Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprawa ulicy Władysława Kruczka w Rzeszowie cd.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Szkutnik
Weteran Forum


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 112

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 9:40 pm    Temat postu: Sprawa ulicy Władysława Kruczka w Rzeszowie cd. Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cud AD. 2008 , Komunistyczny polityk patronem ulicy
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2918
Sprawa towarzysza Kruczka w Rzeszowie-do prokuratury
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=3000

Sprawa ulicy Władysława Kruczka w Rzeszowie cd.

31 stycznia Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa na podst. art 305 §4 kpk odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie propagowania w dniu 3 stycznia 2008... ustroju komunistycznego.

Z pisma Prokuratury przesłanego do zawiadamiających wynika, że nie są oni pokrzywdzeni a więc nie przysługuje im zażalenie na postanowienie Prokuratury ani też nie mogą zapoznać się z uzasadnieniem.

W dniu dzisiejszym tj. 18.02 Antoni Kopaczewski i Janusz Szkutnik złożyli jednak zażalenie z uwagi na to, iż w pierwszej fazie dochodzenia uznani zostali za pokrzywdzonych, co jednoznacznie wynikło z przesłuchania Janusza Szkutnika w prokuraturze w dniu 25.01.08.

Składający zażalenie wnieśli o uznanie Stowarzyszenia Solidarność Walcząca i Stowarzyszenia Represjonowanych "Hrubieszów 81" za strony w postępowaniu. Pełnomocnictw w imieniu stowarzyszeń udzielili Kornel Morawiecki i Krzysztof Wianecki.
Prawdopodobnie IPN również wniósł zażalenie. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 11:06 pm    Temat postu: Dyktatura Ciemniaków! Do broni! Odpowiedz z cytatem

Znów w Rzeszowie gierki o ulicę Kruczka,
Wolne media milczą, nuż uda się sztuczka.
Ćwiąkalski swą sforą starą gwardię wspiera,
Jak nie zechcą Kruczka, to może Findera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz Szkutnik napisał:
Z pisma Prokuratury przesłanego do zawiadamiających wynika, że nie są oni pokrzywdzeni a więc nie przysługuje im zażalenie na postanowienie Prokuratury ani też nie mogą zapoznać się z uzasadnieniem.


Panie Januszu,
Chodzi tutaj o pokrzywdzonych w danej sprawie, czy o osoby posiadające status pokrzywdzonego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janusz Szkutnik
Weteran Forum


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 112

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Kazimierzu
Pokrzywdzonym w rozumieniu ustawy o IPN może być osoba, która otrzymała taki status od IPN, natomiast w sprawie nazwania ulicy imieniem komunistycznego aparatczyka pokrzywdzeni w rozumieniu kpk są wszyscy, którzy czują się urażeni i dotknięci gloryfikowaniem komunizmu przy pomocy sztandarowych postaci z okresu 1944-89. Pokrzywdzeni są zwłaszcza te osoby, które doznały krzywd ze strony władz komunistycznych a tym bardziej osoby, które straciły bliskich w wyniku zbrodni komunistycznych.
PS.
Naszą interpretację opieramy na opiniach wielu rzeszowskich prawników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Januszu,
właśnie o to mi chodziło. Co prawda nie mam statusu pokrzywdzonego, bo dostałem moje papiery z IPN jak już zlikwidowali. Ale tak samo czuje się urażony postępowaniem tych kacyków w Rzeszowie. Czy jest taka możliwość żeby mnie dopisać do tej listy? Poza tym tak sobie pomyślałem żeby zrobić jakieś pismo przewodnie i żeby się jeszcze inni wpisywali. Co Pan na to?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem









Ostatnio zmieniony przez Piotr Hlebowicz dnia Sro Lut 20, 2008 11:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bartłomiej Marjanowski
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 368

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcemy komuny, nie chcemy i już!!!!!

Jak możemy Was w Rzeszowie poprzeć?

_________________
Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janusz Szkutnik
Weteran Forum


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 112

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Panowie
Temat podpisywania protestu lub apelu jest dyskutowany do dzisiaj w różnych środowiskach i nic z tego nie wynika. Jednak część tych środowisk uważa, że powinniśmy bronić naszych praw do prawdy historycznej i godności. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zapadnie jakaś decyzja. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz ma rację, i należy coś zrobić. Inaczej będziemy się każdorazowo i samotnie szarpać z przejawami wskrzeszania przez czerwonych swoich "legend". I ta szarpanina nie zawsze może być efektywna, a to za przyczyną postawy rad miejskich i sądów, które interpretują swe postanowienia w zależności od lokalnych wpływów. A czerwoni mają jeszcze w Polsce wpływy, dzięki "grubej kresce" i przez wiele lat byli "w uśpieniu", nie wychylali się zbytnio. Wyznają jedną zasadę, że"czas leczy rany", a wspaniałomyślni "chrześcijanie" dotrzymali wszystkich umów zawartych przy okrągłym stole, uchronili czerwonych od odpowiedzialności, mało tego, czerwoni otrzymali carte blanshe na prywatyzację i kontrolę ważnych sektorów naszej gospodarki! (za ochłap władzy i kęs poprywatyzacyjnych popłuczyn). Czas przechodzi, zaciera pamięć zwłaszcza wśród młodego pokolenia. PZPR niby "pochowano" wraz ze sztandarami, lecz był to bardzo chytry plan przygotowania nowej formacji politycznej z pogrobowcami na czele do walki na nowej scenie politycznej w "niepodległej" Polsce. Zmieniono dwa razy nazwę po-PZPR-owskim trupie, by zatrzeć ślady. Zwłaszcza by pozyskać w przyszłości młody elektorat, który nie będzie miał już żadnych skojarzeń z haniebną agenturalną przeszłością tych, na których oddali swe głosy. Czerwoni co jakiś czas sondują sytuację i wypuszczają baloniki próbne (tak jak ostatnio w Rzeszowie) by sprawdzić, czy nadszedł wreszcie ten czas, by sprawdzić, czy ludzie jeszcze pamiętają. Czy już można łajdaka przy nieświadomości społeczeństwa wybielić, wskrzesić z hibernacji historycznej i wynieść na publiczne ołtarze. A nuż zapomniano, kto był kim? Można zrobić wspaniałą legendę łajdakom i agentom, zacierając w młodych ludziach rozróżnienie granicy zła i dobra, można zasiać ferment, wynosząc na piedestały "historyczne" postaci....Można wmówić, że przecież ten czy ów choć był w partii, ALE zrobił dużo dobrego dla miasta, regionu, Polski. Że był...patriotą mimo wszystko. Grzech Solidarnościowych rządów po 1989 roku jest ogromny. Zatarto świadomie ślady komunistycznych zbrodni. Nie dopuszczono do lustracji, gdyż wiele podziemnych legend umaczanych było we współpracę z bezpieką. Komunistyczni zbrodniarze - i ci w pagonach, i ci po cywilu (łącznie z partyjnymi funkcjonariuszami, pracującymi dla Moskwy) umierają spokojnie otoczeni luksusową opieką służby zdrowia, zabezpieczeni wysokimi emeryturami i rentami. I NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ!!! Jako świadomi obywatele, mający konstytucyjne prawa, powinnismy reagować. Ale nie pojedynczo, lecz poprzez wielki protest przeciwko tym niesprawiedliwościom i podłościom. Pomyślmy, jak to wykonać. Czas ucieka, historyczne kłamstwa zacierają prawdę w następnych młodych pokoleniach. Potem będzie za późno, i Kruczki, Gierki, Gomółki, Jaruzelscy, Jaroszewicze itp będą używani do nadawania nazw ulicom, placom, przedszkolom. I wzniosą pomniki chamom, zdrajcom i sprzedawczykom. Hańba!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeszów, dnia 8.02.2008


Antoni Kopaczewski
Rzeszów
ul. Szarych Szeregów 1/25

Prokuratura Rejonowa
dla miasta Rzeszowa



Sygn. akt 6 Ds. 32/08


Zażalenie
na postanowienie Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa z dnia 31.01.2008 r. o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie propagowania komunizmu, sygn. akt j.w.

Powyższemu postanowieniu zarzucam obrazę przepisów o postępowaniu, przez :
1. niezrozumiałą zmianę mojego statusu z pokrzywdzonego na jedynie zawiadamiającego o popełnieniu przestępstwa, co doprowadziło do uniemożliwienia mi kontroli poczynań Prokuratury w sprawie przez m. innymi brak możliwości wglądu w akta postępowania.
2. niewyczerpanie wszystkich środków dowodowych w celu wyjaśnienia sprawy, a w szczególności nie przesłuchanie pozostałych ujawnionych pokrzywdzonych, zwłaszcza osób, które uczestniczyły w obradach Rady Miasta Rzeszowa.

Powyższe zarzuty mają charakter częściowy z uwagi na to, że przez błędne ustalenie mojego statusu w sprawie, do tej chwili nie otrzymałem odpisu postanowienia wraz z uzasadnieniem. Uważam, że wskazane naruszenia miały istotny wpływ na wynik postępowania.

W związku z powyższym wnoszę o:
1/ uchylenie w całości zaskarżonego postanowienia
2/ włączenie do akt sprawy udzielonego mi pełnomocnictwa przez p. Kornela Morawieckiego, przewodniczącego Stowarzyszenia Solidarność Walcząca oraz pełnomocnictwa udzielonego mi przez Krzysztofa Wianeckiego, prezesa Stowarzyszenia Osób Represjonowanych „Hrubieszów 81”, które to Stowarzyszenia wyraziły gotowość czynnego udziału w sprawie w charakterze instytucji społecznych w rozumieniu kpk.
3/ Doręczenie mi na adres wskazany wyżej odpisu przedmiotowego postanowienia wraz z uzasadnieniem.




Uzasadnienie

I. Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn status pokrzywdzonego odebrano mi, o czym dowiedziałem się z treści zawiadomienia Prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia z dnia 31.01.2008.

Dowód: Zawiadomienie z dn. 31.01.2008 r. o odmowie wszczęcia dochodzenia .

Tego rodzaju zabieg pozbawia mnie m. innymi prawa wglądu w akta sprawy, co w efekcie całkowicie uniemożliwia merytoryczną weryfikację przesłanek wydanego przez Prokuraturę postanowienia. Dlatego w tej chwili - o czym zasygnalizowałem na wstępie – moje zarzuty siłą rzeczy muszą ograniczać się do wskazanych kwestii formalnych.
Propagowanie komunizmu zalicza się do czynów naruszających porządek pu bliczny, a zatem potencjalnym pokrzywdzonym jest każdy obywatel. W tej sprawie ¬-o czym Prokuraturze jest wiadome, gdyż są to fakty notoryczne - zawiadomienie zostało dokonane przez osoby, które aktywnie zwalczały system komunistyczny w ramach opozycji demokratycznej. Dlatego za ironię losu należy uznać ten ponury żart Prokuratury Rejonowej, który mi i innym osobom dokonującym zawiadomienia odmawia statusu pokrzywdzonego, w sytuacji gdy pokrzywdzenie ma charakter wręcz kwalifikowany.
Pokrzywdzone w sprawie czują się także Stowarzyszenia, których pełnomocnictwa dołączyłem do niniejszego pisma. Stowarzyszenia te wyraziły gotowość uczestnictwa w postępowaniu na zasadach przewidzianych dla instytucji społecznych w rozumieniu kpk.
Powyższa okoliczność wskazuje także, że sprawa ma wymiar nie tylko lokalny, i pokrzywdzonym ¬– na co wskazywałem – może być każdy bez względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę.

II. Prokuratura w sposób rażąco niedbały przeprowadziła czynności sprawdzające ograniczając się jedynie do przesłuchania Janusza Szkutnika, pomijając zaś zupełnie innych pokrzywdzonych, zwłaszcza osób, które bezpośrednio uczestniczyły w obradach Rady Miasta Rzeszowa. Uchybienie to jest o tyle niebywałe, ponieważ z treści zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa wynika, że osoby te powinny być słuchane w pierwszej kolejności jako bezpośredni obserwatorzy haniebnej procedury uchwalania inkryminowanej Uchwały.

[b]Biorąc pod uwagę olbrzymie zainteresowanie społeczne, zbagatelizowanie sprawy przez Prokuraturę należy uznać za naganne z punktu widzenia zasady prewencji ogólnej orzeczeń prokuratorskich, ponieważ może opacznie zostać odebrane jako urzędowe przyzwolenie na propagowanie komunizmu. Fakt ten należy także ocenić negatywnie w kontekście przywołanej w sprawie Uchwały Sejmowej potępiającej komunizm. Muszę zwrócić uwagę na znaczenie symboli w historii naszego państwa. Otóż, kiedy nadawano w okresie II Rzeczpospolitej nazwy placów i ulic od nazwisk Jana III Sobieskiego, Stefana Batorego a następnie Józefa Piłsudskiego, to niewątpliwie odwoływano się poprzez te symbole do świetności minionych epok i bohaterskich zmagań narodu o niepodległą Polskę. Odwoływano się zatem do idei Polski wolnej i suwerennej. Odwoływanie się zatem do Władysława Kruczka członka Komunistycznej Partii Polski godzącej w niepodległy byt państwa polskiego jest tożsame z gloryfikacją systemu totalitarnego. Ta oczywista logika została przez Prokuraturę odrzucona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/98507.html

"Prezes IPN wraca do sprawy ulicy Kruczka w Rzeszowie
ksta 26-02-2008, ostatnia aktualizacja 26-02-2008 18:04

Prezes IPN Janusz Kurtyka odwołuje się do sądu od prokuratorskiej odmowy wszczęcia śledztwa w sprawie "propagowania totalitarnego systemu komunistycznego" przez nadanie ulicy w Rzeszowie imienia komunistycznego działacza Władysława Kruczka.

(...)

Pod koniec stycznia Rada Rzeszowa zmieniła swą decyzję, a tamtejsza prokuratura rejonowa odmówiła podjęcia śledztwa.

W zażaleniu na tę decyzję Kurtyka domaga się nakazania prokuraturze śledztwa w sprawie.

Według Kurtyki, decyzja o odmowie zapadła przedwcześnie, bo bez przesłuchania wnioskodawców uchwały. Tymczasem prokuratura jedynie przeanalizowała protokoły sesji rady miasta, po czym uznała, że z wypowiedzi zwolenników nadana ulicy imienia Kruczka nie wynikało, by ich celem było pochwalanie komunizmu, a jedynie "uczczenie pamięci człowieka, który ich zdaniem przyczynił się do rozwoju miasta".

Kurtyka pisze w zażaleniu, że nie jest możliwe formułowanie wniosków co do zamiarów inicjatorów uchwały tylko na podstawie zapisów protokołu sesji, bez przesłuchania tych osób.

Zdaniem prezesa IPN, prokuratura, w ślad za jednym ze zwolenników uchwały, dokonała rozróżnienia na "Władysława Kruczka - dobrego" i "Władysława Kruczka - złego".

- Trudno oprzeć się refleksji, iż w takim razie nazwa ulicy winna zatem zawierać stosowne odesłanie i brzmieć być może: "ulica dobrego wcielenia Władysława Kruczka" - napisał Kurtyka, argumentując, że inaczej przeciętny odbiorca nie mógłby dociec, "o co chodziło ojcom miasta".

Według Kurtyki, taka metoda rozumowania prokuratury "otwiera rozmaite pola absurdu".

- Można sobie wyobrazić ulice "imienia Adolfa Hitlera - budowniczego autostrad i likwidatora bezrobocia" lub ulicę imienia "gubernatora Hansa Franka - twórcy i założyciela Filharmonii Krakowskiej"; wystarczy tylko odwołać się do dobrych wcieleń tych postaci historycznych - dodał.

(...) "

Źródło : PAP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 11:38 am    Temat postu: Gdzie jest ciemnota? Odpowiedz z cytatem

Ci prokuratorzy wykazali się totalnym infantylizmem. Tacy szczerze naiwni lub bezmyślni. Jak Pan Prezes Kurtyka pisze 'można sobie wyobazić ulicę im. A. Hitlera'. Ja dodałbym jeszcze, że A.Hitler mógłby patronować organizacjom wegetriańskim, a J.Stalin instytutom językoznawstwa, czy Ernst Röhm klubom gejowskim. Ten ostatni mógłby jeszcze dodatkowo występować jako poszkodowany przez faszyzm niemiecki.
Panowie Prokuratorzy! Ci faceci są po prostu wykreśleni. Każdemu inteligentnemu człowiekowi kojarzą się jednoznacznie i lansowanie ich pod jakąkolwiek postacią jest propagowaniem idei, których byli sztandarowymi postaciami. I to jakoś tak się dziwnie składa, że ci prostoduszni rekrutują się przede wszystkim z grup o mocnych powiązaniach z lansowanymi 'naiwnie' pseudobohaterami.
To jest wynik tego, że od jurystów nie wymaga się myślenia. A już napewno nie wyciąga się konsekwencji w stosunku do tych, którzy totalną bezmyślnością się wykazują. To nie służy dobru prawa. To istny faryzeizm. Dzielenie włosa na czworo. Kolejnym tego przykładem jest walka o 'racje prawne' w sporze J&S i Pawlak kontra reszta świata. Dlaczego ludzi spoza władzy uważa się za ciemnotę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janusz Szkutnik
Weteran Forum


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 112

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zwrócić uwagę na kilka faktów, które umykają zainteresowanym sprawą nadawania ulic od nazwisk zdrajców interesów narodowych Polski.
Primo: opowiadanie o Kruczku bajek miało swój początek jeszcze w grudniu, kiedy parlamentarzyści PiS złożyli projekty ustaw o charakterze dekomunizacyjnym. Ponieważ Kruczek, jak twierdzi F. Rakowski "..nie nachapał się..", więc starzy aparatczycy skonstatowali, że jego nazwiskiem mogą namieszać, choćby w takim Rzeszowie. Tym bardziej, że znany działacz i były archiwista "Solidarności" reg. Rzeszów ukazał w swojej broszurce postać członka KPP jako człowieka godnego, pracowitego etc. Ależ oczywiście, że to kłamstwo, być może na zlecenie, ale stare przysłowie ludowe nie zadziałało (Prawdziwe bo wydrukowane).
Przychyliłbym się do oceny takich działań raczej na płaszczyźnie moralnej, ponieważ uwłaszczenie moralne jest teraz komunistom potrzebne jak ongiś uwłaszczenie ekonomiczne.

Secundo: Prokuratura naruszyła prawa wszystkich osób zawiadamiających o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa przez radnych lewicy postkomunistycznej, odmawiając im w geście "odmowy wszczęcia dochodzenia" możliwości rozszerzenia i uzupełnienia zawiadomienia. W tej sytuacji, z uwagi na treść moich zeznań z 25.01.2008, oraz braku odpowiedzi na zażalenie złożone w Prokuraturze w dniu 18.02.2008 mogę przypuszczać, że honoruje się w Polsce raczej tych uwłaszczonych, do cholery na sto i może więcej mld dolarów. Tutaj mamy płaszczyznę prawa, tzn równię pochyłą

Komentarz
Niektórzy działacze PiS nie są zainteresowani tą sprawą i czekają co na to poseł. Inny z kolei ważny polityk europrawicy łagodzi konflikt i tonuje napięcia, niczym mecenas w służbie agentów. Lawirują, kręcą i konsultują temat z wątpliwymi autorytetami.
Ja pytam: gdzie macie honor, gdzie jest prawda?




Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Januszu! Ale tak sobie dyskutujemy, lecz nie podjeliśmy żadnej konkretnej decyzji o ewentualnej szerokiej akcji, która by zapobiegła tym wszystkim przestępczym akcjom czerwonych. Emocje ochłoną, i potem ciężko będzie. Ulica towarzysza Kruczka jest sytuacją pokazową, i należy ją wykorzystać, póki sprawa na "topie". Póki ludzie oburzeni. Brońmy swoich praw do prawdy, i jako ludzie poszkodowani przez przestępczy system, domagajmy się całkowitego zabronienia używania nazw i przedmiotów z systemem tym związanych. Poprzednicy słusznie zauważyli, że w każdym ze zbrodniarzy w przeszłości zawsze można znaleźć jakieś ludzkie cechy, które tendencyjnie przedstawione-wybielą daną postać. Poprzez manipulację z diabła można aniołka zrobić. Boże chroń przed wszelkiego typu manipulacjami naszą młodzież. Ona jest najbardziej zagrożona tego typu machinacjami i psychotechniką. Szkoła niestety nie daje dostatecznej wiedzy, zwłaszcza historycznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 12:20 am    Temat postu: Prawdziwe bo wydrukowane Odpowiedz z cytatem

Abstrahując od tego, że jak 'prawdziwy' komunista, to napewno 'uczciwy' (bo tak pisała Trybuna Ludu) to z tym, że 'się nie nachapał', to tak jakby złodziej włamujący się do sklepu nie zastał towaru, po który szedł, miał prawo na drugi dzień żądać za to rekompensaty u kierownika sklepu.
Panie Piotrze. My przecież taki zakaz propagowania komunizmu w Polsce mamy, ale stara gwardia sędziowska rżnie głupa nie umiejąc się dopatrzyć w węglu tego, że jest czarny. Jak zapytać normalnego człowieka: "Kto to był Kruczek?" to albo nie wie, bo takich co niczego nie wiedzą jest bardzo wielu, albo odpowie: "To komunista/partyjniak".
I teraz po kolei:
1. Nadawanie obiektom imienia jest w zamyśle ich nobilitacją.
2. To znaczy, że ten,kogo ulica imię nosi był człowiekiem godnym.
3. Jeśli zatem nadawanie ulicy nazwiska faceta, którego z niczym innym jak z komunistami kojarzyć się nie da, jeśli nie jest propagowaniem komunizmu, to czym do cholery jest?!
Po tym co napisałem wyżej można się dziwić, że sędziowie, którzy z definicji pełnią zawód o wysokim prestiżu, są osobami bardzo wysoko opłacanymi i dopuszczają się takich 'błędów' to ... . To wypada mi Panów zaprosić do tego by opisać rzecz i umieścić to (wraz ze składem sędziowskim) na naszej podstronie PAMIĘTAMY.
A co do innych akcji. To wydaje mi się, że niezły byłby happening na miejscu i pod siedzibą rady, czy sądu. Oczywiście może być problem z zebraniem ludzi, żeby tam przyszli w gumiakach i kufajkach tow. K podziękować. Albo akcja wysyłania listów, maili, czy choćby najprostsza - zbieranie podpisów na stronie sw. Co zaś do cech zbrodniarzy, to obecnie nawet dobrych cech nie trzeba znajdować, wystarczy wymyślić i napisać czy w inny sposób propagować (TVN, RMF). Poza tym każdy czerwony debilizm można popularyzować jako coś całkowicie poprawnego czy może nawet pożądanego gdy po niedługim szukanie znajdzie się i utrwali na taśmie paru niekumatych, naturszczików, którym dana naganna rzecz nie przeszkadza, a wręcz się podoba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum