Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Panieny a Intelektualiści

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 11:50 am    Temat postu: Panieny a Intelektualiści Odpowiedz z cytatem

Panieny a Intelektualiści
Wyznam tu wreszcie mą przygodę, skrzętnie skrywaną, szczególnie przed kolegami z Ruchu JOW. Przed paru laty przysłuchiwałem się debacie „O ordynacjach do Sejmu” prowadzonej w Naukowym Kole Młodych Socjologów na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, u prof. Jadwigi Staniszkis. Uczenie debatowały znane [i]Autorytety Telewizyjne prof. Andrzej Rychard i (chyba?) dr (prof.?) Raciborski. Po dwóch godzinach rozważania cech i niuansów różnych wariantów d’Hondta i Saint Lague (czy jak tam) i przybliżeń spełniających zasady sprawiedliwości wobec wszystkich wspominali też o JOW - czyli czymś prostym (z podtekstem: prostackim, niegodnym roztrząsania przez intelektualistów). Studenci zadali podstawowe pytanie: Co byłoby najlepsze dla Polski, teraz? Odpowiedzi znów były wielo-aspektowe, uczone. I mętne. Na pytanie: Może walczmy o proste i oczywiste rozwiązania, bo to i skuteczne i tanie? usłyszeli znów rozważania o sprawiedliwości proporcjonalności, o regułach bardziej demokratycznych, o tym, że trzeba sprawę rozważyć wieloaspektowo i tp..

Wreszcie coś we mnie strzeliło (szlag?)– i poprosiłem o głos. Oto ma wypowiedź:
Spotkały się dwie panienki lekkiego prowadzenia.
Mariola pyta Violetty: - Co u ciebie?
V.: - Wiesz, pracuję teraz wśród intelektualistów..
- No i co, no i jak? pyta rozciekawiona i podniecona M.
- No, wygoda. I nie narobię się. Światło przyćmione, gra mocart, potem biorę penisa do ręki..
- A co to penis?
No, wiesz, też taki ch..., ale zawsze miękki...


Na sali stłumione chichoty niewinnych panienek, a Intelektualiści zamilkli z oburzenia.
O ile wiem, dalej rozważają aspekty.

_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na innej konferencji, powiedzmy w Jachrance, burze smiechu wywolaly dwa slowa mojego kolezki. Jeden docent, niestety nasz szef, zaczal sie nagle nadymac jak balon i wymadrzac. A w pewnym momencie,gdy nabral powietrza, by kontynuowac, siedzacy kolo mnie kolega powiedzial polglosem: "I ch..!". Sala w ryk! Cosmy sie posmiali, tosmy sie posmiali.

Ostatnio zmieniony przez Edward Soltys dnia Sob Mar 08, 2008 3:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widać dyskusje, te rzeczowe schodzą często na forsę, a wolnoduchów na niewątpliwie może i zabawniejsze historie.
Taki minidowcip, który mi się przypomniał o intelektualiście: A i pensyjkę też masz niewielką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, ale tu chodzi o nas: już Kisiel w latach 80-tych narzekał na brak WOJOWNIKóW
Sytuacja Polski jest tragiczna (a Donki robia krok naprzód!). Obudźmy sie, nie dywagujmy. Gdy zastosujemy Metodę SZAREGO (zob.), to ich pokonamy! Byle bez gadulstwa...

_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirosław Dakowski napisał:
Gdy zastosujemy Metodę SZAREGO (zob.), to ich pokonamy! Byle bez gadulstwa...


Czyli z dansjorów musimy się przeobrazić w - tych drugich - charaszo ja poniał?.


Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, koniecznie, i to póki jeszcze mamy jakąś Polskę.
_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum