Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niewygodni muszą umrzeć

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 9:10 am    Temat postu: Niewygodni muszą umrzeć Odpowiedz z cytatem

Były premier Rosji Gajdar dotknięty tajemniczą chorobą

PAP, pg, 2006-11-29, Ostatnia aktualizacja: 2006-11-29
Były premier Rosji Jegor Gajdar, za którego kadencji rozpoczęło się przekazywanie majątku narodowego w ręce dobranych wg nieznanego klucza "oligarchów", poinformował dziennik "Financial Times" o dziwnej, ciężkiej chorobie, którą został dotknięty nagle podczas wizyty w Irlandii w ubiegłym tygodniu.

Tajemnicza dolegliwość spadła na niego w dzień po tym, jak Aleksander Litwinienko, były rosyjski szpieg, który przed laty wybrał wolność na Zachodzie, umarł w londyńskim szpitalu w wyniku zatrucia pierwiastkiem promieniotwórczym. Wg środowego wydania dziennika "Financial Times", nie ma informacji mogących wskazywać, że również nagła choroba Gajdara była spowodowana promieniowaniem radioaktywnym.
- Ciężkie problemy ze zdrowiem pojawiły się u mnie 24 listopada, powodując zagrożenie życia - powiedział dziennikowi w rozmowie telefonicznej z moskiewskiego szpitala były rosyjski premier, który przechodzi w szpitalu szczegółowe badania. - Zagrożenie to na szczęście minęło i po kilku godzinach sytuacja ustabilizowała się.
Gajdar nie jest w stanie wyjaśnić przyczyn gwałtownego zasłabnięcia. Wie tylko, że nastąpiło ono po zjedzeniu zwykłego śniadania pod Dublinem, w miejscu, gdzie zatrzymał się. Pamięta, że upadł i nie był w stanie ruszyć ręką ani nogą, a następnie spędził całe popołudnie leżąc w łóżku.
- Żaden z lekarzy nie był dotąd w stanie wyjaśnić, co mi się mogło stać. Mogę tylko powiedzieć, że czuję się obecnie, jak bym się na nowo narodził - powiedział.
Jekatierina Gieniewa, która pomagała w zorganizowaniu konferencji na Narodowym Uniwersytecie w Dublinie, podczas której Gajdar miał wystąpić, przypomina sobie, że gdy pojawił się, był całkiem blady, a po 10 minutach zmuszony był opuścić salę.
"Pobiegłam za nim i znalazłam go, leżącego na podłodze, bez przytomności. Przez około 35 minut wymiotował krwią i krwawił z nosa" - cytuje dziennik jej wypowiedź.
Przez pierwszą dobę Gajdar przebywał w szpitalu w Irlandii, a następnie wrócił do Rosji. Odmówił odpowiedzi, czy sądzi, że został otruty.
Policja brytyjska nadal prowadzi śledztwo w sprawie krytyka Kremla Aleksandra Litwinienki, który zmarł w ostatni czwartek. W jego ciele znaleziono sporą ilość radioaktywnego polonu 210.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum