Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Festiwal Filmów zakazanych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 9:05 pm    Temat postu: Festiwal Filmów zakazanych Odpowiedz z cytatem

Program Festiwalu Mediatravel
31 marca-6 kwietnia 2008


Wystawy fotograficzne

Poniedziałek, 31 marca, godz. 16.00 - Jagielloński Ośrodek Kultury SM im. Wł. Jagiełły, Łódź - ul. Wspólna 6 (od ul. Łagiewnickiej), wernisaż
Wystawa fotografii pod nazwą „ Portrety z podróży”

Fotografie Jerzego Kunca- absolwenta łódzkiej filmówki, zbiór fotografii – portretów ze świata, warsztaty fotograficzne

• Wtorek, 1 kwietnia, godz. 17.00 - Klub Podróży (Trade & Travel Company), Łódź - ul. Piotrkowska 92 (w podwórzu), wernisaż
Wystawa fotografii pod nazwą „Wielki Błękit”

Fotografie Darka Sepioło, uczestnika wyprawy Infovide Matrix Diving Exploration, która uzyskała tytuł Wyprawy Roku National Geographic - Travelery 2007 za najgłębsze nurkowanie głębinowe Polaka w historii

Wtorek, 1 kwietnia, godz. 18.00 - ŁTF, Łódź - ul. Piotrkowska 102, wernisaż
Wystawa fotografii pod nazwą "Trawersem Przez Pionowy Świat"

Fotografie Jacka Kudłatego - ostatni wyczyn ekipy ALPINUS EXPEDITION TEAM to listopadowa wyprawa do Chin. W prowincji Guanxi w okolicach miasteczka Yangshuo na kilkusetmetrowych wapiennych mogotach, sterczących wprost z pól ryżowych wyprawie udało się wytyczyć niezwykle spektakularna drogę o nazwie "Full Moon"

Środa, 2 kwietnia, godz. 17.00 - Ściana Fotografii, Łódź - ul. Pomorska 41

Wystawa konkursowa Mediatravel w kategorii fotografia


Spotkania, projekcje, prezentacje, happeningi


Wtorek, 1 kwietnia

Instytut Europejski - Łódź, ul. Piotrkowska 262/264

12.00 - Konferencja Prasowa (Instytut Europejski)

14.00 - Happening, ulica Piotrkowska, zespół teatralny „Białe Gawrony”

Łódzki Dom Kultury - Łódź, ul. Traugutta 18

17.00 - Rainforest Challenge - Agnieszka i Marek Janaszkiewicz zaliczają się do krajowej i europejskiej czołówki w rajdach off-road. Są jedną z nielicznych (w Polsce jedyną) załogą mieszaną startującą się w najtrudniejszych rajdach tego typu. Od kilku lat biorą udział w Rainforest Challenge w Malezji, który jest zaliczany do najcięższych rajdów przeprawowych na świecie (rajd wypełnił miejsce po zakończonym kilka lat temu Camel Trophy). Do rajdów używają zmodyfikowanego Land Rovera Defendera.


18.00-22.00 Filmowa Podróż w Czasie - Półkownicy, odważne filmy z okresu polskiej walki o wolność i późniejsze, często zapomniane lub celowo odkładane na półkę ze względu na swą „niepoprawność”
polityczną


1. „Nocna zmiana”scenariusz i reżyseria Jacek Kurski
produkcja 1994 rok
czas 61 minut
produkcja Jacek film

Film pokazujący archiwalne materiały z zakulisowego spotkania niektórych przedstawicieli dawnej władzy. W konsekwencji tych działań politycznych doprowadzono do obalenia rządu Jana Olszewskiego w roku 1992.


2. „Upside down”scenariusz i reżyseria Viola Kardynal
produkcja 2007
czas 45 minut

Ciągle w światowych mediach pojawiają się wypaczające prawdę historyczną i krzywdzące Polaków określenia „...polskie obozy koncentracyjne”. Film ujawniając takie przykłady jednocześnie ukazuje skutki niewiedzy historycznej młodzieży kształconej w krajach demokratycznych. Niestety poziom ten jest skandalicznie niski...
Zdjęcia realizowane w Kanadzie, Polsce, Niemczech

3. „Pistolet do wynajęcia czyli prywatna wojna
Rafała Gan-Ganowicza”
Scenariusz, reżyseria i zdjęcia Piotr Zarębski
Produkcja -1997 rok
Czas 53 minuty
Produkcja Marta Tv & F, TVP 1 Pr. APF

Bohaterem filmu jest Rafał Gan-Ganowicz. Urodzony przed II Wojną Światową w Warszawie. W czasie wojny ginie jego matka, a w Powstaniu Warszawskim ojciec. Jako kilkunastoletni chłopiec zostaje sam. Przyjście armii sowieckiej zwiastuje nadejście innych obyczajów niż te które młody Rafał wyniósł z rodzinnego domu.
Z kolegami na murach maluje antybolszewickie hasła. Wkrótce organizacja wpada i Rafał musi uciekać. Na dworcu kolejowym chowa się pod pociągiem , który po 12 godzinach dociera do... Berlina.
Na Zachodzie jego losy toczą się dość szybko. Wpierw obóz dla uchodźców, Służby Wartownicze przy armii amerykańskiej we Francji, kurs komandosów i spadochroniarzy, awans na porucznika z rąk gen. Andersa, wreszcie ... jako nauczyciel trafia do polskiego gimnazjum pod Paryżem.





Środa, 2 kwietnia
Godz. 14.00 - otwarcie wystawy konkursowej w kategorii fotografia, Ściana Fotografii - Łódź, ul. Pomorska 41

Łódzki Dom Kultury - Łódź, ul. Traugutta 18

17.00-22.00 - cykl spotkań z twórcami i podróżnikami:
• Jacek Kudłaty - Wyprawa do Chin i wytyczenie nowej, niezwykle trudnej drogi wspinaczkowej o nazwie "Full Moon", Alpinus Expedition Team. Ostatni wyczyn ekipy ALPINUS EXPEDITION TEAM to listopadowa wyprawa do Chin. W prowincji Guanxi w okolicach miasteczka Yangshuo na kilkusetmetrowych wapiennych mogotach, sterczących wprost z pól ryżowych wyprawie udało się wytyczyć niezwykle spektakularna drogę o nazwie "Full Moon" .
• Anna Pietraszek - Jak podróżować po Afganistanie?
reżyser i operator filmowy, dziennikarka TVP, laureatka wielu międzynarodowych festiwali filmowych. Ukończyła (jak dotąd jako jedyny cywil kobieta) Podyplomowe Studium Operacyjno-Strategiczne przy Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Z ostatniej wyprawy do Afganistanu przywiozła 24 godziny nagrań filmowych i ponad 1500 fotografii.
• Ryszard Czajkowski - Afryka, Mozambik
Pierwsze jego wyprawy - to wyprawy polarne na Antarktydę i Spitsbergen. Początkowo interesował się krajobrazem, ale po pierwszej wyprawie do Indii oraz jeszcze królewskiego Afganistanu, coraz bardziej zaczęli interesować go ludzie, ich życiowe motywacje i religie.
Późniejsze wyprawy do innych krajów Azji, Afryki, i na wyspy Polinezji, pogłębiły te fascynacje. Organizował, więc i brał udział w kolejnych wyprawach do Afryki i Azji, wynikiem których są filmy etnograficzne, między innymi "Sposób na Afrykę", "Tajemniczy świat Dogonów", "Tajemnice Wyspy Wielkanocnej Quirimba - wyspa szczęścia". Równolegle prezentował zdjęcia na kolejnych wystawach fotograficznych i pisał artykuły w różnych periodykach. Między innymi w "Papieskich Intencjach Misyjnych" i "Poznaj Świat".


Czwartek, 3 kwietnia

Godz. 10.00 - Rewitalizacja, Plener Odchodzącej Łodzi, happening, okolice Dworca Fabrycznego - Liceum Plastyczne, WSSP w Łodzi
Równolegle – akcja i publiczna dyskusja nad tematem: Podróże-turystyka-odpowiedzialność w dobie globalizacji” – prowadzi Fundacja „Białe Gawrony” – Piotr Bielski oraz Magdalena Roguś (- muzyczny teatr antypodów)

Łódzki Dom Kultury - Łódź, ul. Traugutta 18

16.30 - Projekcja filmu "Sambatra znaczy szczęśliwy" - 53 min. Tematem jest Święto Sambatra plemienia Antambahoaka na Wschodnim Wybrzeżu Madagaskaru, które odbywa raz na 7 lat. Po raz pierwszy ekipa filmowa została dopuszczona tak blisko do filmowania tej uroczystości. O święcie i problemach misyjnych opowiada misjonarz o. Zdzisław Grad SVD
Po projekcji, spotkanie z autorem - Piotrem Zarębskim

18.00-22.00 – Cykl spotkań i projekcji filmowych w ramach projektu pod nazwą „Małe Ojczyzny” – filmy zrealizowane w TVP pod redakcją Michała Bogusławskiego Retrospektywa ma na celu postawienie pytania, czy Polska - i jej małe ojczyzny widziane jako mała cząstka większego świata - ma swój wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego? Czy dziś, tuż przed 20-leciem uzyskania wolności obywatelskiej (1989-2009) polscy twórcy filmowi powinni pochylić się nad osiągnięciami tego "ruchu społecznego", który jako "małe ojczyzny" rozkwitł także w telewizji dzięki odważnym i twórczym osobowościom?
W czasie bloku filmowego, panel dyskusyjny wokół idei „małych ojczyzn”, refleksji nad dziedzictwem kulturowym – prowadzi M.Bogusławski oraz W.Czechowski. Magdalena Roguś inicjuje dyskusje wokół tematu: „łódzka mandala – moja mała ojczyzna”.



Piątek, 4 kwietnia

Łódzki Dom Kultury - Łódź, ul. Traugutta 18

14.00-16.00 - Przegląd najciekawszych filmów MEDIATRAVEL nagrodzonych w latach ubiegłych

16.30 - Jerzy Błaszczyk, organizator i uczestnik wyprawy, którą National Geographic ocenił jako wyprawę roku w kategorii Travelery 2007 -
Infovide-Matrix Diving Exploration 2007, rekordzista Polski w nurkowaniu na głębokość 231 metrów, 9 rezultat na świecie i najlepszy z żyjących nurków, projekcja filmu Jacka Szymczaka o wyprawie, spotkanie z uczestnikami wyprawy

18.30-21.00 - Koncert Muzyczny pod nazwą „Muzyczna Autostrada Świata”• Samokhin Band, lider o zespole, cyt.: Na początku tej historii był swing. Nosiłem go w sobie od zawsze. Z nastaniem Armena pojawiło się latino. Później namieszał Michał, przynosząc ze sobą funk, a Wojtek zaskoczył swoją rock’n'rollową ekspresją. Wyobraźcie sobie cztery gramofony, grające na raz różne gatunki muzyki…
Teraz dodajcie do tego piąty gramofon. To folk, który dostaliśmy w prezencie od Pawła. I, co? Jeśli udało się Wam spleść to wszystko w jeden wątek, to usłyszycie wcześniej nieznany styl - Samokhin Band.

• Happy Old Boys - Zespół Jazzu Tradycyjnego składający się z muzyków
o bogatym doświadczeniu zawodowym. Wrażliwość muzyczna, doskonała technika gry, umiejętność improwizacji oraz wielka pasja z jaką od lat rozwijają swoją działalność artystyczną, niewątpliwie stanowią
o atrakcyjności zespołu.
• Rueda - Zespół Latynoamerykański, który wykonuje nie tylko żywą i ekspresyjną muzykę z kręgu kultur Ameryki Południowej, ale także jest wykonawcą muzyki pop o zabarwieniach europejskich. To mieszanka dwóch stylów, o niespotykanych możliwościach, potrafiąca zafascynować swą barwą i dźwiękiem wokalno-instrumentalnym.


Sobota, 5 kwietnia

Łódzki Dom Kultury - Łódź, ul. Traugutta 18

12.30-14.00 Łuk Karpat: pierwsze w Europie przejście Łuku Karpat - prezentacja Bartosza Malinowskiego i Joanny Mikołajczyk
2500 km przez dzikie góry, malownicze przełęcze, rwące potoki, wysokie
szczyty...pieszo!!!
Joanna Mikołajczak oraz Bartosz Malinowski opowiedzą o trwającej 150 dni
pieszej wyprawie łukiem Karpat.
W ciągu pięciu miesięcy łodzianie pokonali wyłącznie pieszo ponad 2500
km idąc przez góry czterech państw; Rumunii, Ukrainy, Słowacji i Polski,
sypiając tylko w namiocie i gotując na ogniskach. 150 dni wędrówki przez
dziewicze tereny Karpat, bez prądu, internetu, telefonu, za to z wielkim
i ciężkim plecakiem. Niepowtarzalna i unikalna opowieść dwójki młodych
przewodników beskidzkich.

14.15 - Sztuka Podróżowania
Projekcja filmu i wykład Jacka Pałkiewicza - rzeczywistego członka
Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie, reportera i podróżnika, autora wielu książek i artykułów, niestrudzonego organizatora wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu. Jacek Pałkiewicz z zapałem dokumentuje pradawne kultury małych grup etnicznych, które pod niszczącymi wpływami naszej cywilizacji
na zawsze znikają z powierzchni ziemi...


15.30-17.00 - Spotkanie ze Sławomirem Malinowski i prof. dr hab. Karolem Myśliwcem, bohaterami filmu o polskich odkryciach w Egipcie.
Zespół pod kierunkiem prof. Karola Myśliwca z Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej PAN dokonał w Sakkarze, po zachodniej stronie najstarszej, schodkowej piramidy faraona Dżesera, kolejnego sensacyjnego odkrycia grobowca z okresu Starego Państwa, a więc sprzed ponad 4 tys. lat. W grobowcu - jak informują napisy na jego ścianach, odczytane przez archeologów - spoczywa dostojnik o imieniu Ni Anch-Nefertum. Był on kapłanem przy dwóch piramidach zmarłych faraonów: Unisa - ostatniego władcy V dynastii i Teti - pierwszego władcy VI dynastii.

19.00 - Uroczysta Gala, wręczenie nagród, zakończenie festiwalu

Niedziela, 6 kwietnia

Godz. 16.00 - EMPIK, Manufaktura - Łódź.
Podsumowanie festiwalu i spotkanie z zaproszonym gościem – Jackiem Pałkiewiczem
Niespodzianka - specjalne nagrody dla publiczności




Warsztaty

Fotograficzne

Poniedziałek, 31 marca, godz. 17.00 - Jagielloński Ośrodek Kultury - Łódź, ul. Wspólna 6
Prowadzenie: Jerzy Kunc - absolwent łódzkiej szkoły filmowej
Temat warsztatów - fotografia w podróży, obsługa aparatów fotograficznych - cyfrowych, tematy, których w podróży nie można przeoczyć

Radiowe

Poniedziałek, 31 marca, godz. 18.30 - Jagielloński Ośrodek Kultury - Łódź, ul. Wspólna 6
Prowadzenie: Kinga Klimczak- wykładowca WSHE
Temat warsztatów - człowiek jako bohater reportażu radiowego.
Kinga Klimczak o reportażu radiowym: „...Uwielbiam reportaż za jego prawdę, barwność, emocjonalność, za to, że słuchając go poznaje się autentyczną niezwykłość człowieka...”

Filmowe, reżyserskie

Niedziela, 6 kwietnia, godz. 12.00 - Kino Charlie, Łódź - ul. Piotrkowska 203/205
Prowadzenie: Waldemar Czechowski i Andrzej Jakimowski – warsztatowa analiza filmu „Wilcza 31” - A. Jakimowskiego z serii „Małe Ojczyzny”
Projekcja filmu „Sztuczki” w reż. Andrzeja Jakimowskiego


Koncert

Piątek, 4 kwietnia godz. 18.30, ŁDK - ul. Traugutta 18

Koncert Muzyczny pod nazwą „Muzyczna Autostrada Świata”
• Samokhin Band, lider o zespole, cyt.: Na początku tej historii był swing. Nosiłem go w sobie od zawsze. Z nastaniem Armena pojawiło się latino. Później namieszał Michał, przynosząc ze sobą funk, a Wojtek zaskoczył swoją rock’n'rollową ekspresją. Wyobraźcie sobie cztery gramofony, grające na raz różne gatunki muzyki…
Teraz dodajcie do tego piąty gramofon. To folk, który dostaliśmy w prezencie od Pawła. I, co? Jeśli udało się Wam spleść to wszystko w jeden wątek, to usłyszycie wcześniej nieznany styl - Samokhin Band.
• Happy Old Boys - Zespół Jazzu Tradycyjnego składający się z muzyków
o bogatym doświadczeniu zawodowym. Wrażliwość muzyczna, doskonała technika gry, umiejętność improwizacji oraz wielka pasja z jaką od lat rozwijają swoją działalność artystyczną, niewątpliwie stanowią
o atrakcyjności zespołu.
• Rueda - Zespół Latynoamerykański, który wykonuje nie tylko żywą i ekspresyjną muzykę z kręgu kultur Ameryki Południowej, ale także jest wykonawcą muzyki pop o zabarwieniach europejskich. To mieszanka dwóch stylów, o niespotykanych możliwościach, potrafiąca zafascynować swą barwą i dźwiękiem wokalno-instrumentalnym.




Prezentacja filmów zgłoszonych do konkursu


www.ictv.pl www.procinema.pl

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 907

PostWysłany: Pią Mar 21, 2008 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5. Festiwal Cywilizacji i Twórczości Audio-Wizualnej
http://www.stopklatka.pl/imprezy/impreza.asp?ii=4704

Od 1 do 6 kwietnia w Łodzi potrwa tegoroczna, 5. edycja Festiwalu Cywilizacji i Twórczości Audio- Wizualnej Mediatravel 2008. Celem tej imprezy jest prezentacja polskiego i światowego dorobku w dziedzinie filmu, fotografii, audycji radiowych, Internetu, muzyki i prasy o tematyce podróżniczej, społecznej i etnicznej, wspieranie go i wskazywanie możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu.

Mediatravel jest niekomercyjnym przedsięwzięciem medialnym służącym popularyzacji utworów filmowych, fotograficznych, radiowych, internetowych i prasowych związanych z szeroko pojmowanym "odkrywaniem świata". Poprzez emisje (internetowe, telewizyjne, radiowe) wartościowych pozycji światowego kina, a także poprzez konkursy muzyczne i zawody sportowe powstaje płaszczyzna aktywnego spędzania wolnego czasu. W przedsięwzięciu uczestniczą zarówno indywidualni twórcy sztuk audiowizualnych, operatorzy transmisji "na żywo" z różnych zakątków świata, jak i nadawcy kanałów tematycznych.

Celem Mediatravel jest inspirowanie zjawisk i fenomenów kulturalno- cywilizacyjnych związanych z tematyką społeczną, podróżniczą, etniczną rejestrowanych w mediach. Festiwal pragnie wspierać wartościowe inicjatywy społeczne, ideę zrównoważonego rozwoju, promować kultury tradycyjne i etniczne, zjawiska kulturowe młodego pokolenia, historię, turystykę i wszelkie przejawy aktywnego spędzania wolnego czasu dające się transmitować w telewizji, radiu i w Internecie, a także opisać w prasie.

Zamierzenia organizatorów w roku 2008 obejmują następujące projekty:

Konkurs główny MEDIATRAVEL CINEMA- konkurs profesjonalny filmów dokumentalnych o tematyce etnicznej, obyczajowej, społecznej, podróżniczej, historycznej, turystycznej i sportów ekstremalnych

Konkurs w kategoriach: fotografia, Internet, radio, prasa

Cykl spotkań ze znanymi twórcami kina, podróżnikami, ludźmi radia i telewizji, w tym m.in.: z Andrzejem Jakimowskim- twórcą filmu pt. "Sztuczki"; Ryszardem Czajkowskim - podróżnikiem i twórcą programów podróżniczych w TVP; Anną Pietraszek- dokumentalistką, realizatorką filmów z Afganistanu; Piotrem Zarębskim- operatorem filmowym, twórcą filmu pt. "Sambatra znaczy szczęśliwy"; Jerzym Majcherczykiem - odkrywcą najgłębszego na świecie canionu Colca w Peru; prof. Karolem Myśliwcem - najbardziej znanym polskim archeologiem, który poświęcił swoje życie wykopaliskom w Egipcie oraz prof. Michałem Bogusławskim - twórcą cyklu filmów dla TVP pt. "Małe Ojczyzny"

Cykl warsztatów filmowych, fotograficznych i radiowych, w tym warsztaty SIGMA

Wystawy fotograficzne, w tym m.in.: wystawa Jacka Kudłatego- czołowego polskiego wspinacza skalnego, wystawa National Geographic Arkadego Fiedlera

Koncerty muzyczne, w tym koncert pt. Muzyczna Autostrada Świata

Happening pod nazwą "Rewitalizacja odchodzącej Łodzi" - spotkanie plastyczne młodzieży w starej, zabytkowej części miasta Łodzi, słynącej z wielkich fabryk, teraz podupadłych, ale wciąż pięknych i fascynujących w swej przeszłość

Podczas festiwalu Mediatravel wręczona będzie Honorowa Nagroda im. Krzysztofa Kolumba przyznawana za ocalenie i zachowanie na nośnikach audiowizualnych obrazów i dźwięków świata, który już dziś nie istnieje; za ciekawość odkrywcy i wytrwałość w poszukiwaniu tematów oraz docieraniu do najdalszych zakątków naszej planety oraz za wzór, jaki swoim życiem i twórczością stworzył bądź stworzyła dla następnych pokoleń twórców i podróżników.

Festiwal Mediatravel kierowany jest do wszystkich, których pasją jest odkrywanie świata w sposób twórczy, a więc poprzez film, fotografię, radio, internet, prasę, muzykę i czynią to w sposób profesjonalny. Festiwal kierowany jest także do osób aktywnych, uczestniczących w wyprawach, biorących udział w wydarzeniach extremalnych zarówno na polu sportowym, jak i rekreacyjnym.

Regulamin, karty zgłoszeń i więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu.
http://www.mediatravel.pl/2008/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Infromuje iz nagrody specjalne (pozakonkursowe) na festiwalu Mediatravel w Lodzi zdobyly dwa filmy -
"Sambatra znaczy szczesliwy" rezyserii mojej skromnej osoby (misyjny film zrealizowany na Madagaskarze podczas swieta Sambatra plemienia Antambaohaka, gdzie po raz pierwszy ekipa mogla filmowac ryty plemienne, w ktorych odkryto symbolike korzeni chrzescijanstwa) oraz
"Upside down" rezyserii Violi Kardynal (film odkrywajacy zafalszowywanie prawdy historycznej zwiazanej z Polska w edukacji na świecie i mediach - dot. tzw. "polskich" obozow koncentracyjnych i rozmydlaniu niemieckiej odpowiedzialnosci za skutki II Wojny Swiatowej)
Pozdrawiam wszystkich
Piotr Zarebski

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum