Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Burmistrz Jedlicza:Czas skończyć z grą teczkami SB

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 9:13 pm    Temat postu: Burmistrz Jedlicza:Czas skończyć z grą teczkami SB Odpowiedz z cytatem

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080327/REGION00/232053377

powrót wyślij wydrukuj zgłoś błąd PODKARPACIE
27 marca 2008 - 0:01

Burmistrz Jedlicza: Czas skończyć z grą teczkami SB
Zbigniew Sanocki donosił na mnie Służbie Bezpieczeństwa - twierdzi Wiesław Myśliwiec, działacz podziemnej Solidarności.


Zbigniew Sanocki: - Jeśli Myśliwiec i inni działacze Solidarności mają na mnie jakieś "papiery”, to niech je ujawnią. (FOT. ARCHIWUM) PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Jedynka z 27 marca 2008
27-03-2008
Rzeszów > Czy sąd przesłucha esbeków
17-03-2008
SB-cy potwierdzą, że walczyłem z komuną
14-03-2008 Sanocki, obecnie burmistrz Jedlicza, kategorycznie zaprzecza.

Myśliwiec przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie domaga się unieważnienia wyroku sądów PRL, które w 1985 roku skazały go na półtora roku więzienia za drukowanie ulotek Solidarności Walczącej.

Ponieważ sąd kazał mu uzupełnić wniosek, Myśliwiec poprosił o przesłuchanie dawnych funkcjonariuszy oraz tajnych współpracowników SB, którzy mają zaświadczyć, że walczył z "komuną”.

- Jednym z tajnych współpracowników, którzy w latach 80. donosili SB na Myśliwca był jego kolega ze studiów na rzeszowskiej filii UMCS, Zbigniew Sanocki. Obecnie burmistrz Jedlicza. - poinformowali nas Czytelnicy.

Wiesław Myśliwiec to potwierdza:

- Rzeczywiście, z akt, do których miałem wgląd, wynika, że Sanocki, z którym studiowałem po wyjściu z więzienia, donosił na mnie SB. Były to informacje o moich potknięciach, zaliczeniach, egzaminach. Słowem, informacje, które mogły mi zaszkodzić.

Myśliwiec nie wnioskował jednak do sądu o przesłuchanie Sanockiego. Dlaczego?

- Ciężar gatunkowy jego donosów był jednak dużo lżejszy niż innych współpracowników SB.

Burmistrz Sanocki stanowczo zaprzecza:

- Nie wiedziałem o opozycyjnej działalności Wiesława Myśliwca i na niego nie donosiłem. Owszem, jako szef samorządu studenckiego byłem zobowiązany do pisania opinii o studentach, m.in. przystępujących do egzaminów komisyjnych. Ale robiłem to jawnie i nie mogę odpowiadać za to, do czego były one później wykorzystywane. Jeśli Myśliwiec i inni działacze Solidarności mają na mnie jakieś "papiery”, to niech je ujawnią. Czas skończyć z tą grą teczkami SB.

Nazwisko Sanockiego znalazło się na opublikowanej przed trzema laty przez rzeszowską grupę "Ujawnić Prawdę” liście tajnych współpracowników SB. Widnieje na niej pod pseudonimami "Mars” i "Zibi”.

Nie przeszkodziło to Sanockiemu, który ma opinię skutecznego samorządowca, wygrać kolejnych wyborów na burmistrza Jedlicza.

Wojciech Malicki


http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080408/REGION00/56907727

powrót wyślij wydrukuj zgłoś błąd PODKARPACIE
8 kwietnia 2008 - 14:53

Starosta Michalik nie był agentem SB
Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał, że starosta lubaczowski Józef Michalik złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne.


Sąd Okręgowy w Rzeszowie stwierdził, że nie ma dowodów na współpracę starosty lubaczowskiego Józefa Michalika z SB. (NORBERT ZIETAL) PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Burmistrz Jedlicza: Czas skończyć z grą teczkami SB
27-03-2008
Rzeszów > Proces lustracyjny Józefa Michalika
21-01-2008 Samorządowiec stwierdził w nim, że nie był współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa.

To już kolejny wyrok w tej sprawie. Na razie jest nieprawomocny.

Wcześniej sąd lustracyjny I instancji uznał Michalika za kłamcę lustracyjnego. Potem wyrok uchylił Sąd Apelacyjny w Warszawie i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez rzeszowski Sąd Okręgowy.
FORUM
Sb-ek, dzisiaj, 20:06
Ja przez 30-lat byłem tajnym wspólpracownikiem i się tego nie wstydze,nasze społeczeństwo bylo i jest bezdennie głupie,dlatego inwigilacja jest potrzebna i konieczna w celu eliminacji najgłupszych jednostek z tej bandy baranów!
Zapluty Karzeł Reakcji, dzisiaj, 17:58
Starosta Michalik jest czysty jak łza! W ogóle w PRL-u nie było kapusiów tylko sami praworządni obywatele. Nikt na nikogo nic nie donosił. A starosta Michalik już absolutnie nie donosił na nikogo, bo to strasznie przyzwoite chłopisko. Bardzo przyzwoite i serdeczne dla innych ludzi. W PRL-u tylko świnie donosiły na siebie nawzajem a przecież starosta świnią nie był, więc nie mógł cokolwiek komukolwiek donosić. Tak w ogóle to w PRL-u wcale nie było SB. I w końcu czas skończyć tą paskudną grę teczkami! Tylko teczki i teczki i gry polityczne i szczucie dobrych obywateli. To nie jest ludzkie, nie jest chrześcijańskie. Należy zamknąć IPN na cztery spusty, akta zamurować, bo tak to się tylko krzywdzi uczciwych ludzi. IPN na księżyc!!! Cieszę się, że w rzeszowskim Sądzie są tak roztropni sędziowie, że potrafią wydzielić prawdę od plew i nie pozwolą skrzywdzić dobrego obywatela. Dlatego wiwat sprawiedliwe sądy z Sądem rzeszowskim na czele. Ja wam to mówię, Zapluty Karzeł Reakcji.
maciuś, dzisiaj, 16:33
Przecież mówił tak ku*** od razu !
Wszystkie komentarze [3] »

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 8 kwietnia 2008r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum