Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gwiazdy S. Piaseckiego TVP Polonia 26.02.2008 g. 22.55

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 6:01 am    Temat postu: Gwiazdy S. Piaseckiego TVP Polonia 26.02.2008 g. 22.55 Odpowiedz z cytatem

http://www.tvp.pl/tvppolonia/programy/seria.html?dzial_name=26.15697&news_name=gwiazdy.sergiusza.piaseckiego

"Gwiazdy Sergiusza Piaseckiego


Biografia pisarza, autora powieści "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy".

Sergiusz Piasecki (1901 - 1964) już w okresie 20-lecia międzywojennego należał do bardzo popularnych pisarzy. Okres 1939-1944 spędził na Kresach, a od 1946 znalazł się na emigracji - początkowo we Włoszech, następnie w Anglii. Przebywając na emigracji, również pisał, jednak ponieważ należał do przeciwników PRL-u, jego powieści mogły się ukazywać tylko w oficynach emigracyjnych, a od lat osiemdziesiątych również w tzw. drugim obiegu w kraju.

• Reżyseria: Marian Kubera
• Scenariusz: Marian Kubera
• Produkcja: Polska
• Rok produkcji: 2005
• Dane techniczne: Barwny. 29’45”

Emisja: 26.02.2008 o 22.55, 04.35 i 27.02.2008 o 14.55
Produkcja TV Polonia.
"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wikipedia
Sergiusz Piasecki


Kliknij:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sergiusz_Piasecki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem. Rzeczywiście niesamowity gość, niesamowity życiorys.
Tylko na TVP Polonia Sad
Dlaczego takich filmów nie ma dla miejscowych Irokezów?

_________________________________________________
Miejscowi Irokezi zostali zapożyczeni od S.Michalkiewicza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U S. Piaseckiego jest wszystko co mozna zamarzyc w SENSACJACH. Przeciez granica polsko-sowiecka w okresie miedzywojennym, to byl Dziki Zachod. Szpiedzy, przemytnicy, kryminalisci, a S.P. to jeden z nich. Poczytam Go na emeryturze i streszcze dla leniwych czytelnikow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Merkin
Bywalec Forum


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 45

PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 5:51 pm    Temat postu: Scena termosowa Odpowiedz z cytatem

Niezapomniana scena termosowa z "Zapisków oficera Armii Czerwonej"

"A potem widzę ja: hiena wyjmuje z teczki pocisk i ku majorowi zerka. Zapalnik u pocisku błysnął, a burżuj go w tył na siedzenie postawił i klapę u teczki zapina. Mnie z początku zimno zrobiło się, a potem gorąco. Odpiąłem ja futerał i pistolet do połowy wyciągnąłem. Czekam, co będzie dalej? A burżuj po stronach rozejrzał się i ręką w tył po pocisk sięga. Postawił go miedzy kolana i zapalnikiem manipuluje. Zrozumiałem ja, że nie ma ani chwili czasu do stracenia, bo nie tylko major Pietuchow może zginąć, lecz – jeśli pocisk silny – i ja nie ocaleję. Więc drzwi z mego przedziału szarpnąłem, na korytarz wyskoczyłem i burżujowi dwie kule między oczy wlepiłem. Ani zipnął. Zaczął na bok osuwać się. A ja pocisk ostrożnie chwyciłem i do majora krzyczę:
– Widzicie, towarzyszu, ten burżujski pies chciał was zgładzić ze świta! Cale szczęście, że ja to zauważyłem i w porę mu przeszkodziłem!"


Ostatnio zmieniony przez Merkin dnia Sob Mar 08, 2008 6:51 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek Lewandowski
Weteran Forum


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 635

PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce mi sie szukać w szafie i przepisywać drugobiegowych "Zapisków...", ale mnie najbardziej utkwiła w pamięci scena, jak czarwonoarmiści jedzą banany (po zajęciu bodaj Wilna w roku 1940). Jedzą je ze skórką, z octem, z musztardą, z masłem i w żaden sposób nie smakują im te banany w skórkach. A nawet jakiemuś Saszy zaszkodziły i robił potem "naloty na Rygę" (czyli wymiotował) do fortepianu. I dziwi się oficer Krasnej Armii, co ci burzuje w tych bananach widzą.
Smile

_________________
xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum