
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/rzeszow/news/komunistyczny-polityk-patronem-ulicy,1036075


Komunistyczny polityk patronem ulicy
Czwartek, 3 stycznia (17:56)

Komunistyczny polityk Władysław Kruczek, który m.in. w latach 1956-71 był I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Rzeszowie, w czwartek decyzją rzeszowskiej rady miejskiej został patronem jednej z ulic w tym mieście.

Kruczek będzie patronował ulicy w rodzinnej Zwięczycy, którą 1 stycznia 2008 r. włączono do Rzeszowa.

Za przyjęciem wniosku głosowało 14 radnych klubu Rozwój Rzeszowa, popierających związanego z SLD prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Czterech radnych wstrzymało się od głosu.

Przeciwko było ośmiu radnych z Prawa i Sprawiedliwości oraz radny Andrzej Dec z Platformy Obywatelskiej.

Lider rzeszowskiej "Solidarności" w latach 80., a obecnie radny miejski Antoni Kopaczewski na znak protestu nie uczestniczył w głosowaniu.

- Od jutra chcemy zbierać podpisy mieszkańców Rzeszowa pod wnioskiem o zmianę podjętej uchwały. Naszym zdaniem, były aparatczyk PRL nie może być patronem ulicy naszego miasta - powiedział radny PiS Jacek Adamowicz.

Według zwolenników podjęcia uchwały, Kruczek był dobrym gospodarzem województwa i dbał o rozwój miasta.

Urodzony w 1910 r. w Zwięczycy k. Rzeszowa Kruczek zmarł w 2003 r. w Warszawie. W okresie międzywojennym był działaczem Komunistycznej Partii Polski. Podczas II wojny światowej służył w Armii Czerwonej, potem organizował Polską Partię Robotniczą i Gwardię Ludowej w okolicach Rzeszowa.

Po wojnie był I sekretarzem Komitetu Miejskiego PPR i PZPR w Rzeszowie, sekretarzem KW PZPR w Poznaniu i Bydgoszczy. Od 1956 do 1971 r. I sekretarz KW PZPR w Rzeszowie. Później został członkiem Biura Politycznego KC PZPR. Wchodził w skład Rady Państwa, która wydała m.in. dekret o wprowadzeniu stanu wojennego.

Źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

http://ww6.tvp.pl/400,20080103631729.strona


ostatnia aktualizacja: czwartek, 03 stycznia 2008 godz. 20:10

Większy Rzeszów

Radni Rzeszowa nadali dziś nazwy ulicom w przyłączonej do miasta Zwięczycy. Sesja temu poświęcona nie była jednak ani spokojna ani krótka. Prawdziwą burzę wywołała propozycja nazwania jednej z ulic imieniem Władysława Kruczka - byłego sekretarza komitetu wojewódzkiego PZPR w Rzeszowie. W Przybyszówce sprawa ulic już dawno została załatwiona. Dla czterech tysięcy osób, od 1 stycznia mieszkańców Rzeszowa, nowe adresy to podstawa do koniecznej wymiany dokumentów.

Można obejrzeć fragment z sesji Rady Miasta Rzeszowa w tej sprawie.

Beata Bartman
Anna Arciszewska


Mimo kontrowersji radni przyjęli w końcu uchwałę

Mieszkańcy Przybyszówki przychodzą do nowootwartego punktu konsultacyjnego Urzędu Miasta Rzeszowa z wieloma wątpliwościami. Tylko w pierwszym dniu odwiedziło go kilkadziesiąt osób. Na miejscu można wybrać wszystkie potrzebne formularze, na składanie wniosków jeszcze za wcześnie. Nowe nazwy ulic dla Przybyszówki wymyślili sami mieszkańcy - po stronie południowej w kierunku Kielanowki - będzie tu między innymi ulica Złocista, Zielone Wzgórze, Ciche i Błękitne Wzgórza. Były sołtys ma już komplet decyzji. Mieszkańcy nie chcieli by ulice nazywać imieniem bohaterów II wojny światowej, ale sprawa nie budziła kontrowersji. Inaczej jest w przypadku Zwięczycy. Tu prawdziwą burze wśród radnych wywołała propozycja nazwania jednej z ulic imieniem Władysława Kruczka - urodzonego w tej miejscowości wieloletniego I sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Rzeszowie. Pomysł poparł prezydent miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Zupełnie inaczej uważają radni prawicy. Oburzenia nie krył również obecny na sali Antoni Kopaczewski przewodniczący solidarności w Rzeszowie w latach 1980, 1981. W ramach protestu Antoni Kopaczewski opuścił salę obrad. Sami mieszkańcy mają podzielone zdania na ten temat. Mimo kontrowersji radni przyjęli w końcu uchwałę w sprawie nazw ulic w Zwięczycy. Także o nazwaniu jednej z nich imienia Władysława Kruczka. Wszyscy radni prawicy byli przeciwni tej decyzji.

Komentarz:

Jedna drobna uwaga.Proszę nie narzekać , wielu w dzisiejszej Polsce , uważa to państwo , za wolne , suwerenne i niepodlegle. A i w Kościolach śpiewa się ... Ojczyzne wolną poblogoslaw Panie. Ci którzy od 1988r po dzień dzisiejszy nucąc tą skądinąd patriotyczną pieśń wiedzą co śpiewają z jednej strony , a z drugiej zdają sobie sprawę w jakiej ją śpiewają rzeczywistości. Duchowni i biskupi , intonując na uroczystościach pieśń tym bardziej powinni to wiedzieć ... Czy zdają sobie sprawę ...? Odpowiedzi udzielcie sobie Państwo sami ... Moim skromnym zdaniem, Wolność w czlowieku zaczyna się w jego sposobie myślenia , a z tym jest czasem róźnie. Nie można zjeść ciastka i zarazem go po zjedzeniu mieć. ... Uważam,że wszelkie komentarze oceniające rzeczywistość w której żyjemy nie mają już większego sensu .... Rolling Eyes

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 3 stycznia 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Pią Sty 04, 2008 9:42 am, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomasz Triebel
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 262

PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MieszkańcomRzeszowa gratulujemy radnych !!!! Embarassed Rolling Eyes Shocked Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę. Nie tak dawno komentowałem to, że w Słupsku nie chcą zmieniać nazw ulic, których patronami byli 'ciężko partyjni', a tu się okazuje że z drugiej strony Polski, prawie w bastionie prawicy zalęgło się robactwo, które poprzez różne kruczki, gierki zaczyna wspierać kolejny raz wracające 'nowe'.
Może przy tej ulicy będą mieszkać emerytowani UBowcy, czy choćby zasłużeni 'utrwalacze władzy ludowej'. Może zmienią nazwę dzielnicy np. na Beriowo lub Bermanów.
Towarzysze w Rzeszowie!
Przecież jest to jawne propagowanie komunizmu! To jeszcze za wcześnie. Jescze tak dobrze wam nie poszło. Opamiętajcie się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skandal. Może jeszcze ulice Stalina się pojawią, a jeszcze lepiej miasta...Stalinogród, Stalingrad...... Byli jeszcze Moczar, Bierut, Brystygierowa, Dzierżyński (polak przecież), Konn, Marchlewski.......mnóstwo "bohaterów" do nazewnictwa mamy. Dla każdego miasta wystarczy. A więc lewico-do boju! Niech wasze dzieci potem wstydzą się waszych wyczynów. I wasi wyborcy. I ludzie mieszkający przy nazwanych przez was ulicach. Ulice utrwalaczy komunizmu, morderców, czerwonych faszystów. Proponuję jeszcze wybudowanie pomnika przyjaźni sowiecko-niemieckiej (Stalin i Hitler na cokole). Dla dopełnienia historii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, SKANDAL!!!
Lecz też jest skandalem, że taki "lider" "S" nie zdaje sobie sprawy, że swoim protestem wprowadził taki bałagan, on i ci którzy się wstrzymali od głosowania.

Lider rzeszowskiej "Solidarności" w latach 80., a obecnie radny miejski Antoni Kopaczewski na znak protestu nie uczestniczył w głosowaniu.
Takich miast jest więcej, np. Toruń chce postawć pomnik Gierka?!
Tadeusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 11:41 am    Temat postu: Komunista patronuje ulicy Odpowiedz z cytatem

http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2971
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20080105&id=po03.txt

"Komunista patronuje ulicy

Nie ustają komentarze po kontrowersyjnej decyzji radnych Rzeszowa, którzy nadali jednej z ulic stolicy Podkarpacia - regionu od lat uznawanego za "bastion prawicy" - imię Władysława Kruczka, dawnego I sekretarza KW PZPR, a co za tym idzie - współtwórcy systemu komunistycznego. PiS rozpoczęło już nawet akcję zbierania podpisów wśród przeciwników gloryfikowania dawnych notabli komunistycznych i chce uchylenia uchwały rady miasta. O braku jakichkolwiek podstaw do gloryfikacji tej postaci świadczy ocena historyków IPN.
W związku z przyłączeniem do Rzeszowa 1 stycznia br. ościennych gmin powstała potrzeba nadania nazw ulicom nowych dzielnic stolicy Podkarpacia, co wiąże się m.in. z wymianą dokumentów. Kontrowersje wzbudziła propozycja radnych lewicowego klubu "Rozwój Rzeszowa", którzy podczas sesji zgłosili wniosek o nadanie jednej z ulic przyłączonej do miasta Zwięczycy imienia PZPR-owskiego aktywisty Władysława Kruczka.


(...)

Krytycznie o postawie Władysława Kruczka wypowiadają się także historycy. Jak powiedział nam Mariusz Krzysztofiński, historyk Oddziału IPN w Rzeszowie, przed II wojną światową Kruczek był członkiem Komunistycznej Partii Polski, która w żaden sposób nie działała w polskim interesie, lecz w sowieckim, mało tego - była przeciwna niepodległości Polski. Podobnie w polskim interesie nie działały PPR i Gwardia Ludowa, które Kruczek zakładał w Rzeszowie. Zdaniem historyka IPN, nie należy też zapominać, że jako prominentny działacz partyjny odgrywał pierwszoplanową rolę na Podkarpaciu i jako taki jest odpowiedzialny m.in. za działalność aparatu bezpieczeństwa, który w tych czasach gnębił prawdziwych Polaków patriotów. - Po II wojnie światowej Władysław Kruczek miał ogromny udział w instalowaniu władzy komunistycznej na Rzeszowszczyźnie. Tym samym jako działacz partyjny ponosi osobistą i historyczną odpowiedzialność za prześladowania działaczy podziemia niepodległościowego. Warto sobie uświadomić, że był to polityk o znacznie większych wpływach, niż wynikałoby to z pełnionych przez niego funkcji. Z badań wynika, że różni funkcjonariusze w rozgrywkach wewnątrzpartyjnych odwoływali się do jego osoby lub zabiegali o jego poparcie. Proszę pamiętać o tym, iż inwestycje z lat 1956-1970 miały także na celu budowę "nowego" społeczeństwa i tym samym "nowego" człowieka, działającego w myśl tzw. moralności socjalistycznej. Inwestycji tych nie można rozpatrywać jedynie w oparciu o kryteria ekonomiczne - uważa Mariusz Krzysztofiński. O tym, że nie była to postać kryształowa, świadczy dobitnie stosunek do Kościoła. - W toczonej przez Władysława Gomułkę wojnie z Kościołem Kruczek oczywiście zajmował podobne stanowisko jak szef partii. To z jego inspiracji i za jego wiedzą w 1963 roku zlikwidowano Salezjańską Szkołę Organistowską w Przemyślu - dodaje historyk IPN. Z kart historii wynika, że Kruczek - jeden z symboli mrocznych czasów PRL - szybko piął się po szczeblach kariery. Po wojnie pełnił funkcję I sekretarza KM PPR i PZPR w Rzeszowie, był sekretarzem KW PZPR w Poznaniu i Bydgoszczy, a w latach 1956-1971 sekretarzem KW PZPR w Rzeszowie, skąd awansował na członka Biura Politycznego KC PZPR i członka Rady Państwa. Szereg lat był także posłem PRL-owskiego parlamentu. Radni PiS są zgodni, że nazwanie ulicy imieniem Kruczka, który w okresie sowieckiej dominacji był jedną z kluczowych postaci tego systemu, żołnierzem Armii Radzieckiej, to sięganie do tradycji PRL i bezczeszczenie pamięci ofiar reżimu komunistycznego. Stąd podjęli już inicjatywę zmierzającą do zmiany kompromitującej uchwały Rady Miasta Rzeszowa. W tym celu rozpoczęli wczoraj zbieranie podpisów poparcia wśród mieszkańców Rzeszowa. W kontekście decyzji rzeszowskich radnych warto zastanowić się nad całkowitym i bezwarunkowym zrzuceniem balastu ustrojowego, jakim był system komunistyczny, i zniesieniem wszelkich przywilejów wobec osób odpowiedzialnych za przestępstwa i represje tamtego okresu. Na pewno gwarantowałaby to ustawa dezubekizacyjna, o której było głośno, a której nie udało się uchwalić podczas poprzedniej kadencji Sejmu. W przeciwnym wypadku, podobnie jak w Rzeszowie, także w innych miastach będą się pojawiać próby gloryfikacji ludzi, których miejsce jest na śmietniku historii".
Mariusz Kamieniecki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontrowersyjny Kruczek http://ww6.tvp.pl/400,20080104632466.strona

Polecam material filmowy do obejrzenia :

ostatnia aktualizacja: piątek, 04 stycznia 2008 godz. 20:46

Kontrowersyjny Kruczek

Rzeszowska Solidarność( druga Solidarność przypis: Robert Majka, polityk, Przemyśl) nazwała skandalem, uchwałę Rady Miasta Rzeszowa o nazwaniu jeden z ulic imieniem Władysława Kruczka.

Miłosz Cieszyński


Opinie na jego temat są skrajnie rozbieżne.

Ten były sekretarz PZPR dla jednych jest budowniczym dużego Rzeszowa, dla innych zaś członkiem partii odpowiedzialnym za masakrę robotników na wybrzeżu. Nawet opinie historyków na jego temat są skrajnie rozbieżne.
Według wielu osób Rzeszów w latach 50. i 60. rozwijał się właśnie dzięki działalności Władysława Kruczka. W czasie kiedy był wojewódzkim sekretarzem partii powstało wiele i rozwinęło się zakładów w regionie między innymi zakłady lotnicze, kopalnie siarki, czy zapora w Solinie. Dbał również o rozwój instytucji kulturalnych i oświatowych. Wtedy właśnie powstała Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Rzeszowie i rzeszowska Filharmonia.
Inni widzą w nim przede wszystkim przedstawiciela najwyższych władz partyjnych i jednego z założycieli Polskiej Partii Robotniczej. Władysław Kruczek jeszcze przed wojną należał do Komunistycznej Partii Polski - instytucji która sprzeciwiała się niepodległości kraju. Został za to skazany na 3 i pół roku więzienia. W czasie wojny służył w Armii Czerwonej i trafił do obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen. Po wojnie został pierwszym sekretarzem Komitetu Miejskiego PPR w Rzeszowie.
W 1968 roku Władysław Kruczek zorganizował wiec poparcia dla Władysława Gomułki za co został awansowany na członka biura politycznego partii, a później przewodniczącego centralnej rady związków zawodowych.

Radni chcą zmienić uchwałę
Anna Arciszewska

Za nadaniem imienia Władysława Kruczka ulicy w nowej dzielnicy miasta głosowało 14 radnych klubu Rozwój Rzeszowa. Przeciwko tej decyzji byli wszyscy radni prawicy. Już zapowiedzieli, że zrobią wszystko by zmienić tę uchwałę, mimo iż została przyjęta zgodnie z prawem, wymaganą większością głosów.
Robert Kultys radny PiS powiedział, że radni jego klubu na pewno poprą ten pomysł. Prawica chce by pod obrady radnych trafił nowy projekt uchwały zmieniający tę o nadaniu ulicy imienia Władysława Kruczka.

BKlecz

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 5 stycznia 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ipn.gov.pl/portal.php?serwis=pl&dzial=305&id=4901&search=221862

Najważniejsze wiadomości
Komunikat w sprawie nazw ulic, placów oraz patronów i imion instytucji publicznych, będących formą okazywania czci i szacunku dla ideologii nazistowskiej i komunistycznej

Mając na względzie udział organów państwowych i instytucji Trzeciej Rzeszy Niemieckiej i Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (oraz ich reprezentantów), w tym powoływanych przez nie partii, organizacji politycznych oraz zbrojnych, organów władzy w latach 1939–1989 (oraz ich reprezentantów), w likwidacji niepodległego bytu państwa polskiego oraz ich udział w zwalczaniu dążeń niepodległościowych, gwałceniu praw obywatelskich i praw człowieka, oraz popełniane w ich imieniu zbrodnie nazistowskie, zbrodnie komunistyczne, oraz inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości i/lub zbrodnie wojenne, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej będzie publicznie występował do odpowiednich jednostek administracji publicznej z informacjami na temat wciąż występujących w Polsce nazw ulic, placów, skwerów i obiektów architektonicznych oraz pomników, tablic i miejsc pamięci a także patronów i imion instytucji publicznych, będących w swej istocie formą okazywania czci i szacunku dla ideologii nazistowskiej i komunistycznej, ich reprezentantów względnie znaków i symboli.

Artykuł 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. zakazuje istnienia partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu. Zapisy Ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu przypominają o obowiązku „zachowania pamięci o ogromie ofiar, strat i szkód poniesionych przez Naród Polski w latach II wojny światowej i po jej zakończeniu, patriotycznych tradycjach zmagań Narodu Polskiego z okupantami, nazizmem i komunizmem, czynach obywateli dokonywanych na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego i w obronie wolności oraz godności ludzkiej, obowiązku ścigania zbrodni przeciwko pokojowi, ludzkości i zbrodni wojennych, a także powinności zadośćuczynienia przez nasze państwo wszystkim pokrzywdzonym […]”.

W związku z powyższym Prezes Instytutu będzie zmierzał do zainteresowania władz publicznych i społeczności lokalnych problemem zaniedbań w tym względzie, utrwalających tezy prowadzonej w okresie PRL komunistycznej indoktrynacji społeczeństwa oraz będących faktycznie haniebnym wyrazem lekceważenia pamięci ofiar nazizmu i komunizmu oraz pogardy dla dorobku walki Polaków o wolność obywatela i niezawisłość Państwa w XX wieku.
Prezes Instytutu będzie występował do odpowiednich organów administracji publicznej oraz do odnośnych władz państwowych i samorządowych o podjęcie działań ukierunkowanych na niezwłoczną likwidację wszelkich form upamiętnienia zbrodniczych systemów: narodowego socjalizmu bądź komunizmu.
Działania powyższe będą jedną z form realizacji zadań edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej, nałożonych na Instytut przez Ustawę z dnia 18 grudnia 1998 r., a w szczególności wynikającego z art. 53 (ust. 3 i 6) obowiązku formułowania wniosków dotyczących edukacji historycznej oraz obowiązku informowania społeczeństwa o strukturach i metodach działania instytucji, w ramach których zostały popełnione zbrodnie nazistowskie i komunistyczne, oraz o sposobach działania organów bezpieczeństwa państwa.

Niezależnie od prowadzonych działań Prezes Instytutu zwraca się do społeczności lokalnych z prośbą o nadsyłanie informacji na temat wciąż istniejących w kraju nazw, symboli i miejsc pamięci będących wyrazem hołdu dla zbrodniczych ideologii nazizmu i komunizmu.

Koordynatorem powyższych działań w imieniu Instytutu będzie dr Maciej Korkuć, z Biura Edukacji Publicznej oddziału IPN w Krakowie (tel. 0-12 421-19-61, 0-12 426-21-35, 600-001-119). Wszystkie czynności realizowane w ramach powyższych zadań będą dokumentowane w wydzielonym miejscu na stronach internetowych Instytutu (www.ipn.gov.pl).

W związku z powyższym apelem Prezes Instytutu Pamięci Narodowej skierował pisma do następujących podmiotów:

* Przewodniczący Rady Miasta Mińsk Mazowiecki – 12.03.2007
* Przewodniczący Rady Miasta Płock – 13.03.2007
* Przewodniczący Rady Miasta Stołecznego Warszawy – 13.03.2007
* Przewodniczący Rady Miasta Brodnica – 29.05.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Górzno (woj. kujawsko-pomorskie) – 11.10.2007
* Przewodniczący Rady Miasta Nekla (woj. wielkopolskie) – 11.10.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Przyrów (woj. śląskie) – 11.10.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Kęsowo (woj. kujawsko-pomorskie) – 11.10.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Szczytniki (woj. wielkopolskie) – 15.10.2007
* Przewodniczący Rady Miasta Bystrzyca Kłodzka (woj. dolnośląskie) – 22.10.2007
* Przewodniczący Rady Miasta Zawadzkie (woj. opolskie) – 22.10.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki (woj. kujawsko-pomorskie) – 21.11.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Choceń (woj. kujawsko-pomorskie) – 21.11.2007
* Przewodnicząca Rady Miejskiej w Chodeczu (woj. kujawsko-pomorskie) – 23.11.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Skrwilno (woj. kujawsko-pomorskie) – 26.11.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Klucze (woj. małopolskie) – 26.11.2007
* Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zakliczynie (woj. małopolskie) – 26.11.2007
* Przewodniczący Rady Miejskiej w Słomnikach (woj. małopolskie) – 26.11.2007
* Przewodniczący Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie) – 28.11.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Radomsko (woj. łódzkie) – 28.11.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Lniano (woj. kujawsko-pomorskie) – 28.11.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Śliwice (woj. kujawsko-pomorskie) – 11.12.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Dobre (woj. kujawsko-pomorskie) – 11.12.2007
* Przewodniczący Rady Miejskiej w Janowcu Wielkopolskim (woj. kujawsko-pomorskie) – 12.12.2007
* Przewodniczący Rady Gminy Nieborów (woj. łódzkie) – 19.12.2007
* Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobczycach (woj. małopolskie) – 19.12.2007
* Przewodniczący Rady Miejskiej w Chmielniku (woj. świętokrzyskie) – 19.12.2007
* Przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) – 19.12.2007

W związku z licznymi zapytaniami publikujemy
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2000 r. na temat niepobierania opłat za wydanie dowodu osobistego z powodu administracyjnej zmiany nazwy ulicy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/245/6602/

Komunikaty
Data publikacji: 9 stycznia 2008

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 256 kodeksu karnego przez Radę Miejską w Rzeszowie

W dniu 8 stycznia 2008 roku prezes Instytutu Pamięci Narodowej przesłał do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zawiadomienie o popełnieniu przez Radę Miejską w Rzeszowie przestępstwa, polegającego na nazwaniu jednej z rzeszowskich ulic imieniem Władysława Kruczka – działacza komunistycznego, tj. przestępstwa opisanego w art. 256 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny. Artykuł ten stanowi, że kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa (...) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast art. 13 Konstytucji RP wymienia jako totalitarne systemy nazistowskie, faszystowskie i komunistyczne.
W ocenie prezesa IPN, honorowanie osób współtworzących system komunistyczny poprzez nadanie ich imienia ulicom miasta jest publiczną formą propagowania totalitarnego systemu komunistycznego.

W dniu 8 stycznia br. prezes Instytutu Pamięci Narodowej skierował również wniosek do Wojewody Podkarpackiego Pana Mirosława Karapyty w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Rady Miejskiej w Rzeszowie, dotyczącej nadania jednej z ulic imienia Władysława Kruczka.

Andrzej Arseniuk
Rzecznik prasowy IPN


***

Władysław Kruczek
Od 1929 r. członek KZMP, potem KPP. W 1934 r. sekretarz Komitetu Podokręgowego KPP w Rzeszowie. Rok później został skazany za działalność „wywrotową’ czyli godzącą w interesy Polski na 3,5 roku więzienia. Po opuszczeniu go kontynuował działalność komunistyczną. W 1939 r. po ataku Niemiec i ZSRS przedostał się do okupowanego przez Sowietów Lwowa. Był żołnierzem Armii Czerwonej. W 1942 r. tworzył struktury Polskiej Partii Robotniczej na Rzeszowszczyźnie. Był sekretarzem Komitetu Okręgowego PPR w Rzeszowie. W kwietniu 1942 r. został aresztowany przez gestapo. Był więziony w Auschwitz, Oranienburgu oraz Sachsenhausen.
Po powrocie do Rzeszowa był etatowym pracownikiem KW PPR w Rzeszowie. Odpowiadał za funkcjonowanie tzw. wywiadu partyjnego, organizował na Rzeszowszczyźnie struktury uległego wobec komunistów Stronnictwa Ludowego. Sprawując funkcję kierownika wydziału organizacyjnego KW PPR w Rzeszowie (maj – czerwiec 1945 – 1947 r.) decydował o sposobie funkcjonowania całego KW PPR. Był koordynatorem akcji sfałszowania wyborów parlamentarnych z 19 I 1947 r. na terenie województwa rzeszowskiego. Później był I sekretarzem KM PPR w Rzeszowie. Po ukończeniu Centralnej Szkoły Partyjnej w Warszawie w 1951 r. został I sekretarzem KW PZPR w Poznaniu. Potem I sekretarz KW PZPR w Bydgoszczy (1952 – 1956). W latach 1956 – 1971 I sekretarz KW PZPR w Rzeszowie. Równocześnie członek KC PZPR (1954 – 1981). Od 1968 r. do 1980 r. członek Biura Politycznego KC PZPR. Wieloletni przewodniczący CRZZ. W latach 1972 – 1980 zastępca przewodniczącego Rady Państwa. W okresie 1980 – 1982 członek Rady Państwa. Poseł na Sejm PRL (1961 – 1985).
Kruczek jako rządzący w imieniu PZPR województwem rzeszowskim podejmował niejednokrotnie radykalne działania. Za takowe należy uznać zlikwidowanie- pomimo oporu społecznego – Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu w 1963 r. czy zniszczenie świątyni w Wołkowyi w 1967 r.
Był członkiem Rady Państwa, która bezprawnie wprowadziła stan wojenny broniąc władzy PZPR. Uhonorowanie Władysława Kruczka poprzez nazwanie ulicy w Rzeszowie jego imieniem jest nie do pogodzenia z ofiarą poniesioną przez ppłk. Łukasza Cieplińskiego, wielu jego podkomendnych, oraz uczestników oporu wobec dyktatury komunistycznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 6:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/82583.html

"Władze Rzeszowa propagują komunizm?
Józef Matusz 10-01-2008, ostatnia aktualizacja 10-01-2008 06:06

Chodzi o Władysława Kruczka. Pochodzący z podrzeszowskiej Zwięczycy Kruczek w latach 1956 – 1970 był I sekretarzem KW PZPR w Rzeszowie. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka zwrócił się też do wojewody podkarpackiego o stwierdzenie nieważności uchwały radnych.


(...)

Na nic zdały się apele opozycji, by Kruczka zostawić historii i nie honorować człowieka reprezentującego formację gnębiącą naród, która ma na rękach krew stoczniowców Gdańska w 1970 i górników kopalni Wujek w 1981 roku. Lewicowi radni mieli swoje argumenty. – Kruczek był wielkim budowniczym miasta – podkreślał 30-letni przewodniczący rady Konrad Fijołek. Lewicowych radnych poparł prezydent Tadeusz Ferenc. Mówił, że towarzysz sekretarz zasłużył się dla miasta.

– To skandaliczne tłumaczenie, bo używając tych samych argumentów, to w Krakowie powinna być ulica Hansa Franka, który w czasie wojny też sporo budował w mieście – mówi prof. Ryszard Terlecki, historyk, krakowski poseł PiS.

Prezes IPN apeluje do rad miejskich o usunięcie komunistycznych symboli

Zbulwersowani mieszkańcy ulicy Beskidzkiej, którą zmieniono na Kruczka, mówią, że nikt ich nie pytał o zdanie. Wstydzą się mieszkać przy takiej ulicy. – Dlaczego nie zostało uhonorowanych 29 patriotów ze Zwięczycy zamordowanych przez Niemców lub Michał Zygo, żołnierz AK i WiN, którego komuniści rozstrzelali w 1949 roku? – pytają. Zebrali już ponad tysiąc podpisów pod wnioskiem o zmianę nazwy ulicy.

Wnioski do prokuratury w sprawie Kruczka mogą wywołać falę podobnych zawiadomień w innych miastach, w których dalej ulicom i placom patronują komunistyczni działacze.

Od ponad roku prezes IPN apeluje pisemnie do przewodniczących rad miejskich o usunięcie komunistycznych symboli. „To forma okazywania czci i szacunku dla zbrodniczej ideologii komunistycznej i jej reprezentantów” – tłumaczy.

Apele niewiele pomagają, bo np. w Płocku nadal są ulice: Gwardii Ludowej, Związku Młodzieży Polskiej, Franciszka Zubrzyckiego, a nawet plac Marcelego Nowotki."
Źródło : Rzeczpospolita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojewoda (PSL) o Kruczku http://ww6.tvp.pl/400,20080110636153.strona

ostatnia aktualizacja: czwartek, 10 stycznia 2008 godz. 20:13

Po prezesie IPN, działaczach Solidarności i radnych Zwięczycy - teraz także radni PiS z Rzeszowa chcą unieważnienia uchwały Rady Miasta o nadaniu jednej z ulic imienia Władysława Kruczka. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości ogłosili to na zwołanej dziś konferencji prasowej. Wojewoda, do którego wpłynęły wnioski o unieważnienie uchwały jeszcze nie odpowiedział.

bparde

Rolling Eyes
Robert Majka , polityk , Przemyśl , 11 stycznia 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 7:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20080114&id=po21.txt

"Nie chcą Kruczka

Do środowisk protestujących przeciwko nadaniu jednej z rzeszowskich ulic imienia Władysława Kruczka, byłego komunistycznego notabla, m.in. sekretarza KW PZPR, dołączają kolejne środowiska. Po PiS, PO, NSZZ "Solidarność", Stowarzyszeniu Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Województwa Podkarpackiego, prezesie IPN swój stanowczy protest wyrazili naukowcy.

W swoim stanowisku naukowcy i studenci Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego sprzeciwili się gloryfikowaniu PRL, uznając ten fakt za nieetyczny i niewychowawczy także względem ludzi młodych. "Honorowanie osób, które były filarami nieludzkiego systemu komunistycznego bez względu na ich ewentualny wkład w rozwój Rzeszowa, uważamy za szczególnie szkodliwe dla kształtowania postaw obywatelskich młodego pokolenia" - uważa środowisko naukowe Uniwersytetu Rzeszowskiego. List otwarty w tej sprawie wystosował także eurodeputowany z Podkarpacia Mieczysław Janowski, który uznał za nieprawdziwe twierdzenie przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa w sprawie zasług Kruczka dla Podkarpacia. W przeciwnym wypadku województwo podkarpackie nie należałoby obecnie do najuboższych w Polsce. Przypomnijmy, że doniesienia o popełnieniu przestępstwa, jakiego miała dopuścić się Rada Miasta Rzeszowa, nadając jednej z ulic dzielnicy Zwięczyca imię kontrowersyjnej postaci okresu komunistycznych rządów w Polsce, skierowała do sądu grupa dawnych opozycjonistów oraz prezes IPN. W ocenie Janusza Kurtyki, honorowanie osób współtworzących poprzedni system poprzez nadawanie ich imienia ulicom miast jest publiczną formą propagowania totalitarnego systemu komunistycznego, a tym samym jest przestępstwem w myśl kodeksu karnego. Prezes IPN skierował też wniosek do wojewody podkarpackiego w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały rady miejskiej.
(...)
Dlatego w ocenie historyków IPN, uhonorowanie Kruczka jest nie do pogodzenia chociażby z ofiarą poniesioną przez polskiego patriotę, jednego z dowódców WiN, ppłk. Łukasza Cieplińskiego, wielu jego podkomendnych i uczestników oporu wobec dyktatury komunistycznej. Na razie w tej sprawie nie wypowiedział się wojewoda podkarpacki, którego odpowiedzialnej decyzji oczekują przeciwnicy gloryfikacji PRL. Radni klubów prawicowych, uważając uchwałę z 3 stycznia br. za bubel prawny, liczą na to, że zostanie ona uchylona. W przeciwnym wypadku zapowiadają zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa i zmiany uchwały kompromitującej stolicę Podkarpacia. Pod protestem przeciw decyzji lewicowych radnych podpisało się już blisko tysiąc rzeszowian."
Mariusz Kamieniecki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Nadzwyczajna sesja http://ww6.tvp.pl/400,20080117640561.strona

Przed chwilą w zakończyła się nadzwyczajna sesja rady miasta i dyskusja na temat zmiany nazwy jednej z ulic Rzeszowa- której nadano imię Władysław Kruczka.


Beata Bartman

Polecam do obejrzenia ( można ściągnąć plik )

Kontrowersyjny patron.

Taką uchwałę podjęli dwa tygodnie temu radni lewicy. Dziś chcieli ją uchylić radni prawicy. Takie wyróżnienie dla byłego sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR, uważają za skandal i kompromitację miasta.
Kontrowersje wokół nowego patrona zaczęły się już 3 stycznia. Propozycję nadania jednej z ulic imienia Władysława Kruczka zgosił radny- lewicowego Klubu Rozwój Rzeszowa. Większość (w tym prezydent miasta) poparła ten pomysł. Zdecydowanie natomiast zaprotestowała prawica. A jak się później okazało także: organizacje kombatanckie, Solidarność i Instytut Pamięci Narodowej. Cały spór toczy się o nazwę ulicy w przyłączonej do Rzeszowa Zwięczycy. Przez lata była to ulica imienia Augustyna Micała - działacza ruchu robotniczego. Radni zdecydowali, że zostanie podzielona na pół - nowe już rzeszowskie ulice miały sie nazywać Beskidzka i Władysława Kruczka. Ta druga propozycja wywołała burzę na sesji rady miasta. Działacz Solidarności i jednocześnie radny Rzeszowa- Antoni Kopaczewski na znak protestu opuścił salę obrad. Dzień później Solidarność PiS i Platforma Obywatelska rozpoczęły akcję zbierania podpisów mieszkańców pod protestem w sprawie kontrowersyjnej nazwy. A budzi ona kontrowersje, bo z jednej strony radni lewicy mówią o postaci dobrego i zasłużonego dla miasta komunisty - z drugiej historycy obarczają Władysława Kruczka współodpowiedzialnością za niszczenie polskiego niepodległościowego podziemia w tym represje na żołnierzach AK. Władysław Kruczek przed wojną był działaczem Komunistycznej Partii Polski która opowiadała się przeciw niepodległości Polski.
Po wojnie został sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Rzeszowie. Rzeszowski spór o Władysława Kruczka- patrona ulicy otarł się nawet o prokuraturę. Uchwałę zaskarżyli radni Zwięczycy, działacze Solidarności i Instytut Pamięci Narodowej. Jego prezes oskarża rzeszowską radę miasta o propagowanie komunizmu.

BKlecz


2. C.d. bitwy o Kruczka http://ww6.tvp.pl/400,20080118641303.strona

- Ciąg dalszy wojny o rzeszowską ulicę imienia Władysława Kruczka- byłego sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Rzeszowie. Radni PiS-u złożyli dziś wniosek o zwołanie w tej sprawie kolejnej- nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Jedna taka nadzwyczajna sesja- obyła się już wczoraj. Radni lewicy, którzy mają większość w radzie, nie zgodzili się jednak na zmianę nazwy ulicy i przełożyli głosowanie w tej sprawie- na co najmniej miesiąc.

Beata Bartman

Polecam do obejrzenia ( można ściągnąć plik )

Gdy salę obrad opuszczali uczestnicy happeningu

Nadzwyczaj nerwowo przebiegała nadzwyczajna sesja rady miasta. Sesje wypełniły takie bitwy o głos, spory o ważność uchwał, które wielokrotnie musiała rozstrzygać prawnik miasta. Samej dyskusji - na temat nie było bo nie chciał tego lewicowy klub Rozwój Rzeszowa. Głosowanie w sprawie zamknięcia dyskusji i przesunięcia głosowania wyglądało podobnie: lewica - za, prawica - przeciw. Wniosek przeszedł 14 głosami za przy 12 przeciw. Nerwowo było do końca nie tylko w sali obrad, ale i w kuluarach. Do starcia doszło gdy sale obrad opuszczali uczestnicy happeningu - protestujący przeciwko nazwie ulicy, przebrani w radzieckie mundury. Emocje po sesji nie opadły. Prawica także dziś mówi o skandalu i zapowiada walkę do skutku.
Jadwiga Stręk, radna Pis
-”Mamy już zebrane podpisy gotowy wniosek i zaraz po konferencji idziemy składać wniosek o zwołanie następnej sesji nadzwyczajnej ponieważ były uchybienia formalne i być może na następnej sesji nadzwyczajnej jeśli wyartykułujemy te uchybienia uda nam się przegłosować wniosek.”
Prawica jest pewna, że w końcu nazwa ulicy zostanie zmieniona, a wtedy za całe zamieszanie zapłacą mieszkańcy ulicy.
Robert Kulty, radny Pis
-”Wtedy ludzie, którzy dziś wymieniają dowody na te z adresem towarzysza Kruczka będą musieli te dowody wymienić jeszcze raz i to jest nieuczciwe względem tych ludzi, że koledzy z lewicy tak się upierają, bo oni też zdają sobie sprawę, że nazwa ulicy musi ulec zmianie.”
Lewica chce czekać na decyzję do czasu, gdy o ważności uchwały Rady Miasta wypowie się wojewoda. Podkreśla, że chce zająć się tą sprawą, ale za miesiąc.
Konrad Fijołek, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa
-”Dyskusje i spory nie zostały zamknięte i emocje w tej sprawie nie są potrzebne.”
Te emocje już dawno nie były tak duże jak twierdzą socjologowie - to emocje które nie opadną ze zmianą pokolenia. Władysław Kruczek przed wojną był działaczem Komunistycznej Partii Polski później służył w Armii Radzieckiej a w latach 60, 70 był jednym z najwyższych rangą działaczy PZPR.

bparde , ostatnia aktualizacja: piątek, 18 stycznia 2008 godz. 20:59

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 19 stycznia 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/87233.html

"Nie będzie ulicy Kruczka w Rzeszowie
ksta 25-01-2008, ostatnia aktualizacja 25-01-2008 19:49

Rada Rzeszowa zdecydowała o zmianie nazwy ulicy im. Władysława Kruczka na Beskidzką. Komunistyczny działacz był patronem jednej z ulic niecały miesiąc. Po licznych protestach radni zmienili decyzję.

Formalny wniosek o zmianę nazwy złożyli radni PiS i PO. - Nazwa ulicy nie powinna wywoływać konfliktów społecznych, a uchwała o nadaniu nazwy im. Władysława Kruczka takie spowodowała - uzasadniał zmianę nazwy radny PiS, Waldemar Szumny.

Za wnioskiem głosowało 14 radnych, jeden był przeciwko, a 13 wstrzymało się od głosu. Inicjatorzy nadania ulicy imienia Władysława Kruczka - radni klubu Rozwój Rzeszowa - wstrzymali się od głosu lub głosowali przeciwko. Klub Rozwój Rzeszowa popiera związanego z SLD prezydenta miasta.

Od 3 stycznia Kruczek patronował ulicy w Zwięczycy (gdzie się urodził), włączonej do Rzeszowa.

(...)

Uchwałę rady z 3 stycznia oprotestowali m.in. rzeszowski region NSZZ "Solidarność", Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym, PiS. Ponadto do miejscowej prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa propagowania totalitaryzmu złożyli prezes IPN oraz grupa działaczy opozycji solidarnościowej.

Apel do radnych o wycofanie decyzji podpisali też m.in. parlamentarzyści, trzech byłych prezydentów miasta, marszałek województwa, kurator oświaty, kombatanci, naukowcy i związkowcy.

Urodzony w 1910 w Zwięczycy k. Rzeszowa Kruczek w okresie międzywojennym był działaczem Komunistycznej Partii Polski. Podczas II wojny światowej służył w Armii Czerwonej, potem organizował Polską Partię Robotniczą i Gwardię Ludową w okolicach Rzeszowa.

Po wojnie był I sekretarzem Komitetu Miejskiego PPR i PZPR w Rzeszowie, sekretarzem KW PZPR w Poznaniu i Bydgoszczy. Od 1956 do 1971 r. był I sekretarzem KW PZPR w Rzeszowie. Później został członkiem Biura Politycznego KC PZPR. Wchodził w skład Rady Państwa, która wydała m.in. dekret o wprowadzeniu stanu wojennego. Zmarł w Warszawie w 2003."

Źródło : PAP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
r.k.
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 228

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspólna akcja klubu rzeszowskiego Gazety Polskiej, rzeszowskiego PiS’u, Solidarności, IPN’u oraz mieszkańców Rzeszowa zakończyła się pełnym sukcesem. Lewicowa część Rady Miasta skapitulowała, co pozwoliło prawicowym radnym przegłosowanie unieważnienia decyzji o nadaniu jednej z ulic imienia byłego I sekretarza KW PZPR W. Kruczka. Pod protestem do rady miejskiej przeciwko temu patronowi ulicy podpisało się ponad 2000 mieszkańców.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum