Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Vaclav Klaus wybrany na kolejne 5 lat

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 11:34 pm    Temat postu: Vaclav Klaus wybrany na kolejne 5 lat Odpowiedz z cytatem

Nie mając powodów do radości z tego co się dzieje na naszej scenie politycznej cieszmy się z tego, że Parlament Czech wybrał obecnego Prezydenta pana Vaclava Klausa na drugą 5. letnią kadencję.

Gratuluję panu Prezydentowi Czech Vaclavowi Klausowi i Czechom!

http://www.rp.pl/artykul/93333.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby może troszkę przybliżyć osobę Prezydenta Czech, pozwolę sobie przytoczyć cytat z jego przemówienia przed głosowaniem (w Republice Czeskiej prezydenta wybiera Parlament) zamieszczony w ostanich numerach "Gazety Polskiej" i "Gościa Niedzielnego":
Cytat:
Jeżeli nie chcecie respektować tysiącletniej tradycji naszej cywilizacji, jej warości chrześcijańskich, szczególnej roli klasycznej rodziny i szacunku dla każdego ludzkiego życia - nie głosujcie na mnie, bo ja te wartości szanuję.

Jako alternatywę Vaclav Klaus przedstawił
Cytat:
przyszłość tworzoną przez fale mody, kiedy to zakazane będzie palenie papierosów, a narkotyki będą tolerowane, gdzie małżeństwo będzie instytucją wymierającą, a do urzędów stanu cywilnego pary będą chodziły tylko do rejestracji [tak się w Czechach załatwia legalizację związku 'homo'], kiedy to ludzi starych i chorych będziemy miłosiernie pozbawiać życia, gdy inni będą za nas decydować, co możemy jeść, pić i co wolno nam mówić. To nie jest mój program. To nie jest moja wizja przyszłości.

Czy takie jednoznaczne deklaracje w dzisiejszych czasach nie brzmią pięknie? Czy nie chciało by się, żeby politycy miast bąkać o jakiś wizjach, cudach powiedzieli jasno z czym ich należy kojarzyć? Jak widać dziś w Europie żeby być wybranym prezydentem kraju nie trzeba umizgać się do 'europejczyków'. I taki kraj jak Czechy potrafi prowadzić sensowną politykę zagraniczną (nie na kolanach). Podobnie jak Estonia - pamiętam zaraz po odzyskaniu niepodległości od Rosji nie przejmując się tym,że to niechybnie obrazi ich niedawnych okupantów, wysadzili w powietrze potężne konstrukcje superstacji radarowej. Na Kremlu mieli po tym inne miny niż po wyjeździe naszego Donalda. Nie trzeba być bartoszewską brzydką panną bez posagu. A o cenie honoru można było dziś usłyszeć ze słynnego przemówienia sejmowego min. Józefa Becka w czasie projekcji filmu o nim na TVP Polonia o 14:30.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 756
Skąd: Tczew

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 11:35 pm    Temat postu: "Wszystko to być może" (u nas) Odpowiedz z cytatem

"Wszystko to być może" (u nas)...

...pod warunkiem, że my, Polacy, odważymy się np. zaśpiewać:

"Nie będzie pedał pluł nam w twarz,
ni dzieci nam tumanił!
Nie ważne, co nam, Unio, dasz,
my się obronim sami!"


I... basta.

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 12:26 am    Temat postu: Esse Quam Videri Odpowiedz z cytatem

Widzę, że motto zostało wprowadzone w czyn. Gratuluję pierwszego wpisu i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnie to bywało w czeskiej historii, ale teraz jakoś Im się szczęści - postawa w sprawie tarczy antyrakietowej, wybór Prezydenta - pogratulować, trochę pozazdrościć i brać z tych faktów przykład. Co sie tyczy wyboru prezydenta przez parlament - oj u nas byłby kłopot, a jakby już wybrali to pewnie uchowaj Boże. A może nie mam racji z tym wyborem - jak Pan myśli Panie Grzegorzu. Generalnie jestem za wyborem prezydenta przez naród(siła mandatu), ale poteoretyzować przecież można - nie prawda?.



Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku,
Bynajmniej nie jestem za odstępowaniem komukolwiek moich praw wyborczych. Oczywiście też uważam, że wybory bezpośrednie są czymś lepszym, niż to gdy w mojej sprawie głos ma np. superprzystojaniak LiDu Rychu Kalisz, bo choć na niego nie głosowałem, to jednak jako poseł na Sejm jest reprezentantem Polaków, a więc niestety i moim. Napisanie przeze mnie, że V.Klaus był wybierany przez czeski parlament miało jedynie wytłumaczyć dlaczego przemówienie wyborcze, z którego zamieszczone cytaty pochodzą było wygłaszane na forum parlamentu Czech, a nie np. w telewizji czy na wiecu wyborczym.
A teraz co do samej demokracji, to jest ona niesamowicie kulawa, przez to, że media są u nas w rękach oligarchów i nieprzychylnych nam Niemców (prasa). Polecam wszystkim dość świeży artykuł "Z. Krasnodębski: Kto się boi medialnych imperiów" http://swkatowice.mojeforum.net/z-krasnodebski-kto-sie-boi-medialnych-imperiow-temat-vt3745.html prof.Krasnodębskiego z Rzepy (będącej też w niepolskich rękach) zamieszczony przez Witię (całość pod http://www.rp.pl/artykul/99185.html ). Od czasu, do czasu coś się nawet i w takiej niepolskiej prasie trafi np. artykuł Mai Narbutt "Polityka wschodnia do góry nogami" (Rzepa 25.02) - ten artykuł już niestety tylko dla subskrybentów Rzepy - tam jest mianowicie napisane jak popularni są na niedawno wyzwolonym Wschodzie spychani u nas do rangi nieudaczników Lech i Jarosław Kaczyńscy. Niestety propagowanie takich wieści nie leży w żadnej mierze w interesie 'europejsów' (za S.Michalkiewiczem).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum